SKIRESULTATER 2009/10-2015/16

 

SKISESONGEN 2009/10

 

KLUBBMESTERSKAP:

Hopp:

Liten bakke:

2002:

Vetle Leikvoll 7,5 m, 8 m, 7,5 m, totalt 23 m.

2001:

Ann Malene Engenes Åberg 3,5 m, 4m, 4m, totalt 11.5 m.

2000:

Ole Steine Olsen 5 m, 4 m, 6 m, totalt 15 m.

1999:

Øyvind Korsgaard 6,5 m, 7,5 m, 8 m, totalt 22 m.

1998:

Magnus Gjerstad Knutsen 6,5 m, 6,5 m, 7,5 m, totalt 20,5 m, Daniel Risholt 4 m, 5 m, 4 m, totalt 13 m.

Mellom stor bakke:

1997:

Jonas Emil Dalen 6 m, 8 m, 10 m, totalt 24 m.

1996:

Sindre Morland 10 m, 9,5m, 10,5 m, totalt 30 m.

Stor bakke:

2000:

Andreas Jensen 16 m, 16 m, 15,5 m, totalt 47,5 m.

1994:

Rikard Aanonsen 16,5 m, 15,5 m, 16, 5 m, totalt 48,5 m.

1989:

Mats Risholt 11 m, 14 m, 17,5 m, totalt 42,5 m.

Langrenn:

Gutter 2007:

Kai Ragnar Åberg, Alexander Pedersen

Jenter 2005:

Elise Øiestad 4.49, Mathilde Dale 4.00, Elena Kvist 4.15, Thea Elise Dalen 4.82, Sandra Råbu Nilsen 4.50, Maren Åberg Engenes 4.12,

Karoline Homdrom 6.13.

Gutter 2005:

Andreas Homdrom 4.92, Noa Midstøl 3.43

Jenter 2004:

Madelen Homdrom 4.06, Marie Hørsdal 3.38, Linea Pedersen, Tonje Johnsen 2.48, Karina Reiersen 3.24, Tonje Aanonsen 3.14, Emilie Aanonsen 4.14.

Jenter 2003:

Maia Lykke Knutsen 18.03

Gutter 2003:

Kristoffer Pedersen 4.09

Jenter 2002:

Regine Hørsdal 16.21, Karen Røinaas 15.59

Gutter 2002:

Hermann Irgens 15.37, Vetle Leikvål 16.17

Jenter 2001:

1) Ida Dale 21.06, 2) Ann Malene Engenes 21.12, 3) Melinda Reiersen 23.82

Gutter 2001:

1) Ole Stian Skarmyr 16.30, 2) Anders Råbu Nilsen 16.32

Jenter 2000:

1) Silje Johnsen 10.59, 2) Stine Råbu Nilsen 15.30, 3) Helene Marie Soot-Larsen 19.07

Gutter 2000:

1) Andreas Jensen 10.11, 2) Ole Steine Olsen 10.17

Gutter 1999:

1) Øyvind Korsgård 13.50

Jenter 1998:

1) Maria Erlingsen 16.03, 2) Ida Risbruna 19.46

Gutter 1998:

1) Magnus Gjerstad Knutsen 11.44, 2) Daniel risholt 22.49

Jenter 1997:

1) Elise Moland Hansen 11.03

Gutter 1997:

1) Jonas Dalen 13.03, 2) Edvard Irgens 14.11, 3) Joakim Hermansen

Jenter 1995:

1) Lene Hodnebrog 13.13

Jenter 1994:

1) Kristine syvertsen 18.12

Gutter 1994:

1) Fritjof Røynås 17.20

Gutter 1993:

1) Espen Holter Pedersen 18.34

Gutter 1991:

1) Kjetil Hodnebrog 18.10, 2) Eivind Kvitstein 18.19

Gutter 1989:

1) Mats Risholt 19.23

Herrer 1971:

1) Trond Olsen 19.59

 

LANGRENN:

BUL Sprinten fristil på Gålå lørdag 28/11 (BUL):

Damer 19/20 år (10 km):

15) Thora Sivertsen 32.16

 

Vinjerennet fristil på Vierli skistadion søndag 29/11 (Vinje IL):

Herrer 19/20 år (10 km):

4) Jørgen Hodnebrog 21.17

 

Åpningsrenn fristil på Hovden lørdag 5/12 (Hovden SPK):

Jenter 8 år (1,5 km):

Maia Lykke Knutsen 10.12

Gutter 12 år (3 km):

14) Magnus Gjerstad Knutsen 12.34

Jenter 13 år (3 km):

6) Else Moland Hansen 11.17

Gutter 16 år (5 km):

3) Fridtjof Røynås 14.37, 16) Kristian Myrestøl Johansson 17.23, 18) Bendik Gundersen 19.21

Menn 19/20 år (10 km):

4) Jørgen Hodnebrog 27.25

Damer 19/20 år (5 km):

1) Thora Sivertsen 15.13

Menn senior (10 km):

4) Christopher Øiestad Syvertsen 26.31

 

VM mønstring Spar-Cup klassisk på Sjusjøen lørdag 12/12 (Sjusjøen Idrettsanlegg AL):

Menn 19/20 år (10 km):

107) Jørgen Hodnebrog 31.23.5

Damer 19/20 år (5 km):

17) Thora Sivertsen 16.24.2

 

VM mønstring Spar-Cup fristil sprint på Sjusjøen søndag 13/12 (Sjusjøen Idrettsanlegg AL):

Menn 19/20 år:

91) Jørgen Hodnebrog 3.09 (tid prolog)

Damer 19/20 år:

21) Thora Sivertsen 3.30 (tid prolog), 5 i kvartfianlen.

 

Oddersjaarennet klassisk på Sandrip søndag 3/1 (Oddersjaa SSK):

Jenter 16 år (5 km):

1) Christine Øiestad Syvertsen 20.14

Menn senior (11 km):

1) Christopher Syvertsen 33.48

 

Gjerstadrennet på Kleivvann fristil søndag 10/1 (Gjerstad IL):

Jenter 7 år (1 km):

Maia-Lykke Knutsen 07.10

Gutter 12 år (2 km):

5) Magnus Gjerstad Knutsen 07.00

Jenter 13 år (3 km):

1) Elise Moland Hansen 11.55

Gutter 16 år (5 km):

1) Fridtjof Røynås 15.13

Jenter 16 år (5 km):

1) Christine Øiestad Syvertsen 17.03

Gutter 17 år (10 km):

2) Espen Holter Pedersen 37.27

 

NM på ski stafett Stokke søndag 24/1 (Stokke IL/Norges Skiforbund):

Menn senior (3x10 km):

88) Rygene IL (Ole Christian Falck, Christopher Syvertsen Øiestad, Jørgen Hodnebrog) 1.27.43.2

 

KM og Trollrennet fristil på Høgsås lørdag 30/1 (Otra IL):

Jenter 8 år (1 km):

Maia-Lykke Knutsen 06.40

Gutter 12 år (2 km):

13) Magnus Gjerstad Knutsen 07.59

Jenter 13 år (3 km):

5) Elise Moland Hansen 10.39

Gutter 16 år (5 km):

6) Fridtjof Røynås 15.41

Jenter 16 år (5 km):

3) Christine Øiestad Syvertsen 19.04

Gutter 17 år (10 km):

11) Espen Holter Pedersen 35.55

Damer 19/20 år (5 km):

3) Thora Sivertsen 16.38

Menn senior (10 km):

8) Christopher Øiestad Syvertsen 31.16

 

KM og Trollrennet klassisk på Høgsås søndag 1/2 (Otra IL):

Jenter 8 år (1 km):

Maia-Lykke Knutsen 07.27

Gutter 12 år (2 km):

16) Magnus Gjerstad Knutsen 09.52

Jenter 13 år (3,5 km):

5) Elise Moland Hansen 14.13

Jenter 16 år (7,5 km):

2) Christine Øiestad Syvertsen 28.24

Gutter 17 år (13,5 km):

10) Espen Holter Pedersen 54.42

Damer 19/20 år (10 km):

2) Thora Sivertsen 38.32

Menn senior (15 km):

8) Christopher Øiestad Syvertsen 49.14

 

Drivheia rundt klassisk på Kleivvann skiarena lørdag 7/2 (Gjerstad IL):

Damer 31-35 år (22 km):

2) Hege Katrine Engenes 1.41.12

Damer 41-45 år (22 km):

1) Turid Dalen Johnsen 1.27.47

Menn 46-50 år (22 km):

5) Leif Hodnebrog 1.15.45

 

Norges Cup junior fristil på Hovden fredag 12/2 (Valle IL, Bykle IL, Hovden Ski):

Menn 19/20 år (10 km):

99) Jørgen Hodnebrog 28.47.8

Damer 19/20 år (5 km):

26) Thora Sivertsen 15.34.5

 

NC junior sprint fristil på Hovden lørdag 13/2 (Valle IL, Bykle IL, Hovden Ski):

Menn 19/20 år:

53) Jørgen Hodnebrog 2.49.05 (prolog)

Damer 19/20 år:

11) Thora Sivertsen 3.16.81 (prolog), 16 totalt, slått ut i kvartfinalen

 

NC junior klassisk på Hovden søndag 14/2 (Valle IL, Bykle IL, Hovden Ski):

Menn 19/20 år (30 km):

67) Jørgen Hodnebrog 1.23.49.6

Damer 19/20 år (15 km):

30) Thora Sivertsen 48.20.2

 

Vindfjelløpet søndag 14/2 (Svarstad IL):

Menn 31-35 år (41 km):

16) Trygve Oveland Nilsen 2.16.45

 

Hovedlandsrennet klassisk på Nes Skistadion i Akershus fredag 26/2 (Akershus skikrets):

Jenter 16 år (5 km):

80) Christine Syvertsen Øiestad 19.13.0

 

Hovedlandsrennet sprint fri på Nes Skistadion i Akershus lørdag 27/2 (Akershus skikrets):

Jenter 16 år:

70) Christine Syvertsen Øiestad 6.01.12

 

Hovedlandsrennet skicross fri på Nes Skistadion i Akershus lørdag 27/2 (Akershus skikrets):

Jenter 16 år:

19) Christine Syvertsen Øiestad 5.12.00

 

Junior NM klassisk i Stryn torsdag 4/3 (Markane IL, Veten IL):

Menn 19/20 år (20 km:)

105) Jørgen Hodnebrog 1.00.17.3

 

Junior NM fristil i Stryn lørdag 6/3 (Markane IL, Veten IL):

Menn 19/20 år (10 km):

95) Jørgen Hodnebrog 25.59.5

Damer 19/20 år (5 km):

32) Thora Sivertsen 14.59.7

 

Tour de Ski sprint fristil på Skafså Motorsportbane fredag 12/3 (Åmdal IL):

Menn 19/20 år:

1) Jørgen Hodnebrog 1.16.7

 

Tour de Ski klassisk på Hallbjønnsekken lørdag 13/3 (Åmdal IL):

Menn 19/20 år (9,5 km):

4) Jørgen Hodnebrog 27.24

 

Birkebeinerrennet klassisk lørdag 20/3:

Menn 20-24 år (54 km):

67) Ole Christian Falck 03.07.31

Damer 30-34 år (54 km):

108) Hege Kathrine Engenes 05.27.24, 184) Lisbeth Dalen 06.21.47, 185) Siri Andersen 06.22.33

Damer 45-49 år (54 km):

170) Turid Dalen Johnsen 05.13.01

Menn 50-54 år (54 km):

356) Einar Sivertsen 03.55.45

 

Junior NM i Tolga sprint klassisk lørdag 27/3 (Tolga IL):

Damer 19/20 år:

11) Thora Sivertsen, 10) prolog 4.08.27

 

Junior NM finale i Tolga pursuit søndag 28/3 (Tolga IL):

Damer 19/20 år (5x5 km):

21) Thora Sivertsen 36.18.6

 

Sluttstilling Norgescup (Spar-Cup) jenter 19/20 år:

Damer 19/20 år:

55) Thora Sivertsen 55 poeng

 

Haukelirennet lørdag 17/4:

Elite menn (32 km):

10) Jørgen Hodnebrog 23.29

 

 

SKISESONGEN 2010/11

 

KLUBBMESTERSKAP:

Hopp:

Liten bakke:

1) Magnus Gjerstad Knutsen 7,5 m, 8 m, 9 m, totalt 24.5 m, 2) Markus Jørgensen 7,5 m, 7 m, 8 m, totalt 22,5 m, 3) Regine Hørsdal 4 m,

4 m, 5 m, totalt 13 m, 3) Ann Malene Engenes Åberg 4 m, 4 m, 5 m, totalt 13 m.

Mellom bakke:

1) Andreas Jensen 10,5 m, 11 m, 12 m, totalt 33,5 m, 2) Mathias Eie 8,5 m, 11 m, 11 m, totalt 30.5 m, 3) Even Eie 8,5 m, 10 m, 11 m, totalt 29.5 m.

Stor bakke:

1) Oddbjørn Guttormsen 12 m, 11,5 m, 14,5 m, totalt 38 m, 2) Øyvind Kprsgård 9,5 m, 9 m, 12, 5 m, totalt 31 m, 3) Pål Lauvdal 8 m, 9 m, 10 m, totalt 27 m, 4) Ole Johan Nesland 8 m, 8 m, 8 m, totalt 24 m.

Langrenn:

Kort løype:

Jenter 2008:

Hedda Guttormsen 14.41

Gutter 2007:

Kai Ragnar Åberg 08.40

Jenter 2007:

Helena Lauvdal 10.34

Gutter 2006:

Fredrik Tretteng 13.05

Jenter 2005:

Mathilde Dale 04.21, Elise Øiestad 04.57, Sandra Råbu Nilsen 05.50, Karoline Homdrom 07.25

Mellom løype:

Jenter 2004:

Marie Hørsdal 06.53, Marie Lauvdal 07.15

Gutter 2003:

Even Eie 05.34

Jenter 2003:

Maia Lykke Knutsen 05.46

Gutter 2002:

Fabian Flageborg 04.23

Jenter 2002:

Regine Hørsdal 04.57, Julie Stykket Seljåsen 07.28, Marie Dønnestad 07.43

Gutter 2001:

Oskar Hjemtveit Knudsen 04.00, Mathias Eie 05.55, Ole Johan Nesland 07.38, Pål Lauvdal 08.08, Anders Råbu Nilsen 21.36

Jenter 2001:

Ann Malene Engenes Aaberg 04.50

1. runde:

Gutter 2000:

1) Andreas Jensen 15.29, 2) Andre Sogorka Brinch 18.37

Jenter 2000:

1) Aina Dalen 17.05, 2) Hanna Nilsen 28.38, 3) Ida Dale 29.09

Gutter 1999:

1) Sander Solheim 15.50, 2) Henrik Hjelmetveit Knudsen 17.11, 3) Markus Jørgensen 18.49, 4) Stian Røed 19.49, 5) Thomas Toft 22.16

Gutter 1998:

1) Mathias Skoland 13.48, 2) Magnus Gjerstad Knutsen 14.06, 3) Mathias Nylen 18.40

Jenter 1997:

1) Elise Moland Hansen 13.26

2. runder:

Gutter 1996:

1) Viljar Buer Christensen 24.36, 2) Marius Larsen 29.01

Jenter 1995:

1) Hanne Marie Kvitstein 32.19

Herrer:

1) Jørgen Hodnebrog 19.18, 2) Eivind Kvitstein 23.06, 2) David Haugen 23.06, 4) Atle Råna 27.50

Damer:

1) Thora Sivertsen 22.05

 

LANGRENN:

Hovdenrennet fristil lørdag 11/12 (Hovden SPK):

Gutter 13 år (3 km):

13) Magnus Gjerstad Knutsen 12.52

Jenter 14 år (3 km):

6) Elise Moland Hansen 11.51

Jenter 17 år (5 km):

4) Christine Øiestad Syvertsen 21.41

Gutter 18 år (10 km):

16) Espen Holter Pedersen 35.41

Damer 19/20 år (5 km):

2) Thora Sivertsen 19.57

 

Spar Cup/Skandinavisk Cup fristil på Savalen ved Tynset lørdag 18/12 (Alvdal IL, Fåset IL, Tynset IF):

Damer 19/20 år (5 km):

25) Thora Sivertsen 16.55.5

 

Åsenrennet klassisk i Nannestad søndag 26/12 (Åsen IL):

Damer 19/20 år (5 km):

4) Thora Sivertsen 17.59

 

Svarstadrennet klassisk torsdag 30/12 (Svarstad IL):

Menn senior (15 km):

12) Christopher Øiestad Syvertsen 45.03

 

Spar Cup fristil på Liatoppen skisenter fredag 7/1 (Fjellet IL, Ål IL, Torpo IL, ÅL Skiskyttarlag):

Jenter 17 år (5 km):

50) Christine Øiestad Syvertsen 19.29.2

Damer 19/20 år (5 km):

30) Thora Sivertsen 16.56.5

 

Spar Cup klassisk sprint på Liatoppen skisenter lørdag 8/1 (Fjellet IL, Ål IL, Torpo IL, Ål Skiskyttarlag):

Jenter 17 år:

51) Christine Øiestad Syvertsen

Damer 19/20 år:

26) Thora Sivertsen, ble nummer 5 i kvartfinaleheatet.

 

Gjerstadrennet klassisk på Kleivvann lørdag 8/1 (Gjerstad IL):

Jenter 8 år (1 km):

Maia-Lykke Gjerstad Knutsen 05.55

Jenter 10 år (2 km):

Ann-Malen Engenes 12.06

Gutter 11 år (2 km):

2) Andreas Jensen 08.32

Gutter 13 år (3 km):

3) Magnus Gjerstad Knutsen 12.27

Jenter 14 år (3 km):

1) Elise Moland Hansen 11.35

Gutter 15 år (5 km):

2) Viljar Christensen 21.47

Menn senior (15 km):

1) Christopher Øiestad Syvertsen 46.34

 

Spar Cup klassisk fellestart på Liatoppen skisenter søndag 9/1 (Fjellet IL, Ål IL, Torpo IL, Ål Skiskyttarlag):

Jenter 17 år (7,5 km

43) Christine Øiestad Syvertsen 29.44.8

Damer 19/20 år (10 km):

38) Thora Sivertsen 39.23.1

 

Oddersjaarennet klassisk på Sandrip søndag 9/1 (Oddersjaa SSK):

Jenter 14 år (3 km):

1) Elise Moland Hansen 15.58

Menn senior (10 km):

1) Christopher Øiestad Syvertsen 36.07

 

KM og Trollrennet pursuit på Høgsås lørdag 22/1 (Otra IL):

Jenter 8 år (1 km fri):

Maia Lykke Knutsen 05.16

Jenter 9 år (1 km fri):

Marie Helene Dønnestad 09.30

Gutter 11 år (2 km fri):

9) Andreas Jensen 07.23

Gutter 13 år (2+2 km):

17) Magnus Gjerstad Knutsen 15.43

Jenter 14 år (2+2 km):

3) Elise Moland Hansen 14.02

Jenter 17 år (5+5 km):

5) Christine Øiestad Syvertsen 38.16

Damer 19/20 år (5+5 km):

2) Thora Sivertsen 33.10

Menn senior (7,5+7,5 km):

5) Christopher Øiestad Syvertsen 40.11, 7) Jørgen Hodnebrog 40.45

 

KM og Trollrennet fristil på Høgsås søndag 23/1 (Otra IL):

Gutter 13 år (3 km)

15) Magnus Gjerstad Knutsen 11.2

Damer 19/20 år (10 km):

2) Thora Sivertsen 29.55

Menn senior (15 km):

6) Christopher Øiestad Syvertsen 27.50

 

Holmenkollen Skimarathon lørdag 5/2 (Skiforeningen):

Menn 20-24 år (55 km):

6) Christopher Øiestad Syvertsen 2.55.51

 

Sparcup klassisk på Beitostølen lørdag 12/2 (Øystre Slidre IL):

Jenter 17 år (5 km):

57) Christine Øiestad Syvertsen 20.28.7

Damer 19/20 år (5 km):

45) Thora Sivertsen 18.09.8

 

Sparcup fristil på Beitostølen søndag 13/2 (Øystre Slidre IL):

Jenter 17 år (5 km):

49) Christine Øiestad Syvertsen 19.50.8

 

Høvringen klassisk søndag 13/2 (Otra IL):

Trimklasse (25 km):

Trond Olsen, Gunn Sagedal

 

NM Junior fristil på Selbuskogen fredag 11/3 (Selbu IL):

Jenter 17 år (7,5 km):

62) Christine Øiestad Syvertsen 26.04.6

 

NM Junior klassisk på Selbuskogen lørdag 12/3 (Selbu IL):

Jenter 17 år (7,5 km):

65) Christine Øiestad Syvertsen 17.50.4

Damer 19/20 år (5 km):

53) Thora Sivertsen 16.58.0

 

NM Junior stafett på Selbuskogen søndag 13/3 (Selbu IL):

Jenter (4 x 3,75 km):

35) Agder og Rogaland skirkrets 2. lag 44.26.6 (Helene Salte Håland, Thora Sivertsen, Tina Watne Moe, Christine Ø. Syvertsen)

 

Birkebeinerrennet klassisk lørdag 19/3:

M 20 (54 km):

120) Ole Christian Falck 3.23.47

K 30 (54 km):

100) Hege Katrine Engenes 5.19.48

M 50 (54 km):

318) Einar Sivertsen 3.58.20

 

 

SKISESONGEN 2011/12

 

LANGRENN:

Hovdenrennet klassisk lørdag 10/12 (Hovden SPK):

Jenter 9 år (1,5 km):

Maia-Lykke Knutsen 07.55

Gutter 12 år (3 km):

14) Stian Røed 16.21

Gutter 14 år (3 km):

17) Magnus Gjerstad Knutsen 11.51

Gutter 16 år (5 km):

13) Viljar Buer Christensen 17.11

Jenter 18 år (5 km):

4) Christine Øiestad Syvertsen 18.09

 

Norgescup Lygna friteknikk fredag 6/1:

Jenter 18 år (5 km):

58) Christine Øiestad Syvertsen 18.16.5

 

Norgescup Lygna sprint friteknikk lørdag 7/1:

Jenter 18 år:

53) Christine Øiestad Syvertsen 3.56.64

 

Norgescup Lygna klassisk søndag 8/1:

Jenter 18 år (5 km):

56) Christine Øiestad Syvertsen 18.54.3

 

KM på Feed Skiarena friteknikk lørdag 14/1:

Jenter 18 år (2x4 km):

4) Christine Øiestad Syvertsen 25.35

KM på Feed Skiarena klassisk søndag 15/1:

Jenter 18 år (2x4 km):

3) Christine Øiestad Syvertsen 27.54

 

Trollrennet på Evje friteknikk lørdag 21/1 (Otra IL):

Jenter 9 år (1 km):

Maia Lykke Knutsen 04.50

Jenter 10 år (1 km):

Marie Helene Dønnestad 07.33

Gutter 12 år (2 km):

8) Andre Sogorka Brinch 10.57

Gutter 13 år (4 km):

12) Stian Røed 19.27, 13) Sander Solheim 19.36

Gutter 14 år (4 km):

3) Magnus Gjerstad Knutsen 14.29

Gutter 16 år (5 km):

3) Viljar Buer Christensen 16.03

Menn senior (15 km):

1) Jørgen Hodnebrog 28.57

 

Trollrennet på Evje klassisk søndag 22/1 (Otra IL):

Jenter 9 år (1 km):

Maia Lykke Knutsen 05.08

Gutter 12 år (2 km):

3) Andre Sogorka Brinch 09.50

Gutter 14 år (4 km):

2) Magnus Gjerstad Knutsen 13.07

 

Gjerstadrennet på Kleivvann friteknikk søndag 29/1 (Gjerstad IL):

Jenter 10 år (2 km):

Marie Helene Dønnestad 16.15

Jenter 12 år (2 km):

3) Aina Dalen 08.08

Gutter 12 år (2 km):

9) Andre Sogorka Brinch 08.14

Gutter 13 år (3 km):

4) Sander Solheim 12.21

Gutter 14 år (3 km):

3) Magnus Gjerstad Knutsen 09.58, 6) Birk Svendsen 11.27

Gutter 16 år (5 km):

4) Viljar Buer Christensen 16.26

Menn senior (15 km):

1) Jørgen Hodnebrog 28.57

 

Norgescup Granåsen friteknikk lørdag 4/2:

Jenter 18 år (10 km):

53) Christine Øiestad Syvertsen 38.54.7

 

Vegårsheirennet friteknikk lørdag 4/2 (Vegårshei IL):

Jenter 10 år (2 km):

Marie Helene Dønnestad 14.56

Gutter 12 år (2 km):

3) Andre Sogorka Brinch 07.38

Gutter 13 år (3 km):

2) Sander Solheim 11.46

 

Norgescup Granåsen klassisk søndag 5/2:

Jenter 18 år (5 km):

57) Christine Øiestad Syvertsen 18.51.9

 

SKISESONGEN 2012/13

KLUBBMESTERSKAP:

Hopp:

Liten bakke:

2007:

Kai Ragnar Engenes Åberg 4.5 m, 4 m

2005:

Jonas Rydningen Hansen 5 m, 5 m, 6,5 m

2003:

Sander Emil Ospevoll 5,5 m, 6 m, 6 m, Robin Sælen 6.5 m, 5,5 m, 6 m, Vitalij Bravikov 6,5 m, 6 m, 6,5 m

2002:

Ole Homdrom 6 m, 7 m, 6,5 m, Markus Pedersen Bjerkås 6.5 m, 6,5 m, 7,5 m

2000:

Marcus Homdrom 7,5 m, 7,5 m, 8 m, Kristoffer Sælen 7,5 m, 7,5 m, 7,5 m, Daniel Hetland 7,5 m, 7 m, 8 m, Sander Smådal 8,5 m,

8,5 m, 7,5 m

1999:

Lars Rimmereid 9 m, 8,5 m, 8,5 m

1998:

Magnus Gjerstad Knutsen 7 m, 8 m, 8 m

Stor bakke:

2001:

Mats Jensen 8 m, 8 m, 8,5 m

2000:

Andreas Jensen 11,5 m, 12 m, 11,5 m

Langrenn:

Gutter 2008:

Thomas Svenningsen

Gutter 2007:

Kai Ragnar Engenes Aaberg

Jenter 2007:

Sara Mortensen

Gutter 2006:

Fritjof Lunde

Gutter 2005:

Ola Rimmereid 03.32, Fredrik Pedersen Bjerkås 03.39, Endre Odden 04.32, Jonas Rydningen Hansen 05.01

Jenter 2005:

Elise Øiestad 06.22, Marthe Irgens 07.14, Malin Smådal 07.44, Mari Gundersen 08.32

Jenter 2004:

Maren Engenes Åberg 03.47, Emilie Smådal 04.19

Gutter 2003:

Robin Sælen 05.47, Vitalij Bravikov 06.47, Sander Emil Ospevoll 08.41

Jenter 2003:

Maia Lykke Knutsen 06.39, Kristine Svenningsen 09.51

Gutter 2002:

1) Markus Pedersen Bjerkås 05.46, 2) Ole Homdrom 05.49, 3) Herman Irgens 06.34

Jenter 2002:

1) Regine Hørsdal 05.32, 2) Helene Thorsen 05.56, 3) Marie Dønnestad 09.40

Gutter 2001:

1) Mats Jensen 07.03

Jenter 2001:

Ann Malene Engenes Aaberg 05.35

Gutter 2000:

1) Marcus Homdrom 06.27, 2) Daniel Hetland 07.00, 3) Andre Sogorka Brinch 07.16, 4) Sander Smådal 07.29, 5) Kristoffer Sælen 07.30, 6) Sander Solheim 07.36, 7) Andreas Jensen 07.52

Jenter 2000:

1) Aina Dalen 08.26

Gutter 1999:

1) Stian Sundquist 07.31, 2) Lars Rimmereid 07.47

Gutter 1998:

1) Magnus Gjerstad Knutsen 11.12, 2) Birk Svendsen 11.37, 3) Ole Martin Engenes 17.07

Gutter 1997:

1) Vetle Sælen 11.11, 2) Eduard Irgens 13.09

Herrer:

1) Eivind Kvitstein 10.29

 

LANGRENN:

Hovdenrennet klassisk søndag 9/12 (Hovden SPK):

Jenter 19/20 år (5 km):

4) Christine Øyestad Syvertsen 25.43

 

Norgescup junior sprint i Steinkjer fredag 4/1:

Jenter 19/20 år (prolog):

71) Christine Øyestad Syvertsen 4.27.68

 

Norgescup junior fri i Steinkjer lørdag 5/1:

Jenter 19/20 år (5 km):

71) Christine Øyestad Syvertsen 14.40.8

 

KM Vest-Agder fri på Sandrip Vennesla lørdag 12/1 (Øvrebø IL):

Jenter 13 år (3 km):

12) Aina Dalen 10.48

Gutter 13 år (3 km):

19) Andre Sogorha Brinch 10.44

Gutter 14 år (3 km):

16) Stian Røed 10.28

Gutter 15 år (5 km):

20) Magnus Gjerstad Knutsen 14.23

Kvinner 19/20 år (7,5 km):

5) Christine Øyestad Syvertsen 27.25

 

Trollrennet fri på Høgås lørdag 19/1 (Otra IL):

Jenter 9 år (1 km):

Marie Hodne Hørsdal 04.53, Maren Engenes Aaberg 06.22

Jenter 11 år (2 km):

Regine Hodne Hørsdal 08.47

Gutter 11 år (2 km):

Ole Homdrom 10.41

Jenter 12 år (2 km):

4) Ann Malen Engenes 08.05

Jenter 13 år (4 km):

6) Aina Dalen 13.50

Gutter 13 år (4 km):

2) Marcus Homdrom 11.16, 6) Daniel Hetland 11.53, 12) Andre Sogorka Brinch 12.48

Gutter 15 år (5 km):

5) Magnus Gjerstad Knutsen 16.16

 

Trollrennet klassisk på Høgås søndag 20/1 (Otra IL):

Jenter 9 år (1 km):

Marie Hodne Hørsdal 04.58, Maren Engenes Aaberg 05.45

Jenter 11 år (2 km):

2) Regine Hodne Hørsdal 09.53

Jenter 12 år (2 km):

4) Ann Malen Engenes 09.01

Jenter 13 år (4 km):

4) Aina Dalen 14.30

Gutter 13 år (4 km):

7) Andre Sogorka Brinch 13.33

Gutter 14 år (4 km):

12) Stian Røed 14.08

Gutter 15 år (5 km):

5) Magnus Gjerstad Knutsen 17.42, 7) Birk Svendsen 18.55

 

Gjerstadrennet sonecuprenn fri søndag 27/1 (Gjerstad IL):

Jenter 9 år (1 km):

Marie Hodne Hørsdal, Maren Engenes Aaberg

Jenter 10 år (2 km):

Maia Lykke Gjerstad Knutsen

Jenter 11 år (2 km):

Regine Hodne Hørsdal

Gutter 11 år (2 km):

Ole Homdrom

Jenter 12 år (2 km):

3) Ann Malen Engenes 08.07

Gutter 13 år (3 km):

1) Marcus Homdrom 10.52, 3) Daniel Hetland 11.17, 6) Andre Sogorka Brinch 12.10

Gutter 14 år (3 km):

3) Stian Røed 12.00

Gutter 15 år (5 km):

2) Magnus Gjerstad Knutsen 19.00

 

Vegårsheirennet sonecuprenn klassisk lørdag 9/2 (Vegårshei IL):

Jenter 9 år (1 km):

Marie Hodne Hørsdal 05.49, Maren Engenes Aaberg 06.27

Jenter 10 år (2 km):

Maia Lykke Knutsen 11.37

Jenter 11 år (2 km):

2) Regine Hodne Hørsdal 09.07, 5) Sandra Gjerstad 13.31

Gutter 13 år (3 km):

1) Marcus Homdrom 10.14, 3) Andre Sogorka Brinch 12.11

Gutter 15 år (5 km):

3) Magnus Gjerstad Knudsen 16.57, 4) Birk Svendsen 17.38

 

Drivheia rundt på Kleivvann lørdag 16/2 (Gjerstad IL):

Gutter 13 år (12 km):

1) Daniel Hetland 44.14

Menn 21-25 år (22 km)::

1) Christopher Syvertsen 1.02.57

 

Høvringen klassisk søndag 17/2 (Otra IL):

Menn 20-35 år (26 km):

4) Christopher Øiestad Syvertsen 1.24.17

 

Heiløpet på Vegårshei søndag 24/2 (Vegårshei IL):

Menn 21-45 år (26 km):

2) Christopher Øiestad Syvertsen 1.17.12

 

Rygenerennet sonecuprenn onsdag 27/2 (Rygene IL):

Jenter 5 år:

Emma Åsvik

Gutter 5 år:

Leon Salvesen

Gutter 6 år (1 km):

Andreas Nygaard, Andreas Åsvik, Kai Ragnar Engenes Aaberg

Jenter 7 år (1 km):

Thea S. Stahl, Janne Dønnestad

Gutter 8 år (1 km):

Thomas Thorsen 03.10, Noa Midstøl 03.39, Endre Odden 04.32, Jonas Rydningen 04.47

Jenter 9 år (1 km):

Marie Hodne Hørsdal 02.52, Maren Engenes Aaberg 03.22, Karina M. Reiersen 04.35

Jenter 11 år (2 km):

1) Regine Hodne Hørsdal 10.52

Jenter 12 år (2 km):

1) Ann Malen Engenes 10.35

Jenter 13 år (3 km):

1) Aina Dalen 10.10

Gutter 13 år (3 km):

1) Marcus Homdrom 09.42, 2) Andre Sogorka Brinch 10.35, 3) Daniel Hetland 10.41

Gutter 15 år (5 km):

1) Magnus Gjerstad Knudsen 18.02, 2) Birk Svendsen 19.27

 

Oddersjaarennet fristil søndag 9/3 (Oddersjaa SSK):

Jenter 10 år (1 km):

Maria Lykke Knutsen 03.26

Gutter 11 år (2 km):

Ole Homdrom 08.16

Gutter 13 år (3 km):

3) Marcus Homdrom 10.03, 10) Andre Sogorka Brinch 12.21

 

 

SKIRESULTATER 2013/14

 

LANGRENN

Hovdenrennet fristil lørdag 7/12 (Hovden SK):

Jenter 11 år (1 km):

15) Maia Lykke Knudsen 06.15

Gutter 12 år (3 km):

13) Ole Homdrom 18.44

Gutter 14 år (3 km):

1) Marcus Homdrom 10.50, 15) Andre Sogorka Brinch 13.12

Gutter 16 år (5 km):

19) Magnus Gjerstad Knudsen 18.43, 29) Birk Svendsen 20.19

 

Nyttårsrennet i Sirdal tirsdag 31/12 (Gjesdal IL):

Jenter 10 år (1,8 km):

Marie Hodne Hørsdal 07.33

Jenter 12 år (2,6 km):

6) Regine Hodne Hørsdal 09.50

Gutter 14 år (3,6 km):

2) Marcus Homdrom 09.55

Gutter 16 år (5,4 km):

7) Magnus Gjerstad Knudsen 16.09

 

BIL rennet på Bjerkreim i Rogaland søndag 5/1 (Bjerkreim IL):

Gutter 7 år:

Kai Ragnar Engenes Aaberg 07.58

Jenter 10 år:

Maren Engenes Aaberg 10.53

Jenter 13 år:

2) Ann Malen Engenes 15.14

 

Sandripløpet skøyting på Bortelid lørdag 11/1 (Vindbjart IL):

Jenter 10 år (1 km):

Maren Engenes Aaberg 05.30

Jenter 11 år (2 km):

8) Maia Lykke Knudsen 09.45

Jenter 13 år (3 km):

5) Ann Malen Engenes 12.46

Gutter 14 år (3 km):

1) Marcus Homdrom 09.42, 9) Daniel Hetland 11.46, 10) Andre Sogorka Brinch 12.17, 12) Claus Adrian Johnsen 12.52

Jenter 14 år (3 km):

5) Aina Dalen 12.36

Gutter 16 år (5 km):

7) Magnus Gjerstad Knudsen 17.38

 

Gjerstadrennet fristil på Kleivvann søndag 12/1 (Gjerstad IL):

Gutter 7 år (1 km):

Kai Ragnar Engenes Aaberg 04.24

Gutter 9 år (1 km):

Endre Odden 05.37

Jenter 10 år (2 km):

Maren Engenes Aaberg 09.30

Jenter 13 år (3 km):

1) Ann Malen Engenes 13.19

Gutter 14 år (3 km):

1) Marcus Homdrom 09.58, 6) Andre Sogorka Brinch 12.19

Gutter 16 år (5 km):

1) Magnus Gjerstad Knudsen 15.24

Jenter 16 år (5 km):

2) Emma Sandvik 22.14

 

Torridalsrennet klassisk på Sandrip lørdag 18/1 (Torridal IL):

Gutter u/8 år (1 km):

Kai Ragnar Engenes Aaberg 06.15

Jenter 10 år (1 km):

Maren Engenes Aaberg 04.55

Jenter 13 år (3 km):

4) Ann Malen Engenes 08.37

Gutter 14 år (3 km):

3) Andre Sogorka Brinch 07.29, 7) Claus Adrian Johnsen 08.25

 

KM Agder og Rogaland Trollrennet sprint lørdag 25/1 (Otra IL):

Jenter 10 år:

Marie Hodne Hørsdal 02.14, Maren Engenes Aaberg 02.24

Gutter 12 år:

9) Ole Homdrom 02.11

Jenter 12 år:

6) Regine Hodne Hørsdal 01.54

Jenter 13 år:

7) Ann Malen Engenes 02.57

Gutter 14 år:

1) Marcus Homdrom 02.24 (KRETSMESTER !), 14) Andre Sogorka Brinch 02.44, 16) Claus Adrian Johnsen 02.41

Gutter 16 år:

10) Magnus Gjerstad Knudsen 02.14

 

KM Agder og Rogaland Trollrennet fristil søndag 26/1 (Otra IL):

Gutter 8 år (1 km):

Kai Ragnar Engenes Aaberg 06.09

Jenter 10 år (1 km):

Marie Hodne Hørsdal 04.43, Maren Engenes Aaberg 05.01

Gutter 12 år (2 km):

14) Ole Homdrom 08.40

Jenter 12 år (2 km):

6) Regine Hodne Hørsdal 07.36, 13) Matilde Bjelland 09.03

Jenter 13 år (3 km):

7) Ann Malen Engenes 11.17

Gutter 14 år (3 km):

1) Marcus Homdrom 08.34 (KRETSMESTER !), 17) Andre Sogorka Brinch 11.05

Jenter 14 år (3 km):

13) Aina Dalen 11.53

Gutter 16 år (5 km):

10) Magnus Gjerstad Knudsen 25.31

Menn senior (10 km):

11) Christopher Øiestad Syvertsen 48.23

 

Oddersjaarennet klassisk på Sandrip lørdag 1/2 (Oddersjaa SSK):

Gutter 14 år (3 km):

1) Marcus Homdrom 06.53, 4) Andre Sogorka Brinch 08.06

Gutter 16 år (5 km):

4) Magnus Gjerstad Knudsen 16.34

 

Dømmesmoenrennet klassisk søndag 9/2 (IL Imås og Rygene IL):

Gutter 8 år (1 km):

Kai Ragnar Engenes Aaberg 07.42

Gutter 9 år (1 km):

Endre Odden 08.39

Jenter 10 år (1 km):

Marie Hodne Hørsdal 06.08, Maren Engenes Aaberg 07.09, Gina Elisabeth Bjelland 09.33

Gutter 12 år (2 km):

4) Ole Homdrom 14.52

Jenter 12 år (2 km):

1) Regine Hodne Hørsdal 12.10

Jenter 13 år (3 km):

1) Ann Malen Engenes 16.29, 2) Mathilde Bjelland 18.23

Gutter 14 år (3 km):

1) Marcus Homdrom 11.20, 2) Daniel Hetland 13.05, 4) Claus Adrian Johnsen 14.21, 5) Andre Sogorka Brinch 15.09

Gutter 16 år (5 km):

1) Magnus Gjerstad Knudsen 20.39, 2) Birk Svendsen 23.02

Jenter 16 år (5 km):

1) Emma Sandvik 25.32

 

Drivheia rundt på Kleivvann lørdag 15/2 (Gjerstad IL):

Gutter 14 år (12 km):

1) Daniel Hetland 42.27

 

KM Agder og Rogaland sprint fri stafett på Vegårshei lørdag 22/2 (Vegårshei IL):

Gutter 13-14 år:

3) Rygene IL 12.01 (Marcus Homdrom, Andre Sogorka Brinch)

Gutter 15-16 år:

8) Rygene IL 16.59 (Birk Svendsen, Magnus Gjerstad Knudsen)

 

KM Agder og Rogaland klassisk på Vegårshei søndag 23/2 (Vegårshei IL):

Gutter 8 år (1 km):

Kai Ragnar Engenes Aaberg 06.46

Jenter 10 år (1 km):

Marie Hodne Hørsdal 05.44, Maren Engenes Aaberg 5.59, Gina Elisabeth Bjelland 08.12

Gutter 12 år (2 km):

8) Ole Homdrom 09.30

Jenter 12 år (2 km):

5) Regine Hodne Hørsdal 08.02

Jenter 13 år (3 km):

6) Ann Malen Engenes 12.12, 12) Matilde Bjelland 14.12

Gutter 14 år (3 km):

1) Marcus Homdrom 09.00 (KRETSMESTER !), 6) Daniel Hetland 10.11, 8) Andre Sogorka Brinch 10.40, 12) Claus Adrian Johnsen 12.10

Gutter 16 år (5 km):

9) Birk Svendsen 17.33, 13) Magnus Gjerstad Knudsen 18.00

 

Hovedlandsrennet klassisk på Vang fredag 28/2 (Vang Skiklubb):

Gutter 16 år (7.5 km):

151) Magnus Gjerstad Knudsen 22.54.8

 

Hovedlandsrennet sprint fri på Vang lørdag 1/3 (Vang Skiklubb):

Gutter 16 år:

206) Magnus Gjerstad Knudsen 2.25.84

 

Hovedlandsrennet skicross på Vang lørdag 1/3 (Vang Skiklubb):

Gutter 16 år:

32) Magnus Gjerstad Knudsen 04.17

 

Vindbjart mixen fri på Sandrip lørdag 1/3 (Vindbjart IL):

13-14 år (1200 meter pr etappe):

6) Rygene IL (Aina Dalen, Ann-Malen Engenes) 32.37.00

15-16 år (2500 meter pr etappe):

2) Rygene IL (Magnus Gjerstad Knudsen, Birk Svendsen) 26.20.00

6) Rygene IL (Emma Sandvik, Larisa Nedbaeva) 39.29.00

 

Hovedlandsrennet stafett på Vang søndag 2/3 (Vang Skiklubb):

Gutter 15-16 år:

72) Agder og Rogaland skikrets 4. lag (Svein Hjørungdal, Kjartan Håland, Magnus Gjerstad Knudsen, Tobias Stokkeland) 1.02.16.2

 

 

SKIRESULTATER 2014/15

 

LANGRENN

Trollrennet klassisk på Høgsås lørdag 17/1 (Otra IL):

Gutter 8 (1 km):

Kai Ragnar Engenes Åberg 05.13

Jenter 11 (2 km):

3) Marie Hodne Hørsdal 08.04, 6) Maren Engenes Åberg 08.38

Gutter 12 (2 km):

10) Aksel Ødegård 07.09, 17) Sander Emil Ospevoll 09.06

Jenter 13 (3 km):

1) Regine Hodne Hørsdal 11.48

Jenter 14 (3 km):

4) Ann Malen Engenes 10.55

Gutter 15 (5 km):

6) Daniel Hetland 17.22

 

Trollrennet fristil på Høgsås søndag 18/1 (Otra IL):

Gutter 8 (1 km):

Kai Ragnar Engenes Åberg 04.43

Jenter 11 (2 km):

2) Marie Hodne Hørsdal 07.01, 7) Maren Engenes Åberg 07.28

Gutter 12 (2 km):

11) Aksel Ødegård 06.13

Jenter 13 (3 km):

3) Regine Hodne Hørsdal 10.14

Jenter 14 (3 km):

4) Ann Malen Engenes 10.02

Gutter 15 (5 km):

6) Daniel Hetland 16.03

Senior (10 km):

6) Jørgen Hodnebrog 27.10

 

KM Agder og Rogaland sprint fri på Feed skiraena i Sirdal søndag 25/1 (Bjerkreim IL):

Jenter 11:

6) Marie Hodne Hørsdal

Gutter 12:

13) Aksel Ødegård

Jenter 13:

8) Regine Hodne Hørsdal

Jenter 14:

9) Ann Malen Engenes

Gutter 15:

12) Daniel Hetland

 

KM Agder og Rogaland klassisk på Feed skiraena i Sirdal søndag 25/1 (Bjerkreim IL):

Jenter 11 (2 km):

5) Marie Hodne Hørsdal 08.07.9, 10) Maren Engenes Aaberg 08.48.6

Gutter 12 (2 km):

15) Aksel Ødegård 07.19.2

Jenter 13 (3 km):

7) Regine Hodne Hørsdal 11.06.5

Jenter 14 (3 km):

11) Ann Malen Engenes 10.46.6

Gutter 15 (5 km):

13) Daniel Hetland 16.24.4

 

Torridalsrennet fristil i Vennesla lørdag 31/1 (Torridal IL):

Jenter 11 (2 km):

Maren Engenes Aaberg 07.15

 

Gjerstadrennet fristil på Kleivvann søndag 1/2 (Gjerstad IL):

Gutter 10 (2 km):

Andreas Jacobsen 09.28

Jenter 11 (2 km):

4) Gina Elisabeth Bjelland 10.47

Gutter 12 (2 km):

1) Aksel Ødegård 05.51

Jenter 14 (3 km):

1) Mathilde Bjelland 13.15

 

Brokke Minitour klassisk lørdag 7/2 (Valle IL):

Gutter 12 år (3 km)::

8) Aksel Ødegård 13.03

Gutter 15 år (5 km):

2) Daniel Hetland 18.30

 

Vegårsheirennet klassisk lørdag 14/2 (Vegårshei IL):

Gutter 8 år (1 km):

Kai Ragnar Engenes Aaberg

Gutter 10 år (2 km):

Andreas Jakobsen

Jenter 11 år (2 km):

1) Marie Hodne Hørsdal 09.42, 4) Gina Bjelland 14.27

Gutter 12 år (2 km):

3) Aksel Ødegård 08.41, 6) Sander Emil Ospevoll 09.55

Jenter 13 år (3 km):

Regine Hodne Hørsdal 12.25

Jenter 14 år (3 km):

1) Ann Malen Engenes 13.14, 2) Matilde Bjelland 15.24

Gutter 15 år (5 km):

4) Daniel Hetland 17.49

 

Oddersjaarennet KM fri på Høgås søndag 22/2 (Oddersjaa SSK):

Gutter 12 år (2 km):

11) Aksel Ødegård 05.50

Gutter 15 år (5 km):

10) Daniel Hetland 15.22

 

Hovedlandsrennet fristil Storås Skiarena Stokke i Vestfold fredag 27/2 (Norges Skiforbund, Stokke IL):

Gutter 15 år (5 km):

280) Daniel Hetland 15.40.9

 

Hovedlandsrennet sprint Storås Skiarena Stokke i Vestfold lørdag 28/2 (Norges Skiforbund, Stokke IL):

Gutter 15 år:

222) Daniel Hetland 3.14.4

 

Hovedlandsrennet langrennscross Storås Skiarena Stokke i Vestfold lørdag 28/2 (Norges Skiforbund, Stokke IL):

Gutter 15 år:

155) Daniel Hetland 3.19.8

 

 

SKIRESULTATER 2015/16

 

KLUBBMESTERSKAP SØNDAG 13/3

Hopprenn

Liten bakke:

Klasse 2010:

William Lorentzen

Klasse 2007:

Kai Ragnar Aaberg 6.5 m, 7 m

Klasse 2006:

Bendik Grunde 6.5 m, 7m

Klasse 2005:

Noa Midstøl 6.5 m, 7m, Sondre Gjeruldsen 6 m, 5.5 m, Jonas Rydningen 5.5 m, 5 m

Klasse 2004:

Marie Hørsdal 4.5 m, 5.5 m

Klasse 2003:

Fredrik Grunde 5 m, 5.5 m

Stor bakke:

Klasse 2003:

Sander Emil Ospevoll 13.5 m, 14 m

Damer:

Anna Signe Dønnestad 16.5 m, 16 m

Langrenn

Liten runde:

Jenter 2011:

Sara Elise Jacobsen 11.20

Gutter 2010:

Magnus Mortensen 07.41

Gutter 2009:

William Lorentzen 06.23

Jenter 2008:

Marte Gjeruldsen 07.11

Gutter 2007:

Kai Ragnar Aaberg 03.49, Leo Nicolai Ospevoll 03.57

Jenter 2007:

Sara Mortensen 10.02

Gutter 2006:

Bendik Grunde 05.57

Jenter 2005:

Hanne Eik-Jørgensen 06.05

Gutter 2005:

Noa Midstøl 06.32, Andreas Jacobsen 07.02, Jonas Rydningen 07.31

Store jordet:

Jenter 2004:

1) Marie Hørsdal 12.51, 2) Maren Engenes Aaberg 14.23

Gutter 2003:

1) Fredrik Grunde 12.21, 2) Sander Emil Ospevoll 13.05

Jenter 2002:

1) Regine Hørsdal 12.35

Store på jordet:

Jenter 2001:

1) Ann Malen Engenes 11.45

Herrer:

1) Mats Risholt 11.36, 2) Vetle Dalene 12.03, 3) Rune Midstøl 13.08

Damer

1) Heidi Lorentzen 12.46, 2) Anna Signe Dønnestad 14.13

 

Hovdenrennet fri lørdag 12/12 (Hovden Sportsklubb):

Jenter 12 år (3 km):

15) Maren Engenes Åberg 11.15

Gutter 13 år (3 km):

9) Aksel Ødegård 08.40

Jenter 15 år (5 km):

9) Ann Malen Engenes 18.42

Gutter 16 år (5 km):

14) Daniel Hetland 16.20

 

Heddalsprinten fri lørdag 2/1 (Heddal IL):

Gutter 9 år:

Kai Ragnar Engenes Åberg

Jenter 12 år:

8) Maren Engenes Åberg 10.24

Gutter 13 år:

18) Aksel Ødegård 09.18

 

Drangedalsrennet fri på Gautefall søndag 3/1 (Drangedal IL):

Gutter 9 år (1 km):

Kai Ragnar Engenes Aaberg 04.56

Jenter 12 år (2 km):

4) Maren Engenes Aaberg 06.52

Gutter 13 år (3 km):

6) Aksel Ødegård 10.06, 12) Sander Emil Ospevoll 12.31, 15) Fredrik Grude 13.08, 16) Sebastian Torp 16.50

Gutter 16 år (5 km):

6) Daniel Hetland 17.31

 

Oddersjaarennet klassisk på Høgås lørdag 9/1 (Oddersjaa SSK):

Gutter 9 år (1 km):

Kai Ragnar Engenes Aaberg 05.16

Jenter 11 år (2 km):

6) Maren Engenes Aaberg 08.27

Gutter 13 år (3 km):

8) Aksel Ødegård 11.34, 9) Sander Emil Ospevoll 14.01

Jenter 15 år (5 km):

4) Ann Malen Engenes 22.26

Gutter 16 år (5 km):

7) Daniel Hetland 15.29

 

Vindbjartrennet fri på Høgås søndag 10/1 (Vindbjart IL):

Gutter 9 år (1 km):

Kai Ragnar Engenes Aaberg 4.57

Gutter 13 år (3 km):

7) Aksel Ødegård 10.18

Jenter 15 år (5 km):

3) Ann Malen Engenes 18.52

Gutter 16 år (5 km):

8) Daniel Hetland 15.08

 

KM Agder og Rogaland klassisk på Høgås lørdag 16/1 (Otra IL):

Gutter 9 år (1 km):

Kai Ragnar Engenes Aaberg 05.13

Gutter 10 år (1 km):

Bendik Grunde 05.18

Jenter 12 år (2 km):

7) Marie Hodne Hørsdal 07.54, 12) Maren Engenes Aaberg 08.14

Gutter 13 år (3 km):

12) Aksel Ødegård 11.01, 18) Fredrik Grunde 12.32

Jenter 14 år (3 km):

7) Regine Hodne Hørsdal 12.08

Jenter 15 år (5 km):

7) Ann Malen Engenes 19.30

Gutter 16 år (5 km):

11) Daniel Hetland 17.23

 

KM Agder og Rogaland fri på Høgås søndag 17/1 (Otra IL):

Gutter 9 år (1 km):

Kai Ragnar Engenes Aaberg 04.53

Jenter 10 år (1 km):

Johanne Dønnestad Haugen 07.42

Gutter 10 år (1 km):

Bendik Grunde 04.37

Jenter 12 år (2 km):

11) Marie Hodne Hørsdal 07.55, 13) Maren Engenes Aaberg 08.01

Gutter 13 år (2 km):

15) Aksel Ødegård 06.21, 24) Fredrik Grunde 07.59

Jenter 14 år (2 km):

9) Regine Hodne Hørsdal 07.12

Jenter 15 år (4 km):

5) Ann Malen Engenes 15.16

Gutter 16 år (4 km):

13) Daniel Hetland 13.21

Kvinner 17 år (4 km):

5) Larisa Nedbaeva 19.49

 

Oslo Skifestival fri lørdag 23/1 (Norges Skiforbund):

Jenter 12 år (2 km):

76) Marie Hodne Hørsdal 08.38

Jenter 14 år (3 km):

46) Regine Hodne Hørsdal 10.27

 

Torridalsrennet fri på Sandripheia lørdag 30/1 (Torridal IL):

Gutter 9 år (1 km):

Kai Ragnar Engenes Aaberg 05.30

Jenter 12 år (2 km):

3) Maren Engenes Aaberg 08.27

Gutter 13 år (3 km):

5) Aksel Ødegård 10.29

Gutter 16 år (4 km):

1) Daniel Hetland 13.47

 

Gjerstadrennet fri på Kleivvann søndag 31/1 (Gjerstad IL):

Gutter 9 år (1 km):

Kai Ragnar Engenes Aaberg 02.45

Gutter 10 år (2 km):

Bendik Grunde 06.37

Jenter 11 år (2 km):

1) Hanne Eik-Jørgensen 07.06

Jenter 12 år (2 km):

3) Marie Hodne Hørsdal 05.30, 6) Maren Engenes Aaberg 06.11

Gutter 13 år (3 km):

1) Aksel Ødegård 09.05, 3) Fredrik Grunde 10.37, 4) Sander Emil Ospevoll 11.48

Jenter 15 år (5 km):

1) Ann Malen Engenes 16.43

Jenter 17 år (5 km):

1) Larisa Nedbaeva 18.09

 

Brokke Minitour klassisk lørdag 6/2 (Valle IL):

Gutter 13 år (3 km):

8) Aksel Ødegård 16.45

Gutter 16 år (5 km):

3) Daniel Hetland 15.59

 

KS-rennet fri i Sirdal lørdag 6/2 (Kverneland Ski):

Jenter 12 år (2 km):

4) Marte Hodne Hørsdal 07.46.3

Gutter 16 år (5 km):

3) Daniel Hetland 15.59

 

Brokke Minitour bakkeløp søndag 7/2 (Valle IL):

Gutter 13 år:

8) Aksel Ødegård 09.19

Gutter 16 år:

8) Daniel Hetland 17.20

 

Hovedlandsrennet klassisk i Fauske fredag 26/2 (Norges skiforbund, Rognan IL, Fauske IL):

Jenter 15 år (5 km):

133) Ann Malen Engenes 19.11.6

Gutter 16 år (7,5 km):

205) Daniel Hetland 23.58.0

 

Hovedlandsrennet langrennscross i Fauske lørdag 27/2 (Norges skiforbund, Rognan IL, Fauske IL):

Jenter 15 år:

97) Ann Malen Engenes 7.47.5

Gutter 16 år:

149) Daniel Hetland 6.33.6

 

Hovedlandsrennet i Fauske sprint lørdag 27/2 (Norges skiforbund, Rognan IL, Fauske IL):

Jenter 15 år:

126) Ann Malen Engenes 2.46.30

Gutter 16 år:

230) Daniel Hetland 3.13.27

 

KM Agder og Rogalnd sprint på Feed skiarena lørdag 5/3 (Tonstad IL):

Jenter 12 år:

2) Marie Hodne Hørsdal 01.55.7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTIVITETER

Gutter 19

19.09 kl. 20.00 på OSM kunstgress

Express/Rygene - Våg 2

Gutter 10

20.09 kl. 18.00 på Hisøy kunstgr.

Hisøy 3 - Rygene

Jenter 13

20.09 kl. 18.00 på Fiane kunstgress

Gjerstad - Rygene

Damelaget

20.09 kl. 19.30 OSM kunstgress

Express - Rygene

A-laget

23.09 kl. 15.00 på Solvika kunstgress

Hånes - Rygene

 

RESULTATER

16.09: A-laget

Rygene - Hisøy 3-2

12.09: Gutter 19

Sørfjell - Express/Rygene 2-5

11.09: Damelaget

Rygene - Vindbjart 1-1

07.09: Damelaget

Gimletroll 3 - Rygene 3-0

07.09: A-laget

Imås - Rygene 0-2

06.09: Jenter 13:

Torridal - Rygene 1-1

05.09: Gutter 19

Express/Rygene - Lillesand 5-1

02.09: A-laget

Rygene - Birkenes 2-4

30.08: Gutter 19

Farsund 1 - Express/Rygene 4-2

30.08: Jenter 13

Rygene - Lia 0-0

28.08: Damelaget

Rygene - Flekkefjord 1-2

23.08: Damelaget

Randesund 2 - Rygene 0-1

23.08: Jenter 13

Rygene - Hånes 1 0-2

21.08: A-laget

Rygene - Randesund 2 7-3

16.08: Damelaget

Våg/Torridal - Rygene 5-1

16.08: Gutter 19

Trauma - Express/Rygene 3-2

16.08: Jenter 13

Otra - Rygene 3-1

14.08: Damelaget

Rygene - Lillesand/Amazon 2 1-3

12.08: A-laget

Risør - Rygene 2-6

09.08: A-laget

Rygene - Donn 2 2-2