SKIRESULTATER 1999/00-2008/09


SKISESONGEN 1999/2000


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Jan Henrik Sivertsen

Torleiv Drangsland

Hjørdis Andersen Øiestad

Jan Audun Thorsen (dobbeltmester)


LANGRENN

Førjolsrennet klassisk på Furestøyl i Valle søndag 12/12 (Valle IL):

Gutter 10 år (2 km):

2) Hans K. Drangsland  10.07,  3) Rune Oveland Nilsen  10.47,  5) Mats Risholt  11.28

Jenter 10 år (2 km):

1) Tora Sivertsen  12.48,  2) Gunvor Guttormsen  15.42

Gutter 11 år (2 km):

1) Terje Sivertsen  10.16,  2) Erik Jensen  11.45

Gutter 13 år (3 km):

2) Jan Henrik Sivertsen  11.54,  3) Asle Risholt  13.26

Gutter 15 år (5 km):

2) Torleif Drangsland  17.56

Jenter eldre junior (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  17.54


Mønstringsrenn klassisk i Nordbygda i Hamar lørdag 18/12:

Jenter eldre junior (10 km):

10) Hjørdis Andersen Øiestad


Mønstringsrenn fristil i Sveits onsdag 29/12:

Jenter eldre junior (10 km):

9) Hjørdis Andersen Øiestad


Mønstringsrenn klassisk i Sveits torsdag 30/12:

Jenter eldre junior (5 km):

7) Hjørdis Andersen Øiestad


Mønstringsrenn fristil i Ål i Hallingdal lørdag 8/1:

Jenter eldre junior:

14) Hjørdis Andersen Øiestad


Mønstringsrenn klassisk i Ål i Hallingdal søndag 9/1:

Jenter eldre junior:

12) Hjørdis Andersen Øiestad


Agdermesterskapet/Trollrennet klassisk på Bortelid lørdag 29/1 (Otra IL):

Gutter 10 år (2 km):

2) Hans Drangsland  10.19,  6) Mats Risholt  12.46

Jenter 10 år (2 km):

3) Thora Sivertsen  12.33

Gutter 11 år (2 km):

3) Terje Sivertsen  11.16

Gutter 13 år (3 km):

2) Jan Henrik Sivertsen  15.28,  4) Asle Risholt  20.09

Gutter 15 år (5 km):

3) Torleiv Drangsland  23.20


Sørnorsk klassisk på Feed skiarena Tonstad lørdag 6/2:

Gutter 13 år (3 km):

2) Jan Henrik Sivertsen  7.49

Gutter 15 år (5 km):

10) Torleiv Drangsland  16.19


Sørnorsk sprint fristil på Feed skiarena Tonstad søndag 7/2:

Gutter 13 år:

2) Jan Henrik Sivertsen

Gutter 15 år:

7) Torleiv Drangsland


Norgescuprenn klassisk i Steinkjer lørdag 12/2:

Jenter eldre junior:

27) Hjørdis Andersen Øiestad


Norgescuprenn fristil i Steinkjer søndag 13/2:

Jenter eldre junior:

17) Hjørdis Andersen Øiestad


KM fristil på Edland, Haukeligrend lørdag 19/2 (Aust-Agder Skikrets):

Jenter eldre junior (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  19.25.0  (KRETSMESTER !)

Menn senior (15 km):

1) Jan Audun Thorsen  35.54  (KRETSMESTER !)


KM klassisk på Edland, Haukeligrend søndag 20/2 (Aust-Agder Skikrets):

Gutter 13 år (3 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  13.46  (KRETSMESTER !)

Gutter 15 år (5 km):

1) Torleiv Drangsland  19.11  (KRETSMESTER !)

Menn senior (15 km):

1) Jan Audun Thorsen  36.01  (KRETSMESTER !)


Norgescuprenn klassisk på Høgås i Evje lørdag 26/2:

Damer senior (5 km):

15) Hjørdis Andersen Øiestad  16.52.4


Hovedlandsrennet på Geilo søndag 27/2:

Gutter 15 år:

76) Torleiv Drangsland  25.10


Junior-NM fristil i Stryn torsdag 2/3:

Jenter 18-19 år (15 km):

9) Hjørdis Andersen Øiestad  49.09


Junior-NM i klassisk i Stryn lørdag 4/3:

Jenter 18-19 år (5 km):

18) Hjørdis Andersen Øiestad


Birkebeinerrennet lørdag 18/3:

M4 (58 km):

141) Jan Audun Thorsen  3.49.32

K5 (58 km):

23) Inga Sivertsen  4.26.07


Norgescuprenn klassisk på Vang i Hedemark lørdag 25/3:

Jenter eldre junior (3 km):

15) Hjørdis Andersen Øiestad


Norgescuprenn jaktstart fristil på Vang i Hedemark søndag 26/3:

Jenter eldre junior (7,5 km):

16) Hjørdis Andersen Øiestad



SKISESONGEN 2000/01


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Jan Henrik Sivertsen

Sør Norsk mester langrenn:

Jan Henrik Sivertsen


KLUBBMESTERSKAP SØNDAG 4/3:

Hopprenn liten bakke:

Klasse 6 år:

Kristian Berthelsen,  Alex Helleren,  Jon Nilsen,  Øydis Neset Haavi

Klasse 7 år:

Richard Jacobsen

Klasse 8 år:

Guttorm Guttormsen,  Camilla Risholt,  Vegard Neset Haavi,  Espen Ustad,  Johan Buflaten

Klasse 9 år:

Thora Sivertsen,  Kim Ronny Nilsen,  Andre Lorentzen,  Carina Pedersen

Klasse 11 år:

Gunvor Guttormsen

Hopprenn mellomstor bakke:

Klasse 8 år:

Fredrik Haaheim,  Ole Kristian Mikkelsen

Klasse 10 år:

Torstein Gundersen

Klasse 11 år:

Jan Arne Nilsen

Klasse 12 år:

Erik Jensen,  Terje Sivertsen,  Andre Andersen

Hopprenn stor bakke:

Klasse 11 år:

Mats Risholt,  Rune Oveland Nilsen,  Thomas T. Nilsen

Klasse 12 år:

Frode Andersen

Klasse 14 år:

Asle Risholt,  Jan Henrik Sivertsen

Senior:

Anna Signe Dønnestad,  Gunnar Homdrom


Langrenn kort løype:

Gutter 98:

Daniel Risholt

Jenter 98:

Caroline Olsen,  Krisey Helleren

Gutter 97:

Sander Dønnestad

Gutter 96:

Knut Olav Huse,  Stian Nilsen

Gutter 95:

Kennet Nilsen,  Bjarne Nilsen

Jenter 95:

Lene Hodnebrog,  Juliane Buflaten

Gutter 94:

Christian Tveråmo,  Kristian Berthelsen,  Alex Helleren,  Gaute Dønnestad

Jenter 94:

Øydis Neset Haavi,  Inger Marie Huse,  Tina Marie Olsen,  Katrine Berg

Langrenn lang løype 1 runde:

Gutter 93:

Vegard Hodnebrog  6.42,  Alexander Christiansen  8.07

Gutter 92:

Fredrik Haaheim  5.00,  Vegard Neset Haavi  5.20,  Guttorm Guttormsen  6.08,  Ole Kristian Mikkelsen  5.22

Jenter 92:

Camilla Risholt  6.13,  Silje Berthelsen  7.54

Gutter 91:

Kjetil Hodnebrog  4.47,  Vegard Harnes  5.49

Jenter 91:

Anette Hodnebrog  6.05,  Ida Helen Løvåsen  6.03,  Thora Sivertsen  3.35

Funksjonshemmede:

Bjørn Oskar Holtebu  7.47

Langrenn lang løype 2 runder:

Gutter 90:

1) Joachim Jacobsen  11.41,  2) Benjamin Arntsen  12.51

Jenter 90:

1) Jannicke Risholt  9.15

Gutter 89:

1) Rune Oveland Nilsen  6.38,  2) Mats Risholt  7.50,  3) Kristoffer Hodnebrog  9.43,  4) Anders Harnes  9.57,  5) Tor Eirik Berg  12.24

Jenter 89:

1) Gunvor Guttormsen  10.25,  2) Monica Hodnebrog  14.34

Gutter 88:

1) Terje Sivertsen  6.40

Gutter 87:

1) Ruben Arntsen  11.40

Gutter 86:

1) Jan Henrik Sivertsen  5.03,  2) Asle Risholt  5.58

Senior:

1) Inga Sivertsen  5.41,  2) Anne Lise Dønnestad  6.23,  3) Anna Signe Dønnestad  7.06


HOPPRENN

Kretsrenn i Osedalsbakken i Froland lørdag 20/1 (Froland IL):

Jenter 9 år (liten bakke):

1) Thora Sivertsen  196.3

Gutter 11 år (liten bakke):

1) Rune Oveland Nilsen  206.2

Gutter 11 år (mellomstor bakke):

1) Mats Risholt  145.0

Gutter 14 år (mellomstor bakke):

1) Asle Risholt  162.0

Menn senior (stor bakke):

2) Gunnar Homdrom  227.7


Kretsrenn i Trydalsbakken i Gjerstad lørdag 27/1 (Gjerstad IL):

Gutter 11 år:

1) Mats Risholt  81.1

Gutter 14 år:

4) Asle Risholt  117.6


LANGRENN

Førjolsrennet i Valle søndag 10/12 (Valle IL):

Jenter 10 år (2 km):

1) Thora Sivertsen  9.35,  2) Jannicke Risholt  12.33

Gutter 11 år (2 km):

2) Mats Risholt  9.30,  3) Rune Oveland Nilsen  9.45,  5) Thomas Noddeland  13.24

Jenter 11 år (2 km):

1) Gunvor Guttormsen  13.26

Gutter 12 år (3 km):

1) Terje Sivertsen  12.49,  2) Thomas Sivertsen  14.33

Gutter 14 år (5 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  18.33,  2) Asle Risholt  19.46

Gutter 15 år (5 km):

5) Thomas Lorentzen  24.48

Gutter eldre junior (10 km):

4) Oddbjørn Guttormsen  36.31


Kretsrenn fristil på Vegårshei søndag 7/1 (Vegårshei IL):

Jenter 10 år (1,7 km):

1) Thora Sivertsen  7.24,  3) Jannicke Risholt  9.45

Gutter 11 år (1,7 km):

2) Rune Oveland Nilsen  6.38,  4) Mats Risholt  7.25

Gutter 12 år (3,4 km):

2) Terje Sivertsen  14.22

Gutter 14 år (4 km):

2) Jan Henrik Sivertsen  14.17,  4) Asle Risholt  16.06


Landsrenn fristil i Kroken i Telemark søndag 15/1 (Gjerstad IL/IL Kroken):

Jenter 10 år:

1) Thora Sivertsen


Trollrennet og KM fristil på Flatebygd i Evje lørdag 27/1 (Otra IL)

Jenter 10 år (2 km):

1) Thora Sivertsen  8.46

Gutter 11 år (2 km):

2) Rune Oveland Nilsen  7.22,  3) Mats Risholt  8.26

Gutter 14 år (5 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  17.37  (KRETSMESTER !)


Trollrennet og KM klassisk på Flatebygd i Evje søndag 28/1 (Otra IL)

Jenter 10 år (2 km):

1) Thora Sivertsen  9.38

Gutter 11 år (2 km):

2) Rune Oveland Nilsen  9.02

Gutter 12 år (3 km):

2) Terje Sivertsen  16.28

Herrer 45-54 år (10 km):

3) Svein Sivertsen  37.10


Landsrenn fristil på Vegårshei søndag 4/2 (Vegårshei IL):

Jenter 10 år (1,7 km):

1) Thora Sivertsen  7.22

Gutter 11 år (1,7 km):

1) Rune Oveland Nilsen  6.14,  4) Mats Risholt  8.16

Gutter 14 år:

Asle Risholt, brøt


Kretsrenn klassisk på Vegårshei søndag 11/2 (Rygene IL):

Jenter 10 år (1,7 km):

2) Thora Sivertsen  7.23

Gutter 11 år (1,7 km):

2) Rune Oveland Nilsen  6.46,  4) Mats Risholt  7.34,  5) Frank Erlingsen  8.58

Gutter 13 år (2,7 km):

1) Kent Rune Løvåsen  16.13

Gutter 14 år (5 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  17.33

Jenter 18-19 år (5 km):

1) Anne Lise Dønnestad  22.03

Damer senior (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad  25.35


Sørnorsk mesterskap klassisk på Hovden lørdag 17/2 (Hovden SK):

Gutter 12 år (3 km):

12) Terje Sivertsen  11.49

Gutter 14 år (5 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  14.29,  (SØRNORSK MESTER !),  5) Asle Risholt  16.52


Sørnorsk mesterskap sprint fristil på Hovden søndag 18/2 (Hovden SK):

Gutter 14 år:

1) Jan Henrik Sivertsen  (SØRNORSK MESTER !),  6) Asle Risholt


Hovedlandsrennet klassisk i Bardu lørdag 24/2:

Gutter 14 år (3 km):

61) Jan Henrik Sivertsen  8.55


Hovedlandsrennet fristil i Bardu søndag 25/2:

Gutter 14 år (5 km):

101) Jan Henrik Sivertsen  12.58


Birkebeinerrenet lørdag 17/3:

K5 (58 km):

26) Inga Sivertsen  4.15.43

M10 (58 km):

161) Kåre Karlsen  4.23.21



SKISESONGEN 2001/02


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Vete Dalene

Jan Henrik Sivertsen

Sørlandsmester langrenn:

Vetle Dalene

Terje Sivertsen

Jan Henrik Sivertsen


HOPPRENN

Skisportens dag på Rykene søndag 3/3 (Rygene IL):

Klasse 0-6 år:

Håkon Larsen  64.0

Klasse 8 år:

Richard Jakobsen  66.0,  Jens Kristian Larsen  67.5

Klasse 10 år:

Jarle Dalene  92.0,  Sondre Risdal Solheim  69.5,  Cicile Larsen  75.0,  André Lorentzen  77.5

Klasse 11 år:

1) Mats Risholt  111.0

Klasse 12 år:

1) Rune Oveland Nilsen  167.5

Senior:

2) Anna Signe Dønnestad  173.5


LANGRENN

Førjolsrennet klassisk i Valle søndag 9/12 (Valle IL):

Gutter 10 år (2 km):

Sondre Risdal Solheim  8.41,  Jarle Dalene  9.17

Jenter 10 år (2 km):

Thora Sivertsen  7.55,  Cicilie Larsen  10.04

Gutter 12 år (3 km):

1) Vetle Dalene  11.52,  2) Rune Oveland Nilsen  13.01,  4) Erlend Eikeland Myrnes  13.30,  5) Mats Risholt  14.03,  7) Ole Fredrik Falck  14.52

Gutter 13 år (3 km):

2) Terje Sivertsen  13.20,  3) Ole Kristian Falck  13.36,  4) Morten Kleivane  14.59

Gutter 15 år (5 km):

1) Asle Risholt  18.16


Kretsrenn sprint fristil på Vegårshei søndag 6/1 (Vegårshei IL):

Gutter 9 år:

Martin Rune Olsen  2.15,  Thor André Uppstad  2.30

Gutter 10 år:

Sondre Risdal Solheim  1.40,  Jarle Dalene  1.49,  Thomas Korsgaard  2.00,  Kjetil Hodnebrog  2.13

Jenter 10 år:

Thora Sivertsen  1.30,  Cicilie Larsen  2.03

Jenter 11 år:

Jannicke Risholt  1.51

Gutter 12 år:

1) Vetle Dalene  2.34,  3) Rune Oveland Nilsen  2.48,  4) Mats Risholt  2.56,  5) Erlend Eikeland Myrnes  2.59,  7) Jan Christian Forgard  3.06,  8) Ole Fredrik Falch 3.11

Gutter 13 år:

2) Terje Sivertsen  2.51,  4) Ole Kristian Falck  3.03,  5) Morten Kleivane  3.19

Gutter 15 år:

1) Jan Henrik Sivertsen  2.08,  3) Asle Risholt  2.16

Damer:

1) Anna Signe Dønnestad  3.07,  2) Åshild Lund 3.47

Herrer:

1) Trygve Oveland Nilsen  3.24

Finaler:

Gutter 12 år:

1) Vetle Dalene

Gutter 15 år:

2) Jan Henrik Sivertsen

Damer:

1) Anna Signe Dønnestad

Herrer:

2) Trygve Oveland Nilsen


Kretsrenn klassisk på Åraksbø i Bygland søndag 13/1 (Bygland IL):

Gutter 10 år:

Sondre Risdal Solheim  8.26,  Thomas Korsgaard  9.52,  Kjetil Hodnebrog  8.57

Jenter 10 år:

Thora Sivertsen  7.00,  Cicilie Larsen  9.57

Jenter 11 år:

Jannicke Risholt  8.05

Gutter 12 år:

1) Vetle Dalene  10.33,  2) Erlend Eikeland Myrnes  11.12,  3) Jan Christian Forgard  11.34,  4) Mats Risholt  12.03 

Gutter 13 år:

1) Terje Sivertsen  10.52,  2) Ole Kristian Falck  11.22,  3) Morten Kleivane  12.20

Gutter 15 år:

1) Jan Henrik Sivertsen  12.17,  2) Asle Risholt  13.47

Menn 55-64 år:

2) Svein Sivertsen  28.05


Sør-Norsk Mesterskap, Svarstad i Vestfold lørdag 26/1:

Gutter 12 år (3 km):

21) Vetle Dalene  13.03,  31) Erlend Eikeland Myrnes  13.44,  33) Rune Oveland Nilsen  13.50,  43) Mats Risholt  14.55

Gutter 13 år (3 km):

22) Terje Sivertsen  13.30

Gutter 15 år (5 km):

3) Jan Henrik Sivertsen  16.43,  9) Asle Risholt  19.18


Sør-Norsk Mesterskap, Svarstad i Vestfold jaktstart søndag 27/1:

Gutter 12 år (3 km):

20) Vetle Dalene  (12.52) 25.55,  27) Erlend Eikeland Myrnes  (13.19) 27.03,  36) Rune Oveland Nilsen  (14.07) 27.57,  44) Mats Risholt  (14.49) 29.44

Gutter 13 år (3 km):

20) Terje Sivertsen  (13.19) 26.49

Gutter 15 år (5 km):

3) Jan Henrik Sivertsen  (16.45) 33.28 ,  7) Asle Risholt  (18.36) 37.54


Kretsrenn/KM klassisk i Gjerstad lørdag 3/2 (Gjerstad IL):

Gutter 10 år (2 km):

Kjetil Hodnebrog  8.05

Jenter 10 år (2 km):

Thora Sivertsen  7.23,  Cicilie Larsen  10.04

Gutter 12 år (3 km):

1) Vetle Dalene  10.44 (KRETSMESTER !),  2) Erland Eikeland Myrnes  10.55,  4) Mats Risholt  12.00,  5) Jan Christian Forgard  12.01

Gutter 13 år (3 km):

2) Terje Sivertsen  11.03,  3) Ole Kristian Falck  11.22,  4) Morten Kleivane  12.28

Gutter 15 år (5 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  18.14 (KRETSMESTER !),  2) Asle Risholt  19.54


Jarsengrennet fristil på Høydalsmo lørdag 10/2 (IF Ørn):

Gutter 10 år:

14) Jarle Dalene  12.08

Jenter 10 år:

1) Thora Sivertsen  9.50

Gutter 12 år:

13) Vetle Dalene  14.18

Gutter 15 år:

1) Jan Henrik Sivertsen  15.04


Trollrennet/SM klassisk på Bortelid lørdag 16/2 (Otra IL):

Gutter 10 år:

8) Sondre Risdal Solheim  8.16,  22) Lars Falck  10.48,  23) Jens Christian Larsen  11.48

Jenter 10 år:

1) Thora Sivertsen  7.06,  3) Hannah Ekra Voie  9.28,  ?) Cicilie Larsen  9.58

Jenter 11 år:

4) Jannicke Risholt  8.54

Gutter 12 år:

1) Vetle Dalene  9.55 (SØRLANDSMESTER !),  3) Jan Christian Forgard  10.57,  7) Ole Fredrik Falck  11.57,  8) Mats Risholt  16.19

Gutter 13 år:

1) Terje Sivertsen  9.53 (SØRLANDSMESTER !)

Gutter 15 år:

2) Jan Henrik Sivertsen  13.59 (SØRLANDSMESTER !),  9) Asle Risholt  16.19


Konnerudrennet lørdag 23/2 (Konnerud IL):

Gutter 12 år:

10) Vetle Dalene  10.25

Gutter 15 år:

16) Jan Henrik Sivertsen  14.16


KM Vest-Agder på Bortelid, sprint lørdag 2/3 (Oddersjaa):

Gutter 11 år o.y.:

11) Sondre Risdal Solheim,  23) Kjetil Hodnebrog,  33) Thomas Korsgaard

Jenter 11 år o.y.:

2) Thora Sivertsen,  11) Cicilie Larsen

Gutter 12-13 år:

8) Vetle Dalene,  18) Morten Kleivane,  20) Ole Fredrik Falck,  20) Ole Kristian Falck

Gutter 14-15 år:

1) Jan Henrik Sivertsen,  2) Asle Risholt


KM Vest-Agder på Bortelid, stafett lørdag 2/3 (Oddersjaa):

Gutter 11 år o.y.:

7) Rygene IL (Sondre R. Solheim, Thomas Korsgaard, Kjetil Hodnebrog) 17.34

Jenter 11 år o.y.:

3) Rygene IL (Cecilie Larsen, Jannicke Risholt, Thora Sivertsen) 18.27

Gutter 12-15 år:

1) Rygene IL (Asle Risholt, Vetle Dalene, Jan Henrik Sivertsen) 30.01,  10) (Morten Kleivane, Ole Fredrik Falck, Terje Sivertsen) 37.37


Hovedlandsrennet fristil på Konnerud lørdag 9/3:

Gutter 15 år (5 km):

35) Jan Henrik Sivertsen  13.01,  161) Asle Risholt  14.27


Hovedlandsrennet klassik på Konnerud søndag 10/3:

Gutter 15 år (7,5 km):

15) Jan Henrik Sivertsen  21.59,  186) Asle Risholt  26.24



SKISESONGEN 2002/03


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Vete Dalene

Mats Risholt

Terje Sivertsen (dobbeltmester)

Erlend Eikeland Myrnes

Jan Henrik Sivertsen (dobbeltmester)

Sørlandsmester langrenn:

Erlend Eikeland Myrnes

Jan Henrik Sivertsen (dobbeltmester)


HOPPRENN

Åpningsrenn i Brattåsen torsdag 9/1 (Øyestad IF):

Senior:

2) Gunnar Homdrom  188.7


Kretsrenn i Osedalsbakken søndag 12/1 (Aust-Agder Skikrets):

Senior:

5) Gunnar Homdrom  135.2


Rekruttrenn på Vegårshei søndag 26/1 (Vegårshei IL):

Klasse 1995:

Håkon Larsen  3 og 3 meter

Klasse 1993:

Jens Kristian Larsen  2 og 2,5 meter

Klasse 1991:

Cecilie Larsen  3 og 3 meter


LANGRENN

Treningsrenn på Hovden søndag 8/12:

Jenter 10 år:

3) Stine Sandvik  13.05,  5) Silje Dalen Johnsen  13.58

Gutter 11 år:

6) Kjetil Hodnebrog  10.54,  8) Thomas Korsgaard  11.14

Gutter 12 år:

2) Aksel Heim Tveiten  12.01,  5) Mathias Hjorth-Olsen  12.34

Gutter 13 år:

1) Vetle Dalene  9.59,  2) Erlend Eikeland Myrnes  10.10,  3) Jan Christian Forgard  10.48,  4) Mats Risholt  11.08,  5) Ole Fredrik Falck  11.23

Gutter 14 år:

1) Terje Sivertsen  19.04,  2) Ole Christian Falck  19.29

Gutter 16-19 år:

4) Jan Henrik Sivertsen  29.40


Heddalsprinten søndag 29/12 (Heddal IL):

Gutter 16 år (8 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  25.48


Drangedalsrennet søndag 5/1 (Drangedal IL):

Jenter 10 år (2,3 km):

2) Stine Sandvik  12.45

Gutter 11 år (2,3 km):

5) Kjetil Hodnebrog  10.36,  10) Thomas Korsgaard  11.28,  12) Sondre Risdal Solheim  13.01

Jenter 11 år (2,3 km):

1) Thora Sivertsen  9.42

Gutter 12 år (3 km):

4) Mathias Hjorth-Olsen  15.08

Gutter 13 år (3 km):

2) Vetle Dalene  10.59,  4) Erlend Eikeland Myrnes  11.11,  5) Mats Risholt  12.31,  8) Ole Fredrik Falck  12.50

Gutter 14 år (5 km):

1) Ole Christian Falck  18.58,  2) Terje Sivertsen  19.06,  3) Christopher Syvertsen  20.46

Gutter 16 år (10 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  30.40


Gjerstadrennet fristil søndag 12/1 (Gjerstad IL):

Gutter 10 år (2 km):

2) Marius Imingen  9.33,  3) Jens-Christian Larsen  11.29

Jenter 10 år (2 km):

1) Silje Dalen Johnsen  8.28

Gutter 11 år (2 km):

4) Thomas Korsgaard  6.45,  7) Sondre Risdal Solheim  7.23,  8) Kjetil Hodnebrog  7.32

Jenter 11 år (2 km):

2) Thora Sivertsen  6.23,  3) Cecilie Larsen  8.38,  4) Hannah Voie  9.16

Gutter 12 år (3 km):

1) Mathias Hjorth-Olsen  10.48

Gutter 13 år (3 km):

1) Erlend Eikeland Myrnes  8.34,  2) Vetle Dalene  9.15,  3) Ole Fredrik Falck  9.49,  4) Mats Risholt  10.27

Gutter 14 år (5 km):

2) Terje Sivertsen  15.11,  3) Christopher Syvertsen  15.20,  4) Ole Christian Falck  15.26,  5) Morten Kleivane  20.49

Gutter 16 år (10 km):

2) Asle Risholt  38.32


Barneskirenn ved Granestua søndag 12/1 (IK Grane):

Klasse 4-6 år:

Emma Sandvik

Klasse 7-11 år:

Stine Sandvik  4.17


Norgescup sprint for juniorer på Lygna Skistadion fredag 17/1:

Gutter 16 år:

17) Jan Henrik Sivertsen


Oslo Skifestival fristil lørdag 18/1 (Høybråten & Stovner IL):

Gutter 8 år:

Gaute Dønnestad  14.26

Gutter 13 år:

19) Erlend Eikeland Myrnes  8.43,  29) Vetle Dalene  9.09,  31) Mats Risholt  9.22,  35) Jan Christian Forgard  9.38,  41) Ole Fredrik Falck 9.56

Gutter 14 år:

50) Ole Christian Falck  20.47,  52) Terje Sivertsen  21.06,  55) Christopher Syvertsen  22.25   


Norgescup klassisk for juniorer på Lygna Skistadion lørdag 18/1:

Gutter 16 år (10 km):

22) Jan Henrik Sivertsen  29.58


Norgescup fristil for juniorer på Lygna Skistadion søndag 19/1:

Gutter 16 år (5 km):

31) Jan Henrik Sivertsen  14.51


Oslo Skifestival stafett klassisk søndag 19/1 (Høybråten & Stovner IL):

Gutter 12-15 år:

28) Rygene 3 (Terje Sivertsen, Christopher Syvertsen, Ole Christian Falck)  31.58

29) Rygene 2 (Erlend Eikeland Myrnes, Mats Risholt, Vetle Dalene)  32.10

32) Rygene 1 (Ole Fredrik Falck, Jan Christian Forgard, Tone Dalen)  33.50


Holts langrennscup på Nes Verk søndag 19/1 (Holt IF):

Under skolealder:

Gunnvald Risdal

Klasse 1993:

Randi Risdal

Klasse 1992:

Magne Risdal

Damer 35-49 år:

2) Anne Heidrun Risdal  7.35


KM klassisk på Vegårshei lørdag 25/1 (Vegårshei IL):

Gutter 9 år o.y. (2 km):

Jens-Christian Larsen  12.49

Gutter 10 år (2 km):

Marius Imingen  10.40

Jenter 10 år (2 km):

Stine Sandvik  10.25

Gutter 11 år (2 km):

Kjetil Hodnebrog  8.36,  Eivind Kvitstein  9.55

Jenter 11 år (2 km):

Thora Sivertsen  7.51,  Cecilie Larsen  13.08,  Hannah Voie  11.16

Gutter 13 år (3 km):

1) Vetle Dalene  11.55 (KRETSMESTER !),  2) Jan Christian Forgard  12.12,  3) Erlend Eikeland Myrnes  12.26

Gutter 14 år (5 km):

1) Terje Sivertsen  19.39 (KRETSMESTER !), 2) Christopher Syvertsen  20.38,  3) Ole Christian Falck  20.44

Gutter 16 år (10 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  32.52 (KRETSMESTER !),  2) Asle Risholt  43.01


KM fristil på Vegårshei søndag 26/1 (Vegårshei IL):

Gutter 9 år o.y. (2 km):

Jens-Christian Larsen  11.38

Gutter 10 år (2 km):

Marius Imingen  9.40

Jenter 10 år (2 km):

Stine Sandvik  9.21

Gutter 11 år (2 km):

Kjetil Hodnebrog  7.56,  Thomas Korsgaard  7.32,  Eivind Kvitstein  9.05

Jenter 11 år (2 km):

Thora Sivertsen  6.52,  Cecilie Larsen  9.12,  Hannah Voie  9.40

Gutter 13 år (3 km):

1) Erlend Eikeland Myrnes  9.21 (KRETSMESTER !),  2) Vetle Dalene  9.40,  3) Jan Christian Forgard  9.57

Gutter 14 år (5 km):

3) Ole Christian Falck  15.35,  4) Terje Sivertsen  15.51,  5) Christopher Syvertsen  16.57

Gutter 16 år (10 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  30.40 (KRETSMESTER !)


Trollrennet/SM duathlon på Evje lørdag 1/2 (Otra IL):

Gutter 10 år (2 km):

Marius Imingen,  Magne Risdal,  Kenneth Dalen Johnsen

Jenter 10 år (2 km):

Randi Risdal,  Stine Sandvik,  Silje Dalen Johnsen

Gutter 11 år (2 km):

Kjetil Hodnebrog,  Thomas Korsgaard,  Sondre Risdal Solheim,  Eivind Kvitstein

Jenter 11 år (2 km):

Thora Sivertsen,  Cecilie Larsen

Gutter 12 år (3 km):

6) Mathias Hjorth-Olsen  10.55

Gutter 13 år (3 km):

1) Erlend Eikeland Myrnes  9.25 (SØRLANDSMESTER !),  3) Jan Christian Forgard  9.37,  4) Vetle Dalene  9.44,  7) Mats Risholt  10.13,  9) Ole Fredrik Falck 10.32

Gutter 14 år (5 km):

3) Ole Christian Falck  18.30,  6) Christopher Syvertsen  19.56

Gutter 16 år (10 km):

2) Jan Henrik Sivertsen  32.30 (SØRLANDSMESTER !),  3) Asle Risholt  36.22


Trollrennet/SM klassisk på Evje søndag 2/2 (Otra IL):

Gutter 10 år (2 km):

Marius Imingen,  Magne Risdal

Jenter 10 år (2 km):

Randi Risdal

Gutter 11 år (2 km):

Kjetil Hodnebrog,  Thomas Korsgaard,  Sondre Risdal Solheim,  Eivind Kvitstein

Jenter 11 år (2 km):

Thora Sivertsen,  Hannah Voie

Gutter 13 år (3 km):

2) Erlend Eikeland Myrnes  13.44,  3) Jan Christian Forgard  14.14,  4) Vetle Dalene  14.23,  9) Ole Fredrik Falck  15.55,  11) Mats Risholt  17.03

Gutter 14 år (5 km):

2) Ole Christian Falck  19.56,  3) Christopher Syvertsen  24.44

Gutter 16 år (10 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  31.11 (SØRLANDSMESTER !)


Holts langrennscup på Nes Verk torsdag 6/2 (Holt IF):

Under skolealder:

Gunnvald Risdal

Klasse 1993:

Randi Risdal


Norgescup klassisk på Stryn lørdag 15/2:

Gutter 16 år (10 km):

81) Jan Henrik Sivertsen  32.54


Norgescup fristil på Stryn søndag 16/2:

Gutter 16 år (10 km):

31) Jan Henrik Sivertsen  26.28


Rygenerennet klassisk på Vegårshei søndag 16/2 (Rygene IL):

Gutter 8 år:

Kenneth Dalen Johnsen  7.09

Jenter 8 år:

Martine Risdal Solheim  7.34,  Lene Hodnebrog  7.09,  Christine Syvertsen  6.20

Gutter 9 år:

Jens-Christian Larsen  6.10

Jenter 9 år:

Randi Risdal  5.25

Gutter 10 år:

Marius Imingen  9.34,  Magne Risdal  9.16

Jenter 10 år:

Stine Sandvik  9.03,  Silje Dalen Johnsen  9.41

Gutter 11 år:

Kjetil Hodnebrog  7.25,  Thomas Korsgaard  7.35,  Sondre Risdal Solheim  8.03,  Eivind Kvitstein  8.21,  Lars Martin Falck  9.54

Jenter 11 år:

Cecilie Larsen  10.09

Gutter 12 år:

4) Mathias Hjorth-Olsen  12.09

Gutter 13 år:

1) Vetle Dalene  9.58,  1) Erlend Eikeland Myrnes  9.58,  3) Jan Christian Forgard  10.21,  4) Mats Risholt  10.47,  6) Ole Fredrik Falck  11.24 

Gutter 14 år:

1) Ole Christian Falck  17.01,  2) Terje Sivertsen  17.10,  3) Christopher Syvertsen  17.32

Gutter 16 år:

1) Asle Risholt  31.44


Junior-NM i Mo i Rana klassisk torsdag 27/2:

Gutter 16 år (10 km):

52) Jan Henrik Sivertsen  30.20


KM sprint fristil på Bortelid lørdag 1/3 (Oddersjaa):

Jenter 10 år:

Christine Syvertsen  2.00.6

Jenter 11 år:

Thora Sivertsen  1.23.3

Gutter 13 år:

1) Mats Risholt  1.26.5 (KRETSMESTER !),  3) Vetle Dalene  1.27.3,  4) Jan Christian Forgard  1.30.5,  6) Ole Fredrik Falck  1.34.7

Gutter 14 år:

1) Terje Sivertsen  1.28.4 (KRETSMESTER !), 2) Christopher Syvertsen  1.34.1

Gutter 16 år:

2) Asle Risholt  2.04.1


Gjensidige-NOR cuprenn nr. 5 i Skien lørdag 8/3 (IF Ørn):

Gutter 13 år:

9) Erlend Eikeland Myrnes  9.06,  13) Vetle Dalene  9.32,  17) Mats Risholt  10.00

Gutter 14 år:

10) Christopher Syvertsen  18.07


Hovedlandsrennet sprint i Holmenkollen fredag 14/3 (IL Heming):

Gutter 14 år:

272) Ole Christian Falck,  296) Terje Sivertsen,  307) Christopher Syvertsen


Heisprinten på Vegårshei prolog lørdag 15/3 (Vegårshei IL):

Gutter 9 år o.y.:

Kenneth Dalen Johnsen  4.28

Gutter 10 år:

Marius Imingen  3.00

Jenter 10 år:

Stine Sandvik  2.47,  Silje Dalen Johnsen  3.04

Gutter 11 år:

Kjetil Hodnebrog  2.35,  Thomas Korsgaard  2.13,  Eivind Kvitstein  2.48

Jenter 11 år:

Thora Sivertsen  2.15

Gutter 12-13 år:

1) Erlend Eikeland Myrnes  1.42,  2) Jan Christian Forgard  1.55,  4) Vetle Dalene  1.58,  5) Mats Risholt  2.01

Gutter 16-19 år:

2) Jan Henrik Sivertsen  3.23

Finaler:

Gutter 12-13 år:

1) Erlend Eikeland Myrnes,  2) Jan Christian Forgard,  3) Vetle Dalene,  5) Mats Risholt

Gutter 16-19 år:

2) Jan Henrik Sivertsen


Gautefall Skifestival lørdag 29/3 (Drangedal IL):

Jenter 10 år (2 km):

2) Stine Sandvik  7.32,  3) Silje Dalen Johnsen  8.13

Gutter 11 år (2 km):

6) Thomas Korsgaard  6.21,  14) Eivind Kvitstein  7.02

Gutter 13 år (2 km):

2) Erlend Eikeland Myrnes  7.34,  4) Vetle Dalene  7.54,  6) Mats Risholt  9.11,  7) Ole Fredrik Falck  9.51

Gutter 14 år (5 km):

4) Christopher Syvertsen  15.36,  5) Ole Christian Falck  16.21


Gautefalløpet søndag 30/3 (Drangedal IL):

Gutter 12-15 år (15 km):

4) Erlend Eikeland Myrnes  1.01.47,  5) Ole Christian Falck  1.02.03,  6) Christopher Syvertsen  1.02.58,  8) Terje Sivertsen  1.04.51,  9) Vetle Dalene 1.07.35,  11) Mats Risholt  1.21.47,  12) Ole Fredrik Falck  1.21.52 

Gutter 16-19 år (15 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  1.04.47


Sesilåmi søndag 6/4 (Tonstad IL/Valle IL/Sirdal SL/Bygland IL/Hylestad IL):

Herrer elite:

17) Jan Henrik Sivertsen  2.37.32

Menn 35-39 år:

70) Leif Hodnebrog  4.18.09



SKISESONGEN 2003/04


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Erlend Eikeland Myrnes (trippelmester)

Ole Christian Falck

Terje Sivertsen

Jan Henrik Sivertsen (dobbeltmester)

Sørlandsmester langrenn:

Ole Christian Falck (dobbeltmester)

Erlend Eikeland Myrnes

Jan Henrik Sivertsen


HOPPRENN

Åpent klubbrenn på Rykene lørdag 10/1 (Rygene IL):

Hopp liten bakke:

Klasse 5 år:

Alexander Løvdal, Songe  54 p

Klasse 7 år:

Jannice Aanonsen, Rygene  39 p

Klasse 8 år:

Henning Stea, Songe  62,5 p

Klasse 9 år:

Rikard Aanonsen, Rygene  57.5 p

Klasse 10 år:

Sondre Kleipzig, Trauma  55 p,  Didrik Sandåker, Trauma  55 p

Klasse 12 år:

1) Kjetil Hodnebrog, Rygene  78.5 p,  2) Lars Martin Falck, Rygene  68.5 p,  3) David Haugen, Rygene  63.5 p

Hopp mellomstor bakke:

Klasse 12 år:

1) Kristoffer Berntzen, Hope  80 p

Hopp stor bakke:

Klasse 14 år:

1) Mats Risholt, Rygene  155 p,  2) Vetle Dalene, Rygene  138.4 p

Senior herrer:

1) Guttorm Korsgaard, Rygene  163.2 p

Senior damer:

1) Anna Signe Dønnestad, Rygene  137.2 p


LANGRENN

Røldalsrennet ved Røldal Grendahus søndag 14/12 (Røldal IL):

Gutter 17 år (10 km):

2) Jan Henrik Sivertsen  28.12


Gransheradssprinten på Høydalsmo mandag 29/12 (Gransherad IL):

Jenter 12 år:

2) Thora Sivertsen  13.35

Gutter 14 år:

7) Erlend Eikeland Myrnes  15.38

Gutter 15 år:

10) Terje Sivertsen  16.06,  12) Christopher Syvertsen  16.21

Gutter 17 år:

1) Jan Henrik Sivertsen  29.08


Drangedalsrennet på Høydalsmo søndag 4/1 (Drangedal IL):

Kretsrenn klassisk:

Jenter 9 år:

Christine Syvertsen  7.08

Gutter 11 år:

27) Mathias Nicolaisen  11.29

Jenter 11 år:

4) Silje Dalen Johnsen  10.39,  5) Stine Sandvik  10.54

Landsrenn klassisk/skøyting:

Gutter 12 år:

16) Eivind Kvitstein  18.13,  19) Thomas Korsgaard  18.32,  21) Kjetil Hodnebrog  18.42, 27) Christian Frivold  20.15,  28) Sondre Risdal Solheim  20.32

Jenter 12 år:

1) Thora Sivertsen  15.50

Gutter 14 år:

11) Erlend Eikeland Myrnes  25.08,  16) Mats Risholt  27.36,  23) Fredrik Nicolaisen  37.00

Gutter 15 år:

8) Terje Sivertsen  24.05,  10) Christopher Syvertsen  26.19


Sparebank-cup klassisk på Vegårshei tirsdag 6/1 (Vegårshei IL):

Jenter 1995: 

Hanne Marie Kvitstein,  Lene Hodnebrog

Jenter 1994:

1) Christine Syvertsen  4.40

Jenter 1992:

1) Silje Dalen Johnsen  8.59,  2) Stine Sandvik  9.28

Gutter 1991:

2) Eivind Kvitstein  7.24,  5) Christian Frivold  7.39,  7) Kjetil Hodnebrog  7.55

Jenter 1991:

1) Thora Sivertsen  6.44

Gutter 1990:

2) Jørgen Hodnebrog  7.16,  5) Henrik Salvesen  8.15

Gutter 1989:

1) Erlend Eikeland Myrnes  5.50

Gutter 1988:

1) Terje Sivertsen  6.06,  2) Christoffer Syvertsen  6.10


Norges-cup sprint på Hovden lørdag 10/1 (Bykle IL/Hovden SK):

Gutter 17 år:

90) Jan Henrik Sivertsen


Gjerstadrennet fristil på Kleivvann søndag 11/1 (Gjerstad IL):

Jenter 10 år (2 km): 

Christina Syvertsen  10.03,  Hanne Marie Kvitstein  15.39,  Lene Hodnebrog  16.10

Gutter 11 år (2 km): 

Marius Imingen  7.59,  Mathias Nicolaisen  8.00,  Bent Kalvehagen  7.59

Jenter 11 år (2 km): 

Silje Dalen Johnsen  8.22,  Stine Sandvik  8.30

Gutter 12 år (3 km):

5) Christian Frivold  10.53,  7) Kjetil Hodnebrog  11.22,  8) Eivind Kvitstein  11.27,  9) Thomas Valborgland  11.47,  13) Lars Martin Falck 13.34,  14) David Haugen 14.14,  15) Lars Christian Hauge  14.26

Gutter 13 år (3 km):

3) Jørgen Hodnebrog  11.01,  5) Mathias Hjorth Olsen  11.51,  7) Henrik Salvesen  12.48

Gutter 14 år (5 km):

1) Erlend Eikeland Myrene  17.49,  2) Mats Risholt  18.49,  4) Jan Christian Forgard  19.24,  5) Vetle Dalene  20.02,  7) Ole Fredrik Falck  21.59

Gutter 15 år (5 km):

1) Ole Christian Falck  16.49,   2) Christopher Syvertsen  16.53


Sparebank-cup fristil på Vegårshei tirsdag 13/1 (Vegårshei IL):

Jenter 1998: 

Emma Sandvik

Jenter 1994:

1) Christine Syvertsen  5.02

Gutter 1992:

3) Marius Imingen  7.35,  5) Matias Nicolaisen  8.04 

Jenter 1992:

1) Stine Sandvik  7.28,  2) Silje Dalen Johnsen  7.35

Gutter 1991:

5) Thomas Korsgaard  6.17,  6) Christian Frivold  6.22,  7) Kjetil Hodnebrog  6.24,  9) Eivind Kvitstein  6.40,  11) Lars Christian Hauge  7.19   

Jenter 1991:

2) Thora Sivertsen  5.48

Gutter 1990:

4) Jørgen Hodnebrog  6.02,  7) Henrik Salvesen  7.06

Gutter 1989:

1) Mats Risholt  5.13,  2) Erlend Myrnes  5.15,  3) Jan Kristian Forgaard  5.27,  4) Vetle Dalene  5.54,  5) Fredrik Nicolaisen 6.40

Gutter 1988:

1) Ole Christian Falck  5.06,  2) Terje Sivertsen  5.09,  2) Christoffer Syvertsen  5.21

Gutter 1987:

1) Preben Kojan  7.32


Oslo Skifestival, Holmenkollen lørdag 17/1 (Høybråten & Stovner IL):

Jenter 8 år: 

Lene Hodnebrog  11.19,  Hanne Marie Kvitstein  12.03

Gutter 9 år:

Gaute Dønnestad 9.58

Jenter 9 år: 

Christine Syvertsen  7.10

Gutter 12 år: 

78) Thomas Korsgaard  11.21,  83) Christian Frivold  11.29,  95) Kjetil Hodnebrog  11.51,  118) Eivind Kvitstein  12.32,  129) Lars Martin Falck  14.03

Jenter 12 år:

6) Thora Sivertsen 10.26

Gutter 13 år:

61) Jørgen Hodnebrog  10.34

Gutter 14 år:

32) Erlend Eikeland Myrnes  20.45,  61) Jan Kristian Forgaard  22.36,  65) Mats Risholt  23.02,  71) Vetle Dalene  24.15,  74) Ole Fredrik Falck  24.43

Gutter 15 år:

49) Terje Sivertsen  21.17,  50) Ole Christian Falck  21.22,  57) Christopher Syvertsen  22.05


Oslo Skifestival, stafett Holmenkollen søndag 18/1 (Høybråten & Stovner IL):

Gutter 12-15 år:

26) Rygene 1  28.36,  44) Rygene 2  31.12,  51) Rygene 3  31.58,  52) Rygene 4  32.26


Sparebank-cup klassisk på Vegårshei tirsdag 20/1 (Vegårshei IL):

Gutter 1997: 

Sondre Dønnestad

Jenter 1997: 

Tina Falck

Gutter 1995: 

Gaute Dønnestad

Jenter 1995: 

Lene Hodnebrog

Jenter 1994:

2) Christine Syvertsen  5.46

Gutter 1992:

4) Marius Imingen  7.26,  5) Bent Kalvehagen  7.31,  6) Matias Nicolaisen  7.45 

Jenter 1992: 

1) Stine Sandvik  7.40,  2) Silje Dalen Johnsen  8.08

Gutter 1991:

4) Kjetil Hodnebrog  6.03,  6) Thomas Korsgaard  6.24,  7) Christian Frivold  6.28,  9) Eivind Kvitstein  6.29,  10) Thomas Valborgland  6.45,  12) Lars Martin Falck  7.41,  13) Lars Christian Hauge  7.55   

Jenter 1991:

1) Thora Sivertsen  5.25

Gutter 1990: 

2) Jørgen Hodnebrog  5.36,  7) Henrik Salvesen  6.38

Gutter 1989:

1) Erlend Eikeland Myrnes  4.48,  2) Mats Risholt  5.15,  3) Vetle Dalene  5.23,  5) Ole Fredrik Falck  5.44,  6) Fredrik Nicolaisen 6.32

Gutter 1988:

2) Christoffer Syvertsen  5.09

Gutter 1997:

1) Preben Kojan  7.31


KM klassisk på Vegårshei lørdag 24/1 (Vegårshei IL):

Gutter 9 år o.y. (2 km): 

Kenneth Dalen Johnsen  11.10

Jenter 9 år o.y. (2 km): 

Christine Syvertsen  10.43

Jenter 10 år (2 km): 

Randi K. Risdal  13.02

Gutter 11 år (2 km):

Bent Kalvehagen  8.38,  Marius Imingen  8.38,  Mathias Nicolaisen  8.50,  Magne K. Risdal  13.02

Jenter 11 år (2 km): 

Silje D. Johnsen  8.35,  Stine Sandvik  8.58

Gutter 12 år (3 km):

6) Kjetil Hodnebrog  13.15,  7) Thomas Korsgaard  13.28,  10) Eivind Kvitstein  13.54,  11) Christian Frivold  14.01,  14) Lars Martin Falck  17.28,   Thomas Valborgland (deltok)

Jenter 12 år (3 km): 

2) Thora Sivertsen  11.57

Gutter 13 år (3 km):

2) Jørgen Hodnebrog  11.56,  5) Henrik Salvesen  14.45

Gutter 14 år (5 km):

1) Erlend Eikeland Myrnes  16.44 (KRETSMESTER !),  2) Vetle Dalene  18.43,  4) Jan Chr. Forgaard  20.05,  6) Mats Risholt  21.26,  8) Fredrik Nicolaisen  23.05

Gutter 15 år (5 km):

1) Ole Chr. Falck  17.12 (KRETSMESTER !),  2) Christopher Syvertsen  17.21,  3) Terje Sivertsen  17.22

Gutter 17 år (10 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  31.09 (KRETSMESTER !)


KM fristil på Vegårshei søndag 25/1 (Vegårshei IL):

Jenter 9 år o.y. (2 km):

Lene Hodnebrog  13.46

Jenter 10 år (2 km):

Randi K. Risdal  10.08

Gutter 11 år (2 km):

Bent Kalvehagen  7.48,  Marius Imingen  7.21,  Mathias Nicolaisen  7.12,  Magne K. Risdal  7.57

Jenter 11 år (2 km):

Silje Dalen Johnsen  7.22,  Stine Sandvik  7.12

Gutter 12 år (3 km): 

6) Kjetil Hodnebrog  10.56,  6) Christian Frivold  10.57,  7) Thomas Korsgaard  11.17,  9)  Thomas Valborgland  11.33,  14) Lars Chr. Hauge  13.05,  15) Lars Martin Falck  13.10   

Gutter 12 år (3 km):

2) Thora Sivertsen  10.07

Gutter 13 år (3 km):

3) Jørgen Hodnebrog  10.02,  6) Henrik Salvesen  12.41

Gutter 14 år (5 km):

1) Erlend Eikeland Myrnes  14.22 (KRETSMESTER !),  2) Mats Risholt  15.02,  3) Jan Chr. Forgaard  15.14,  5) Vetle Dalene  16.04,  6) Fredrik Nicolaisen  18.41

Gutter 15 år (5 km):

2) Ole Christian Falck  13.47,  3) Terje Sivertsen  14.04,  5) Christopher Syvertsen  14.19 

Gutter 17 år (10 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  25.37 (KRETSMESTER !)


Sparebank-cup fristil på Vegårshei tirsdag 27/1 (Vegårshei IL):

Jenter 1997:

Tina Falck

Gutter 1997:

Sondre Dønnestad

Gutter 1995:

Gaute Dønnestad

Jenter 1994:

2) Christine Syvertsen  6.00

Gutter 1992:

2) Marius Imingen  7.56,  5) Matias Nicolaisen  8.35 

Jenter 1992:

1) Silje Dalen Johnsen  7.57,  2) Stine Sandvik  8.07 

Gutter 1991:

5) Thomas Korsgaard  6.91,  6) Kjetil Hodnebrog  6.58,  7) Thomas Valborgland  7.01,  8) Christian Frivold  7.10,  10) Lars Martin Falck  8.00,  11) Lars Christian Hauge  8.20   

Jenter 1991:

2) Thora Sivertsen  6.03

Gutter 1990:

4) Jørgen Hodnebrog  6.21,  6) Henrik Salvesen  7.34

Gutter 1989:

1) Mats Risholt  5.30,  2) Jan Christian Forgaard  5.48,  3) Ole Fredrik Falck  6.01,  4) Vetle Dalene  6.15,  5) Fredrik Nicolaisen 6.22

Gutter 1988:

1) Terje Sivertsen  5.16,  2) Christoffer Syvertsen  5.17,  3) Ole Christian Falck  5.22

Gutter 1987:

1) Preben Kojan  8.12


Trollrennet (SM) Duathlon på Flatebygd i Evje lørdag 31/1 (Otra IL):

Jenter 10 år:

5) Christine Syvertsen  10.33,  6) Randi K. Risdal  13.01

Gutter 11 år:

7) Marius Imingen  9.28,  14) Magne K. Risdal  10.19

Jenter 11 år:

1) Silje Dalen Johnsen  9.42,  2) Stine Sandvik  9.48

Gutter 12 år:

9) Christian Frivold  11.20,  10) Thomas Korsgaard  11.24,  12) Kjetil Hodnebrog  11.26,   18) Sondre Risdal  13.50

Jenter 12 år:

2) Thora Sivertsen  10.10

Gutter 13 år:

8) Jørgen Hodnebrog  10.36

Gutter 14 år:

2) Erlend Eikeland Myrnes  17.38,  3) Jan Chr. Forgaard  18.27,  4) Vetle Dalene  19.22

Gutter 15 år:

1) Ole Christian Falck  17.18 (SØRLANDSMESTER !),  2) Terje Sivertsen  17.51,  3) Christopher Syvertsen  18.39 

Gutter 17 år:

1) Jan Henrik Sivertsen  34.02 (SØRLANDSMESTER !)


Trollrennet (SM) klassisk på Flatebygd i Evje søndag 1/2 (Otra IL):

Gutter 10 år:

14) Gaute Dønnestad  13.25

Jenter 10 år:

3) Christine Syvertsen  11.01,  5) Randi K. Risdal  12.34

Gutter 11 år:

9) Marius Imingen  9.42,  13) Magne K. Risdal  10.35

Jenter 11 år:

1) Silje Dalen Johnsen  10.06,  2) Stine Sandvik  10.11

Gutter 12 år:

6) Kjetil Hodnebrog  15.10,  10) Christian Frivold  15.41,  16) Sondre Risdal  16.50,  19) Lars Martin Falck  18.44   

Jenter 12 år:

2) Thora Sivertsen  13.25

Gutter 13 år:

6) Jørgen Hodnebrog  14.03

Gutter 14 år:

1) Erlend Eikeland Myrnes  16.52 (SØRLANDSMESTER !),  3) Vetle Dalene  19.38,  6) Mats Risholt  20.29, 

Gutter 15 år:

1) Ole Christian Falck  17.38 (SØRLANDSMESTER !),  2) Terje Sivertsen  17.49,  3) Christopher Syvertsen  18.22 


Sparebank-cup klassisk på Vegårshei tirsdag 3/2 (Vegårshei IL):

Jenter 1995: 

Hanne Marie Kvitstein

Gutter 1995: 

Gaute Dønnestad

Jenter 1994:

2) Christine Syvertsen  5.17

Gutter 1992:

3) Matias Nicolaisen  8.08 

Jenter 1992:

1) Stine Sandvik  7.36,  2) Silje Dalen Johnsen  7.39   

Gutter 1991:

5) Christian Frivold  6.09,  6) Eivind Kvitstein  6.33,  7) Thomas Valborgland  6.48,  10) Lars Martin Falck  7.35

Jenter 1991:

2) Thora Sivertsen  5.37

Gutter 1990:

4) Jørgen Hodnebrog  6.01,  5) Henrik Salvesen  6.25

Gutter 1989:

1) Erlend Eikeland Myrnes  5.00,  2) Jan Christian Forgaard  5.36,  3) Mats Risholt  5.38,  3) Vetle Dalene  5.38,  6) Fredrik Nicolaisen 6.42

Gutter 1988:

1) Ole Christian Falck  5.04,  2) Christoffer Syvertsen  5.15 

Gutter 1987:

1) Preben Kojan  8.13


Kretsrenn i Valle søndag 8/2 (Valle IL):

Gutter 17 år (10 km):

2) Jan Henrik Sivertsen  31.00


Sparebank-cup fristil på Vegårshei tirsdag 10/2 (Vegårshei IL):

Gutter 1997: 

Sondre Dønnestad

Jenter 1997: 

Tina Falck

Gutter 1995: 

Gaute Dønnestad

Jenter 1995: 

Lene Hodnebrog

Jenter 1994:

1) Christine Syvertsen  5.04

Gutter 1992:

2) Marius Imingen 7.13,  3) Matias Nicolaisen  7.21 

Jenter 1992:

1) Silje Dalen Johnsen  7.11,  3) Stine Sandvik  7.55     

Gutter 1991:

3) Thomas Korsgaard  6.00,  5) Thomas Valborgland  6.22,  6) Kjetil Hodnebrog  6.26,  7) Eivind Kvitstein  6.53,  9) Lars Christian Hauge  7.29,  10) Lars Martin Falck  7.36

Jenter 1991:

2) Thora Sivertsen  5.32

Gutter 1990:

3) Jørgen Hodnebrog  5.51,  5) Henrik Salvesen  6.54

Gutter 1989:

1) Erlend Eikeland Myrnes  4.48,  2) Mats Risholt  5.07,  3) Jan Christian Forgaard  5.12,  4) Ole Fredrik Falck  5.41,  5) Fredrik Nicolaisen 6.00

Gutter 1988:

1) Ole Christian Falck  4.55,  2) Terje Sivertsen  4.56,  3) Christoffer Syvertsen  5.00 


Norgescup junior klassisk Hommelvik  lørdag 14/2:

Gutter 17 år (10 km):

29) Jan Henrik Sivertsen  31.43.7


Norgescup junior fristil Hommelvik søndag 15/2:

Gutter 17 år (15 km):

32) Jan Henrik Sivertsen  39.15.7


Rygenerennet, kretsrenn sprint fristil på Rykene søndag 15/2 (Rygene IL):

Resultater finaler:

Gutter under 9 år:

Gaute Dønnestad,  Kenneth Dalen Johnsen

Jenter under 9 år:

Tina Falck,  Lene Hodnebrog,  Christine Syvertsen,  Hanne Marie Kvitstein

Jenter 10 år:

Randi Risdal

Gutter 11 år:

Bent Kalvehagen,  Marius Imingen,  Magne Risdal

Jenter 11 år:

Stine Sandvik,  Silje Dalen Johnsen

Gutter 12 år:

4) Kjetil Hodnebrog,  5) Thomas Korsgaard,  7) Sondre Solheim,  8) Eivind Kvitstein,  9) Lars Martin Falck,  10) David Haugen

Jenter 12 år:

2) Thora Sivertsen

Gutter 13 år:

1) Jørgen Hodnebrog  1.56,  2) Henrik Salvesen  2.27

Gutter 14 år:

1) Erlend Eikeland Myrnes  1.41,  2) Vetle Dalene  1.47,  3) Jan Christian Forgard  1.48,  4) Mats Risholt  1.50,  5) Ole Fredrik Falck  1.53

Gutter 15 år:

1) Ole Christian Falck  1.42,  2) Terje Sivertsen  1.43,  3) Christopher Syvertsen  1.44


Hovedlandsrennet Sprint i Namsos fredag 20/2:

Gutter 14 år: 

58) Erlend Eikeland Myrnes  2.11.0,  143) Vetle Dalene  2.20.2,  216) Mats Risholt  2.29.2,  229) Jan Christian Forgard  2.31.4,  249) Ole Fredrik Falck  2.35.3

Gutter 15 år:

196) Ole Christian Falck,  200) Terje Sivertsen,  207) Christopher Syvertsen


Hovedlandsrennet fristil i Namsos lørdag 21/2:

Gutter 14 år (5 km):

74) Erlend Eikeland Myrnes  12.15.3,  156) Mats Risholt  15.12.4,  176) Jan Christian Forgard  13.01.5,  226) Vetle Dalene  13.33.1,  266) Ole Fredrik Falck  14.39.1

Gutter 15 år (5 km):

78) Ole Christian Falck  12.03.3,  193) Terje Sivertsen  12.56.5,  213) Christopher Syvertsen  13.09.2


Hovedlandsrennet stafett i Namsos søndag 22/2:

Gutter:

62) Aust-Agder 1 (Erlend Eikeland Myrnes, Christoffer Syvertsen, Terje Sivertsen, Ole Christian Falck)  35.05.5

108) Aust-Agder 2 (Vetle Dalene, Ole Fredrik Falck, Jan Christian Forgaard, Mats Risholt)  37.35.1 


Kretsrenn på Nes Verk søndag 29/2 (Holt IF):

Jenter 1995:

Hanne Marie Kvitstein

Gutter 1994:

Gaute Dønnestad, Kenneth Dalen Johnsen

Jenter 1994:

Christine Syvertsen

Gutter 1992:

Mathias Nicolaisen  10.58,  Marius Imingen  6.25

Jenter 1992:

Silje Dalen Johnsen  6.42,  Stine Sandvik  6.56

Gutter 1991:

1) Kjetil Hodnebrog  5.33,  3) Thomas Korsgaard  5.38,  4) Christian Frivoll  5.42,  5) Thomas Valborgland  5.46,  7) Eivind Kvitstein  6.02,  8) Sondre Risdal Solheim  6.05,  10) David Haugen  7.04     

Jenter 1991:

2) Thora Sivertsen  5.03

Gutter 1990:

2) Jørgen Hodnebrog  9.03

Gutter 1989:

1) Vetle Dalene  8.33,  2) Mats Risholt  8.44,  3) Fredrik Nicolaisen  10.17

Gutter 1988:

1) Terje Sivertsen  8.11,  2) Christopher Syvertsen  8.24


Junior NM fristil i Trondheim fredag 5/3 (Byåsen IL):

Gutter 17 år (15 km):

44) Jan Henrik Sivertsen  39.58.6


Junior NM klassisk i Trondheim lørdag 6/3 (Byåsen IL):

Gutter 17 år (7,5 km):

16) Jan Henrik Sivertsen  20.39.8


KM sprint klassisk på Vegårshei søndag 14/3 (Vegårshei IL):

Gutter 9 år o.y.:

Kenneth Dalen Johnsen  02.16

Jenter 9 år o.y.:

Hanne Marie Kvitstein  02.41,  Christine Syvertsen  02.03

Jenter 10 år:

Randi Risdal  02.12

Gutter 11 år:

Marius Imingen  01.52

Jenter 11 år:

Silje Dalen Johnsen  01.53,  Stine Sandvik  02.00

Gutter 12 år:

2) Christian Frivold,  3) Thomas Valborgland,  8) Kjetil Hodnebrog,  9) Eivind Kvitstein,  11) Sondre Risdal Solheim,  13) Lars Martin Falck

Jenter 12 år:

2) Thora Sivertsen

Gutter 13 år:

2) Jørgen Hodnebrog,  4) Henrik Salvesen

Gutter 14 år:

1) Erlend Eikeland Myrnes (KRETSMESTER !),  2) Mats Risholt,  3) Vetle Dalene,  4) Jan Christian Forgard,  5) Ole Fredrik Falck

Gutter 15 år:

1) Terje Sivertsen (KRETSMESTER !),  2) Christopher Syvertsen


Gautefall skifestival lørdag 28/3:

Jenter 8 år (1 km):

Lene Hodnebrog  7.08

Gutter 9 år (1 km):

Kenneth Dalen Johnsen  6.10

Jenter 9 år (1 km):

Christine Syvertsen  5.03 

Gutter 11 år (2 km):

14) Marius Imingen  7.06

Jenter 11 år (2 km):

4) Stine Sandvik  7.05,  5) Silje Dalen Johnsen  7.07 

Gutter 12 år (3 km):

8) Christian Frivold  8.31,  11) Kjetil Hodnebrog  9.02,  14) Sondre Risdal Solheim  10.35,  15) Lars Martin Falck  11.27

Gutter 14 år (5 km):

1) Erlend Eikeland Myrnes  16.13,  5) Vetle Dalene  17.50,  7) Mats Risholt  18.14,  8) Ole Fredrik Falck  19.12,  9) Fredrik Nicolaisen  20.38

Gutter 15 år (5 km):

1) Christopher Syvertsen  16.07,  2) Håkon Strandenes  18.51


Sesilåmi lørdag 28/3 (Valle IL, Bygland IL, Sirdal SL, Tonstad IL):

Menn elite: 

20) Jan Henrik Sivertsen  2.41.59


Gautefalløpet søndag 29/3:

Gutter 12-15 år(15 km):

3) Erlend Eikeland Myrnes  48.12,  4) Terje Sivertsen  48.28,  6) Vetle Dalene  51.19,  7) Christopher Syvertsen  51.22,  10) Jørgen Hodnebrog  54.04,  14) Kjetil Hodnebrog  1.02.14,  15) Mats Risholt  1.02.53,  16) Ole Fredrik Falck  1.02.54,  17) Håkon Strandenes  1.09.02



SKISESONGEN 2004/05


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Mathias Nicolaisen (dobbelmester)

Silje Dalen Johnsen (dobbeltmester)

Erlend Eikeland Myrnes (dobbeltmester)

Terje Sivertsen (dobbeltmester)

Sørlandsmester langrenn:

Silje Dalen Johnsen

Erlend Eikeland Myrnes

Terje Sivertsen


RYGENES KLUBBMESTERSKAP LØRDAG 19/3-05

Hopprenn mini bakke:

Under 7 år:

Andreas Jensen  66.0, Vegard Olsen  63.5, Øyvind Korsgaard  63.0

Hopprenn liten bakke:

Gutter 7 år:

Frank Audun Andersen  79.5 

Gutter 8 år:

Ørjan Halvorsen Nilsen  72.5 

Gutter 9 år:

Lars Andreas Ravnåsen  95.0, Håkon Larsen  95.0, Bjørnar Nilsen  80.5, Jesper Engenes  80.0

Gutter 10 år:

Kennet Dalen 99.0

Gutter 11 år:

Andre Fersnes  103.5

Gutter 13 år:

1) Kjetil Hodnebrog  121.0,  2) Sondre Solheim  101.0

Jenter 13 år:

1) Cecilie Larsen 110.0

Hopprenn stor bakke:

Gutter 10 år:

Rikard Aanonsen  122.5

Gutter 15 år:

1) Jan Christian Forgard  137.5,  2) Mats Risholt  133.0,  3) Vetle Dalene  127.0

Senior:

1) Guttorm Korsgaard  134.0


Langrenn

Gutter u/7år:

Daniel Risholt  4.08, Øyvind Korsgaard  4.08, Andreas Jensen  3.13, Rasmus Steine Olsen  3.09, Ole Einar Andersen  10.08, Vegard Olsen  7.20, Jostein Nilsen  6.12, Frank Audun Andersen  2.33

Jenter u/7år:

Ida Dale  9.49,  Sara Korsgaard  3.08,  Ann Marlen Engenes  14.07 

Gutter 8 år:

Ørjan Halvorsen Nilsen  5.51, Martin Jakimoswki  5.26

Gutter 9 år:

Simon Ertzeid  3.30, Jesper Engenes  4.48, Bjørnar Nilsen  6.04, Lars Andreas Ravnåsen  4.21 

Jenter 9 år:

Hanne Marie Kvitstein  4.00 

Gutter 10 år:

Kennet Dalen Johnsen  3.25, Gaute Dønnestad  4.00, Rikard Aanonsen  4.05

Jenter 10 år:

Christine Syvertsen  2.47, Marlene Dønnestad  9.63

Gutter 11 år:

Tobias Ertzeid  2.52, Andre Fersnes  3.03, Jøran Dønnestad  4.15

Jenter 11 år:

Lill Carin Engenes  4.01, Tina Marie Olsen  5.42

Gutter 12 år:

1) Mathias Nicolaisen  12.07 

Jenter 12 år:

1) Silje Dalen Johnsen  11.58 

Gutter 13 år:

1) Kjetil Hodnebrog  11.05, 2) Sondre Solheim  11.46 

Jenter 13 år:

1) Thora Sivertsen  10.16 

Gutter 14 år:

1) Sigurd Austefjord  16.56, Jørgen Hodnebrog  17.44 

Gutter 15 år:

1) Erlend Eikeland Myrnes  15.33, 2) Vetle Dalene  15.47 

Gutter 16 år:

1) Terje Sivertsen  15.12 


HOPPRENN

Rekruttrenn i Songebakken søndag 30/1 (Songe SK):

Klasse 10 år:

Kenneth Dalen

Klasse 11 år:

3) Preben Dalen  142.0


Rekruttrenn i Songebakken søndag 27/2 (Songe SK):

Klasse 9 år stor bakke:

Håkon Larsen  103.0

Klasse 13 år lite bakke:

Cecilie Larsen  6.5 m, 4.5 m


LANGRENN

Åpningsrenn fristil på Hovden søndag 5/12 (Hovden SK):

Jenter 10 år (2 km):

4) Christine Syvertsen  5.25,  6) Hanne Marie Kvitstein  7.27,  7) Lene Hodnebrog  9.06

Gutter 12 år (3 km):

5) Mathias Nicolaisen  6.57,  8) Marius Imingen  7.30,  11) Bent Kalvehagen  7.58

Jenter 12 år (3 km):

2) Silje Dalen Johnsen  7.12,  3) Stine Sandvik  7.54

Gutter 13 år (4 km):

8) Thomas Korsgaard  8.43,  9) Thomas Valborgland  9.00,  11) Kjetil Hodnebrog  9.15,  15) David Haugen  12.06

Jenter 13 år (4 km):

2) Thora Sivertsen  8.20,  3) Kristine Strandnes  10.28

Gutter 14 år (4 km):

5) Jørgen Hodnebrog  7.57,  6) Henrik Salvesen  8.18

Gutter 15 år (4 km):

2) Erlend Eikeland Myrnes  6.59,  6) Mats Risholt  7.28,  7) Vetle Dalene  7.34,  10) Fredrik Nicolaisen  8.09

Gutter 16 år (10 km):

3) Ole Christian Falck  32.32.9,  6) Christopher Syvertsen  36.20.1,  7) Håkon Strandenes  41.31.3


FIS renn sprint Veldre fredag 10/12 (Veldre Ski):

Gutter 18-19 år:

16) Jan Henrik Sivertsen  2.57.62


Konnerudsprinten fristil lørdag 11/12 (Konnerud IL):

Jenter 13 år (3 km):

2) Thora Sivertsen  10.24


Røldalsrennet lørdag 11/12 (Røldal IL):

Gutter 16 år (10 km):

2) Ole Christian Falck  32.25,  3) Terje Sivertsen  32.47,  5) Christopher Syvertsen  35.26


FIS renn fristil Veldre søndag 12/12 (Veldre Ski):

Gutter 18-19 år (15 km):

36) Jan Henrik Sivertsen  42.18.6


Åsenrennet på Nannestad søndag 26/12 (Åsen IL):

Jenter 10 år:

14) Christine Syvertsen  8.12

Jenter 13 år:

2) Thora Sivertsen  8.12

Gutter 16 år:

27) Terje Sivertsen  23.05.0,  32) Christpoher Syvertsen  23.53.0


Åmdalsrennet på Høydalsmo onsdag 29/12 (Åmdal IL):

Jenter 10 år (2 km):

2) Christine Syvertsen  11.39

Gutter 12 år (3 km):

12) Mathias Nicolaisen  15.47

Jenter 12 år (3 km):

2) Silje Dalen Johnsen  16.02

Gutter 13 år (3 km):

17) Thomas Korsgaard  14.41

Jenter 13 år (3 km):

2) Thora Sivertsen  13.31

Gutter 15 år (5 km):

6) Erlend Eikeland Myrnes  15.16,  9) Mats Risholt  16.19,  14) Fredrik Nicolaisen  18.03

Gutter 16 år (7,5 km):

4) Terje Sivertsen  23.16,  8) Christopher Syvertsen  26.18


Norgescup klassisk i Granåsen fredag 7/1 (Strindheim IL):

Gutter 16 år (10 km):

78) Ole Christian Falck  29.10.4,  108) Terje Sivertsen  31.04.9,  124) Christopher Syvertsen  32.06.9

Gutter 18-19 år (10 km):

56) Jan Henrik Sivertsen  27.40.2


Norgescup sprint fristil i Granåsen lørdag 8/1 (Strindheim IL):

Gutter 16 år:

86) Ole Christian Falck  2,41.9,  98) Terje Sivertsen  2.44.4,  102) Christopher Syvertsen  2.45.3

Gutter 18-19 år:

34) Jan Henrik Sivertsen  2.28.0


Norgescup fristil i Granåsen søndag 9/1 (Strindheim IL):

Gutter 16 år (10 km):

58) Ole Christian Falck  26.19.8,  73) Terje Sivertsen  27.23.5


Saulandsrennet på Høydalsmo lørdag 15/1 (Sauland IL):

Gutter 16 år (10 km):

5) Terje Sivertsen  25.13,  7) Christopher Syvertsen  27.04


Oslo Skifestival Gåsebu lørdag 15/1 (Høybråten & Stovner IL):

Gutter 12 år:

37) Mathias Nicolaisen  11.28

Jenter 12 år:

29) Stine Sandvik  13.41

Gutter 13 år:

52) Thomas Korsgaard  10.46,  79) Eivind Kvitstein  11.44,  81) Kjetil Hodnebrog  12.00,  84) Sondre Risdal Solheim  12.26

Jenter 13 år:

8) Thora Sivertsen  10.24

Gutter 14 år:

51) Jørgen Hodnebrog  22.59,  62) Henrik Salvesen  24.30

Gutter 15 år:

20) Erlend Eikeland Myrnes  20.17,  49) Vetle Dalene  21.40,  53) Mats Risholt  22.52


Oslo Skifestival Gåsebu stafett søndag 16/1 (Høybråten & Stovner IL):

Jenter 12-15 år:

2) Vegårshei 1 (Anita Dalen, Thora Sivertsen, Tone Dalen)  34.29.0

Gutter 12-15 år:

18) Rygene 2 (Sigurd Austefjord, Thomas Korsgaard, Vetle Dalene)  34.59.7

19) Rygene 1 (Jørgen Hodnebrog, Kjetil Hodnebrog, Erlend Eikeland Myrnes)  35.00.9

41) Rygene 3 (Henrik Salvesen, Sondre Risdal Solheim, Fredrik Nicolaisen)  39.54.4

45) Rygene 4 (Eivind Kvitstein, Mathias Nicolaisen, Mats Risholt)  40.30.9


KM Aust-Agder/Telemark klassisk, Høydalsmo lørdag 22/1 (IL Skarphedin):

Jenter 9 år (1,5 km):

Lene Hodnebrog  9.29,  Hanne Marie Kvitstein  9.16

Jenter 10 år (2 km):

1) (1) Christine Syvertsen  10.47

Gutter 12 år (3 km):

22) (1) Mathias Nicolaisen  15.48 (KRETSMESTER !)

Jenter 12 år (3 km):

8) (1) Silje Dalen Johnsen  17.12 (KRETSMESTER !),  10) (2) Stine Sandvik  17.26

Gutter 13 år (3 km):

26) (7) Thomas Korsgaard  14.04,  49) (9) Kjetil Hodnebrog  15.33,  50) (10)  Eivind Kvitstein 15.35

Jenter 13 år (3 km):

2) (2) Thora Sivertsen  13.22

Gutter 14 år (5 km):

16) (3) Henrik Salvesen  18.25,  18) (4) Jørgen Hodnebrog  18.57

Gutter 15 år (5 km):

2) (1) Erlend Eikeland Myrnes  15.01 (KRETSMESTER !),  10) (2) Vetle Dalene  15.40,  20) (3) Mats Risholt  16.41,  26) (4) Fredrik Nicolaisen  18.42

Gutter 16 år (10 km):

3) (1) Terje Sivertsen  30.25 (KRETSMESTER !),  4) (2) Ole Christian Falck  30.28,  9) (3) Christopher Syvertsen  32.58


KM Aust-Agder/Telemark fristil, Høydalsmo søndag 23/1 (IL Skarphedin):

Gutter 12 år (4 km):

11) (1) Mathias Nicolaisen  15.52 (KRETSMESTER !)

Jenter 12 år (4 km):

4) (1) Silje Dalen Johnsen  17.01 (KRETSMESTER !),  11) (3) Stine Sandvik  18.56

Gutter 13 år (4 km):

23) (6) Thomas Korsgaard  14.21,  34) (8) Kjetil Hodnebrog  15.53,  35) (9) Eivind Kvitstein  15.56, 38) (10) Sondre Risdal Solheim  17.03

Jenter 13 år (4 km):

2) (2) Thora Sivertsen  14.02

Gutter 14 år (4 km):

9) (4) Henrik Salvesen  15.55

Gutter 15 år (7 km):

8) (1) Erlend Eikeland Myrnes  20.31 (KRETSMESTER !),  12) (2) Vetle Dalene  21.10,  14) (3) Mats Risholt  22.20,  14) (4) Fredrik Nicolaisen  24.00

Gutter 16 år (10 km):

2) (1) Terje Sivertsen  26.59 (KRETSMESTER !) ,  3) (2) Ole Christian Falck  27.03,  6) (3) Christopher Syvertsen  30.51


Trollrennet, SM klassisk på Bortelid lørdag 29/1 (Otra IL):

Jenter 10 år:

1) Christine Syvertsen  7.59,  4) Lene Hodnebrog  10.09,  6) Hedda Røynås  14.03

Gutter 12 år:

6) Marius Imingen  12.30

Jenter 12 år:

1) Silje Dalen Johnsen  12.56 (SØRLANDSMESTER !),  3) Stine Sandvik  13.40

Gutter 13 år:

7) Thomas Korsgaard  10.56,  12) Kjetil Hodnebrog  11.33,  13) Eivind Kvitstein  11.47

Jenter 13 år:

2) Thora Sivertsen  9.55

Gutter 15 år:

1) Erlend Eikeland Myrnes  14.42 (SØRLANDSMESTER !), 2) Vetle Dalene  15.04,  6) Mats Risholt  16.23

Gutter 16 år:

1) Terje Sivertsen  28.52 (SØRLANDSMESTER !),  2) Ole Christian Falck  29.06,  4) Christopher Syvertsen  32.14,  7) Håkon Strandenes  37.50


Heirennet på Høydalsmo søndag 30/1 (IL Hei):

Gutter 13 år:

9) Thomas Korsgaard  11.18,  21) Eivind Kvitstein  13.12

Jenter 13 år:

2) Thora Sivertsen  11.08

Gutter 15 år:

3) Erlend Eikeland Myrnes  20.13, 6) Vetle Dalene  20.31,  8) Mats Risholt  21.44

Gutter 16 år:

2) Terje Sivertsen  28.25


KM sprint Telemark i Sannidal lørdag 5/2 (Sannidal IL):

Jenter 12 år:

2) B-finale, Stine Sandvik  2.02,  3) B-finale, Silje Dalen Johnsen  2.05

Gutter 13 år:

2) E-finale, Eivind Kvitstein  1.52

Gutter 15 år:

4) A-finale, Erlend Eikeland Myrnes  3.12,  4) B-finale, Vetle Dalene  2.36,  1) C-finale,  Mats Risholt 2.33


Norgescup klassisk på Lygna skisenter lørdag 12/2:

Gutter 16 år (10 km):

36) Ole Christian Falck  29.34.7,  68) Terje Sivertsen  30.29.1,  96) Christopher Syvertsen  31.44.4


Markenssprinten i Kviteseid lørdag 12/2 (Kviteseid IL):

Jenter 10 år:

3) Christine Syvertsen  2.27.0

Gutter 13 år:

11) Thomas Korsgaard  2.56.0,  14) Jarle Dalene  4.13.0

Gutter 15 år:

1) Mats Risholt  2.28.0,  2) Erlend Eikeland Myrnes  2.29.0,  4) Vetle Dalene  2.30.0


Norgescup fristil på Lygna skisenter søndag 13/2:

Gutter 16 år (15 km):

40) Terje Sivertsen  42.17.0,  41) Ole Christian Falck  42.19.0,  96) Christopher Syvertsen  46.24.0


Åmotsdalsløpet i Seljord søndag 13/2 (Åmotsdal IL):

Jenter 9 år:

2) Lene Hodnebrog

Gutter 13 år:

5) Thomas Korsgaard,  6) Kjetil Hodnebrog,  7) Eivind Kvitstei

Gutter 15 år:

2) Vetle Dalene


Bankcupen på Vegårshei tirsdag 15/2 (Vegårshei IL):

Jenter 1994:

1) Christine Syvertsen  4.59

Gutter 1991:

1) Thomas Korsgaard  6.07

Jenter 1991:

1) Thora Sivertsen  5.50


Gransheradløpet på Høydalsmo lørdag 19/2 (Gransherad IL):

Gutter 12 år:

14) Marius Imingen  15.30

Jenter 12 år:

3) Silje Dalen Johnsen  15.26,  8) Stine Sandvik  17.19

Jenter 13 år:

1) Thora Sivertsen  12.37

Gutter 14 år:

7) Jørgen Hodnebrog  17.27

Gutter 15 år:

1) Erlend Eikeland Myrnes  14.06,  9) Mats Risholt  16.16


Hovedlandsrennet klassisk på Gåsebu fredag 25/2 (Gjøvik SK/Raufoss IL):

Gutter 14 år (5 km):

230) Jørgen Hodnebrog  17.45.3,  258) Henrik Salvesen  18.12.3

Gutter 15 år (5 km):

42) Erlend Eikeland Myrnes  15.33.8,  57) Vetle Dalene  15.48.3,  224) Mats Risholt  17.45.5,  242) Fredrik Nicolaisen  19.10.9


Hovedlandsrennet fristil på Gåsebu lørdag  26/2 (Gjøvik SK/Raufoss IL):

Gutter 14 år (5 km):

209) Henrik Salvesen  15.49.4,  228) Jørgen Hodnebrog  16.02.9

Gutter 15 år (5 km):

101) Vetle Dalene  20.13.0,  136) Mats Risholt  20.37.7,  149) Erlen E. Myrnes  20.44.4,  236) Fredrik Nicolaisen  23.26.2


Ungdommens Holmenkollrenn klassisk lørdag 26/2 (Bærum Verk IF):

Gutter 12 år (3 km):

149) Mathias Nicolaisen  12.02,  213) Marius Imingen  13.22

Jenter 12 år (3 km):

76) Silje Dalen Johnsen  12.58

Gutter 13 år (3 km):

182) Thomas Korsgaard  11.23,  221) Kjetil Hodnebrog  11.59,  247) Eivind Kvitstein  12.31

Jenter 13 år (3 km):

17) Thora Sivertsen  11.20


Hovedlandsrennet stafett på Gåsebu søndag 27/2 (Gjøvik SK/Raufoss IL):

Gutter (4x3 km):

35) Aust Agder 1. lag (Erlend E. Myrnes, Alexander Jørgensen, Mats Risholt, Vetle Dalene)  40.57.5

92) Aust Agder 2. lag (Terje L. Etterstøl, Jørgen Hodnebrog, Henrik Salvesen, Sigurd Austefjord)  43.49.8


Ungdommens Holmenkollrenn fristil søndag 27/2 (Bærum Verk IF):

Gutter 12 år (3 km):

123) Mathias Nicolaisen  10.25,  207) Marius Imingen  11.15

Jenter 12 år (3 km):

57) Silje Dalen Johnsen  11.12

Gutter 13 år (3 km):

176) Thomas Korsgaard  10.02,  231) Kjetil Hodnebrog  10.35,  261) Eivind Kvitstein  11.16

Jenter 13 år (3 km):

16) Thora Sivertsen  10.04


Junior-NM i Molde 10 km klassisk torsdag 3/3 (Moldeidrett):

Gutter 16 år (10 km):

26) Terje Sivertsen  30.31.7,  32) Ole Christian Falck  30.39.9


Junior-NM i Molde sprint klassisk fredag 4/3 (Moldeidrett):

Gutter 18-19 år:

32) Jan Henrik Sivertsen  3.25.25


Junior-NM i Molde fristil lørdag 5/3 (Moldeidrett):

Gutter 16 år (7,5 km):

43) Ole Christian Falck  22.11.5,  80) Terje Sivertsen  22.57.7,  144) Christoffer Syvertsen  25.08.6

Gutter 18-19 år (7,5 km):

71) Jan Henrik Sivertsen  21.51.6


Junior-NM i Molde stafett søndag 6/3 (Moldeidrett):

Gutter 16-19 år (4x5 km):

54) Aust-Agder (Jan H. Sivertsen  15.06.5, Terje Sivertsen  15.01.6, Ole Christian Falck  13.07.7, Christopher Syvertsen  14.07.5)  57.23.3.


Bankcupen på Vegårshei tirsdag 8/3 (Vegårshei IL):

Jenter 1994:

1) Christine Syvertsen  4.03


Ungdomsstafett Holmenkollen søndag 13/3 (Norges Skiforbund):

12) Aust-Agder 1. lag, (Tone Dalen, Vegårshei 8.41.9, Alexander Jørgensen, Vegårshei 8.10.4, Anita Dalen, Vegårshei 8.56.4, Erlen Eikeland Myrnes, Rygene 8.23.1)  34.11.8

27) Aust-Agder 2. lag, (Thora Sivertsen, Rygene 9.44.7, Sigurd Austefjord, Imås 8.44.7, Kathrine Håverstad, Iveland 10.00.3, Vetle Dalene, Rygene 8.30.1)  36.59.8


Sesilåmi søndag 13/3 (Valle IL, Tonstad IL, Bygland IL, Sirdal Skilag):

Menn elite:

22) Terje Sivertsen  3.22.24

Menn 40-44 år:

29) Leif Hodnebrog  4.13.36

Menn 65-69 år:

2) Kåre Karlsen  4.27.06


Bankcupen på Vegårshei tirsdag 15/3 (Vegårshei IL):

Jenter 1994:

2) Christine Syvertsen  4.48


Gjensidige Nor Cup finale på Høydalsmo lørdag 2/4 (Høydalsmo IL):

Jenter 13 år:

1) Thora Sivertsen  9.54

Gutter 15 år:

7) Vetle Dalene  12.00


Turrennet Sigurdsbuløypa  fra Hovden til Haukeli søndag 3/4 (IL Rein):

Gutter 16-19 år (32 km):

3) Terje Sivertsen  1.17.00,  5) Ole Christian Falck  1.18.49,  7) Vetle Dalene  1.21.40,  9) Christopher Syvertsen  1.36.01



SKISESONGEN 2005/06


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Mathias Nicolaisen

Silje Dalen Johnsen (trippelmester)

Thora Sivertsen

Erlend Eikeland Myrnes

Terje Sivertsen

Ole Christian Falck

Ørjan Bruvoll

Jan Henrik Sivertsen

Sørlandsmester langrenn:

Christine Syvertsen (dobbeltmester)

Erlend Eikeland Myrnes (dobbeltmester)

Terje Sivertsen

Ole Christian Falck


HOPPRENN:

Kretsrenn i Songebakken søndag 29/1 (Songe Skiklubb):

Klasse 6 år:

Andreas Jensen  6.0, 6.0, til sammen 12.0 meter


Kretsrenn i Songebakken lørdag 11/2 (Songe Skiklubb):

Klasse 6 år:

Andreas Jensen  6.5, 6.0, til sammen 12.5 meter


KM i Osedalsbakken søndag 26/2 (Froland IL):

Klasse 6 år:

Andreas Jensen  7.5 m, 7.0 m

Klasse 7 år:

Martin Solberg  7.0 m, 7.5 m

Klasse 20-29 år:

2) Gunnar Homdrom  153.2


LANGRENN:

Åpningsrenn klassisk på Hovden søndag 4/12 (Hovden SK):

Jenter 8 år (1 km):

Emma Sandvik  8.16

Jenter 11 år (1 km):

Hanne Marie Kvitstein  6.10

Jenter 12 år (3,3 km):

1) Christine Syvertsen  14.06

Gutter 14 år (3,3 km):

5) Mathias Nicolaisen  12.02

Jenter 14 år (3,3 km):

1) Silje Dalen Johnsen  12.54

Gutter 15 år (6,6 km):

3) Thomas Korsgaard  21.33,  8) Kjetil Hodnebrog  24.32

Jenter 15 år (6,6 km):

2) Thora Sivertsen  22.08,  3) Kristine Strandenes  26.04

Gutter 17 år (10 km):

5) Erlend Eikeland Myrnes  28.02,  7) Vetle Dalene  30.29,  9) Mats Risholt  32.41

Gutter 18 år (10 km):

1) Terje Sivertsen  27.56,  3) Ole Christian Falck  29.09,  4) Christopher Syvertsen  29.39


Konnerudsprinten fristil i Drammen lørdag 17/12 (Konnerud IL):

Gutter 15 år:

32) Thomas Korsgaard  9.35

Jenter 15 år:

7) Thora Sivertsen  9.17

Gutter 18 år:

6) Terje Sivertsen  10.48

Gutter 19-20 år:

4) Jan Henrik Sivertsen  11.06


Klosterkollrennet i Kroken, Drangedal torsdag 29/12 (Herkules IL):

Jenter 12 år (2 km):

1) Christine Syvertsen  9.26

Jenter 14 år (3 km):

3) Silje Dalen Johnsen  10.1

Gutter 15 år (4 km):

13) Thomas Korsgaard  12.59

Jenter 15 år (4 km):

2) Thora Sivertsen  13.32

Gutter 16 år (4 km):

4) Jørgen Hodnebrog  11.58

Gutter 17 år (8 km):

1) Erlend Eikeland Myrnes  22.18,  4) Vetle Dalene  23.20,  7) Mats Risholt  24.29

Gutter 18 år (8 km):

1) Terje Sivertsen  22.02,  3) Christopher Syvertsen  23.09


Svarstadrennet klassisk fra Svarstad Skistadion fredag 30/12 (Svarstad IL):

Jenter 15 år (5 km):

1) Thora Sivertsen  15.23.5

Gutter 19/20 år (10 km):

2) Jan Henrik Sivertsen  25.00.1


Norges Cup junior sprint fristil fra Storås Skistadion fredag 6/1 (Stokke IL):

Gutter 17 år:

38) Erlend Eikeland Myrnes  2.18.93,  53) Vetle Dalene  2.21.56,  73) Mats Risholt  2.24.49

Gutter 18 år:

48) Terje Sivertsen  2.18.49,  61) Ole Christian Falck  2.20.11,  73) Christopher Syvertsen  2.24.07

Gutter 19/20 år:

29) Jan Henrik Sivertsen  2.11.46 (ble slått ut i kvartfinalen)


Norges Cup junior klassisk fra Storås Skistadion lørdag 7/1 (Stokke IL):

Gutter 17 år (10 km):

27) Erlend Eikeland Myrnes  30.04.0,  79) Vetle Dalene  31.46.2,  134) Mats Risholt  35.33.4

Gutter 18 år (10 km):

52) Ole Christian Falck  30.39.6,  Terje Sivertsen og Christopher Syvertsen brøt

Gutter 19/20 år (10 km):

58) Jan Henrik Sivertsen  29.17.1


Norges Cup junior fellestart fristil fra Storås Skistadion søndag 8/1 (Stokke IL):

Gutter 17 år (15 km):

46) Erlend Eikeland Myrnes  41.32.8,  82) Vetle Dalene  44.31.4,  102) Mats Risholt  46.30.0

Gutter 18 år (15 km):

39) Terje Sivertsen  40.35.5,  60) Ole Christian Falck  42.04.3,  87) Christopher Syvertsen  47.19.3

Gutter 19/20 år (15 km):

46) Jan Henrik Sivertsen  38.32.2


Drangedalsrennet søndag 8/1 (Drangedal IL):

Jenter 11 år (1,5 km):

6) Lene Hodnebrog  8.21

Jenter 12 år (1,5 km):

1) Christine Syvertsen  6.30

Jenter 14 år (2,9 km):

2) Silje Dalen Johnsen  11.55,  Stine Sandvik brøt

Gutter 15 år (4,6 km):

12) Kjetil Hodnebrog  16.22

Gutter 16 år (4,6 km):

3) Jørgen Hodnebrog  13.24


Bankcuprenn klassisk på Vegårshei tirsdag 10/1 (Vegårshei IL):

Jenter 1995:

3) Hanne Marie Kvitstein  6.21

Jenter 1994:

1) Christine Syvertsen  6.56

Gutter 1992:

1) Mathias Nicolaisen

Jenter 1992:

2) Stine Sandvik  7.05

Junior:

5) Jørgen Hodnebrog  21.06, 7) Thomas Korsgaard  23.24,  8) Ørjan Bruvoll  27.23,  9) Sondre Risdal Solheim  28.09


Gjerstadrennet klassisk fra Kleivvann søndag 15/1 (Gjerstad IL):

Gutter 12 år (2 km):

11) Gaute Dønnestad  13.07

Jenter 12 år (2 km):

1) Christine Syvertsen  9.50

Jenter 14 år (3 km):

1) Silje Dalen Johnsen  9.46,  3) Stine Sandvik  10.50

Gutter 15 år (5 km):

8) Sondre Risdal Solheim  19.03

Jenter 15 år (5 km):

2) Thora Sivertsen  15.48,  3) Kristine Strandenes  18.03

Gutter 16 år (5 km):

7) Jørgen Hodnebrog  15.03

Gutter 17 år (10 km):

1) Vetle Dalene  30.37,  2) Mats Risholt  32.54

Gutter 18 år (10 km):

2) Terje Sivertsen  30.20

Gutter 19/20 år (10 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  27.23


Bankcuprenn fristil på Vegårshei tirsdag 17/1 (Vegårshei IL):

Jenter 1998:

Emma Sandvik

Jenter 1995:

3) Hanne Marie Kvitstein  6.13,  4) Lene Hodnebrog  6.17

Jenter 1994:

1) Christine Syvertsen  6.36

Gutter 1992:

1) Mathias Nicolaisen  5.39

Jenter 1992:

1) Stine Sandvik  6.44

Junior:

2) Jørgen Hodnebrog  14.49,  4) Thomas Korsgaard  14.58,  6) Ørjan Bruvoll  21.39,  7) Sigurd Kvannes  24.39,  8) David Haugen  25.54


Oslo skifestival lørdag 21/1 (Høybråten og Stovner IL):

Jenter 11 år:

32) Lene Hodnebrog  12.16

Gutter 14 år:

49) Mathias Nicolaisen  10.49

Jenter 14 år:

27) Silje Dalen Johnsen  11.33

Gutter 15 år:

49) Thomas Korsgaard  23.39,  69) Sondre Risdal Solheim  28.31,  71) Kjetil Hodnebrog  28.52

Jenter 15 år:

8) Thora Sivertsen  24.42,  20) Kristine Strandenes  27.29

Gutter 16 år:

25) Jørgen Hodnebrog  26.22

Sprintstafett:

Junior:

5) Rygene 1 (Jan Henrik Sivertsen, Terje Sivertsen),  6) Rygene 2 (Erlend Eikeland Myrnes, Ole Christian Falck)


Oslo skifestival pursuit søndag 22/1 (Høybråten og Stovner IL):

Gutter 17 år:

5) Erlend Eikeland Myrnes  15.46.9

Gutter 18 år:

2) Ole Christian Falck  15.49.2,  3) Terje Sivertsen  15.53.5

Gutter 19/20 år:

1) Jan Henrik Sivertsen  31.01.6

Stafett:

Gutter 13-16 år:

22) Rygene (Jørgen Hodnebrog, Mathias Nicolaisen, Thomas Korsgaard)  27.44.0

Jenter 13-16 år:

14) Rygene (Thora Sivertsen, Silje Dalen Johnsen, Kristine Strandenes)  31.07.0


Bankcuprenn klassisk på Vegårshei tirsdag 24/1 (Vegårshei IL):

Jenter 2002:

Mathilde Jørgensen

Gutter 1999:

Mathias Jørgensen

Gutter 1994:

1) Christine Syvertsen  6.50

Gutter 1992:

1) Mathias Nicolaisen  5.54

Junior:

2) Sondre Risdal Solheim  24.32 


SM/Trollrennet skiathlon på Flatebygd lørdag 28/1 (Otra IL):

Jenter 12 år:

1) Christine Syvertsen  8.08 (SØRLANDSMESTER !)

Gutter 14 år:

4) Mathias Nicolaisen  10.09

Gutter 15 år:

4) Sondre Risdal Solheim  20.16

Gutter 17 år:

1) Erlend Eikeland Myrnes  31.51 (SØRLANDSMESTER !),  3) Vetle Dalene  34.15,  5) Mats Risholt  38.12

Gutter 18 år:

1) Terje Sivertsen  31.50 (SØRLANDSMESTER !),  2) Ole Christian Falck  32.31

Gutter 19/20 år:

2) Jan Henrik Sivertsen  32.10


SM/Trollrennet klassisk på Flatebygd søndag 29/1 (Otra IL):

Jenter 12 år:

1) Christine Syvertsen  8.17 (SØRLANDSMESTER !)

Gutter 14 år:

2) Mathias Nicolaisen  13.02

Gutter 15 år:

4) Sondre Risdal Solheim  21.19

Gutter 17 år:

1) Erlend Eikeland Myrnes  31.35 (SØRLANDSMESTER !),  3) Vetle Dalene  34.08,  5) Mats Risholt  39.20

Gutter 18 år:

1) Ole Christian Falck  32.23 (SØRLANDSMESTER !),  2) Terje Sivertsen  32.43


Bankcuprenn fritstil på Vegårshei tirsdag 31/1 (Vegårshei IL):

Jenter 2001:

Mathilde Jørgensen

Gutter 1999:

Mathias Jørgensen

Jenter 1998:

Emma Sandvik

Jenter 1995:

3) Lene Hodnebrog  5.22

Jenter 1994:

1) Christine Syvertsen  5.47

Gutter 1992:

1) Mathias Nicolaisen  4.58


KM sprint fristil på Rykene søndag 5/2 (Rygene IL):

Jenter 11 år:

3) Lene Hodnebrog  2.43,  4) Hanne Marie Kvitstein  2.45

Gutter 12 år:

3) Kennet Dalen  2.42

Jenter 12 år:

1) Christine Syvertsen  1.56

Gutter 14 år:

1) Mathias Nicolaisen  2.07 (KRETSMESTER !)

Jenter 14 år:

1) Silje Dalen Johnsen 2.24 (KRETSMESTER !)

Gutter 15 år:

2) Kjetil Hodnebrog  2.28

Jenter 15 år:

1) Thora Sivertsen  2.04 (KRETSMESTER !)

Gutter 16 år:

4) David Haugen 2.37 (stilte ikke i finalene)

Gutter 17 år:

2) Vetle Dalene  1.52,  3) Mats Risholt  1.56 (vant B-finalen)

Gutter 18 år:

1) Ole Christian Falck  1.51 (KRETSMESTER !),  2) Ørjan Bruvoll  1.57

Gutter 19/20 år:

1) Jan Henrik Sivertsen  1.41 (KRETSMESTER !)

Senior:

3) Leif Hodnebrog  2.23


Bankcuprenn klassisk på Vegårshei tirsdag 7/2 (Vegårshei IL):

Jenter 2001:

Mathilde Jørgensen

Gutter 1999:

Markus Jørgensen

Jenter 1998:

Emma Sandvik

Jenter 1992:

1) Stine Sandvik  7.25

Junior:

5) Ørjan Bruvoll  22.48,  6) Sondre Risdal Solheim  22.48


KM klassisk på Vegårshei lørdag 11/2 (Vegårshei IL):

Jenter 11 år (2 km):

4) Lene Hodnebrog  10.29

Jenter 14 år (2 km):

1) Silje Dalen Johnsen  10.08 (KRETSMESTER !)

Gutter 15 år (5 km):

6) Sodre Risdal Solheim  16.37,  7) Kjetil Hodnebrog  17.48

Jenter 15 år (5 km):

2) Thora Sivertsen  15.07,  3) Kristine Strandenes  16.44

Gutter 17 år (7,5 km):

1) Erlend Eikeland Myrnes  23.18 (KRETSMESTER !)

Gutter 18 år (7,5 km):

1) Terje Sivertsen  23.00 (KRETSMESTER !),  2) Ole Christian Falck  23.23


KM fristil på Vegårshei søndag 12/2 (Vegårshei IL): 

Jenter 12 år (2 km):

2) Christine Syvertsen  8.07

Gutter 14 år (3 km):

4) Sigurd Kvannes  8.28

Jenter 14 år (3 km):

1) Silje Dalen Johnsen  8.21 (KRETSMESTER !)

Gutter 15 år (5 km):

4) Thomas Korsgaard  13.24,  7) Sondre Risdal Solheim  15.08

Jenter 15 år (5 km):

2) Thora Sivertsen  13.14,  3) Kristine Strandenes  14.55

Gutter 18 år (7,5 km):

1) Ørjan Bruvoll  29.16 (KRETSMESTER !)


Bankcuprenn fristil på Vegårshei tirsdag 14/2 (Vegårshei IL):

Jenter 2001:

Mathilde Jørgensen

Gutter 1999:

Markus Jørgensen

Jenter 1998:

Emma Sandvik

Jenter 1994:

2) Christine Syvertsen  6.12

Junior:

4) Ørjan Bruvoll  20.55


Junior NM fristil i Steinkjer torsdag 16/2 (Steinkjer IL, IL Sprova):

Gutter 17 år (10 km):

57) Erlend Eikeland Myrnes  28.06.1,  133) Mats Risholt  30.00.5,  165) Vetle Dalene  33.06.4

Gutter 18 år (15 km):

13) Terje Sivertsen  40.45.0,  38) Ole Christian Falck  42.06.0,  122) Christopher Syvertsen  50.44.8

Gutter 19/20 år (20 km):

51) Jan Henrik Sivertsen  56.09.1


Junior NM klassisk i Steinkjer lørdag 18/2 (Steinkjer IL, IL Sprova):

Gutter 17 år (7,5 km):

21) Erlend Eikeland Myrnes  20.42,  129) Vetle Dalene  22.52,  147) Mats Risholt  23.29

Gutter 18 år (7,5 km):

32) Terje Sivertsen  20.52,  46) Ole Christian Falck  21.14,  122) Christopher Syvertsen  24.09


Ungdommens Holmenkollrenn klassisk lørdag 18/2 (Bærums Verk IF):

Jenter 14 år (3,3 km):

86) Silje Dalen Johnsen 13.05


Ungdommens Holmenkollrenn fristil søndag 19/2 (Bærums Verk IF):

Jenter 14 år (3,3 km):

73) Silje Dalen Johnsen  11.28


Junior NM stafett i Steinkjer søndag 19/2 (Steinkjer IL, IL Sprova):

Gutter:

47) Aust-Agder (Ole Christian Falck, Erlend Eikeland Myrnes, Terje Sivertsen, Vetle Dalene)  49.35.04.03


Høvringen fra Høgsås skianlegg søndag 19/2 (Otra IL):

Menn 61-65 år (28 km):

1) Svein Sivertsen  1.41.26


Hovedlandsrennet i Alta sprint fristil fredag 24/2 (Alta IF):

Gutter 15 år:

150) Thomas Korsgaard  2.12.79,  255) Sondre Risdal Solheim  2.33.84,  262) Eivind Kvitstein  2.56.65

Jenter 15 år:

4) Thora Sivertsen  2.11.58 (13 prolog) 4 i finalen,  68) Kristine Strandenes  2.22.46


Hovedlandsrennet i Alta klassisk lørdag 25/2 (Alta IF):

Gutter 15 år (5 km):

218) Thomas Korsgaard  17.11.5,  246) Sondre Risdal Solheim  18.01.2

Jenter 15 år (5 km):

18) Thora Sivertsen  17.38.6,  60) Kristine Strandenes  19.02.2


Hovedlandsrennet i Alta fristil søndag 26/2 (Alta IF):

Gutter 15 år (5 km):

163) Thomas Korsgaard  16.07.0,  250) Sondre Risdal Solheim  18.17.5

Jenter 15 år (5 km):

14) Thora Sivertsen  16.43.1,  39) Kristine Strandenes  17.36.3


Heiløpet turrenn søndag 26/2 (Vegårshei IL):

Menn 20-44 år (26 km):

12) Trygve Oveland Nilsen  1.26.16


Åmdal-rennet lørdag 4/3 (Åmdal-Tokke IL):

Gutter 16 år (5 km):

1) Jørgen Hodnebrog  13.45


Norgescup og U23 NM fristil på Røros lørdag 4/3 (Røros IL):

Gutter 17 år (10 km):

47) Erlend Eikeland Myrnes  30.46.9,  95) Vetle Dalene  33.41.6,  98) Mats Risholt  34.54.0

Gutter 18 år (10 km):

20) Terje Sivertsen  28.36.9,  47) Ole Christian Falck  30.15.8,  75) Christopher Syvertsen  35.04.3

Gutter 19/20 år (10 km):

65) Jan Henrik Sivertsen  29.15.9


Norgescup klassisk på Røros søndag 5/3 (Røros IL):

Gutter 17 år (5 km):

44) Erlend Eikeland Myrnes  15.11.9,  99) Vetle Dalene  17.14.1,  103) Mats Risholt  17.14.1

Gutter 18 år (5 km):

25) Terje Sivertsen  14.30.1,  53) Ole Christian Falck  15.12.7,  63) Christopher Syvertsen  15.37.4

Gutter 19/20 år (7,5 km):

53) Jan Henrik Sivertsen  22.24.6


Ungdomsstafetten fristil under Holmenkollen Skifestival søndag 12/3 (Norges Skiforbund):

Klasse 15-16 år (4x3 km):

27) Aust-Agder 2. lag (Thora Sivertsen 11.47.7, Marius Thorvaldsen 10.37.6, Kristine Strandenes 12.24.1, Sigurd Austefjord 10.50.4)  45.39.8


Birkebeinerrennet klassisk lørdag 18/3 (Norges Skiforbund):

M18 (54 km):

67) Ole Christian Falck  3.44.06

M25 (54 km):

358) Halvor Andersen Øiestad  5.24.44

M30 (54 km):

400) Trygve Oveland Nilsen  4.45.16


Sandvannrennet fristil i Kroken søndag 19/3 (Kroken IL):

Jenter 12 år (2 km):

2) Christine Syvertsen  5.47

Gutter 15 år (5 km):

4) Thomas Korsgaard  12.15


Gautefall Skifestival fristil lørdag 25/3 (Drangedal IL):

Jenter 12 år (2 km):

1) Christine Syvertsen  3.45

Gutter 14 år (3 km):

8) Mathias Nicolaisen  4.29

Jenter 14 år (3 km):

3) Silje Dalen Johnsen  4.53

Gutter 17 år (10 km):

1) Erlend Eikeland Myrnes  24.09.00,  2) Vetle Dalene  24.26.00

Gutter 18 år (10 km):

2) Christopher Syvertsen  25.47.00


Gautefalløpet søndag 26/3 (Drangedal IL):

Gutter 17 år (20 km):

1) Erlend Eikeland Myrnes  1.01.22,  2) Ole Christian Falck  1.01.24,  3) Vetle Dalene  1.05.44


Sesilåmi fra Brokke til Sinnes søndag 2/4  (Valle IL, Bygland IL, Sirdal SL, Tonsrad IL):

Menn elite (53 km):

11) Jan Henrik Sivertsen  3.02.54,  26) Terje Sivertsen  3.11.34,  30) Erlend Eikeland Myrnes  3.12.57,  31) Ole Christian Falck  3.13.01, 

97) Vetle Dalene  3.45.18,  106) Mats Risholt  3.55.35

Kvinner 41-45 år (53 km):

49) Anne Hodnebrog  6.54.11

Menn 41-45 år (53 km):

50) Leif Hodnebrog  4.30.11



SKISESONGEN 2006/07


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Silje Dalen Johnsen (trippelmester)

Kristine Strandenes

Thora Sivertsen

Erlend Eikeland Myrnes (dobbelmester)

Vetle Dalene


RYGENES KLUBBMESTERSKAP 11/3:

Hopprenn:

Gutter 6 år:

Ole Einar Andersen 3 m, 2,5 m

Gutter 7 år:

Robin Nilsen 3 m, 3 m,  Andreas Jensen 6,5 m, 6,5 m,  Mathias Hellesmark 3 m, 2,5 m

Jenter 7 år:

Aina Dalen 3,5 m, 4 m

Gutter 8 år:

Øyvind Korsgaard 4,5 m, 5 m,  Gunnar Refvik Svendsen

Jenter 8 år:

Emma Sandvik 4,5 m, 5 m

Gutter 9 år:

Daniel Refvik Moland 4,5 m, 4 m

Jenter 9 år:

Lisa Jensen 3 m, 2,5 m

Gutter 10 år:

1) Frank Audun Andersen 8 m, 8,5 m,  2) Jonas Dalen 5,5 m, 7 m

Gutter 11 år:

1) Jørg Andre Davidsen 10 m, 11 m,  1) Jesper Engenes 10 m, 11 m,  1) Ørjan Halvorsen Nilsen 10 m, 11 m,  4) Eirik Buflaten 4,5 m, 4 m

Gutter 13 år:

1) Rickard Aanonsen  12 m, 13 m

Jenter 13 år:

1) Christine Syvertsen 4 m, 4 m

Gutter 15 år:

1) Reidar Taule 14 m, 14 m

Jenter 15 år:

1) Silje Dalen Johnsen 2,5 m, 2,5 m

Gutter senior:

1) Oddbjørn Guttormsen 12 m, 13, 5 m

Jenter senior:

1) Anna Signe Dønnestad 13 m, 14 m


Langrenn:

Jenter 2 år:

Janne Dønnestad Hauger

Jenter 3 år:

Anne Refvik Moland

Gutter 4 år:

Benjamin Furre

Gutter 5 år:

Sondre Furre

Gutter 6 år:

Ole Steine Olsen,  Ole Einar Andersen

Jenter 6 år:

Ida Dale, Ann Malen

Gutter 7 år:

Robin Nilsen 02.19,  Andreas Jensen 02.00,  Vebjørn Guttormsen 02.30,  Mathias Hallesmark 02.14

Jenter 7 år:

Stine Turid Sundtjønn 03.19,  Aina Dalen 02.45

Gutter 8 år:

Øyvind Korsgaard 05.58,  Rasmus Steine Olsen,  Gunnar Refvik Svendsen 07.09

Jenter 8 år:

Ingvild Meinseth 04.20,  Emma Sandvik 04.01

Gutter 9 år:

Daniel Refvik Moland 04.53

Jenter 9 år:

Sandra Olsen 05.10,  Lisa Jensen 05.22

Gutter 10 år:

1) Jonas Dalen 06.47,  2) Frank Audun Andersen 06.51

Jenter 10 år:

1) Sara Korsgaard

Gutter 11 år:

1) Sindre Seland Hellesmark 04,46,  2) Hans Kristian Lyngholm 04.52,  3) Even Meinseth 05.01,  4) Jesper Engenes 05.27,  5) Eirik Buflaten 06.28,  6) Simen Einarsen 06.51

Jenter 11 år:

1) Gørild B. Barlien 05.36

Jenter 12 år:

1) Lene Hodnebrog 05.26,  2) Hanne Marie Kvitstein 06.52

Gutter 13 år:

1) Stian Dalen 13.19,  2) Rikard Aanonsen 13.26

Jenter 13 år:

1) Christine Syvertsen 09.52

Gutter 14 år:

1) Ove Einarsen 13.16

Jenter 15 år:

1) Silje Dalen Johnsen 12.10,  2) Stine Sandvik 14.13

Gutter 16 år:

1) Thomas Korsgård 10.10,  2) Eivind Kvitstein 11.27,  3) Kjetil Hodnebrog 12.13

Jenter 16 år:

1) Thora Sivertsen 10.05,  2) Kristine Strandenes 11.14

Gutter 17 år:

1) Jørgen Hodnebrog 09.12

Gutter senior liten runde:

1) Karl Tellefsen 04.20

Gutter senior:

1) Leif Hodnebrog 10.42,  2) Svein B. Hellesmark 12.17,  3) Oddbjørn Guttormsen 13.06,  4) Tore Holtebu 15.36

Jenter senior:

1) Anna Signe Dønnestad 12.28,  2) Anne Lise Dønnestad 13.28,  3) Vanja Bruvoll 15.00


HOPPRENN

KM i Osedalsbakken onsdag 14/2 (Froland IL):

Klasse 7 år:

Andreas Jensen  7.0 m, 7.5 m


LANGRENN:

Romjulsrenn på Sjusjøen fristil fredag 29/12 (Hurdal IL):

Gutter 16 år (6 km):

30) Thomas Korsgaard  16.18


Svarstadrennet klassisk lørdag 30/12 (Svarstad IL):

Gutter 18 år (7,2 km):

5) Erlend Eikeland Myrnes  19.02.0


Røldalsrennet lørdag 30/12 (Røldal IL):

Jenter 16 år (5 km):

4) Kristine Strandenes  24.33


Norgescup/Skandinavisk Cup Sjusjøen klassisk fredag 5/1 (Gjøvik SK/Vinn IL):

Gutter 18 år (15 km):

34) Erlend Eikeland Myrnes  42.41.22,  82) Vetle Dalene  46.44.00,  94) Mats Risholt  49.21.27

Gutter 19/20 år (15 km):

53) Terje Sivertsen  42.39.18,  54) Ole Christian Falck  42.39.20,  85) Christopher Syvertsen  44.33.00

Menn senior (15 km):

116) Jan Henrik Sivertsen  41.10.55


Norgescup/Skandinavisk Cup Sjusjøen sprint lørdag 6/1 (Gjøvik SK/Vinn IL) :

Gutter 18 år:

23) Erlend Eikeland Myrnes  2.49.38,  31) Vetle Dalene  2.50.36,  70) Mats Risholt  2.58.21

Gutter 19/20 år:

28) Ole Christian Falck  2.45.05

Menn senior:

91) Jan Henrik Sivertsen  2.24.24


Norgescup/Skandinavisk Cup Sjusjøen fristil søndag 7/1 (Gjøvik SK/Vinn IL) :

Gutter 18 år (10 km):

71) Erlend Eikeland Myrnes  28.24.21,  85) Vetle Dalene  29.01.5,  121) Mats Risholt  32.37.6

Gutter 19/20 år (10 km):

54) Terje Sivertsen  26.31.9,  73) Ole Christian Falck  26.52.0,  122) Christopher Syvertsen  29.06.1

Menn senior (10 km):

148) Jan Henrik Sivertsen  26.26.4


Lauritz Bergendahls Minneløp i Oslo fristil søndag 7/1 (Sørkedalens IF):

Gutter 16 år (5 km):

54) Thomas Korsgaard  9.43

Jenter 16 år (5 km):

8) Thora Sivertsen  10.10


Kretsrenn Hovden fri søndag 7/1 (Oddersjaa):

Jenter 12 år (2 km):

7) Hanne Marie Kvitstein  10.36,  8) Lene Hodnebrog  11.39

Jenter 13 år (3 km):

2) Christine Syvertsen  9.32

Gutter 16 år (5 km):

19) Eivind Kvitstein  21.55

Jenter 16 år (5 km):

3) Kristine Strandenes  19.26


DNB-NOR Sprintrenn i Sørkedalen i Oslo lørdag 13/1 (Bækkelaget):

Jenter 12 år:

5) Christine Syvertsen (kvartfinale 2),  6) Christine Syvertsen (semifinale 1)

Jenter 15-16 år:

1) Thora Sivertsen (semifinale A2),  4) Thora Sivertsen (A-finale)

Jenter 15-16 år:

7) Silje Dalen Johnsen (semifinale C2),  1) Silje Dalen Johnsen (D-finale)


Brukås Sports Cup (Heddalsprinten) i Rauland fristil søndag 14/1 (Heddal IL):

Gutter 16 år (5 km):

13) Eivind Kvitstein  17.28


NM på ski i Meråker sprint klassisk fredag 19/1 (IL Varden):

Menn U23:

11) Jan Henrik Sivertsen  3.13.10 (ble nr. 6 i kvartfinalen) (29 i menn senior)


Oslo Skifestival på Sjusjøen jaktstart lørdag 20/1 (Høybråten & Stovner):

Gutter 16 år:

50) Thomas Korsgaard  21.59,  94) Eivind Kvitstein  7.46 (en distanse)

Jenter 16 år:

11) Thora Sivertsen  24.13,  20) Kristine Strandenes  25.31

 

Oslo Skifestival på Sjusjøen sprintstafett  lørdag 20/1 (Høybråten & Stovner):

Gutter 17-20 år:

10) Erlend Eikeland Myrnes  21.21,  11) Mats Risholt  21.29


Oslo Skifestival på Sjusjøen fellesstart søndag 21/1 (Høybråten & Stovner):

Jenter 16 år:

9) Thora Sivertsen  19.18,  11) Kristine Strandenes  19.50


Oslo Skifestival på Sjusjøen pursuit søndag 21/1 (Høybråten & Stovner):

Gutter 18 år:

5) Erlend Eikeland Myrnes  26.04,  8) Vetle Dalene  27.03,  18) Mats Risholt  29.40


Trollrennet og KM fristil på Hovden lørdag 27/1 (Otra IL):

Gutter 13 år:

3) Fridtjof Røynås  11.39

Jenter 13 år:

2) Christine Syvertsen  13.47

Jenter 15 år:

1) Silje Dalen Johnsen  28.51 (KRETSMESTER !)

Jenter 16 år:

3) Kristine Strandenes  25.22

Gutter 18 år:

1) Erlend Eikeland Myrnes  29.02 (KRETSMESTER !),  5) Vetle Dalene  31.11,  7) Mats Risholt  33.11

Gutter 19/20 år:

3) Terje Sivertsen  29.08


Trollrennet og KM klassisk på Hovden lørdag 27/1 (Otra IL):

Gutter 13 år:

5) Fridtjof Røynås  12.40

Jenter 13 år:

2) Christine Syvertsen  13.19

Jenter 15 år:

1) Silje Dalen Johnsen  13.31 (KRETSMESTER !)

Jenter 16 år:

1) Kristine Strandenes  11.30 (KRETSMESTER !)

Gutter 18 år:

1) Vetle Dalene 26.49  (KRETSMESTER !)

Gutter 19/20 år:

2) Terje Sivertsen  26.55


Trollrennet og KM sprint på Hovden søndag 28/1 (Otra IL):

Gutter 13 år:

4) Fridtjof Røynås

Jenter 13 år:

2) Christine Syvertsen

Jenter 15 år:

1) Silje Dalen Johnsen (KRETSMESTER !)

Gutter 16 år:

6) Thomas Korsgaard

Jenter 16 år:

1) Thora Sivertsen (KRETSMESTER !),  2) Kristine Strandenes

Gutter 18 år:

1) Erlend Eikeland Myrnes (KRETSMESTER !),  2) Vetle Dalene,  3) Mats Risholt

Gutter 19/20 år:

5) Terje Sivertsen,  7) Christopher Syvertsen


KM Vestfold/Telemark klassisk på Høydalsmo søndag 11/2 (IL Skarphedin):

Jenter 15 år (5 km):

5) Silje Dalen Johnsen  19.51


Ungdommens Holmenkollrenn klassisk i Oslo lørdag 17/2 (Bærum Verk IF):

Gutter 13 år (3 km):

92) Fridtjof Røynås  11.41


Ungdommens Holmenkollrenn fristil i Oslo søndag 18/2 (Bærum Verk IF):

Gutter 13 år (3 km):

44) Fridtjof Røynås  9.26


Gjerstadrennet søndag 18/2 (Gjerstad IL):

Gutter 11 år (2 km):

2) Sondre Seland Hellemark  5.29

Jenter 13 år (3 km):

1) Christine Syvertsen  10.37

Jenter 15 år (5 km):

1) Silje Dalen Johnsen  16.19

Gutter 16 år (5 km):

2) Thomas Korsgaard  13.51,  4) Sondre Risdal Solheim  15.37,  5) Eivind Kvitstein  16.21

Jenter 16 år (5 km):

2) Kristine Strandenes 15.40


Høvringen, søndag 18/2 (Otra IL):

Menn 36-40:

10) Trond Olsen  2.15.52

Menn 41-45:

7) Ricky Engenes  2.17.53


Junior NM fellestart fristil på Gåsebu Langrennssenter torsdag 22/2 (Vang SF/Vaaler IF):

Gutter 18 år (15 km):

59) Erlend Eikeland Myrnes 46.00.7,  63) Vetle Dalene  46.18.1,  110) Mats Risholt  53.38.7

Gutter 19/20 år (20 km):

45) Terje Sivertsen  56.31.7,  72) Ole Christian Falck  58.22.8


Junior NM klassisk på Gåsebu Langrennssenter lørdag 24/2 (Vang SF/Vaaler IF):

Gutter 18 år (10 km):

44) Erlend Eikeland Myrnes  30.34.8,  65) Vetle Dalene  31.24.9,  126) Mats Risholt  35.34.0

Gutter 19/20 år (10 km):

65) Ole Christian Falck  30.10.7,  69) Terje Sivertsen  30.16.7


Maxborennet fristil på Idrettsanlegget ved Veldre sag søndag 25/2 (Brumunddal Ski):

Jenter 16 år (5 km):

3) Thora Sivertsen  14.19


Audicup 1. renn på Rykene onsdag 28/2 (Rygene IL):

Under 10 år:

Tonje Johnsen 12.11,  Charlotte Normann 07.11,  Ida Dale 03.18,  Silje Johnsen 03.48,  Aanon Flåta 02.38,  Julie Omholt Lund 03.05,

Vebjørn Guttormsen 02.49,  Emma Sandvik 03.27,  Ida Louise Grendalund 04.41,  Torjus Flåten 03.04,  Elise Moland Hansen 05.56,  Henrik Larsen 05.40

Gutter 11 år:

1) Sindre Seland Hellesmark 04.04,  2) Emil Rødsjø 04.40

Jenter 11 år:

1) Selina Marie Buflaten 06.46

Jenter 12 år:

1) Hanne Marie Kvitstein 05.18,  2) Lene Hodnebrog 05.39,  3) Vilde Haugland 07.02

Gutter 13 år:

1) Fridtjof Røynås 07.44

Jenter 13 år:

1) Christine Syvertsen 08.26

Jenter 15 år:

1) Silje Dalen Johnsen 10.34

Gutter 16 år:

1) Thomas Korsgård 08.23,  2) Eivind Kvitstein 11.23

Jenter 16 år:

1) Kristine Strandenes 10.15

Gutter senior:

1) Hallgeir Rødsjø 10.51,  2) Leif Hodnebrog 11.07

Jenter senior:

1) Åshild Lund 13.23,  2) Anna Signe Dønnestad 13.34,  3) Anne Lise Dønnestad 14.20,  4) May Brit Buflaten 15.20


Hovedlandsrennet i Steinkjer sprint fristil fredag 2/3 (Steinkjer SK):

Jenter 15 år:

107) Silje Dalen Johnsen  3.08.9

Gutter 16 år:

247) Sondre Risdal Solheim  2.51.4,  254) Eivind Kvitstein  2.58.0 

Jenter 16 år:

17) Thora Sivertsen  2.48.7,  81) Kristine Strandenes  3.06.4


Hovedlandsrennet i Steinkjer fristil lørdag 3/3 (Steinkjer SK):

Jenter 15 år (5 km):

111) Silje Dalen Johnsen  17.12.4

Gutter 16 år (7,5 km):

238) Sondre Risdal Solheim  23.38.5,  257) Eivind Kvitstein  27.22.8

Jenter 16 år (5 km):

20) Thora Sivertsen  15.06.9,  77) Kristine Strandenes  16.37.4


Hovedlandsrennet i Steinkjer stafett søndag 4/3 (Steinkjer SK):

Jenter 15/16 år (4x3 km):

13) Agder & Rogaland  41.54.9 (Tone Dalen 10.19.5, Thora Sivertsen 10.45.2, Elise Jaasund 10.20.4, Kristine Strandenes 10.29.8).


Bortelid Skifestival fellestart fristil på Bortelid i Åseral søndag 4/3 (Oddersjaa):

Jenter 10 år (1 km):

Hedda Røynås 3.30

Gutter 13 år (3 km):

1) Fridtjof Røynås  9.24,  6) Espen Egge  10.51

Jenter 13 år (3 km):

1) Christine Syvertsen  10.43


Audicup 2. renn på Rykene onsdag 7/3 (Rygene IL):

Gutter 7 år:

Ånon Flåta,  Mathias Hellesmark,  Vebjørn Guttormsen

Jenter 7 år:

Aina Dalen,  Julie Lund

Jenter 8 år:

Emma Sandvik

Gutter 9 år:

Torjus Flåta

Gutter 10 år:

Håvard Smeland

Jenter 10 år:

Hedda Røynås,  Elise Morland Hansen

Gutter 11 år:

1) Sindre Seland Hellesmark 03.49,  2) Hans Kristian Lyngholm 04.07,  3) Eirik Buflaten 06.17

Gutter 12 år:

1) Rikard Aanonsen 04.50,  2) John Nilsen 06.10

Gutter 13 år:

1) Asbjørn Smeland 08.22,  2) Fridtjof Røynås 08.29

Jenter 13 år:

1) Christine Syvertsen 08.47

Jenter 15 år:

1) Silje Dalen Johnsen 11.03,  2) Stine Sandvik 13.37

Gutter 16 år:

1) Thomas Korsgård 09.56,  2) Eivind Kvitstein 11.48

Jenter 16 år:

1) Thora Sivertsen 10.38,  2) Kristine Strandenes 11.25

Gutter 17 år:

1) Jørgen Hodnebrog 09.27

Gutter senior:

1) Geir Sandvik 11.50

Jenter senior:

1) Anna Signe Dønnestad 13.12


Norgescup junior klassisk på Hovden lørdag 10/3:

Gutter 18 år (10 km):

45) Vetle Dalene  31.23.7,  53) Erlend Eikeland Myrnes  31.53.5,  81) Mats Risholt  36.24.1

Gutter 19/20 år (10 km):

46) Ole Christian Falck  30.43.5,  69) Terje Sivertsen  32.11.7,  32) Christopher Syvertsen  33.38.0


Audicup 3. renn på Rykene onsdag 14/3 (Rygene IL):

Jenter 3 år:

Tonje Johnsen

Jenter 5 år:

Charlotte Normann

Gutter 6 år:

Ånon Flåta

Gutter 7 år:

Mathias Hellesmark,  Vebjørn Guttormsen,  Oscar Olsen,  Andreas Jensen

Jenter 7 år:

Aina Dalen,  Julie Omholt Lund,  Silje Johnsen

Gutter 9 år:

Torjus Flåta

Jenter 9 år:

Emma Sandvik

Gutter 10 år:

Håvard Smeland,  Henrik Larsen

Jenter 10 år:

Elise Morland Hansen, Sara Korsgaard

Gutter 11 år:

1) Sindre Seland Hellesmark 04.13,  2) Hans Kristian Lyngholm 04.48,  3) Emil Rødsjø 05.04,  4) Eirik Buflaten 07.07

Gutter 12 år:

1) Rikard Aanonsen 05.58

Jenter 12 år:

1) Hanne Marie Kvitstein 05.55,  2) Lene Hodnebrog 06.16

Gutter 13 år:

1) Asbjørn Smeland 03.31,  2) Fridtjof Røynås 03.50

Jenter 13 år:

1) Christine Syvertsen 03.49

Jenter 15 år:

1) Silje Dalen Johnsen 04.09

Gutter 16 år:

1) Thomas Korsgård 03.23,  2) Eivind Kvitstein 04.14

Jenter 16 år:

1) Thora Sivertsen 03.59,  2) Kristine Strandenes 04.02

Gutter 17 år:

1) Jørgen Hodnebrog 03.19

Jenter senior:

1) Anna Signe Dønnestad 04.24,  2) Anne Lise Dønnestad 04.58,  3) Åshild Lund 05.11


Ungdomsbirken på Lillehammer lørdag 17/3:

Gutter 16 år (15 km):

35) Thomas Korsgaard  35.20


Ungdomsstafetten i Holmenkollen søndag 18/3:

12) Agder-Rogaland I, (Silje Dalen Johnsen 13.20, Jon-Inge Vetrhus 11.09, Tone Dalen 12.52, Henrik Ingebritsen 10.19)  46.40.6

27) Agder-Rogaland II, (Berit Kristine Lima 13.17, Simen Vestly Sirevåg 11.59, Thora Sivertsen 13.03, Tommy Greibesland 11.16)  49.36.7


Sesilåmi søndag 25/3 (Valle IL, Bygland IL):

Menn elite:

25) Erlend Eikeland Myrnes  2.37.19,  48) Jørgen Hodnebrog  2.45.02

Menn 36-40:

140) Trond Olsen  5.08.03,  140) Rikki Aanonsen  5.08.03

Menn 41-45:

24) Leif Hodnebrog  3.27.43,  107) Ricky Engenes  5.02.51   

Kvinner 41-45:

39) Anne Hodnebrog  5.55.17


NM sprint junior fristil i Nybygda lørdag 31/3

Gutter 18 år:

20) Erlend Eikeland Myrnes  2.25.0,  43) Mats Risholt  2.33.6

Gutter 19/20 år:

46) Ole Christian Falck  2.27.2


Sigurdsbuløypa søndag 22/4 (IL Rein):

Menn 17-18 år (32 km):

3) Christopher Syvertsen  1.14.15



SKISESONGEN 2007/08


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Silje Dalen Johnsen


HOPPRENN

Telenorkarusellen onsdag 26/3 (Rygene IL):

Gutter 8 år:

Andreas Jensen  10,5 m, 11 m,  Robin Dalen Nilsen  8.5 m, 10 m,  Øyvind Korsgaard  4,5 m, 5,5 m

Jenter 8 år:

Aina Dalen  5 m, 5,5 m

Gutter 12 år:

Sindre Johansen  10 m, 10.5 m,  Andre Danielsen  9,5 m, 10 m

Gutter 13 år:

Jostein Kristiansen  10 m, 10 m,  Osmund Taule  4 m, 4,5 m,  Kenneth Nilsen  10,5 m, 10,5 m

Gutter 14 år:

Jon Nilsen  9,5 m, 9,5 m

Gutter 16 år:

Reidar Taule  9,5 m, 10 m 


LANGRENN

Åpningsrenn fristil på Hovden lørdag 1/12 (Hovden SK):

Jenter 13 år:

12) Lene Hodnebrog  13.25,  15) Hanne Marie Kvitstein  15.00

Gutter 14 år:

5) Fridtjof Røinås  9.40.3

Jenter 14 år:

2) Christine Syvertsen  10.13

Jenter 16 år:

2) Silje Dalen Johnsen  14.11.8

Gutter 17 år:

11) Eivind Kvitstein  29.37.8

Jenter 17 år:

2) Kristine Strandenes  18.06.7

Gutter 18 år:

5) Jørgen Hodnebrog  26.03.3

Gutter 19/20 år:

6) Erlend Eikeland Myrnes  25.22.2,  8) Vetle Dalene  25.48.3,  11) Mats Risholt  30.26.3


ABCenter Cup klassisk Hovden lørdag 5/1 (Oddersjaa):

Jenter 14 år (3 km):

1) Christine Syvertsen  16.10

Jenter 17 år (5 km):

3) Kristine Strandenes  23.35

Gutter 18 år (10 km):

5) Jørgen Hodnebrog  35.13

Gutter 19-20 år (10 km):

5) Mats Risholt  38.22


ABCenter Cup fristil Hovden søndag 6/1 (Oddersjaa):

Jenter 14 år (3 km):

2) Christine Syvertsen  12.22

Jenter 17 år (5 km):

3) Christine Strandenes  19.02

Gutter 18 år (10 km):

6) Jørgen Hodnebrog  29.24

Gutter 19-20 år (10 km):

4) Terje Sivertsen  30.01,  5) Mats Risholt  30.59


Bankcup klassisk på Vegårshei tirsdag 8/1 (Vegårshei IL):

Jenter 1998:

Emma Sandvik

Jenter 1997:

Elise Moland Hansen

Jenter 1994:

2) Christine Syvertsen  6.06


Oslo Skifestival i Holmenkollen lørdag 12/1 (Høybråten & Stovner IL):

Jenter 14 år:

19) Christine Syvertsen  06.55


Gjerstadrennet søndag 13/1 (Gjerstad IL):

Jenter 8 år:

Julie O. Lund  09.07

Jenter 11 år:

1) Elise Moland Hansen  06.48

Jenter 13 år:

4) Lene Hodnebrog  14.59

Jenter 16 år:

1) Silje Dalen Johnsen  18.34

Gutter 17 år:

1) Eivind Kvitstein  17.38

Gutter 18 år:

1) Jørgen Hodnebrog  15.08


Bankcup fristil på Vegårshei tirsdag 15/1 (Vegårshei IL):

Jenter 1998:

Emma Sandvik

Jenter 1997:

Elise Moland Hansen

Jenter 1994:

1) Christine Syvertsen  7.06


Norges Cup klassisk på Vind Skistadion torsdag 18/1 (Vind IL):

Gutter 17 år:

158) Eivind Kvitstein  39.45.5

Gutter 18 år:

63) Jørgen Hodnebrog  43.59.0

Gutter 19/20 år:

100) Erlend Eikeland Myrnes  32.35.9


Norges Cup fristil på Vind Skistadion lørdag 20/1 (Vind IL):

Gutter 17 år:

131) Thomas Korsgaard  29.55.7,  160) Eivind Kvitstein  35.26.4

Gutter 18 år:

90) Jørgen Hodnebrog  43.59.0

Gutter 19/20 år:

81) Erlend Eikeland Myrnes  56.05.3


Bankcup klassisk på Vegårshei tirsdag 22/1 (Vegårshei IL):

Jenter 2002:

Karen Røinås

Jenter 1998:

Emma Sandvik

Jenter 1997:

Hedda Røinås

Gutter 1994:

2) Fridtjof Røinås  5.24,  8) Marius Samuelsen  10.42

Jenter 1994:

2) Christine Syvertsen  6.00


KM Agder og Rogaland pursuit på Sinnes lørdag 26/1 (Tonstad IL):

Jenter 11 år (1,5+1,5 km):

8) Elise Moland Hansen  21.18

Jenter 16 år (3+3 km):

2) Silje Dalen Johnsen  31.32

Gutter 17 år (6+6 km):

4) Thomas Korsgaard  46.51

Jenter 17 år (6+6 km):

3) Kristine Strandenes  49.43


KM Agder og Rogaland klassisk på Sinnes søndag 27/1 (Tonstad IL):

Jenter 11 år (2 km):

5) Elise Moland Hansen  10.38

Jenter 16 år (4 km):

1) Silje Dalen Johnsen  17.31 (KRETSMESTER !)

Gutter 17 år (9 km):

4) Thomas Korsgaard  30.28,  12) Eivind Kvitstein  36.03

Jenter 17 år (6 km):

2) Kristine Strandenes  24.01

Gutter 19/20 år (12 km):

3) Erlend Eikeland Myrnes  40.20,  9) Vetle Dalene  41.45


Bankcup fristil på Vegårshei tirsdag 29/1 (Vegårshei IL):

Jenter 1998:

Emma Sandvik

Jenter 1997:

Elise Moland Hansen

Gutter 1994:

2) Fridtjof Røinås  5.03,  6) Bendik Gundersen  6.12

Jenter 1994:

1) Christine Syvertsen  5.15


Bankcup klassisk på Vegårshei tirsdag 5/2 (Vegårshei IL):

Jenter 1997:

Elise Moland Hansen

Jenter 1994:

2) Christine Syvertsen  6.09


Trollrennet på Høgsås fristil lørdag 9/2 (Otra IL):

Jenter 10 år:

Emma Sandvik  04.36

Jenter 11 år:

4) Hedda Røinås  08.24

Gutter 12 år:

15) Mathias Skjold  09.22

Jenter 13 år:

9) Lene Hodnebrog  15.51

Gutter 14 år:

3) Fridtjof Røynås  09.44,  15) Bendik  Gundersen  12.18,  19) Marius D. Samuelsen  23.36

Jenter 14 år:

2) Christine Syvertsen  11.36

Jenter 16 år:

2) Silje Dalen Johnsen  18.29

Gutter 17 år:

6) Eivind Kvitstein  34.07

Jenter 17 år:

2) Kristine Strandenes  16.17

Gutter 18 år:

6) Jørgen Hodnebrog  29.38

Gutter 19 år:

5) Mats Risholt  30.31


Trollrennet på Høgsås klassisk søndag 10/2 (Otra IL):

Jenter 13 år:

9) Lene Hodnebrog  18.00

Gutter 14 år:

15) Bendik  Gundersen  14.01

Jenter 14 år:

2) Christine Syvertsen  12.34

Jenter 16 år:

2) Silje Dalen Johnsen  20.09

Gutter 17 år:

5) Eivind Kvitstein  35.30

Jenter 17 år:

3) Kristine Strandenes  18.14

Gutter 18 år:

3) Jørgen Hodnebrog  30.05

Gutter 19 år:

6) Mats Risholt  34.51


Ungdommens Holmenkollrenn klassisk lørdag 16/2 (Bærums Verk IF):

Gutter 14 år (3 km):

124) Fritjof Røynås  11.04

Jenter 14 år (3 km):

73) Christine Syvertsen  12.08


Ungdommens Holmenkollrenn fristil søndag 17/2 (Bærums Verk IF):

Gutter 14 år (3 km):

78) Fritjof Røynås  9.56

Jenter 14 år (3 km):

61) Christine Syvertsen  11.15


NM junior klassisk Storås langrennsarena torsdag 21/2 (Stokke IL):

Gutter 17 år:

104) Thomas Korsgaard  29.21.2,  174) Eivind Kvitstein  33.01.7

Jenter 17 år:

35) Kristine Strandenes  25.33.4

Gutter 18 år:

64) Jørgen Hodnebrog  44.38.2

Gutter 19/20 år:

56) Ole Christian Falck  55.43.6,  66) Erlend Eikeland Myrnes  56.36.7,  112) Mats Risholt  1.03.19.5


NM junior fri teknikk Storås langrennsarena lørdag 23/2 (Stokke IL):

Gutter 17 år:

101) Thomas Korsgaard  25.19.6,  169) Eivind Kvitstein  30.53.8

Jenter 17 år:

51) Kristine Strandenes  14.50.1

Gutter 18 år:

66) Jørgen Hodnebrog  26.42.2

Gutter 19/20 år:

105) Ole Christian Falck  26.50.7,  114) Erlend Eikeland Myrnes  27.08.1,  143) Mats Risholt  30.09.8


Hovedlandsrennet Savalen sprint fristil fredag 29/2 (Alvdal IL, Folldal IF, Tynset IF, Fåset IL)

Jenter 16 år:

104) Silje Dalen Johnsen  02.05.60


Hovedlandsrennet Savalen klassisk lørdag 1/3 (Alvdal IL, Folldal IF, Tynset IF, Fåset IL):

Jenter 16 år (5 km):

112) Silje Dalen Johnsen  19.02.2


Kretsrenn Gjerstad søndag 2/3 (Gjerstad IL):

Jenter 10 år:

Emma Sandvik  08.17

Jenter 11 år:

1) Elise Moland Hansen  6.26

Jenter 14 år:

1) Christine Syvertsen  11.35

Gutter 18 år:

1) Jørgen Hodnebrog  32.05


Sesilåmi søndag 9/3 (Tonstad IL, Sirdal SL, Valle IL, Bygland IL):

Gutter 17-18 år:

30) Kjetil Hodnebrog  6.35.16

Jenter 17-18 år:

1) Thora Sivertsen  4.48.24

Menn elite:

73) Jørgen Hodnebrog  4.14.29

Menn 40-45 år:

28) Leif Hodnebrog  4.39.33


Norges Cup fristil på Røros lørdag 15/3 (Røros IL):

Gutter 17 år (10 km):

63) Thomas Korsgaard  26.32.9

Gutter 18 år (10 km):

74) Jørgen Hodnebrog  27.28.5

Gutter 19/20 år (10 km):

97) Erlend Eikeland Myrnes  28.01.2,  112) Mats Risholt  29.54.3


Gautefall Skifestival lørdag 15/3 (Drangedal IL):

Jenter 11 år:

2) Elise M. Hansen  06.51

Jenter 14 år:

2) Christine Syvertsen  07.43


Norges Cup klassisk fellesstart på Røros søndag 16/3 (Røros IL):

Gutter 18 år (15 km):

71) Jørgen Hodnebrog  43.24.6

Gutter 19/20 år (30 km):

42) Erlend Eikeland Myrnes  1.29.09.7,  73) Mats Risholt  1.43.22.6


Telenorkarusellen onsdag 26/3 (Rygene IL):

Jenter 2 år:

Janne Dønnestad Haugen

Gutter 3 år:

Nikolas Stangeland

Jenter 3 år:

Karen Elise Guttormsen

Jenter 6 år:

Elida Stalleland

Jenter 7 år:

Ida Dale

Gutter 8 år:

Andreas Jensen,  Vebjørn Guttormsen,  Robin Dalen Nilsen

Jenter 8 år:

Aina Dalen

Gutter 9 år:

Ole Martin Engenes,  Øyvind Korsgaard

Jenter 9 år:

Julie Lund

Jenter 10 år:

1) Charlotte Ramsdal  3.25,  2) Charlotte Saur  3.37

Jenter 11 år:

1) Elise Moland Hansen  5.39,  2) Viktoria Braaten  11.09

Gutter 12 år:

1) Jesper Engenes  5.16

Jenter 12 år:

1) Cecilie Kristiansen  10.02

Jenter 13 år:

1) Hanne Marie Kvitstein  15.56,  2) Lene Hodnebrog  16.24,  3) Rebekka Braaten  18.25

Gutter 14 år:

1) Bendik Gundersen  11.57

Jenter 14 år:

1) Christine Syvertsen  10.03

Gutter 17 år:

1) Eivind Kvitstein  17.40,  2) Kjetil Hodnebrog  20.04

Jenter 17 år:

1) Kristine Strandenes  18.10

Damer:

1) Turid Dalen Johnsen  10.45,  2) Anna Signe Dønnestad  13.27


Junior NM Sprint i Selbu lørdag 29/3 (Selbu IL):

Gutter 19/20 år:

11) Erlend Eikeland Myrnes  2.18.28,  47) Ole Christian Falck  2.24.27, 53) Mats Risholt  2.29.12,  54) Vetle Dalene  2.29.76

Gutter 19/20 år:

10) Erlend Eikeland Myrnes  (han ble nummer fire i B-finalen)


Sigurdsbuløypa søndag 6/4 (IL Rein):

Gutter 19-20 år:

3) Erlend Eikeland Myrnes  1.08.45,  5) Vetle Dalene  1.19.44



SKISESONGEN 2008/09


RYGENES KLUBBMESTERSKAP SØNDAG 22/2:

Jenter 4 år:

Karina M. Reiersen  3.19,  Sandra Rasmussen  3.47

Gutter 6 år:

Even Eie  2.42

Jenter 6 år:

Maia Lykke-Knutsen  2.12

Jenter 7 år:

Melinda M. Reiersen  2.45

Gutter 8 år:

Vidar Haldorsen  4.47,  Matias Eie  4.27,  Ole Einar Andersen  4.41

Jenter 8 år:

Ida-Amalie Fugletvet  4.49

Gutter 9 år:

Andreas Jensen  2.35

Jenter 9 år:

Aina Dalen  3.38

Gutter 10 år:

Eivind Korsgaard  3.45,  Kent Tverråmo  2.57

Gutter 11 år:

Magnus Gjerstad Knutsen  2.21, Sindre Hjelmås  4.00,  Rasmus Steine Olsen  2.49

Jenter 11 år:

Lisa Jensen  4.10

Gutter 12 år:

1) Frank Audun Andersen  13.56,  2) Jonas Emil Dalen  15.25

Jenter 12 år:

1) Elise Moland Hansen  11.31,  2) Janicke Aanonsen  16.55,  3) Cecilie Bø Kristiansen  20.05

Gutter 15 år:

1) Fritjof Røynås  8.31,  2) Rikard Aanonsen  12.20

Gutter 18 år:

1) Eivind Kvitstein  8.47

Gutter 20 år:

1) Vetle Dalene  9.21,  2) Ole Fredrik Falck  9.38


HOPPRENN:

Kretsrenn i Osedalsbakken onsdag 10/12 (Froland IL):

Klasse 9 år:

Andreas Jensen  8.0, 8.5 meter


LANGRENN

Testløp MVS og Heimdal torsdag 27/11:

Alle klasser (8 km):

32) Thomas Korsgaard  24.07


Natrudstilrennet fristil på Sjusøen søndag 30/11 (Åsmarka IL):

Menn 19/20 år (10 km):

29) Erlend Eikeland Myrnes  25.18


Meråkerrennet fristil lørdag 6/12 (IL Varden):

Gutter 18 år (10 km):

1) Thomas Korsgaard  28.27


BUL-sprinten klassisk lørdag 6/12 (BUL):

Junior:

35) Erlend Eikeland Myrnes  04.43


Åpningsrenn på Hovden fristil lørdag 6/12 (Hovden SK):

Jenter 12 år (1,5 km):

7) Elise Moland Hansen  04.39,  9) Hedda Røinås  04.55

Gutter 15 år (5 km):

5) Fridtjof Røinås  14.25

Jenter 15 år (5 km):

3) Christine Syvertsen  17.36

Gutter 18 år (10 km):

10) Eivind Kvitstein  32.45

Jenter 18 år (5 km):

2) Thora Sivertsen  14.53

Menn 19/20 år (10 km):

4) Jørgen Hodnebrog  25.44,  8) Mats Risholt  32.25

Menn senior (10 km):

3) Christopher Syvertsen  25.56


VM mønstring sprint prolog Lygna skisenter lørdag 20/12:

Menn 19/20 år:

35) Erlend Eikeland Myrnes  03.48,  53) Jørgen Hodnebrog  03.56


VM mønstring klassisk Lygna skisenter søndag 21/12:

Menn 19/20 år (10 km):

71) Erlend Eikeland Myrnes  27.03,  74) Jørgen Hodnebrog  27.19

Menn Senior (30 km):

142) Christopher Syvertsen  1.29.18


Åsenrennet klassisk fredag 26/12 (Åsen IL):

Damer (5 km):

3) Thora Sivertsen  15.41

Menn senior (10 km):

26) Jan Henrik Sivertsen  28.13


ABCenter Cup 2009 klassisk på Hovden lørdag 3/1 (Oddersjaa SSK):

Gutter 10 år (1,5 km):

Andreas Haldorsen 07.52

Jenter 12 år (3 km):

3) Elise Moland Hansen  12.25

Gutter 15 år (5 km):

9) Bendik Gundersen  19.28

Jenter 15 år (5 km):

2) Christine Syvertsen  17.22

Jenter 18 år (5 km):

2) Thora Sivertsen  15.16,  4) Kristine Strandenes  17.16

Menn 19/20 år (10 km):

6) Jørgen Hodnebrog  25.53,  13) Vetle Dalene  29.43

Menn senior (10 km):

4) Christopher Syvertsen  26.37,  6) Jan Henrik Sivertsen  27.22


ABCenter Cup 2009 fristil på Hovden søndag 4/1 (Oddersjaa SSK):

Gutter 10 år (1,5 km):

Andreas Haldorsen  9.53

Jenter 12 år (3 km):

4) Elise Moland Hansen  10.42

Gutter 15 år (5 km):

7) Bendik Gundersen  17.11

Jenter 15 år (5 km):

2) Christine Syvertsen  16.28

Jenter 18 år (5 km):

3) Kristine Strandenes  16.52

Menn 19/20 år (10 km):

8) Vetle Dalene  26.56

Menn senior (10 km):

2) Christopher Syvertsen  24.56


Norges Cup i Granåsen fristil fredag 9/1 (Strindheim IL):

Gutter 18 år (10 km):

55) Thomas Korsgaard  25.41

Jenter 18 år (5 km):

19) Thora Sivertsen  13.46

Menn 19/20 år (10 km):

68) Erlend Eikeland Myrnes  25.28,  93) Jørgen Hodnebrog  26.06,  146) Vetle Dalene  27.31


Norges Cup i Granåsen sprint klassisk lørdag 10/1 (Strindheim IL):

Jenter 18 år:

10) Thora Sivertsen  3.44.33

Menn 19/20 år:

40) Erlend Eikeland Myrnes  3.30.80,  63) Jørgen Hodnebrog  3.34.88,  93) Vetle Dalene  3.40.02


Norges Cup i Granåsen klassisk fellesstart søndag 11/1 (Strindheim IL):

Gutter 18 år (10 km):

114) Thomas Korsgaard  28.37.3

Jenter 18 år (5 km):

15) Thora Sivertsen  14.38.4

Menn 19/20 år (15 km):

57) Erlend Eikeland Myrnes  40.36.4,  115) Jørgen Hodnebrog  43.16.7,  135) Vetle Dalene  45.15.2


Gjerstadrennet fristil søndag 11/1 (Gjerstad IL):

Gutter 9 år (1 km):

Andreas Jensen  4.09

Gutter 11 år (2 km):

7) Magnus Gjerstad Knutsen  7.27

Jenter 12 år (2 km):

1) Elise Moland Hansen  6.16

Jenter 15 år (5 km):

1) Christine Syvertsen  17.12

Gutter 18 år (10 km):

2) Eivind Kvitstein  36.21

Menn senior (15 km):

1) Ole Christian Falck  44.45,  2) Christopher Syvertsen  46.46


KM Agder og Rogaland sprint klassisk på Hovden lørdag 24/1 (Suldal IL):

Jenter 15 år:

2) Christine Syvertsen  04.56

Jenter 18 år:

2) Thora Sivertsen  04.11

Menn 19/20 år:

2) Jørgen Hodnebrog  03.45

Menn 21-35 år:

5) Christopher Syvertsen  03.46


KM Agder og Rogaland klassisk på Hovden søndag 25/1 (Suldal IL):

Jenter 15 år (5 km):

2) Christine Syvertsen  19.08

Jenter 18 år (5 km):

2) Thora Sivertsen  15.58

Menn 19/20 år (15 km):

3) Jørgen Hodnebrog  41.16


Steinkjær skifestival pursuit søndag 25/1 (Steinkjer SK):

Gutter 18 år (7,5x7,5 km):

5) Thomas Korsgaard  43.09


Trollrennet på Høgsås fristil lørdag 31/1 (Otra IL):

Jenter 12 år (2 km):

1) Elise Moland Hansen  07.04

Gutter 13 år (3 km):

5) Jesper Engenes  14.49

Gutter 15 år (5 km):

1) Fritjof Røynås  14.30

Jenter 15 år (5 km):

1) Christine Syvertsen  17.18

Jenter 18 år (5 km):

1) Thora Sivertsen  14.42

Menn 19/20 år (10 km):

2) Jørgen Hodnebrog  26.30,  3) Erlend Eikeland Myrnes  27.21


Trollrennet på Høgsås klassisk søndag 1/2 (Otra IL):

Jenter 12 år (2 km):

1) Elise Moland Hansen  08.13

Jenter 15 år (5 km):

1) Christine Syvertsen  19.27

Jenter 18 år (10 km):

1) Thora Sivertsen  33.07

Menn senior (10 km):

1) Ole Christian Falck  29.59


Høvringen klassisk søndag 15/2 (Otra IL):

Menn 21-35 år (25 km):

4) Georg Smedsaas  1.33.11,  6) Trygve Oveland Nilsen  1.40.40

Menn 36-40 år (25 km):

8) Trond Olsen  2.26.26,  9) Freddy Pedersen  2.26.33


Junior NM i Bardu fristil torsdag 19/2 (Bardu IL):

Gutter 18 år (15 km):

109) Thomas Korsgaard  46.24

Jenter 18 år (10 km):

25) Thora Sivertsen  33.04

Menn 19/20 år (20 km):

99) Erlend Eikeland Myrnes  59.56,  106) Jørgen Hodnebrog  1.00.14


Junior NM i Bardu klassisk lørdag 21/2 (Bardu IL):

Jenter 18 år (5 km):

20) Thora Sivertsen  17.02

Menn 19/20 år (10 km):

126) Erlend Eikeland Myrnes  31.18,  152) Jørgen Hodnebrog  32.14


Telenorkarusell Rykene onsdag 25/2 (Rygene IL):

Jenter 6 år:

Amalie Rasmussen  2.34

Gutter 8 år:

Vidar Haldorsen  4.57

Gutter 11 år:

Magnus Gjerstad Knutsen  2.23,  Andreas Haldorsen  3.08

Gutter 12 år:

1) Sindre Morland  3.19

Jenter 12 år:

1) Elise Moland Hansen  2.00,  2) Charlotte Samuelsen  4.20

Menn 18 år +:

1) Eivind Kvitstein  9.03,  2) Leif Hodnebrog  9.44


Hovedlandsrennet sprint klassisk på Lillehammer fredag 27/2 (Lillehammer SK):

Jenter 15 år:

109) Christine Syvertsen  03.20


Hovedlandsrennet langrennscross på Lillehammer lørdag 28/2 (Lillehammer SK):

Jenter 15 år:

55) Christine Syvertsen  10.34


Hovedlandsrennet fristil på Lillehammer lørdag 28/2 (Lillehammer SK):

Jenter 15 år (5 km):

117) Christine Syvertsen  18.10


Norges Cup i Harstad klassisk lørdag 7/3 (Medkila Skilag, IF Kilkameraten):

Gutter 18 år (10 km):

81) Thomas Korsgaard  33.22

Jenter 18 år (5 km):

21) Thora Sivertsen  17.25


Norges Cup i Harstad fristil fellesstart søndag 8/3 (Medkila Skilag, IF Kilkameraten):

Gutter 18 år (15 km):

67) Thomas Korsgaard  44.12

Menn 19/20 år (30 km):

82) Jørgen Hodnebrog  1.31.48


Bortelid skifestival søndag 8/3 (Oddersjaa SSK):

Gutter 6-8 år (1 km):

Vetle B. Olsen

Jenter 6-8 år (1 km):

Karen Røinås  07.11

Gutter 11 år (2 km):

Magnus J. Knutsen  08.18

Gutter 15 år (5 km):

1) Fridtjof Røinås  14.55


Tour de ski Åmdal sprint fredag 13/3 (Åmdal IL):

Menn 19/20 år:

2) Jørgen Hodnebrog  01.19


Tour de ski Åmdal klassisk lørdag 14/3 (Åmdal IL):

Menn 19/20 år (10 km):

5) Jørgen Hodnebrog  28.19


Ungdomsstafetten i Trondheim lørdag 14/3 (Trondheim Skikrets):

25) Agder-Rogaland II (Christine Syvertsen, Sindre Folkvord, Tina Watne Moe, Ingvar Folkvord)  42.28.4


Tour de ski Åmdal fristil søndag 15/3 (Åmdal IL):

Menn 19/20 år (4 km):

5) Jørgen Hodnebrog  16.36


Vind-rennet fristil fellesstart søndag 15/3 (Vind IL):

Menn 19/20 år (10 km):

6) Erlend Eikeland Myrnes  29.58,  7) Vetle Dalene  33.22


Birkebeinerrennet klassisk søndag 22/3:

Menn 20-24 år (54 km):

83) Ole Christian Falck  3.20.29, 336) Jan Christian Forgard  5.01.18, 403) Ole Fredrik Falck  5.40.20

Damer 25-29 år (54 km):

29) Hjørdis Øiestad  4.10.38

Damer 30-34 år (54 km):

201) Elin Øiestad  7.10.18

Damer 45-49 år (54 km):

67) Inga Sivertsen  4.29.30

Menn 50-54 år (54 km):

627) Einar Sivertsen  4.39.56


Junior NM sprint fristil på Røros lørdag 28/3:

Jenter 18 år:

8) Thora Sivertsen  02.52.8

Menn 19/20 år:

65) Erlend Eikeland Myrnes  3.23.5


Storlirennet fristil lørdag 28/3 (Varden IL):

Menn 17-20 år (36 km):

16) Thomas Korsgaard  1.40.19


Sesilåmi søndag 29/3 (Bygland IL, Valle IL, Sirdal SL, Tonstad IL):

Menn 17/18 år (54 km):

49) Kjetil Hodnebrog  5.37.37

Menn elite (54 km):

18) Jan Henrik Sivertsen  3.03.51,  19) Jørgen Hodnebrog  3.05.50,  35) Christoffer Syvertsen  3.15.30,  93) Trygve Oveland Nilsen  3.43.01,  100) Vetle Dalene  3.47.57

Menn 46-50 år (54 km):

20) Leif Hodnebrog  3.55.21


Sluttstilling Norgescupen:

19) klasse 18 år, Thora Sivertsen 98 p


Sluttstilling Spar-Cup:

20) klasse 18 år, Thora Sivertsen 76 p




 


 










 





 

 



 

 



 


 

 


 

 

 



 

 

 


 


 



 

 

 



 

 

 



 

 

 


 

 



 

 

 



 

 

 





 

 

 



 

 

 



 

 

 




 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 






 





AKTIVITETER

Onsdag 11/9 kl 20.15: Damelaget

Sukkevann

Randesund/Amazon 2 - Rygene

Torsdag 12/9 kl 18.00: Jenter 15

Planen

Rygene - Grane/Myra

Torsdag 12/9 kl 20.00: B-laget

Holvika

Eidekameratene - Rygene 2


RESULTATER

12.09: B-laget

Eidekameratene - Rygene 2  2-3

12.09: Jenter 15

Rygene - Grane/Myra 2-1

11.09: Damelaget

Randesund/Amazon - Rygene 1-2

06.09: B-laget

Rygene 2 - Øyestad 2  5-0

04.09: Damelaget

Rygene - Sørfjell/Risør 0-1

02.09: Jenter 15

Imås - Rygene 5-1

01.09: Damelaget

Rygene - Lyngdal 3-1

31.08: A-laget

Rygene - Trauma 2-4

29.08: B-laget

Imås 2 - Rygene 2  9-1

28.08: Jenter 15

Rygene - Trauma/Sørfjell 5-1

26.08: A-laget

Lillesand - Rygene 4-2

25.08: Damelaget

Kvinesdal - Rygene 0-1

22.08: Jenter 15

Rygene - Imås 0-0

19.08: B-laget

Rygene 2 - Trauma 2  0-3

17.08: A-laget

Rygene - Froland 2-2

15.08: Jenter 15

Birkenes - Rygene 4-1

14.08: Damelaget

Rygene - Våg 3-1

12.08: B-laget

Sørfjell - Rygene 2  4-3

09.08: A-laget

Imås - Rygene 2-5

27.06: A-laget

Rygene - Birkenes 8-1

20.06: B-laget

Lia - Rygene 2  3-7

20.06: Jenter 15

Rygene - Express 1-3

19.06: Damelaget

Rygene - Gimletroll 3  2-0

17.06: Damelaget

Rygene - MK 11-0

13.06: B-laget

Rygene 2 - Lillesand 2  14-5

13.06: Jenter 15

Trauma/Sørfjell - Rygene 0-5

12.06: Damelaget

Våg - Rygene 0-1

10.06: B-laget

Express 2 - Rygene 2  3-3

06.06: Jenter 15

Rygene - Vegårshei 7'er  1-4

05.06: Damelaget

Rygene - Gimletroll 2  5-1

04.06: A-laget

Øyestad - Rygene 0-5

31.05: A-laget

Birkenes - Rygene 0-5

29.05: Damelaget

Søgne - Rygene 0-12

25.05: A-laget

Rygene - Risør 5-2

23.05: B-laget

Rygene - Eidekameratene 13-0

23.05: Jenter 15

Rygene -Imås 1-1

16.05: Jenter 15

Gimletroll 2 - Rygene 3-0

15.05: B-laget

Øyestad 2 - Rygene 2

15.05: Damelaget

Randesund/Amazon 2 - Rygene 0-1

09.05: B-laget

Rygene 2 - Imås 2  3-9

09.05: Jenter 15

Rygene - Grane/Myra 4-0

03.05: A-laget

Trauma - Rygene 4-0

03.05: Jenter 15

Torridal 1 - Rygene 2-2