SKIRESULTATER 1989/90-1998/99


SKISESONGEN 1989/90


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Trond Gunnarsen

Marianne Omholt Eriksen

Jan Audun Thorsen

Landsdelsmester langrenn:

Rygene IL stafett (Marianne Omholt Eriksen, Siv Nina Gjeruldsen, Anette Jensen)

Agdermester langrenn:

Marianne Omholt eriksen

Siv Nina Gjeruldsen

Rygene IL stafett (Marianne Omholt Eriksen, Siv Nina Gjeruldsen, Anette Jensen)


LANGRENN

Vinjerennet torsdag 28/12 (Vinje IL):

Gutter 13 år (3 km):

3) Trygve Oveland Nilsen  10.43,  4) Trond Gunnarsen  10.44

Jenter 17 år (10 km):

4) Marianne Omholt Eriksen  32.02

Jenter eldre junior (10 km):

3) Rita Aaberg  30.44

Menn B (15 km):

4) Jan Audun Thorsen  43.19


Kilebygdarennet:

Jenter yngre junior:

3) Rita Aaberg


Interkretsrenn i Vegusdal søndag 7/1 (IL Gry):

Gutter 13 år (6 km):

5) Trygve Oveland Nilsen  19.29,   6) Trond Gunnarsen 19.55

Gutter 14 år (10 km):

10) Steinar Kjølsrud  30.47

Jenter 17 år (10 km):

1) Marianne Omholt Eriksen  29.57

Menn B (14 km):

2) Jan Audun Thorsen  54.42


Landsrenn i fristil på Kongsberg lørdag 13/1:

Menn B:

4) Jan Audun Thorsen

Kvinner B:

1) Siv Nina Gjeruldsen


Landsrenn i Gjerstad søndag 14/1 (Gjerstad IL):

Gutter 11 år (2 km):

7) Halvor Øiestad  8.44

Gutter 13 år (3 km):

3) Trond Gunnarsen  9.31,  8) Trygve Oveland Nilsen  9.47

Gutter 14 år (5 km):

9) Steinar Kjølsrud  16.16

Jenter 16 år (5 km):

2) Anette Jensen  16.08

Jenter 17 år (5 km):

2) Marianne Omholt Eriksen  16.12

Menn B (15 km):

4) Jan Audun Thorsen  39.33


Landsrenn fristil i Seljord lørdag 20/1:

Gutter 13 år:

11) Trond Gunnarsen

Gutter 14 år:

18) Steinar Kjølsrud

Jenter 16 år:

1) Anette Jensen

Jenter 17 år

1) Marianne Omholt Eriksen

Menn B:

Jan Audun Thorsen

Kvinner B:

2) Siv Nina Gjeruldsen


Landsdelsmesterskapet på Høydalsmo lørdag 27/1:

Gutter 13 år:

6) Trond Gunnarsen,  26) Trygve Oveland Nilsen

Gutter 14 år:

30) Steinar Kjølsrud

Jenter 16 år:

4) Anette Jensen

Jenter 17 år:

4) Marianne Omholt Eriksen

Menn B:

8) Jan Audun Thorsen


Landsdelsmesterskapet stafett på Høydalsmo søndag 28/1:

Kvinner senior:

1) Rygene IL (Marianne Omholt Eriksen, Siv Nina Gjeruldsen, Anette Jensen)

Gutter 12-15 år:

17) Rygene IL (Steinar Kjølsrud, Trygve Oveland Nilsen, Trond Gunnarsen)


Trollrennet på Evje lørdag 3/2 (Otra IL):

Gutter 11 år (2 km):

17) Halvor Øiestad  9.06

Gutter 13 år (3 km):

4) Trond Gunnarsen  11.55,  5) Trygve Oveland Nilsen  11.57

Jenter 16 år (10 km):

4) Anette Jensen  32.36

Jenter 17 år (10 km):

1) Marianne Omholt Eriksen  33.37


Skøyterenn på Høydalsmo:

Gutter 13 år:

6) Trond Gunnarsen,  8) Trygve Oveland Nilsen

Jenter 16 år:

1) Anette Jensen

Jenter 17 år:

3) Marianne Omholt Eriksen

Menn B:

2) Jan Audun Thorsen


KM på Hægestøyl i Gjøvdal lørdag 17/2 (IL Dristug):

Gutter 13 år:

1) Trond Gunnarsen  10.26, (KRETSMESTER !), 5) Trygve Oveland Nilsen  11.08

Gutter 14 år:

7) Steinar Kjølsrud 19.21

Jenter 16 år:

3) Anette Jensen  18.47

Jenter 17 år:

1) Marianne Omholt Eriksen  19.42  (KRETSMESTER !)

Kvinner B:

3) Siv Nina Gjeruldsen  20.16

Menn B:

1) Jan Audun Thorsen  46.16  (KRETSMESTER !)


Klosterkollrennet:

Gutter 13 år:

4) Trygve Oveland Nilsen,  5) Trond Gunnarsen

Gutter 14 år:

15) Steinar Kjølsrud

Jenter 16 år:

2) Anette Jensen

Jenter 17 år:

4) Marianne Omholt Eriksen

Menn B:

3) Jan Audun Thorsen

Kvinner B:

3) Siv Nina Gjeruldsen


Kretsrenn på Hægestøyl i Gjøvdal søndag 4/3 (Froland IL og Rygene IL):

Gutter 13 år (3 km):

1) Trond Gunnarsen,  2) Trygve Oveland Nilsen

Gutter 14 år (5 km):

1) Steinar Kjølsrud

Jenter 16 år (5 km):

1) Anette Jensen

Jenter 17 år (5 km):

1) Marianne Omholt Eriksen

Kvinner B (5 km):

1) Siv Nina Gjeruldsen


Idun-rennet, landsrenn, søndag 11/3 (Idun IL):

Gutter 11 år (3 km):

5) Halvor Øiestad  14.55

Gutter 13 år (3 km):

3) Trond Gunnarsen  11.12,  4) Trygve Oveland Nilsen  11.15

Jenter 16 år (5 km):

2) Anette Jensen  20.09

Jenter 17 år (5 km):

1) Marianne Omholt Eriksen  21.40 

Kvinner B (5 km):

2) Anna Signe Dønnestad  22.34


Agdermesterskapet i Sirdal lørdag 18/3:

Gutter 13 år:

5) Trygve Oveland Nilsen  10.55,  7) Trond Gunnarsen  11.04

Gutter 14 år:

7) Steinar Kjølsrud  22.57

Jenter 16 år:

3) Anette Jensen  23.48

Jenter 17 år:

1) Marianne Omholt Eriksen  26.12  (AGDERMESTER !) 

Kvinner B:

1) Siv Nina Gjeruldsen  35.31  (AGDERMESTER !)


Agdermesterskapet stafett i Sirdal søndag 19/3:

Kvinner senior:

1) Rygene IL (Marianne Omholt Eriksen, Siv Nina Gjeruldsen, Anette Jensen)  (AGDERMESTERE !)

Gutter 12-15 år:

4) Rygene IL (Steinar Kjølsrud, Trygve Oveland Nilsen, Trond Gunnarsen)


Junior-NM i klassisk i Alta torsdag 23/3:

Jenter 16 år:

47) Anette Jensen


Junior-NM i skøyting i Alta søndag 26/3:

Jenter 16 år:

57) Anette Jensen


Sesilåmi søndag 1/4:

2) Borgny Karlsen

4) Kåre Karlsen


Birkebeineren:

86) Kåre Karlsen



SKISESONGEN 1990/91


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Trygve Oveland Nilsen

Anette Jensen (fristil og klassisk)

Sør-Norsk mester langrenn:

Aust-Agder 1 (Guro Sollid, Karianne Væting, Rita Aaberg)

Agdermester langrenn:

Anette Jensen

Rita Aaberg


LANGRENN

Vegårsheirennet lørdag 15/12 (Vegårshei IL):

Gutter 14 år (5 km):

1) Trond Gunnarsen  16.29,  6) Trygve Oveland Nilsen  17.59

Jenter 18-19 år (5 km):

2) Rita Aaberg  17.53

Damer B (5 km):

2) Siv Nina Gjeruldsen  18.20


Kretsrenn på Dølemo mandag 31/12 (Dølemo IL):

Gutter 12 år (3 km):

3) Halvor Øiestad  14.19.6

Gutter 14 år (5 km):

2) Trygve Oveland Nilsen  17.40.3,  3) Trond Gunnarsen  17.46.3

Jenter 17 år (10 km):

4) Anette Jensen  40.56.9

Jenter eldre junior (10 km):

2) Rita Aaberg  39.54.1


Landsrenn på Engesland søndag 6/1 (IL Gry):

Gutter 14 år (6 km):

3) Trond Gunnarsen  29.22,  6) Trygve Oveland Nilsen  30.48

Jenter 17 år (6 km):

5) Anette Jensen  32.24

Jenter eldre junior (6 km):

3) Rita Aaberg  30.41

Herrer B (10 km):

2) Jan Audun Thorsen  42.33

Damer B (6 km):

2) Siv Nina Gjeruldsen  30.27


Norgescuprenn på Søre Ål i Lillehammer lørdag 12/1:

Jenter 18-19 år (5 km):

72) Rita Aaberg  19.05


Landsrenn i Åmli søndag 13/1 (IL Dristug):

Gutter 14 år (5 km):

4) Trygve Oveland Nilsen  19.47,  4) Trond Gunnarsen  19.57

Gutter 15 år (5 km):

7) Steinar Kjølsrud  20.37

Jenter 17 år (5 km):

3) Anette Jensen  21.27

Menn B (15 km):

3) Jan Audun Thorsen  51.56


KM klassisk i Gjerstad lørdag 26/1 (Gjerstad IL):

Gutter 12 år (3 km):

7) Halvor Øiestad  13.51

Gutter 14 år (5 km):

2) Trond Gunnarsen  15.07,  3) Trygve Oveland Nilsen  15.31

Jenter 17 år (5 km):

1) Anette Jensen  16.30  (KRETSMESTER !)

Jenter eldre junior (5 km):

2) Rita Aaberg  15.42

Menn B (10 km):

1) Jan Audun Thorsen  27.01


KM fristil i Gjerstad søndag 27/1 (Gjerstad IL):

Gutter 12 år (3 km):

7) Halvor Øiestad  13.06

Gutter 14 år (3 km):

1) Trygve Oveland Nilsen  13.11  (KRETSMESTER !),  3) Trond Gunnarsen  13.17

Jenter 17 år (10 km):

1) Anette Jensen  30.51  (KRETSMESTER !)

Jenter eldre junior (10 km):

2) Rita Aaberg  30.50

Menn B (15 km):

1) Jan Audun Thorsen  37.08

Damer B (10 km):

2) Siv Nina Gjeruldsen  31.25


Toplandsheia rundt søndag 27/1 (Herefoss IL):

K7 (30 km):

1) Borgny Karlsen  2.21.47

M8 (30 km):

1) Kåre Karlsen  1.49.02


Kretsrenn på Nes Verk torsdag 31/1 (Holt IF):

Gutter 12 år:

6) Halvor Øiestad  15.55

Gutter 14 år:

1) Trygve Oveland Nilsen  17.36,  2) Trond Gunnarsen  17.40

Jenter 17 år:

1) Anette Jensen  25.30

Jenter eldre junior:

1) Rita Aaberg  32.27

Menn B:

1) Jan Audun Thorsen  26.40

Kvinner B:

1) Siv Nina Gjeruldsen  32.33


Norgescuprenn i Svarstad søndag 3/2:

Jenter 18-19 år (5 km):

59) Rita Aaberg  19.37


Kretsrenn på Nes Verk tirsdag 5/2 (IL Imås):

Gutter 12 år (4 km):

5) Halvor Øiestad  17.50

Gutter 14 år (6 km):

1) Trygve Oveland Nilsen  18.46,  2) Trond Gunnarsen  18.59

Jenter 17 år (6 km):

1) Anette Jensen  21.42

Jenter eldre junior (6 km):

1) Rita Aaberg  20.26

Menn B (8 km):

1) Jan Audun Thorsen  23.16

Damer B (6 km):

1) Siv Nina Gjeruldsen  21.34,  2) Anna Signe Dønnestad  26.41


Trollrennet Flatebygd lørdag 9/2 (Otra IL):

Jenter 10 år (2,5 km):

4) Hjørdis Øiestad  14.52

Gutter 12 år (3,5 km):

11) Halvor Øiestad  14.53

Gutter 14 år (5 km):

5) Trond Gunnarsen  19.12

Jenter eldre junior (10 km):

1) Rita Aaberg  34.02


Agdermesterskapet klassisk i Søndeled lørdag 16/2 (IL Idun):

Gutter 14 år (5 km):

3) Trygve Oveland Nilsen  17.51,  7) Trond Gunnarsen  18.09

Jenter 17 år (5 km):

5) Anette Jensen  19.41

Jenter eldre junior (5 km):

1) Rita Aaberg  18.32  (AGDERMESTER !)


Agdermesterskapet fristil i Søndeled søndag 17/2 (IL Idun):

Gutter 14 år (5 km):

5) Trygve Oveland Nilsen  15.49,  7) Trond Gunnarsen  16.29

Jenter 17 år (5 km):

1) Anette Jensen  17.42  (AGDERMESTER !)

Damer B (5 km):

2) Siv Nina Gjeruldsen  16.56


Junior-NM klassisk i Meråker torsdag 21/2:

Jenter 17 år (5 km):

71) Anette Jensen  20.21

Jenter 18-19 år (5 km):

54) Rita Aaberg  39.41


Junior-NM stafett i Meråker søndag 24/2:

Jenter:

19) Aust-Agder (Rita Aaberg, Gunn Markseth, Guro Harstad, Trude Harstad)


Hovedlandsrennet i Byåsen i Trondheim lørdag 2/3:

Gutter 14 år:

58) Trygve Oveland Nilsen,  120) Trond Gunnarsen


Kretsrenn på Hinnebu i Froland søndag 3/3 (Rygene IL):

Gutter 12 år:

?) Halvor Øiestad  12.53


Himmelsynaløpet søndag 3/3 (IL Gry/Otra IL):

K7:

1) Borgny Karlsen  2.39.39

M8:

3) Kåre Karlsen  2.09.27


Sørnorsk mesterskap fristil i Sirdal lørdag 10/3:

Gutter 12 år (3 km):

12) Halvor Øiestad  13.18

Gutter 14 år (3 km):

3) Trygve Oveland Nilsen  12.46,  9) Trond Gunnarsen  13.21

Jenter eldre junior (10 km):

2) Rita Aaberg  32.30


Sørnorsk mesterskap stafett i Sirdal søndag 11/3:

Gutter 14-15 år (3x3 km):

4) Aust-Agder 1 (Erik Løland, Trygve Oveland Nilsen, Ronny Hushovd)  26.52,  8) Aust-Agder 2 (Trond Gunnarsen, Arnulf Bærheim, Rune Haugen)  27.40

Jenter junior (3x5 km):

1) Aust-Agder 1 (Guro Sollid, Karianne Væting, Rita Aaberg)  39.27  (SØR-NORSKE MESTRE !)


Gjerstadrennet søndag 17/3 (Gjerstad IL):

Gutter 12 år (3 km):

8) Halvor Øiestad  14.59

Gutter 14 år (5 km):

2) Trygve Oveland Nilsen  15.54,  5) Trond Gunnarsen  16.41

Jenter eldre junior (5 km):

1) Rita Aaberg  17.24

Damer B (5 km):

1) Siv Nina Gjeruldsen  17.28



SKISESONGEN 1991/92


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Trygve Oveland Nilsen (dobbeltmester)

Siv Nina Gjeruldsen (dobbeltmester)

Agdermester langrenn:

Siv Nina Gjeruldsen


LANGRENN

Vinjerennet lørdag 28/12 (Vinje IL):

Gutter 15 år (5 km):

5) Trygve Oveland Nilsen


Landsdelsmesterskap Hovden lørdag 11/1 (Vegårshei IL):

Gutter 13 år (3 km):

17) Halvor Øiestad  12.52

Gutter 15 år (5 km):

6) Trygve Oveland Nilsen  17.34,  11) Trond Gunnarsen  18.31

Damer B (10 km):

2) Siv Nina Gjeruldsen  38.54


Gulsetrennet lørdag 25/1:

Gutter 13 år:

11) Halvor Øiestad

Gutter 15 år:

2) Trygve Oveland Nilsen


KM klassisk på Høydalsmo lørdag 1/2 (Idun IL):

Gutter 13 år:

5) Halvor Øiestad  11.59

Gutter 15 år:

1) Trygve Oveland Nilsen  16.21  (KRETSMESTER !)

Damer B:

2) Siv Nina Gjeruldsen  18.44,  3) Rita Aaberg 20.36


KM fristil på Høydalsmo søndag 2/2 (Idun IL):

Gutter 13 år:

6) Halvor Øiestad  11.35

Gutter 15 år:

1) Trygve Oveland Nilsen  14.33  (KRETSMESTER !)

Damer B:

1) Siv Nina Gjeruldsen  16.42  (KRETSMESTER !)


Oslo Skifestival lørdag 15/2:

Gutter 15 år (6 km):

7) Trygve Oveland Nilsen


KM i Sirdal lørdag 29/2:

Damer (20 km):

1) Siv Nina Gjeruldsen  1.02.53


Landsrenn i Tuddal søndag 1/3:

Gutter 15 år:

2) Trygve Oveland Nilsen,  7) Trond Gunnarsen


Hovedlandsrennet i Harstad lørdag 7/3:

Gutter 15 år:

26) Trygve Oveland Nilsen,  107) Trond Gunnarsen


Agdermesterskapet i Sirdal lørdag 14/3:

Gutter 15 år (5 km):

2) Trygve Oveland Nilsen  16.17,  4) Trond Gunnarsen  17.15

Damer B (5 km):

1) Siv Nina Gjeruldsen  17.42  (AGDERMESTER !)


Hovdenrennet lørdag 21/3 (Bykle IL):

Gutter 15 år:

4) Trygve Oveland Nilsen  16.27,  5) Trond Gunnarsen  16.49


Hovdenrennet stafett søndag 22/3 (Bykle IL):

Gutter 14-15 år:

4) Rygene IL  27.20



SKISESONGEN 1992/93


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Trygve Oveland Nilsen (dobbeltmester)

Siv Nina Gjeruldsen


HOPPRENN

Kretsrenn i skolebakken på Vegårshei lørdag 6/3 (Vegårshei IL):

Klasse 6 år:

1) Asle Risholt  82.0

Klasse 8 år:

2) Thore Løvdal Hansen  155.2


Kretsrenn i Songebakken tirsdag 9/3 (Songe SK):

Klasse 6 år:

2) Asle Risholt  92.0


LANGRENN

Landsrenn fristil på Hovden lørdag 5/12 (Hovden SK):

Gutter 16 år (10 km):

7) Trygve Oveland Nilsen  32.06

Menn B (15 km):

2) Jan Audun Thorsen  46.20

Damer B (10 km):

1) Siv Nina Gjeruldsen  33.54


Landsrenn på Høydalsmo søndag 13/12:

Gutter 16 år:

2) Trygve Oveland Nilsen

Menn B (15 km):

1) Jan Audun Thorsen

Damer B (5 km):

1) Siv Nina Gjeruldsen  18.37


Vinjerennet mandag 28/12 (Vinje IL):

Gutter 14 år:

16) Halvor Øiestad  18.40

Gutter 16 år:

2) Trygve Oveland Nilsen  30.11


Botnesprinten fristil i Svarstad søndag 3/1:

Gutter 16 år:

4) Trygve Oveland Nilsen

Damer B:

1) Siv Nina Gjeruldsen


Hoff-sprinten i Svarstad lørdag 9/1:

Gutter 14 år:

7) Halvor Andersen Øiestad

Gutter 16 år:

1) Trygve Oveland Nilsen

Menn B:

2) Jan Audun Thorsen

Damer B:

1) Siv Nina Gjeruldsen


Norgescuprenn på Gåsebu Skiarena ved Hamar søndag 17/1:

Gutter 16 år:

?) Trygve Oveland Nilsen


Landsrenn i Høydalsmo søndag 17/1:

Gutter 12 år:

11) Trond Løddesøl

Gutter 14 år:

15) Halvor Andersen Øiestad

Menn B:

6) Jan Audun Thorsen


NM friteknikk på Lillehammer lørdag 23/1:

Damer (5 km):

73) Siv Nina Gjeruldsen  16.53.6


Reinsprinten lørdag 23/1 (IL Rein):

Gutter 16 år:

4) Trygve Oveland Nilsen

Menn B:

3) Jan Audun Thorsen


KM klassisk på Flatebygd i Evje lørdag 30/1 (Otra IL):

Gutter 14 år (5 km):

3) Halvor Andersen Øiestad  20.46

Gutter 16 år (10 km):

1) Trygve Oveland Nilsen  30.26  (KRETSMESTER !)

Menn B (15 km):

3) Jan Audun Thorsen  38.55

Damer B (5 km):

1) Siv Nina Gjeruldsen  18.44  (KRETSMESTER !)


KM fristil på Flatebygd i Evje søndag 31/1 (Otra IL):

Gutter 14 år:

5) Halvor Andersen Øiestad

Gutter 16 år:

1) Trygve Oveland Nilsen  (KRETSMESTER !)

Menn B:

2) Jan Audun Thorsen

Damer B:

2) Siv Nina Gjeruldsen


Landsdelsmesterskapet på Grønnkjær i Heddal lørdag 6/2:

Gutter 14 år:

16) Halvor Andersen Øiestad  21.25

Gutter 16 år:

2) Trygve Oveland Nilsen  39.08

Menn B:

7) Jan Audun Thorsen  49.01


Landsdelsmesterskapet stafett på Grønnkjær i Heddal søndag 7/2:

Gutter 14-19 år (3x5km):

2) Aust-Agder 1 (Bjørn Robstad, Trygve Oveland Nilsen, Tallak Olav Gryting)  38.23

Menn senior (3x10 km):

2) Aust-Agder 1 (Odd Arne Eliassen, Jan Audun Thorsen, Erik Lauvrak)  1.14.38


Kretsrenn på Hægestøyl i Gjøvdal lørdag 13/2 (Rygene IL):

Jenter 10 år (2 km):

1) Hanne Jensen  10.23,  2) Ingunn Gunnarsen  12.41

Gutter 10 år (2 km):

2) Tor Inge Nilsen  10.40

Jenter 11 år (2 km):

1) Mona Grenlee  9.34

Gutter 12 år (3 km):

4) Trond Løddesøl  11.04

Gutter 14 år (5 km):

3) Halvor Andersen Øiestad  15.47

Gutter 16 år (7,5 km):

1) Trygve Oveland Nilsen  22.07,  3) Trond Gunnarsen  24.47

Jenter 16 år (7,5 km):

2) Nora Løddesøl  27.02

Menn B (13,5 km):

1) Jan Audun Thorsen  37.07

Damer B (5 km):

1) Siv Nina Gjeruldsen  15.46


Junior-NM klassisk på Varden skistadion i Elverum torsdag 18/2:

Gutter 16 år (10 km):

95) Trygve Oveland Nilsen  35.18


Junior-NM fristil på Varden skistadion i Elverum lørdag 20/2:

Gutter 16 år:

74) Trygve Oveland Nilsen


Hovdenrennet lørdag 6/3:

Gutter 14 år (5 km):

3) Halvor Andersen Øiestad  18.22

Gutter 16 år (10 km):

Trygve Oveland Nilsen  (brøt)

Menn B (10 km):

1) Jan Audun Thorsen  30.15


Agdermesterskapet på Gautestad lørdag 13/3 (Iveland IL):

Jenter 11 år (2 km):

2) Mona Grenlee  9.05

Gutter 12 år (3 km):

3) Trond Løddesøl  15.33

Gutter 14 år (5 km):

7) Halvor Andersen Øiestad  20.38

Gutter 16 år (5 km):

2) Trygve Oveland Nilsen  17.00

Damer B (10 km):

3) Siv Nina Gjeruldsen  39.54


Hovden Skimarathon lørdag 1/5:

M1:

22) Trygve Oveland Nilsen  2.58.46

M3:

2) Jan Audun Thorsen

K7:

2) Borgny Karlsen  3.46.32

M9:

5) Kåre Karlsen  2.59.04


KOMBINERT

Kretsrenn på Vegårshei lørdag 6/3 (Vegårshei IL):

Klasse 6 år:

1) Asle Risholt  347.0



SKISESONGEN 1993/94


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Kathrine Dønnestad

Anne Lise Dønnestad

Siri Andersen (dobbeltmester)

Georg Smedsaas

Trygve Oveland Nilsen

Jan Audun Thorsen

Siv Nina Gjeruldsen

Anna Signe Dønnestad

Agdermester langrenn:

Anne Lise Dønnestad (dobbeltmester)

Siri Andersen (dobbeltmester)

Trygve Oveland Nilsen

Siv Nina Gjeruldsen (dobbeltmester)

Sør Norsk mester langrenn:

Hjørdis Andersen Øiestad

Trygve Oveland Nilsen

Siv Nina Gjeruldsen


RYGENES KLUBBMESTERSKAP SØNDAG 13/2

Langrenn:

0-7 år uten tidtaking:

Espen Sonesen, Tina Kristiansen, Karina Sonesen, Caroline Vatne, Gunvor Guttormsen, Erik Jensen, Jim Ronny Dalen, Inger Marion Lillemoen, Mads Risholt, Rune Oveland Nilsen, Thomas Noddeland, Jannicke Risholt, Tina Risholt, Alexander Jakobsen, Joachim Jakobsen, Thomas Gundersen

Gutter 1986:

1) Kristoffer Stormoen 7.13,  2) Asle Risholt 7.33

Jenter 1986:

1) Stine Noddeland 9.06 

Gutter 1985:

1) Thomas Lorentzen 8.17

Jenter 1985:

1) Heidi Oveland Nilsen 6.30 

Jenter 1984:

1) Cecile Vatne 7.54   

Jenter 1983:

1) Kathrine Dønnestad 5.37,  2) Linda Lillemoen 6.38   

Gutter 1982:

1) Oddbjørn Guttormsen 5.00,  2) Tor Inge Nilsen 5.24 

Jenter 1981:

1) Anne Lise Dønnestad 8.22,  2) Hilda Guttormsen 10.40

Gutter 1980:

1) Trond Løddesøl 8.09 

Jenter 1980:

1) Siri Andersen 8.25,  2) Hjørdis Andersen Øiestad 8.37

Gutter 1978:

1) Halvor Andersen Øiestad 12.08 

Gutter 1976:

1) Trygve Oveland Nilsen 10.48

Herrer over 18 år:

1) Gunnar Homdrom 13.30,  2) Egil Risholt 15.07

Damer over 18 år:

1) Siv Nina Gjeruldsen 11.57,  2) Anna Signe Dønnestad 14.54 


LANGRENN

Treningsrenn på Rosholt søndag 5/12 (IL Imås):

Gutter 12-13 år:

2) Trond Løddesøl

Jenter 12-13 år:

1) Siri Andersen,  2) Marit Andersen


Høydalsmorennet:

Jenter 12 år:

4) Anne Lise Dønnestad

Jenter 13 år:

5) Siri Andersen

Gutter 14 år:

10) Georg Smedsaas

Gutter 15 år:

15) Halvor Andersen Øiestad

Gutter 17 år:

5) Trygve Oveland Nilsen

Menn B:

2) Jan Audun Thorsen


Vinjerennet tirsdag 28/12 (Vinje IL):

Gutter 14 år:

9) Georg Smedsaas  19.13

Gutter 17 år:

2) Trygve Oveland Nilsen  31.31

Menn B:

2) Jan Audun Thorsen  42.42


Kretsrenn på Vegårshei søndag 9/1 (Rygene IL):

Jenter 12 år:

1) Anne Lise Dønnestad,  3) Mona Grenlee

Gutter 13 år:

6) Trond Løddesøl

Jenter 13 år:

1) Siri Andersen

Gutter 14 år:

2) Georg Smedsaas

Gutter 15 år:

4) Halvor Andersen Øiestad

Gutter yngre junior:

1) Trygve Oveland Nilsen

Menn B:

1) Jan Audun Thorsen

Damer B:

1) Siv Nina Gjeruldsen


Trollrennet klassisk på Flatebygd i Evje lørdag 15/1 (Otra IL):

Jenter 12 år:

1) Anne Lise Dønnestad

Gutter 13 år:

2) Trond Løddesøl

Jenter 13 år:

1) Siri Andersen

Gutter 14 år:

1) Georg Smedsaas

Gutter 15 år:

3) Halvor Andersen Øiestad

Gutter 17 år:

1) Trygve Oveland NIlsen

Menn B:

2) Jan Audun Thorsen

Damer B:

1) Siv Nina Gjeruldsen


Trollrennet fristil på Flatebygd i Evje søndag 16/1 (Otra IL):

Jenter 10 år:

1) Kathrine Dønnestad

Gutter 11 år:

1) Oddbjørn Guttormsen

Jenter 12 år:

1) Anne Lise Dønnestad

Jenter 13 år:

1) Siri Andersen

Gutter 14 år:

2) Georg Smedsaas

Gutter 15 år:

6) Halvor Andersen Øiestad

Gutter 17 år:

1) Trygve Oveland Nilsen

Damer B:

1) Siv Nina Gjeruldsen


NM klassisk på Vegårshei lørdag 22/1 (Vegårshei IL):

Menn senior  (10 km):

71) Jan Audun Thorsen  27.15.6

Damer senior (5 km):

58) Siv Nina Gjeruldsen  18.37.5


NM jaktstart på Vegårshei søndag 23/1 (Vegårshei IL):

Menn senior (15 km):

95) Jan Audun Thorsen  1.12.01.4

Damer senior (10 km):

45) Siv Nina Gjeruldsen  54.39.1


KM klassisk på Hovden lørdag 29/1 (Bykle IL):

Jenter 10 år (2 km):

1) Kathrine Dønnestad  14.45  (KRETSMESTER !)

Gutter 11 år (2 km):

2) Oddbjørn Guttormsen

Jenter 11 år (2 km):

2) Hanne Jensen

Jenter 12 år (3 km):

1) Anne Lise Dønnestad  11.51  (KRETSMESTER !),  4) Mona Grenlee

Jenter 13 år (3 km):

1) Siri Andersen  12.08  (KRETSMESTER !)

Gutter 14 år (5 km):

1) Georg Smedsaas  17.59  (KRETSMESTER !)

Gutter 17 år (10 km):

1) Trygve Oveland Nilsen  29.57  (KRETSMESTER !)

Menn B (10 km):

1) Jan Audun Thorsen  28.52  (KRETSMESTER !)

Damer B (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad  22.01  (KRETSMESTER !)


KM fristil på Hovden søndag 30/1 (Bykle IL):

Jenter 12 år:

2) Anne Lise Dønnestad

Jenter 13 år:

1) Siri Andersen  18.32  (KRETSMESTER !)

Gutter 14 år:

2) Georg Smedsaas

Gutter 17 år:

2) Trygve Oveland Nilsen

Menn B:

2) Jan Audun Thorsen

Damer B:

1) Siv Nina Gjeruldsen  (KRETSMESTER !)


Landsrenn på Søndeled lørdag 5/2 (Idun IL):

Damer B (5 km):

1) Siv Nina Gjeruldsen  19.29


Gjerstadrennet søndag 6/2 (Gjerstad IL):

Jenter 10 år:

1) Kathrine Dønnestad  14.21

Gutter 11 år:

3) Oddbjørn Guttormsen  12.04

Jenter 12 år:

1) Anne Lise Dønnestad  15.25

Gutter 14 år:

2) Georg Smedsås  15.43

Gutter 15 år:

5) Halvor Andersen Øiestad  14.36

Gutter 17 år:

1) Trygve Oveland Nilsen  27.14

Menn B:

1) Jan Audun Thorsen  38.33

Damer B:

1) Siv Nina Gjeruldsen  29.26


Toplandsheia rundt søndag 6/2 (Herefoss IL):

K8 (36 km):

1) Borgny Karlsen  1.49.56

M9 (36 km):

1) Kåre Karlsen  1.33.46


Kretsrenn på Rosholt lørdag 12/2 (IL Imås):

Jenter 10 år (2 km):

1) Kathrine Dønnestad  10.55

Gutter 11 år (2 km):

4) Oddbjørn Guttormsen  10.21

Jenter 11 år  (2 km):

2) Hanne Jensen  11.25

Jenter 12 år  (3,5 km):

1) Anne Lise Dønnestad  15.34,  3) Hilda Guttormsen  19.04

Gutter 13 år (3,5 km):

5) Trond Løddesøl  15.44

Jenter 13 år (3,5 km):

1) Siri Andersen  15.41,  3) Hjørdis Andersen Øiestad  16.00

Gutter 15 år (6 km):

4) Halvor Andersen Øiestad  21.22

Damer B (6 km):

1) Siv Nina Gjeruldsen  20.49


Sør-Norsk mesterskap i Sauda lørdag 19/2:

Gutter 12 år:

5) Trond Løddesøl

Jenter 12 år:

3) Anne Lise Dønnestad

Jenter 13 år:

1) Hjørdis Andersen Øiestad,  3) Siri Andersen

Gutter 15 år:

4) Halvor Andersen Øiestad

Gutter 17 år:

1) Trygve Oveland Nilsen

Menn B:

2) Jan Audun Thorsen

Damer B:

1) Siv Nina Gjeruldsen


Sør-Norsk mesterskap stafett i Sauda søndag 20/2:

Jenter:

2) Aust-Agder (Anne Lise Dønnestad, Siri Andersen, Hjørdis Andersen Øiestad)

Gutter:

5) Aust-Agder (Trygve Oveland Nilsen, Halvor Andersen Øiestad, Jan Audun Thorsen)


Høvringvannsløpet:

Menn 55-59 år:

4) Kåre Karlsen  1.58.38.0


Agdermesterskapet klassisk i Eiken:

Jenter 12 år:

1) Anne Lise Dønnestad  (AGDERMESTER !)

Gutter 13 år:

5) Trond Løddesøl

Jenter 13 år:

1) Siri Andersen  (AGDERMESTER !),  2) Hjørdis Andersen Øiestad

Gutter 14 år:

3) Georg Smedsaas

Gutter 15 år:

4) Halvor Andersen Øiestad

Gutter 17 år:

1) Trygve Oveland Nilsen  (AGDERMESTER !)

Menn B:

2) Jan Audun Thorsen

Damer B:

1) Siv Nina Gjeruldsen  (AGDERMESTER !)


Agdermesterskapet fristil i Eiken:

Jenter 12 år:

1) Anne Lise Dønnestad  (AGDERMESTER !)

Gutter 13 år:

5) Trond Løddesøl

Jenter 13 år:

1) Siri Andersen  (AGDERMESTER !),  2) Hjørdis Andersen Øiestad

Gutter 15 år:

4) Halvor Andersen Øiestad

Menn B:

2) Jan Audun Thorsen

Damer B:

1) Siv Nina Gjeruldsen  (AGDERMESTER !)


Junior-NM klassisk i Heddal torsdag 3/3:

Gutter 17 år (10 km):

11) Trygve Oveland Nilsen  32.44


Junior-NM fristil i Heddal lørdag 5/3:

Gutter 17 år (15 km):

46) Trygve Oveland Nilsen  48.30


Himmelsynaløpet søndag 6/3 (IL Gry/Otra IL):

Menn 55-59 år:

2) Kåre Karlsen  2.25.01


Dristugrennet i Åmli søndag 13/3 (IL Dristug):

Jenter 10 år:

1) Kathrine Dønnestad  9.00

Gutter 11 år:

2) Oddbjørn Guttormsen  8.22

Jenter 12 år:

1) Anne Lise Dønnestad  13.48,  3) Hilda Guttormsen  17.43,  5) Mona Grenlee  19.06

Gutter 13 år:

3) Trond Løddesøl  12.49

Jenter 13 år:

1) Hjørdis Andersen Øiestad 14.36

Gutter 15 år:

1) Halvor Andersen Øiestad  21.22

Gutter 17 år:

1) Trygve Oveland Nilsen  35.48

Menn B:

1) Jan Audun Thorsen  33.20


Reinsprinten fristil lørdag 19/3 (IL Rein):

Jenter 12 år:

4) Anne Lise Dønnestad

Jenter 13 år:

3) Siri Andersen,  4) Hjørdis Andersen Øiestad

Gutter 15 år:

7) Halvor Andersen Øiestad

Gutter 17 år:

3) Trygve Oveland Nilsen

Menn B:

1) Jan Audun Thorsen


Reinsprinten klassisk jaktstart søndag 20/3 (IL Rein):

Jenter 12 år:

4) Anne Lise Dønnestad

Jenter 13 år:

3) Siri Andersen

Gutter 15 år:

Halvor Andersen Øiestad

Gutter 17 år:

2) Trygve Oveland Nilsen

Menn B:

1) Jan Audun Thorsen


Birkebeinerrennet søndag 20/3:

M9:

102) Kåre Karlsen  4.02.25


Hovden Skimarathon lørdag 30/4:

Menn 16-19 år:

9) Trygve Oveland Nilsen  57.48.1

Menn 20-24 år:

9) Jan Audun Thorsen  53.09.1


Gautefalløpet:

16-19 år:

6) Trygve Oveland Nilsen

20-24 år:

1) Jan Audun Thorsen


Sumargaloppen i Røldal:

16-19 år:

7) Trygve Oveland Nilsen

20-24 år:

1) Jan Audun Thorsen



SKISESONGEN 1994/95


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Anne Lise Dønnestad

Hjørdis Andersen Øiestad

Jan Audun Thorsen

Rygene IL stafett (Siri Andersen, Anne Lise Dønnestad, Hjørdis Andersen Øiestad)

Agdermester langrenn:

Anne Lise Dønnestad (dobbeltmester)

Åshild Lund

Trygve Oveland Nilsen

Sør Norsk mester langrenn:

Siri Andersen


LANGRENN

Vinjerennet onsdag 28/12 (Vinje IL):

Jenter 13 år (3 km):

4) Anne Lise Dønnestad  11.38

Jenter 14 år (6 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  22.47,  3) Siri Andersen  23.35,  7) Åshild Lund  28.08

Gutter 15 år (6 km):

8) Georg Smedsaas  20.01,  13) Trond Løddesøl  22.30

Menn B (15 km):

6) Jan Audun Thorsen  44.52


Landsrenn på Høydalsmo fredag 30/12:

Menn B:

5) Jan Audun Thorsen


Gjerstadrennet søndag 8/1 (Gjerstad IL):

Jenter 11 år (2 km):

1) Kathrine Dønnestad  7.44

Gutter 12 år (3 km):

4) Oddbjørn Guttormsen  12.51

Jenter 13 år (3 km):

1) Anne Lise Dønnestad  10.05

Gutter 14 år (5 km):

2) Trond Løddesøl  18.32

Jenter 14 år (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  17.09,  2) Siri Andersen  20.26,  3) Åshild Lund  21.35

Gutter 15 år (5 km):

1) Georg Smedsaas  17.20

Gutter 16 år (10 km):

3) Halvor Andersen Øiestad  39.10

Gutter eldre junior (15 km):

3) Trygve Oveland Nilsen  49.28


Trollrennet på Flatebygd i Evje lørdag 14/1 (Otra IL):

Jenter 11 år (2 km):

1) Kathrine Dønnestad  7.26

Gutter 12 år (3 km):

6) Oddbjørn Guttormsen  13.20

Jenter 13 år (3 km):

1) Anne Lise Dønnestad  11.30

Gutter 14 år (5 km):

3) Trond Løddesøl  15.45

Jenter 14 år (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  16.39,  2) Siri Andersen  17.42,  3) Åshild Lund  19.28

Gutter 15 år (5 km):

1) Georg Smedsaas  14.25

Gutter 16 år (10 km):

4) Halvor Andersen Øiestad  48.12

Menn B (10 km):

1) Jan Audun Thorsen  37.45


Fisher-Cup på Konnerud søndag 15/1:

Gutter eldre junior (15 km):

78) Trygve Oveland Nilsen


NM på ski klassisk i Holmenkollen torsdag 19/1:

Menn B (10 km):

142) Jan Audun Thorsen  34.01.9


NM på ski fristil jaktstart i Holmenkollen lørdag 21/1:

Menn B (15 km):

111) Jan Audun Thorsen  1.17.43.0


KM på Myran skisenter i Bjelland lørdag 28/1:

Jenter 11 år (3 km):

1) Kathrine Dønnestad  16.47 

Gutter 12 år (3 km):

2) Oddbjørn Guttormsen  13.53

Jenter 13 år (3 km):

1) Anne Lise Dønnestad  12.30  (KRETSMESTER !)

Gutter 14 år (5 km):

5) Trond Løddesøl  18.50

Jenter 14 år (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  19.32,  (KRETSMESTER !),  2) Siri Andersen  20.23,  3) Åshild Lund  22.06

Menn B (15 km):

1) Jan Audun Thorsen  45.27  (KRETSMESTER !)


KM stafett på Myran skisenter i Bjelland søndag 29/1:

Gutter 12-15 år:

1) Rygene IL (Trond Løddesøl, Oddbjørn Guttormsen, Georg Smedsaas)  33.23

Jenter 12-15 år:

1) Rygene IL (Siri Andersen, Anne Lise Dønnestad, Hjørdis Andersen Øiestad)  34.46  (KRETSMESTERE !)


Junior NM klassisk på Hønefoss torsdag 2/2:

Gutter eldre junior:

40) Trygve Oveland Nilsen


Junior NM fristil på Hønefoss lørdag 4/2:

Gutter eldre junior:

73) Trygve Oveland Nilsen


Toplandsheia rundt søndag 5/2 (Herefoss IL):

M3:

1) Jan Audun Thorsen  47.52

M9:

2) Kåre Karlsen  62.05


Agder-Cup i Vest-Agder lørdag 11/2:

Gutter 12 år:

2) Oddbjørn Guttormsen

Gutter 14 år:

2) Trond Løddesøl

Jenter 14 år:

1) Hjørdis Andersen Øiestad,  2) Siri Andersen

Gutter 15 år:

2) Georg Smedsaas

Gutter eldre junior:

2) Trygve Oveland Nilsen


Kretsrenn fristil på Vegårshei lørdag 18/2 (IL Imås):

Jenter 10 år (1,5 km):

1) Heidi Oveland Nilsen  9.05

Jenter 11 år (1,5 km):

1) Kathrine Dønnestad  8.24

Gutter 12 år (2,5 km):

2) Oddbjørn Guttormsen  9.33

Jenter 13 år (2,5 km):

1) Anne Lise Dønnestad  9.05

Gutter 14 år (5 km):

4) Trond Løddesøl  17.10

Jenter 14 år (5 km):

1) Siri Andersen  17.59,  2) Hjørdis Andersen Øiestad  18.07,  3) Åshild Lund  19.51

Gutter 15 år (5 km):

2) Georg Smedsaas  15.27

Gutter eldre junior (10 km):

1) Trygve Oveland Nilsen  26.43


Sørnorsk mesterskap fristil i Hægebostad lørdag 25/2:

Gutter 12 år:

9) Oddbjørn Guttormsen  9.04

Jenter 13 år:

7) Anne Lise Dønnestad  9.13

Gutter 14 år:

20) Trond Løddesøl  15.08

Jenter 14 år:

1) Siri Andersen  15.29  (SØRNORSK MESTER !),  2) Hjørdis Andersen Øiestad  15.46,  5) Åshild Lund  17.27

Gutter 15 år:

10) Georg Smedsaas  12.59

Gutter 18-19 år:

5) Trygve Oveland Nilsen  36.34

Menn B:

2) Jan Audun Thorsen  35.21 


Sørnorsk mesterskap stafett i Hægebostad søndag 26/2:

Jenter 14-15 år:

3) Aust-Agder 1  (Siri Andersen, Anne Lise Dønnestad, Hjørdis Andersen Øiestad)


Kretsrenn klassisk på Vegårshei søndag 5/3 (Rygene IL):

Jenter 10 år:

1) Heidi Oveland Nilsen  9.17,  2) Elin Guttormsen  9.47,  3) Erna Dønnestad  10.56

Jenter 11 år:

1) Kathrine Dønnestad  8.12,  2) Jenny Alice Dønnestad  10.08

Gutter 12 år:

2) Oddbjørn Guttormsen  10.56,  5) Gunnar Andreas Dønnestad  15.13

Jenter 13 år:

1) Anne Lise Dønnestad  10.02

Gutter 14 år:

3) Trond Løddesøl  17.57

Jenter 14 år:

1) Siri Andersen  20.11,  2) Åshild Lund  22.47

Gutter 15 år:

1) Georg Smedsaas  16.51

Gutter 16 år:

2) Halvor Andersen Øiestad  37.50

Gutter junior:

2) Trygve Oveland Nilsen  30.42


Himmelsynaløpet søndag 5/3 (IL Gry/Otra IL):

Kvinner 45-54 år (32 km):

1) Borgny Karlsen  2.43.53.0

M9 (32 km):

2) Kåre Karlsen  1.54.04.43


Hovedlandsrennet på Savalen lørdag 11/3:

Jenter 14 år:

39) Siri Andersen

Gutter 15 år:

?) Georg Smedsaas


Birkebeinerrennet lørdag 18/3:

M9:

124) Kåre Karlsen  4.19.26


Dristugrennet søndag 19/3 (IL Dristug):

Jenter 10 år:

1) Heidi Oveland Nilsen  7.53

Jenter 11 år:

1) Kathrine Dønnestad  6.27

Jenter 13 år:

1) Anne Lise Dønnestad  12.03

Jenter 14 år:

1) Siri Andersen  18.10,  2) Åshild Lund  22.30

Gutter 15 år:

2) Georg Smedsaas  15.33

Gutter 18-19 år:

1) Trygve Oveland Nilsen  30.41


Agdermesterskapet fristil på Hovden lørdag 25/3:

Jenter 11 år (2 km):

2) Kathrine Dønnestad  11.16

Gutter 12 år (3 km):

5) Oddbjørn Guttormsen  11.31

Jenter 13 år (3 km):

1) Anne Lise Dønnestad  12.44  (AGDERMESTER !)

Gutter 14 år (5 km):

8) Trond Løddesøl  18.15

Jenter 14 år (5 km):

2) Åshild Lund  21.40

Gutter 15 år (5 km):

2) Georg Smedsaas  16.08


Agdermesterskapet klassisk på Hovden søndag 26/3:

Jenter 11 år (2 km):

3) Kathrine Dønnestad  15.36

Gutter 12 år (3 km):

6) Oddbjørn Guttormsen  17.17

Jenter 13 år (3 km):

1) Anne Lise Dønnestad  16.49  (AGDERMESTER !)

Jenter 14 år (5 km):

1) Åshild Lund  29.51  (AGDERMESTER !)

Gutter 15 år (5 km):

3) Georg Smedsaas  23.20

Gutter 18-19 år (10 km):

1) Trygve Oveland Nilsen  38.05  (AGDERMESTER !)


Hovdenlåmi søndag 23/4:

M3:

6) Jan Audun Thorsen  1.26.12



SKISESONGEN 1995/96


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Kathrine Dønnestad (dobbeltmester)

Oddbjørn Guttormsen (dobbeltmester)

Anne Lise Dønnestad (dobbelmester)

Hjørdis Andersen Øiestad

Siri Andersen

Georg Smedsaas

Trygve Oveland Nilsen (dobbeltmester)

Jan Audun Thorsen

Siv Nina Gjeruldsen

Agdermester langrenn:

Anne Lise Dønnestad (dobbeltmester)

Hjørdis Andersen Øiestad (dobbeltmester)

Trygve Oveland Nilsen

Sør Norsk mester langrenn:

Hjørdis Andersen Øiestad


HOPPRENN

Kretsrenn i Likollen lørdag 16/3 (Holt IF):

Klasse 11 år:

2) Thore Løvdal Hansen  176.5


LANGRENN

Landsrenn fristil i Kroken i Telemark lørdag 30/12 (Sannidal IL):

Jenter 12 år:

2) Kathrine Dønnestad

Jenter 15 år:

1) Hjørdis Andersen Øiestad,  3) Siri Andersen,  4) Åshild Lund

Gutter 18-19 år:

2) Trygve Oveland Nilsen


Kretsrenn fristil på Vegårshei lørdag 6/1 (Vegårshei IL):

Gutter 11 år:

6) Lars Johansen  6.59

Jenter 12 år:

1) Kathrine Dønnestad  14.38

Gutter 13 år:

1) Oddbjørn Guttormsen  11.47

Jenter 14 år:

1) Anne Lise Dønnestad  18.21

Gutter 15 år:

3) Trond Løddesøl  16.49

Jenter 15 år:

1) Hjørdis Andersen Øiestad  16.34,  2) Siri Andersen  17.50,  3) Åshild Lund  19.34

Gutter 16 år:

2) Georg Smedsaas  20.05

Gutter 18-19 år:

2) Trygve Oveland Nilsen  27.22

Herrer senior:

1) Jan Audun Thorsen  27.04


Kretsrenn klassisk på Søndeled lørdag 13/1 (Idun IL):

Gutter 11 år (2 km):

2) Lars Johansen  12.35

Jenter 11 år (2 km):

1) Elin Guttormsen  15.42

Gutter 13 år (3,3 km):

1) Oddbjørn Guttormsen  12.28

Jenter 14 år (4 km):

1) Anne Lise Dønnestad  21.08

Jenter 15 år (4 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  19.09,  2) Siri Andersen  20.05,  3) Åshild Lund

Gutter 15 år (4 km):

2) Trond Løddesøl  18.08

Herrer senior (9,9 km):

2) Jan Audun Thorsen  28.37


Skiligarenn i Froland lørdag 20/1 (Froland IL):

Gutter 1988:

Terje Sivertsen  4.11

Gutter 1986:

Jan Henrik Sivertsen  8.30

Gutter 1984:

4) Lars Johansen  7.45

Jenter 1984:

1) Elin Guttormsen  9.20


Toplandsheia rundt søndag 21/1 (Herefoss IL):

M1 (18 km):

1) Trygve Oveland Nilsen  46.19,  2) Georg Smedsaas  52.29

M3 (18 km):

1) Jan Audun Thorsen  46.19

M9 (18 km):

2) Kåre Karlsen  58.35


IL Gry's jubileumsrenn klassisk på Engesland søndag 28/1 (IL Gry):

Jenter 10 år:

Erina Dønnestad  12.52

Gutter 11 år:

Lars Johansen  8.27

Gutter 13 år:

1) Oddbjørn Guttormsen  13.19

Jenter 14 år:

1) Anne Lise Dønnestad  19.13

Gutter 15 år:

6) Trond Løddesøl  16.14

Jenter 15 år:

1) Hjørdis Andersen Øiestad  17.57,  2) Siri Andersen  18.13,  3) Åshild Lund  20.45

Gutter 16 år:

2) Georg Smedsaas  32.35

Gutter 18-19 år:

2) Trygve Oveland Nilsen  42.22

Herrer senior 20-34 år:

1) Jan Audun Thorsen  42.41


KM Flatebygd (Trollrennet) klassisk lørdag 3/2 (Otra IL):

Jenter 10 år:

6) Erina Dønnestad  13.40

Jenter 11 år:

3) Elin Guttormsen  12.16

Jenter 12 år:

2) Kathrine Dønnestad  15.42 (KRETSMESTER !)

Gutter 13 år:

3) Oddbjørn Guttormsen  12.17 (KRETSMESTER !)

Jenter 14 år:

1) Anne Lise Dønnestad  22.52  (KRETSMESTER !)

Gutter 15 år:

5) Trond Løddesøl  20.10

Jenter 15 år:

1) Hjørdis Andersen Øiestad  21.31,  (KRETSMESTER !),  2) Siri Andersen  22.17,  3) Åshild Lund  24.50

Gutter 16 år:

4) Georg Smedsaas  33.28

Gutter 18-19 år:

2) Trygve Oveland Nilsen  44.18 (KRETSMESTER !)

Damer 20-34 år:

4) Siv Nina Gjeruldsen  22.32  (KRETSMESTER !)

Herrer 20-34 år:

3) Jan Audun Thorsen  44.27 (KRETSMESTER !)


KM Flatebygd fristil søndag 4/2 (Otra IL):

Gutter 11 år:

12) Lars Johansen  8.02

Jenter 12 år:

2) Kathrine Dønnestad  16.34 (KRETSMESTER !)

Gutter 13 år:

2) Oddbjørn Guttormsen  12.00 (KRETSMESTER !)

Jenter 14 år:

1) Anne Lise Dønnestad  22.02  (KRETSMESTER !)

Gutter 15 år:

6) Trond Løddesøl  16.44

Jenter 15 år:

1) Siri Andersen  17.42,  (KRETSMESTER !),  2) Åshild Lund  20.42,  3) Hjørdis Andersen Øiestad  21.00

Gutter 16 år:

2) Georg Smedsaas  30.49 (KRETSMESTER !)

Gutter 18-19 år:

2) Trygve Oveland Nilsen  37.37 (KRETSMESTER !)

Herrer 20-34 år:

4) Jan Audun Thorsen  38.57

Damer 20-34 år:

3) Siv Nina Gjeruldsen  17.01


Sørnorsk mesterskap klassisk i Gjerstad lørdag 10/2 (Gjerstad IL):

Gutter 13 år (3 km):

6) Oddbjørn Guttormsen  14.47

Jenter 14 år (5 km):

5) Anne Lise Dønnestad  20.54

Gutter 15 år (5 km):

21) Trond Løddesøl  18.32

Jenter 15 år (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  19.43,  (SØRNORSK MESTER !),  2) Siri Andersen  20.07,  3) Åshild Lund  22.20

Gutter 16 år (10 km):

10) Georg Smedsaas  35.36

Gutter 18-19 år (15 km):

2) Trygve Oveland Nilsen  46.49


Sørnorsk mesterskap stafett i Gjerstad søndag 11/2 (Gjerstad IL):

Jenter 14-15 år:

2) Aust-Agder (Siri Andersen, Anne Lise Dønnestad, Hjørdis Andersen Øiestad)


Junior-NM klassisk i Steinkjer torsdag 15/2:

Gutter 16 år (10 km):

84) Georg Smedsaas

Gutter 18-19 år (10 km):

7) Trygve Oveland Nilsen  29.51


Junior-NM fristil i Steinkjer lørdag 17/2:

Gutter 18-19 år (20 km):

29) Trygve Oveland Nilsen  53.56


Kretsrenn på Dømmesmoen lørdag 17/2 (IL Imås):

Jenter 10 år:

3) Erina Dønnestad  12.48

Gutter 11 år:

6) Lars Johansen  7.14

Jenter 12 år:

1) Kathrine Dønnestad  14.21

Gutter 13 år:

1) Oddbjørn Guttormsen  11.11

Jenter 14 år:

1) Anne Lise Dønnestad  12.40

Gutter 15 år:

3) Trond Løddesøl  11.58

Jenter 15 år:

1) Hjørdis Andersen Øiestad  12.42,  2) Siri Andersen  12.59,  3) Åshild Lund  14.24

Herrer (12,5 km):

3) Jan Audun Thorsen  28.45

Damer (4,5 km):

2) Anna Signe Dønnestad  13.27,  3) Rita Aaberg  14.47


Junior-NM stafett i Steinkjer søndag 18/2:

Menn (4x7,5 km mix):

40) Aust-Agder (Trygve Oveland Nilsen, Nils H. Gryting, Olav Haugen, Gunnar Haugenes)


Skiligarenn på Rykene lørdag 24/2 (Rygene IL):

Gutter 1988:

Terje Sivertsen  6.07,  Erik Jensen  7.07

Gutter 1987:

Thomas Gundersen  5.57

Jenter 1987:

Elisabeth Nilsen 7.20,  Else Lill Fredriksen  8.37

Gutter 1986:

Jan Henrik Sivertsen  4.30,  Asle Risholt  4.34

Jenter 1986:

Stine Noddeland  6.05,  Ingjerd Livollen  6.21, Helene Nilsen  7.39

Gutter 1985:

8) Thomas Lorentzen  8.36

Jenter 1985:

2) Ann Kristin Nilsen  9.16,  3) Lene Johansen  9.18

Gutter 1984:

2) Lars Johansen  6.43

Jenter 1984:

2) Elin Guttormsen  8.37


Agdermesterskapet klassisk i Eiken lørdag 24/2:

Jenter 14 år:

1) Anne Lise Dønnestad  (AGDERMESTER !)

Jenter 15 år:

1) Hjørdis Andersen Øiestad  (AGDERMESTER !),  2) Siri Andersen,  3) Åshild Lund

Gutter 16 år:

2) Georg Smedsaas

Gutter eldre junior:

2) Trygve Oveland Nilsen


Agdermesterskapet fristil jaktstart i Eiken søndag 25/2:

Jenter 14 år:

1) Anne Lise Dønnestad  (AGDERMESTER !)

Jenter 15 år:

1) Hjørdis Andersen Øiestad  (AGDERMESTER !),  2) Siri Andersen,  3) Åshild Lund

Gutter 16 år:

2) Georg Smedsaas

Gutter eldre junior:

1) Trygve Oveland Nilsen (AGDERMESTER !)


Kretsrenn fristil på Vegårshei lørdag 2/3 (Vegårshei IL):

Jenter 10 år (2 km):

1) Erina Dønnestad  12.05

Gutter 11 år (2 km):

6) Lars Johansen  6.06

Jenter 11 år (2 km):

1) Elin Guttormsen  9.09

Jenter 12 år (3 km):

1) Kathrine Dønnestad  10.58

Gutter 13 år (3 km):

1) Oddbjørn Guttormsen  8.19

Jenter 14 år (5 km):

1) Anne Lise Dønnestad  19.18

Gutter 15 år (5 km):

3) Trond Løddesøl  18.09

Jenter 15 år (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  18.07,  2) Siri Andersen  18.53,  3) Åshild Lund  21.32

Gutter 18-19 år (10 km):

1) Trygve Oveland Nilsen  29.09


Himmelsynaløpet søndag 3/3 (IL Gry/Otra IL):

Menn 55-59 år (35 km):

1) Kåre Karlsen  2.05.06


Hovedlandsrennet klassik i Mo i Rana lørdag 9/3:

Jenter 14 år:

36) Anne Lise Dønnestad

Jenter 15 år:

16) Hjørdis Andersen Øiestad   


Hovedlandsrennet fristil i Mo i Rana søndag 10/3:

Jenter 14 år:

34) Anne Lise Dønnestad

Jenter 15 år:

17) Hjørdis Andersen Øiestad 


Norgescuprenn på Gjøvik lørdag 16/3:

Gutter 18-19 år (15 km):

8) Trygve Oveland Nilsen


Birkebeinerrennet lørdag 23/3:

Menn 55-59 år:

26) Kåre Karlsen  3.50.20



SKISESONGEN 1996/97


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Oddbjørn Guttormsen (dobbeltmester)

Anne Lise Dønnestad (dobbelmester)

Hjørdis Andersen Øiestad (dobbeltmester)

Georg Smedsaas (dobbeltmester)

Agdermester langrenn:

Anne Lise Dønnestad (dobbeltmester)

Hjørdis Andersen Øiestad (dobbeltmester)

Georg Smedsaas

Sør Norsk mester langrenn:

Hjørdis Andersen Øiestad (dobbeltmester)


LANGRENN

Vinjerennet lørdag 28/12 (Vinje IL):

Gutter 13 år:

16) Dag Aalvik  16.44

Gutter 14 år:

9) Oddbjørn Guttormsen  21.08

Jenter 15 år:

3) Anne Lise Dønnestad  20.05

Jenter 16 år:

1) Hjørdis Andersen Øiestad  18.55


Kretsrenn fristil på Vegårshei lørdag 4/1 (Vegårshei IL):

Gutter 10 år (1,5 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  4.19,  2) Asle Risholt  4.50

Gutter 12 år (3 km):

5) Nils Hesthag  10.20

Gutter 13 år (3 km):

5) Dag Aalvik  10.15

Gutter 14 år (5 km):

1) Oddbjørn Guttormsen  18.43

Jenter 15 år (3 km):

1) Anne Lise Dønnestad  21.11

Jenter 16 år (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  18.59,  2) Åshild Lund  24.25

Herrer senior (15 km):

1) Trygve Oveland Nilsen  47.11


Agdermesterskapet fristil på Vegårshei lørdag 11/1 (Gjerstad IL):

Gutter 10 år (1,5 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  4.02,  3) Asle Risholt  4.27

Gutter 12 år (3 km):

7) Nils Hesthag  9.45,  8) Lars Johansen  9.49

Gutter 13 år (3 km):

7) Dag Aalvik  9.09

Gutter 14 år (5 km):

2) Oddbjørn Guttormsen  18.03

Jenter 15 år (5 km):

1) Anne Lise Dønnestad  20.06  (AGDERMESTER !)

Jenter 16 år (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  17.52  (AGDERMESTER !)

Gutter 17 år (10 km):

5) Georg Smedsaas  32.51

Menn senior 20-34 år (15 km):

2) Trygve Oveland Nilsen  45.21


Agdermesterskapet klassisk på Vegårshei søndag 12/1 (Gjerstad IL):

Gutter 12 år (3 km):

6) Lars Johansen  10.47

Gutter 14 år (5 km):

2) Oddbjørn Guttormsen  20.08

Jenter 15 år (5 km):

1) Anne Lise Dønnestad  22.59  (AGDERMESTER !)

Jenter 16 år (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  19.45  (AGDERMESTER !)

Gutter 17 år (5 km):

1) Georg Smedsaas  17.28  (AGDERMESTER !)


Norgescuprenn klassisk på Hovden lørdag 18/1 (Bykle IL/Hovden SK):

Jenter 16 år (3 km):

18) Hjørdis Andersen Øiestad  9.21


Norgescuprenn fristil på Hovden søndag 19/1 (Bykle IL/Hovden SK):

Jenter 16 år (10 km):

19) Hjørdis Andersen Øiestad  36.34


Trollrennet klassisk på Flatebygd i Evje lørdag 25/1 (Otra IL):

Gutter 10 år (2 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  7.35,  2) Asle Risholt  8.21

Jenter 10 år (2 km):

3) Ingjerd Livollen  12.49

Gutter 11 år (2 km):

17) Ole Johnsen  10.10

Gutter 12 år (3 km):

4) Lars Johansen  12.17

Gutter 14 år (5 km):

3) Oddbjørn Guttormsen  21.43

Jenter 15 år (5 km):

1) Anne Lise Dønnestad  22.12

Jenter 16 år (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  20.00

Gutter 17 år (10 km):

1) Georg Smedsaas  30.37

Herrer 20-34 år (15 km):

1) Trygve Oveland Nilsen  40.47


Trollrennet fristil på Flatebygd i Evje søndag 26/1 (Otra IL):

Gutter 10 år (2 km):

2) Jan Henrik Sivertsen  7.12,  3) Asle Risholt  8.03

Jenter 10 år (2 km):

3) Ingjerd Livollen  12.18

Gutter 12 år (3 km):

8) Lars Johansen  13.35

Gutter 13 år (3 km):

5) Dag Aalvik  13.52

Gutter 14 år (5 km):

1) Oddbjørn Guttormsen  16.56

Jenter 15 år (5 km):

1) Anne Lise Dønnestad  18.10

Jenter 16 år (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  18.10

Gutter 17 år (10 km):

1) Georg Smedsaas  30.37

Herrer 20-34 år (15 km):

1) Trygve Oveland Nilsen  28.11


Norgescuprenn på Hønefoss lørdag 1/2:

Jenter 16 år (15 km):

17) Hjørdis Andersen Øiestad


Idunrennet klassisk på Vegårshei søndag 2/2 (Idun IL):

Gutter 10 år (1,5 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  4.17,  2) Asle Risholt  4.36

Jenter 10 år (1,5 km):

2) Tone Jensen  5.53,  4) Helene Nilsen  6.05,  5) Ingjerd Livollen  6.33

Gutter 12 år (3 km):

9) Nils Hesthag  12.31

Gutter 13 år (3 km):

2) Dag Aalvik  11.29

Gutter 14 år (6 km):

1) Oddbjørn Guttormsen  21.22

Jenter 15 år (6 km):

1) Anne Lise Dønnestad  21.59

Jenter 16 år (6 km):

1) Åshild Lund  23.58

Gutter 17 år (9 km):

1) Georg Smedsaas  28.47

Menn senior (9 km):

1) Trygve Oveland Nilsen  26.10


KM klassisk i Sirdal lørdag 8/2:

Gutter 13 år:

3) Dag Aalvik  13.32

Gutter 14 år:

1) Oddbjørn Guttormsen  16.07  (KRETSMESTER !)

Jenter 15 år:

1) Anne Lise Dønnestad  16.45  (KRETSMESTER !)

Jenter 16 år:

1) Hjørdis Andersen Øiestad  15.53  (KRETSMESTER !)

Gutter 17 år:

1) Georg Smedsaas  28.48  (KRETSMESTER !)

Menn senior:

2) Trygve Oveland Nilsen  47.37


KM fristil i Sirdal søndag 9/2:

Gutter 13 år:

13) Dag Aalvik  13.09

Gutter 14 år:

1) Oddbjørn Guttormsen  15.05  (KRETSMESTER !)

Jenter 15 år:

1) Anne Lise Dønnestad  17.16  (KRETSMESTER !)

Jenter 16 år:

1) Hjørdis Andersen Øiestad  15.24  (KRETSMESTER !)

Gutter 17 år:

1) Georg Smedsaas  27.31  (KRETSMESTER !)

Menn senior:

6) Trygve Oveland Nilsen  44.58


Imåsrennet på Vegårshei lørdag 15/2 (IL Imås):

Gutter 10 år:

1) Jan Henrik Sivertsen

Jenter 10 år:

1) Tone Jensen

Gutter 12-13 år:

3) Dag Aalvik

Gutter 14 år:

1) Oddbjørn Guttormsen

Jenter 15 år:

1) Anne Lise Dønnestad

Jenter 16 år:

1) Hjørdis Andersen Øiestad

Gutter 17 år:

1) Georg Smedsaas

Menn senior:

6) Trygve Oveland Nilsen


Kretsrenn på Vegårshei søndag 16/2 (Froland IL):

Gutter 10 år:

1) Jan Henrik Sivertsen

Jenter 10 år:

1) Tone Jensen

Gutter 14 år:

1) Oddbjørn Guttormsen


Høvringvannsløpet søndag 16/2:

Turklasse:

62) Kåre Karlsen  1.48.26


Sørnorsk mesterskap klassisk i Svarstad lørdag 22/2 (Hof IL):

Gutter 14 år (5 km):

14) Oddbjørn Guttormsen  19.38

Jenter 15 år (5 km):

6) Anne Lise Dønnestad  20.30

Jenter 16 år (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  19.06  (SØRNORSK MESTER !)

Gutter 17 år (10 km):

12) Georg Smedsaas  31.13


Sørnorsk mesterskap fristil i Svarstad søndag 23/2 (Hof IL):

Gutter 14 år (5 km):

12) Oddbjørn Guttormsen  17.35

Jenter 15 år (5 km):

8) Anne Lise Dønnestad  18.58

Jenter 16 år (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  16.54  (SØRNORSK MESTER !)

Gutter 17 år (10 km):

15) Georg Smedsaas  26.52


Hovedlandsrennet klassisk på Konnerud lørdag 1/3:

Gutter 14 år:

134) Oddbjørn Guttormsen

Jenter 15 år:

34) Anne Lise Dønnestad


Kretsrenn klassisk på Vegårshei lørdag 1/3 (Vegårshei IL):

Jenter 16 år (6 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  22.14


Hovedlandsrennet fristil på Konnerud søndag 2/3:

Gutter 14 år:

119) Oddbjørn Guttormsen

Jenter 15 år:

23) Anne Lise Dønnestad


Junior NM klassisk Gåsebu skistadion, Vang i Hedemark, torsdag 6/3:

Jenter 16 år:

27) Hjørdis Andersen Øiestad  19.06


Junior NM fristil Gåsebu skistadion, Vang i Hedemark, lørdag 8/3:

Jenter 16 år:

25) Hjørdis Andersen Øiestad



SKISESONGEN 1997/98


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Anne Lise Dønnestad

Hjørdis Andersen Øiestad

Agdermester langrenn:

Anne Lise Dønnestad

Hjørdis Andersen Øiestad

Sør Norsk mester langrenn:

Hjørdis Andersen Øiestad


HOPPRENN

Kretsrenn i Trydalsbakken i Gjerstad  søndag 18/1 (Tvedestrand TIF):

Klasse 8 år:

2) Mats Risholt  181.2


LANGRENN

Hovdenrennet fristil lørdag 6/12 (Bykle IL/Hovden SK):

Jenter 16 år:

1) Anne Lise Dønnestad

Jenter 17 år:

3) Hjørdis Andersen Øiestad


Kretsrenn på Brokke i Valle søndag 14/12 (Valle IL):

Gutter 11 år (2 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  8.42,  2) Asle Risholt  8.57

Jenter 11 år (2 km):

1) Tone Jensen  11.28

Jenter 12 år (2 km):

1) Heidi Oveland Nilsen  10.19

Gutter 13 år (3 km):

1) Nils Hesthag  13.40

Gutter 15 år (5 km):

1) Oddbjørn Guttormsen  21.48

Gutter yngre Junior (10 km):

6) Sam Price  44.12

Jenter yngre junior (5 km):

2) Hjørdis Andersen Øiestad  20.25,  4) Anne Lise Dønnestad  22.21

Menn senior (10 km):

1) Jan Audun Thorsen  34.42,  2) Trygve Oveland Nilsen  37.14


Norgescupen fristil på Vang lørdag 3/1:

Jenter 16 år:

33) Anne Lise Dønnestad  11.27.5


Norgescupen klassik på Vang søndag 4/1:

Jenter 16 år:

10) Anne Lise Dønnestad  41.14.4


Agdermesterskapet fristil på Sandripheia lørdag 10/1:

Gutter 11 år (2 km):

1) Jan Henrik Sivertsen  7.25,  3) Asle Risholt  8.09

Jenter 11 år (2 km):

3) Tone Jensen  9.53,  4) Erina Dønnestad  11.16

Gutter 13 år (3 km):

10) Lars Johansen  8.24

Gutter 14 år (5 km):

9) Dag Aalvik  17.53

Jenter 14 år (5 km):

2) Kathrine Dønnestad  23.22

Gutter 15 år (5 km):

2) Oddbjørn Guttormsen  15.15,  5) Johan H. Steen  18.17

Jenter 16 år (5 km):

1) Anne Lise Dønnestad  15.59  (AGDERMESTER !)

Gutter 17 år (10 km):

5) Sam Price  36.55

Jenter 17 år (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  (AGDERMESTER !)


Gjerstadrennet søndag 18/1 (Gjerstad IL):

Gutter 11 år:

2) Jan Henrik Sivertsen  6.43,  3) Asle Risholt  6.46

Jenter 11 år:

4) Tone Jensen  9.07,  5) Erina Dønnestad  9.45

Gutter 13 år:

7) Nils Hesthag  9.03

Jenter 14 år:

1) Kathrine Dønnestad  19.21

Gutter 15 år:

2) Oddbjørn Guttormsen  14.29

Jenter 16 år:

1) Anne Lise Dønnestad  14.34

Gutter 17 år:

3) Sam Price  33.15

Gutter 18-19 år:

2) Georg Smedsaas  42.26

Damer 20-34 år:

2) Anna Signe Dønnestad  34.27


Sør-Norsk mesterskap fritstil på Haukeli lørdag 24/1:

Gutter 15 år (5 km):

15) Oddbjørn Guttormsen  18.24

Jenter 16 år (5 km):

2) Anne Lise Dønnestad  18.13

Jenter 17 år (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  17.53 (SØR-NORSK MESTER !)


Sør-Norsk mesterskap stafett på Haukeli søndag 25/1:

Jenter junior (3x5 km):

3) Aust-Agder (Anne Lise Dønnestad, Eirin Engesland, Hjørdis Andersen Øiestad)  54.58


Norgescuprenn fristil på Kongsberg lørdag 31/1:

Jenter 16 år:

11) Anne Lise Dønnestad

Jenter 17 år:

22) Hjørdis Andersen Øiestad


Trollrennet på Gautestad klassisk lørdag 31/1 (Otra IL):

Gutter 11 år:

2) Jan Henrik Sivertsen

Jenter 11 år:

2) Tone Jensen


Norgescuprenn klassisk jaktstart på Kongsberg søndag 1/2:

Jenter 16 år (10 km):

19) Anne Lise Dønnestad

Jenter 17 år:

22) Hjørdis Andersen Øiestad


Trollrennet på Gautestad fristil sprint søndag 1/2 (Otra IL):

Gutter 11 år:

1) Jan Henrik Sivertsen

Jenter 11 år:

3) Tone Jensen

Jenter 14 år:

1) Katrine Dønnestad

Damer:

1) Anna Signe Dønnestad


KM klassisk på Hovden lørdag 14/2 (Vegårshei IL):

Jenter 16 år (10 km):

1) Anne Lise Dønnestad  37.39  (KRETSMESTER !)

Jenter 17 år (10 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  36.17  (KRETSMESTER !)


Hovedlandsrennet klassisk i Tromsø søndag 1/3:

Gutter 15 år:

207) Oddbjørn Guttormsen


Landsrenn i Holmenkollen:

Jenter 17 år:

2) Hjørdis Andersen Øiestad


Landsrenn i Mjøndalen:

Jenter 17 år:

2) Hjørdis Andersen Øiestad


Junior-NM fristil på Dombås torsdag 5/3:

Jenter 16 år:

38) Anne Lise Dønnestad

Jenter 17 år:

33) Hjørdis Andersen Øiestad


Junior-NM klassisk på Dombås lørdag 7/3:

Jenter 16 år (5 km):

43) Anne Lise Dønnestad  21.23

Jenter 17 år (5 km):

19) Hjørdis Andersen Øiestad  20.10


Birkebeinerrennet lørdag 21/3:

Damer 30-34 år (58 km):

91) Anna Signe Dønnestad  5.47.02

Damer 35-39 år (58 km):

27) Inga Sivertsen  4.32.34

Menn 60-64 år (58 km):

54) Kåre Karlsen  4.06.41



SKISESONGEN 1998/99


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Anne Lise Dønnestad (dobbeltmester)

Hjørdis Andersen Øiestad (dobbeltmester)

Agdermester langrenn:

Hjørdis Andersen Øiestad


HOPPRENN

KM liten bakke i Hasåsbakken lørdag 13/3 (Idun IL):

Senior:

3) Gunnar Homdrom  233.6


LANGRENN

Førjolsrennet klassisk i Valle lørdag 13/12 (Valle IL):

Jenter 17 år (5 km):

3) Anne Lise Dønnestad  18.24

Jenter 18-19 år (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  16.40


Vinjerennet på Edland mandag 28/12 (Vinje IL):

Gutter 12 år:

4) Jan Henrik Sivertsen

Jenter 17 år:

3) Anne Lise Dønnestad

Jenter 18-19 år:

3) Hjørdis Andersen Øiestad


Uttagningsrenn klassisk til junior-VM på Lillehammer lørdag 2/1:

Jenter 18-19 år (5 km):

17) Hjørdis Andersen Øiestad


Uttagningsrenn fristil til junior-VM på Lillehammer søndag 3/1:

Jenter 18-19 år (10 km):

10) Hjørdis Andersen Øiestad


Norgescuprenn klassisk i Trondheim lørdag 16/1:

Jenter 18-19 år (5 km):

16) Hjørdis Andersen Øiestad


Norgescuprenn fristil i Trondheim søndag 17/1:

Jenter 18-19 år:

26) Hjørdis Andersen Øiestad


Gjerstadrennet fristil på Kleivvann søndag 17/1 (Gjerstad IL):

Gutter 12 år (3 km):

3) Asle Risholt  12.40


Agdermesterskapet fristil på Rassevæte lørdag 23/1 (Otra IL):

Gutter 10 år (2 km):

3) Mats Risholt  16.32

Gutter 12 år (2 km):

2) Asle Risholt  12.07

Jenter 13 år (3 km):

3) Erina Dønnestad  21.34

Jenter 18-19 år:

1) Hjørdis Andersen Øiestad  (AGDERMESTER !)


Trollrennet klassisk på Rassevæte søndag 24/1 (Otra IL):

Gutter 10 år (2 km):

4) Mats Risholt  15.40

Gutter 12 år (2 km):

2) Asle Risholt  13.23

Jenter 18-19 år (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  17.14

Herrer 50-54 år (10 km):

2) Svein Sivertsen  34.54


KM klassisk i Eiken lørdag 30/1:

Gutter 12 år (3 km):

2) Asle Risholt  10.02 

Jenter 17 år (5 km):

1) Anne Lise Dønnestad  18.12  (KRETSMESTER !)

Jenter 18-19 år (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  16.09  (KRETSMESTER !)


KM fristil i Eiken søndag 31/1:

Gutter 12 år (3 km):

2) Asle Risholt  9.37

Jenter 12 år (3 km):

5) Erina Dønnestad  16.23

Jenter 17 år (5 km):

1) Anne Lise Dønnestad  15.53  (KRETSMESTER !)

Jenter 18-19 år (5 km):

1) Hjørdis Andersen Øiestad  14.13  (KRETSMESTER !)


Sør-Norsk mesterskap i Sinnes lørdag 6/2:

Gutter 12 år:

3) Asle Risholt

Jenter 17 år:

2) Anne Lise Dønnestad

Jenter 18-19 år:

2) Hjørdis Andersen Øiestad


Norgescuprenn i Tromsø:

Jenter 18-19 år:

13) Hjørdis Andersen Øiestad


Junior-NM klassisk i Stjørdal torsdag 4/3:

Jenter 18-19 år (15 km):

22) Hjørdis Andersen Øiestad  54.49


Junior-NM friteknikk i Stjørdal lørdag 6/3:

Jenter 18-19 år (15 km):

15) Hjørdis Andersen Øiestad  57.31


Nordisk renn klassisk for juniorer i Falun i forbindelse med Svenska Skidspelen lørdag 13/3:

Jenter 18-19 år (10 km):

8) Hjørdis Andersen Øiestad


Birkebeinerrennet lørdag 20/3:

Kvinner 35-39 år (58 km)

33) Inga Sivertsen  4.41.58


Norgescuprenn fellesstart klassisk fra Nordli i Nord Trøndelag til Gæddede i Sverige lørdag 27/3:

Jenter 18-19 år (15 km):

25) Hjørdis Andersen Øiestad


Flyktningrennet:

Junior:

44) Hjørdis Andersen Øiestad  57.31


 

 

 



 

 

 



 

 

 





 

 

 



 

 

 



 

 

 




 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 






 





AKTIVITETER

Torsdag 27.06 kl. 19.30: A-laget

Planen

Rygene - Birkenes


RESULTATER

27.06: A-laget

Rygene - Birkenes 8-1

20.06: B-laget

Lia - Rygene 2  3-7

20.06: Jenter 15

Rygene - Express 1-3

19.06: Damelaget

Rygene - Gimletroll 3  2-0

17.06: Damelaget

Rygene - MK 11-0

13.06: B-laget

Rygene 2 - Lillesand 2  14-5

13.06: Jenter 15

Trauma/Sørfjell - Rygene 0-5

12.06: Damelaget

Våg - Rygene 0-1

10.06: B-laget

Express 2 - Rygene 2  3-3

06.06: Jenter 15

Rygene - Vegårshei 7'er  1-4

05.06: Damelaget

Rygene - Gimletroll 2  5-1

04.06: A-laget

Øyestad - Rygene 0-5

31.05: A-laget

Birkenes - Rygene 0-5

29.05: Damelaget

Søgne - Rygene 0-12

25.05: A-laget

Rygene - Risør 5-2

23.05: B-laget

Rygene - Eidekameratene 13-0

23.05: Jenter 15

Rygene -Imås 1-1

16.05: Jenter 15

Gimletroll 2 - Rygene 3-0

15.05: B-laget

Øyestad 2 - Rygene 2

15.05: Damelaget

Randesund/Amazon 2 - Rygene 0-1

09.05: B-laget

Rygene 2 - Imås 2  3-9

09.05: Jenter 15

Rygene - Grane/Myra 4-0

03.05: A-laget

Trauma - Rygene 4-0

03.05: Jenter 15

Torridal 1 - Rygene 2-2

30.04: Damelaget

Birkenes - Rygene 0-4

27.04: A-laget

Rygene - Lillesand 6-2

27.04: Damelaget

Rygene - Lyngdal 3-2

24.04: B-laget

Trauma 2 - Rygene 2  11-1

13.04: A-laget

Froland - Rygene 1-0

10.04: B-laget

Rygene 2 - Sørfjell 4-8

10.04: Damelaget

Kvinesdal - Rygene 2-6

08.04: Jenter 15

Hånes - Rygene 0-0

06.04: A-laget

Rygene - Imås 3-0

06.04: Damelaget

Rygene - Vindbjart 6-1

03.04: Damelaget

Sørfjell/Risør - Rygene 1-1

30.03: A-laget

Rygene - Birkenes 11-1

13.03: A-laget

Imås - Rygene 2-4

07.03: A-laget

Øyestad - Rygene 3-2

03.03: Damelaget

Rygene - Gimletroll 1-5

09.02: A-laget

Drangedal - Rygene 3-2

08.02: A-laget

Ulefoss/Skade - Rygene 3-4

24.01: A-laget

Rygene - Just 2-1