SKIRESULTATER 1979/80-1988/89

 

SKISESONGEN 1979/80

 

MERITTER:

Kretsmester langrenn:

Inga Pedersen

Anna Signe Dønnestad

 

 

RYGENES KLUBBMESTERSKAP SØNDAG 30/3

Langrenn:

Gutter 1976:

1) Geir Egil Olsen 13.03, 2) Kai Stahl 13.28

Jenter 1976:

1) Silje Hansen 13.00

Gutter 1975:

1) Egil Eriksen 5.56, 2) Leif Olaf Sonesen 6.07

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 5.15, 2) Svenn Roy Dalen 5.39, 3) Amund Holen 7.09, 4) Rune Hansen 7.17

Jenter 1974:

1) Lene Haaheim 5.58, 2) Beate Dalheim 6.40, 3) Anita Homdrom 7.07

Gutter 1973:

1) Kurt Jørgensen 4.38

Jenter 1973:

1) Anette Jensen 4.04, 2) Marianne Andersen 4.41, 3) Kari Anne Buflaten 5.20, 4) Elisabeth Nilsen 5.41, 5) Anita Omland 6.02, 6) Anita Guttormsen 6.11, 7) Hilde Hansen 6.29

Gutter 1972:

1) Jan Arild Johannesen 4.08, 2) Sven Åge Esketveit 4.20, 3) Lars Gunnar Dønnestad 4.27, 4) Christer Simonsen 4.32

Jenter 1972:

1) Bente Dalheim 4.00, 2) Hilde Omland 4.15, 3) Anne Holen 4.32, 4) Marianne O. Eriksen 4.36, 5) Jorunn Rydningen 5.01, 6) Inger Marit Jensen 5.31, 7) Gunvor Dalen 5.35

Gutter 1971:

1) Trond Olsen 3.28, 2) Rune Jensen 3.30, 3) Peder Håbestad 3.37, 4) Øystein Thorsen 3.56, 5) Rikki Aanonsen 4.00, 6) Øyvind Kristiansen 4.09, 7) Jonny Simonsen 4.17

Jenter 1971:

1) Rita Aaberg 3.29, 2) Linda Andersen 3.35, 3) Anne Liv Skjeggedal 5.11

Gutter 1970:

1) Kåre Ragnar Aaberg 6.04, 2) 2) Geir Johannesen 6.06, 3) Tore Sivertsen 6.10, 4) Rune Sonesen 6.20, 5) Odd Inge Nilsen 6.43, 6) Frode Løvåsen 6.53, 7) Svein Ove Dalen 7.10, 8) Bjørn Egil Homdrom 7.14, 9) Glenn Aanonsen 7.15, 10) Jan Frode Engenes 7.33, 11) Einar Holen 8.16, 12) Nils Arne Olsen 10.25

Jenter 1970:

1) Lene Guttormsen 7.20, 2) Kate Jørgensen 7.36, 3) Gerda Jenny Nilsen 8.17, 4) Linda Halvorsen 8.36, 5) May Brit Risbruna 9.33

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen 15.29, 2) Rune Sandtveit 18.13, 3) Geir Simonsen 18.33, 4) Jan Tørres Esketveit 20.10, 4) Bjørn Nilsen 21.18

Jenter 1969:

1) Margit Holen 19.10, 2) Gunn Sivertsen 21.15, 3) Hilde Sivertsen 21.24, 4) Rita Nilsen 23.15

Gutter 1968:

1) Magne Nilsen 16.28, 2) Hans Thorsen 19.41

Jenter 1968:

1) Tone Gunn Sonesen 16.55, 2) Anne Brit Sivertsen 19.18, 3) Monika Rydningen 25.10

Gutter 1967:

1) Arild Rydningen 13.40, 2) Jan Erik Eriksen 13.49, 3) Paul Øyvind Jensen 20.14, 4) Oddvar Øiestad 26.40

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad 13.48, 2) Inger Liv Buflaten 15.40, 3) Bodil Stormoen 16.46, 4) Heidi Stormoen 16.58, 5) Sølvi Olsen 17.53

Gutter 1966:

1) Nils Olav Karlsen 13.30

Jenter 1966:

1) May Brit Buflaten 14.02, 2) Grete Homdrom 14.30, 3) Helga Thorsen 20.58

Gutter 1965:

1) Glenn Risbruna 13.40, 2) Bjørn Jensen 13.59, 3) Svein Madsen 14.33, 4) Kurt Vidar Nilsen 15.11

Jenter 1965:

1) Turid Dalen 14.27

Jenter 1964:

1) Astri Thorsen 16.18

Gutter 1963:

1) Olav Homdrom 29.52, 2) Svein Pedersen 33.41

Damer 18-35 år:

1) Inga Pedersen 26.55, 2) Grete Risholt 27.53

Herrer 18-35 år:

1) Svein Sivertsen 26.13, 2) Einar Sivertsen 28.43, 3) Vidar Hansen 30.04, 4) Helge dalen 30.29, 5) Geir Sørensen 30.33, 6) Halvard Aanonsen 30.44, 7) Johnny Aanonsen 31.31, 8) Finn Eriksen 31.48, 9) Rolf Jensen 32.52, 10) Roald Jensen 34.55, 11) Leif Jan Råna 35.30

Over 35 år:

1) Jens Mortensen 30.46, 2) Ivar Eriksen 32.29, 3) Knut Furre 34.55, 4) Knut Esketveit 36.24, 5) Paul Jensen 36.29

 

HOPPRENN

Renn i Brubakkene i Vinje lørdag 29/12 (Vinje IL):

Klasse 8 år:

4) Gunnar Homdrom

 

Kretsrenn i Likollen søndag 6/1 (Holt IF):

Klasse 8 år:

4) Gunnar Homdrom 158.5

 

Kretsrenn i Liestølbakken lørdag 12/1 (Tverdalsøy & Flosta IL):

Klasse 8 år:

3) Gunnar Homdrom 105.5

 

Kretsrenn Songebakken søndag 13/1 (Songe SK):

Klasse 8 år:

7) Gunnar Homdrom 166.6

 

Kretsrenn på Vegarheim fredag 18/1 (IL Vegar):

Klasse 8 år:

1) Gunnar Homdrom 123.0

Klasse 9 år:

7) Gustav Samuelsen 113.5

Klasse 11 år:

11) Magne Nilsen 122.0

Klasse 12 år:

8) Paul Øyvind Jensen 102.0

 

Kretsrenn i Kjennheia lørdag 26/1 (IL Express):

Klasse 8 år:

1) Gunnar Homdrom 125.0

Klasse 9 år:

5) Gustav Samuelsen 116.0, 11) Bjørn Nilsen 99.0

Klasse 11 år:

8) Magne Nilsen 107.5

Klasse 12 år:

2) Paul Øyvind Jensen 120.5

 

Kretsrenn i skolebakken på Vegårshei søndag 27/1 (Vegårshei IL):

Klasse 8 år:

3) Gunnar Homdrom 156.5

Klasse 9 år:

6) Gustav Samuelsen 161.3, 10) Bjørn Nilsen 140.0

Klasse 11 år:

9) Magne Nilsen 137.0

 

Flomlysrenn i Birkenesparken fredag 1/2 (Birkenes IL):

Klasse under 10 år:

7) Gunnar Homdrom 143.0

Klasse 12 år:

5) Paul Øyvind Jensen 149.2

 

Kretsrenn i Osedalsbakken lørdag 2/2 (Froland IL):

Klasse 8 år:

3) Gunnar Homdrom 127.3

Klasse 9 år:

4) Gustav Samuelsen 132.0

Klasse 12 år:

7) Paul Øyvind Jensen 136.8

 

Kretsrenn i Brattåsen lørdag 9/2 (Øyestad IF):

Klasse 8 år:

3) Gunnar Homdrom 94.0

Klasse 9 år:

5) Gustav Samuelsen 82.5

Klasse 10 år:

13) Bjørn Nilsen 55.0

Klasse 11 år:

13) Magne Nilsen 80.5

Klasse 12 år:

7) Paul Øyvind Jensen 93.0

 

KM i Songebakken søndag 10/2 (Songe SK):

Klasse 9 år og yngre:

3) Gunnar Homdrom 179.0

 

Kretsrenn i skolebakken på Holt søndag 17/2 (Holt IF):

Klasse 9 år:

6) Gustav Samuelsen 94.0

 

Rekruttrenn på Asdal lørdag 15/3 (Øyestad IF):

Klasse 6 år:

7) Kai Aaberg 76.4

Klasse 9 år:

6) Gustav Samuelsen 130.1, 12) Kåre Ragnar Aaberg 108.4

Klasse 10 år:

9) Jan Audun Thorsen 124.6, 14) Bjørn Nilsen 109.4

Klasse 11 år:

7) Magne Nilsen 136.1

 

LANGRENN

Kretsrenn på Evje søndag 16/12 (Otra IL):

Jenter 12 år:

3) Anna Signe Dønnestad 14.45

Gutter 13 år:

8) Nils Olav Karlsen 13.16

Herrer E:

1) Kåre Karlsen 1.03.07

 

Områderenn i Mykland lørdag 29/12 (Mykland IL):

Gutter 12 år (3 km):

2) Jan Erik Eriksen 9.30, 6) Arild Rydningen 10.10

Jenter 12 år (3 km):

2) Anna Signe Dønnestad 10.11, 8) Inger Liv Buflaten 11.46

Gutter 13 år (3 km):

4) Nils Olav Karlsen 9.26

Jenter 13 år (3 km):

1) May Brit Buflaten 9.15, 3) Grete Homdrom 10.08

Gutter 14 år (5 km):

16) Glenn Risbruna 16.47

Jenter 15 år (5 km):

4) Astri Thorsen 18.02

Jenter 18 år (5 km):

1) Inga Pedersen 14.56

Damer (10 km):

2) Grete Risholt 31.26

Herrer E (15 km):

1) Kåre Karlsen 41.57

 

Kretsrenn i Åmli onsdag 2/1 (IL Dristug):

Gutter 12 år:

5) Jan Erik Eriksen 13.38, 8) Arild Rydningen 14.06

Jenter 12 år:

1) Anna Signe Dønnestad 13.54, 6) Bodil Stormoen 17.01, 9) Heidi Stormoen 17.30

Gutter 13 år:

1) Nils Olav Karlsen 12.17

Jenter 13 år:

2) May Brit Buflaten 13.05, 3), Grete Homdrom 13.35

Gutter 14 år:

12) Glenn Risbruna 14.15

Jenter 15 år:

3) Astri Thorsen 15.18

Damer:

1) Grete Risholt 12.31, 2) Borgny Karlsen 13.36

Herrer E:

1) Kåre Karlsen 23.49

 

Kretsrenn i Gjerstad lørdag 5/1 (Gjerstad IL):

Gutter 12 år (3 km):

3) Arild Rydningen 10.33, 9) Jan Erik Eriksen 11.24

Jenter 12 år (3 km):

1) Anna Signe Dønnestad 11.02, 6) Bodil Stormoen 12.38, 7) Inger Liv Buflaten 12.52, 8) Heidi Stormoen 13.00

Jenter 13 år (3 km):

1) Grete Homdrom 10.47, 4) May Brit Buflaten 11.35

Gutter 14 år (6 km):

9) Glenn Risbruna 21.29

Jenter 14 år (6 km):

4) Turid Dalen 22.03

Jenter 15 år (6 km):

3) Astri Thorsen 22.11

Damer (6 km):

1) Grete Risholt 19.39

 

Kretsrenn i Holt onsdag 9/1 (Holt IF):

Gutter 12 år:

2) Arild Rydningen 7.30, 8) Jan Erik Eriksen 7.52

Jenter 12 år:

1) Anna Signe Dønnestad 8.08, 6) Bodil Stormoen 9.03, 8) Heidi Stormoen 9.20

Gutter 13 år:

2) Nils Olav Karlsen 7.20

Jenter 13 år:

2) Grete Homdrom 8.09

Jenter 14 år:

3) Turid Dalen 17.15

Damer 18 år:

1) Inga Pedersen 15.11

Damer B:

1) Grete Risholt 15.10

Damer D:

1) Borgny Karlsen 16.26

Herrer E:

1) Kåre Karlsen 35.44

 

KM på Mosberg lørdag 12/1 (Vardild IL):

Damer 18 år (5 km):

1) Inga Pedersen 18.32 (KRETSMESTER !)

Damer B (5 km):

2) Grete Risholt 18.51

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 20.25

Herrer E (15 km):

2) Kåre Karlsen 51.44

 

Skiligarenn ved Landvik sentralskole lørdag 12/1 (IL Imås):

Gutter 1972:

4) Christer Simonsen 3.25, 5) Kai Aaberg 3.26, 6) Jan Arild Johannessen 3.31, 16) Kurt Jørgensen 3.55, 19) Lars Gunnar Dønnestad 4.03, 27) Svenn Åge Esketveit 5.47

Jenter 1972:

4) Anette Jensen 3.29, 11) Bente Dalheim 3.44, 16) Hilde Omland 3.54, 18) Marianne Andersen 3.56, 21) Elisabeth Nilsen 4.03, 26) Anita Omland 4.53

Gutter 1971:

1) Trond Olsen 2.41, 6) Peder Håbestad 2.52, 8) Rune Jensen 2.54, 13) Jonny Simonsen 3.01, 21) Øystein Thorsen 3.22, 22) Øyvind Kristiansen 3.23

Jenter 1971:

1) Linda Andersen 3.02, 3) Rita Aaberg 3.04, 8) Anne Liv Skjeggedal 3.31

Gutter 1970:

6) Tore Sivertsen 7.19, 8) Kåre Ragnar Aaberg 7.38, 9) Rune Sonesen 7.49, 14) Bjørn Egil Homdrom 8.15, 16) Geir Johannessen 8.28,

21) Einar Holen 8.50, 24) Rolf Vidar Jensen 9.22, 27) Nils Arne Olsen 10.56

Jenter 1970:

2) Gerda Jenny Nilsen 8.08, 6) Kate Jørgensen 8.38, 10) Linda Halvorsen 10.14

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen 6.11, 9) Rune Sandtveit 7.37, 11) Jan Tørres Esketveit 7.47, 15) Geir Simonsen 7.57, 26) Bjørn Nilsen 8.46

Jenter 1969:

1) Margit Holen 7.40, 2) Rita Nilsen 7.43, 12) Hilde Sivertsen 8.45, 16) Gunn Sivertsen 9.37

Gutter 1968:

4) Magne Nilsen 7.20, 15) Hans Thorsen 8.06

Jenter 1968:

1) Tone Gunn Sonesen 6.59, 7) Anne Brit Sivertsen 8.19

 

Skiligarenn i Froland lørdag 19/1 (Froland IL):

Gutter 1972:

2) Svenn Åge Esketveit 3.04, 3) Jan Arild Johannessen 3.07, 6) Christer Simonsen 3.18, 11) Lars Gunnar Dønnestad 3.29, 13) Kurt Jørgensen 3.33, 18) Kai Aaberg 3.36

Jenter 1972:

4) Hilde Omland 3.23, 8) Bente Dalheim 3.27, 9) Anette Jensen 3.34, 11) Inger Marit Jensen 3.41, 14) Marianne Andersen 3.47, 20) Elisabeth Nilsen 4.06, 22) Anita Omland 4.37

Gutter 1971:

5) Trond Olsen 2.45, 7) Peder Håbestad 2.49, 9) Rune Jensen 2.51, 14) Rikki Aanonsen 2.58, 21) Jonny Simonsen 3.21, 23) Gunnar Homdrom 3.23, 24) Øyvind Kristiansen 3.38

Jenter 1971:

1) Linda Andersen 2.46, 3) Rita Aaberg 2.53, 17) Anne Liv Skjeggedal 3.38

Gutter 1970:

4) Tore Sivertsen 5.53, 7) Geir Johannessen 6.01, 8) Kåre Ragnar Aaberg 6.05, 10) Rune Sonesen 6.15, 14) Bjørn Egil Homdrom 6.30, 16) Frode Løvåsen 6.42, 18) Einar Holen 6.56, 22) Odd Inge Nilsen 7.10, 23) Glenn Aanonsen 7.12, 29) Rolf Vidar Jensen 8.08, 30) Nils Arne Olsen 8.17

Jenter 1970:

1) Gerda Jenny Nilsen 6.33, 5) Kate Jørgensen 6.57, 10) Linda Halvorsen 8.17

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen 4.58, 8) Jan Tørres Esketveit 6.11, 10) Rune Sandtveit 6.17, 17) Geir Simonsen 6.35, 22) Bjørn Nilsen 6.47

Jenter 1969:

2) Margit Holen 6.12, 7) Rita Nilsen 6.33, 10) Gunn Sivertsen 6.53, 12) Hilde Sivertsen 6.57

Gutter 1968:

4) Magne Nilsen 5.40, 13) Hans Thorsen 6.44

Jenter 1968:

2) Tone Gunn Sonesen 5.43, 8) Anne Brit Sivertsen 6.22

 

Kretsrenn på Asdal søndag 20/1 (Øyestad IF):

Gutter 12 år (3 km):

2) Arild Rydningen 12.25, 12) Jan Erik Eriksen 13.15

Jenter 12 år (3 km):

1) Anna Signe Dønnestad 12.55, 10) Heidi Stormoen 15.12, 12) Bodil Stormoen 15.44, 15) Inger Liv Buflaten 16.50

Gutter 13 år (3 km):

4) Nils Olav Karlsen 12.25

Jenter 13 år (3 km):

1) Grete Homdrom 13.05, 2) May Brit Buflaten 13.17

Gutter 14 år (6 km):

14) Glenn Risbruna 27.57

Jenter 14 år (6 km):

3) Turid Dalen 28.26

Damer B (10 km):

1) Grete Risholt 38.35

Damer D (10 km):

1) Borgny Karlsen 40.59

Herrer D (15 km):

3) Kåre Karlsen 62.10

 

Kretsrenn på Vegårshei lørdag 26/1 (Vegårshei IL):

Gutter 12 år (3 km):

2) Arild Rydningen 11.32

Jenter 12 år (3 km):

1) Anna Signe Dønnestad 11.40, 6) Inger Liv Buflaten 13.14, 7) Bodil Stormoen 13.37, 9) Heidi Stormoen 13.43

Gutter 13 år (3 km):

5) Nils Olav Karlsen 11.30

Jenter 13 år (3 km):

1) Grete Homdrom 11.35, 5) May Brit Buflaten 11.59

Gutter 14 år (5 km):

13) Glenn Risbruna 25.28

Jenter 14 år (5 km):

4) Turid Dalen 25.01

Damer 18 år (5 km):

1) Inga Pedersen 23.19

Damer B (5 km):

1) Grete Risholt 24.33

 

Områderenn på Birkeland søndag 27/1 (Birkenes IL):

Gutter 12 år:

3) Arild Rydningen 12.16

Jenter 12 år:

2) Anna Signe Dønnestad 12.27

Gutter 13 år:

8) Nils Olav Karlsen 12.12

 

Fagerheiløpet søndag 27/1 (Tvedestrand TIF):

Damer 16 år og eldre (32 km):

3) Borgny Karlsen 2.16.36

40-44 år (32 km):

1) Kåre Karlsen 1.53.00

 

Kretsrenn på Vegårshei onsdag 30/1 (Vardild IL):

Gutter 12 år (3 km):

3) Arild Rydningen 11.56

Jenter 12 år (3 km):

1) Anna Signe Dønnestad 12.15, 6) Bodil Stormoen 14.08, 7) Inger Liv Buflaten 14.20, 8) Heidi Stormoen 14.21

Gutter 13 år (3 km):

2) Nils Olav Karlsen 11.40

Jenter 13 år (3 km):

2) Grete Homdrom 12.17, 3) May Brit Buflaten 12.24

Gutter 14 år (5 km):

4) Glenn Risbruna 23.35

Jenter 14 år (5 km):

1) Turid Dalen 24.38

Jenter 15 år (5 km):

3) Astri Thorsen 27.34

Damer B (5 km):

1) Grete Risholt 23.17

 

Skiligarenn på Asdal lørdag 2/2 (Øyestad IF):

Gutter 1972:

4) Sven Åge Esketveit 3.17, 5) Jan Arild Johannessen 3.19, 12) Lars Gunnar Dønnestad 3.35, 13) Kurt Jørgensen 3.40, 13) Christer Simonsen 3.40, 20) Kai Aaberg 3.48

Jenter 1972:

2) Bente Dalheim 3.22, 5) Anette Jensen 3.30, 6) Marianne O. Eriksen 3.31, 8) Hilde Omland 3.36, 14) Inger Marit Jensen 3.51, 24) Marianne Andersen 4.01, 25) Elisabeth Nilsen 4.16, 30) Anita Omland 4.58

Gutter 1971:

1) Trond Olsen 2.32, 6) Peder Håbestad 2.54, 7) Rikki Aanonsen 2.57, 9) Rune Jensen 2.58, 16) Øyvind Kristiansen 3.20, 18) Jonny Simonsen 3.24, 20) Øystein Thorsen 3.41

Jenter 1971:

1) Rita Aaberg 2.49, 2) Linda Andersen 2.54, 12) Anne Liv Skjeggedal 3.45

Gutter 1970:

4) Tore Sivertsen 5.02, 7) Kåre Ragnar Aaberg 5.14, 8) Geir Johannessen 5.19, 12) Rune Sonesen 5.31, 13) Frode Løvåsen 5.31, 18) Odd Inge Nilsen 5.52, 20) Bjørn Egil Homdrom 5.56, 21) Glenn Aanonsen 5.57, 24) Einar Holen 6.06, 30) Rolf Vidar Jensen 6.31, 32) Nils Arne Olsen 6.55

Jenter 1970:

1) Gerda Jenny Nilsen 5.34, 4) Kate Jørgensen 5.54, 6) Linda Halvorsen 6.21

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen 4.11, 6) Rune Sandtveit 5.05, 8) Jan Tørres Esketveit 5.10, 15) Bjørn Nilsen 5.31, 21) Geir Simonsen 5.40

Jenter 1969:

5) Rita Nilsen 5.37, 11) Hilde Sivertsen 6.08, 13) Gunn Sivertsen 6.21, 14) Margit Holm 6.21

Jenter 1968:

8) Anne Brit Sivertsen 5.28, 9) Monika Rydningen 6.00

 

Kretsrenn på Rykene søndag 3/2 (Rygene IL):

Gutter 10 år (3 km):

1) Jan Audun Thorsen 13.42, 2) Rune Sandtveit 16.19, 3) Jan Tørres Esketveit 16.31, 4) Geir Simonsen 16.50

Jenter 10 år (3 km):

1) Hilde Sivertsen 19.20, 2) Margit Holen 19.58, 3) Gunn Sivertsen 20.01

Gutter 11 år (3 km):

1) Magne Nilsen 15.47

Jenter 11 år (3 km):

1) Tone Gunn Sonesen 15.35, 2) Anne Brit Sivertsen 17.49, 3) Monika Rydningen 18.47

Gutter 12 år (3 km):

1) Arild Rydningen 12.33, 7) Jan Erik Eriksen 13.35

Jenter 12 år (3 km):

4) Heidi Stormoen 14.52, 6) Bodil Stormoen 14.59, 7) Inger Liv Buflaten 15.31

Jenter 12/13 rekrutt (3 km):

1) Helga Thorsen 17.33

Gutter 13 år (3 km):

1) Nils Olav Karlsen 12.28

Jenter 13 år (3 km):

2) May Brit Buflaten 13.19, 3) Grete Homdrom 13.20

Gutter 14 år (5 km):

7) Glenn Risbruna 18.39

Jenter 14 år (5 km):

2) Turid Dalen 18.38

Jenter 15 år (5 km):

2) Astri Thorsen 20.35

Jenter 18 år (5 km):

1) Inga Pedersen 17.03

Damer B (5 km):

1) Grete Risholt 16.59

 

Trollrennet på Evje søndag 3/2 (Otra IL):

Jenter 12 år:

1) Anna Signe Dønnestad

 

Turløpet Heia-Holt søndag 3/2 (Vegårshei IL/Holt IF):

K5 (24 km):

1) Borgny Karlsen 1.46.05

M6 (24 km):

1) Kåre Karlsen 1.26.13

 

KM i Åmli lørdag 9/2 (IL Dristug):

Gutter 12 år (3 km):

9) Jan Erik Eriksen 12.58

Jenter 12 år (3 km):

1) Anna Signe Dønnestad 13.10 (KRETSMESTER !), 8) Heidi Stormoen 15.12, 9) Inger Liv Buflaten 15.23

Gutter 13 år (3 km):

3) Nils Olav Karlsen 12.04

Gutter 14 år (5 km):

13) Glenn Risbruna 21.00

Jenter 14 år (5 km):

4) Turid Dalen 21.15

Jenter 15 år (5 km):

3) Astri Thorsen 22.22

 

KM stafett på Asdal søndag 10/2 (Øyestad IF):

Gutter (3x3 km):

15) Rygene IL 41.54

Jenter (3x3 km):

2) Rygene IL (Turid Dalen, Astri Thorsen, Anna Signe Dønnestad) 41.12

 

KM stafett på Birkenlund søndag 10/2 (IK Grane):

Damer (3x5 km):

2) Rygene IL (Grete Risholt, Borgny Karlsen, Inga Pedersen), 1.13.06

 

Birkenesløpet søndag 10/2 (Birkenes IL):

40-44 år (30 km):

3) Kåre Karlsen 1.59.32

 

Kretsrenn i Lillesand onsdag 13/2 (Lillesand IL):

Gutter 13 år (3 km):

1) Nils Olav Karlsen 11.54

Jenter 14 år (5 km):

1) Turid Dalen 18.49

Damer B (5 km):

1) Grete Risholt 16.42

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 17.46

 

Kretsrenn ved Vik skole lørdag 16/2 (IL Express):

Gutter 12 år (3 km):

6) Arild Rydningen 14.17, 7) Jan Erik Eriksen 14.18

Jenter 12 år (3 km):

1) Anna Signe Dønnestad 14.22, 10) Heidi Stormoen 17.28, 11) Inger Liv Buflaten 17.36

Jenter 13 år (3 km):

2) Grete Homdrom 14.36, 5) May Brit Buflaten 15.11

Jenter 14 år (10 km):

1) Turid Dalen 27.23

 

Høvringvannsløpet søndag 17/2 (Otra IL):

K5 (30 km):

1) Borgny Karlsen 2.11.56

 

Skiligarenn på Vik søndag 17/2 (IL Express):

Gutter 1972:

4) Jan Arild Johannessen 2.38, 7) Sven Åge Esketveit 2.53, 8) Christer Simonsen 2.57, 17) Kai Aaberg 3.07, 19) Lars Gunnar Dønnestad 3.09, 21) Kurt Jørgensen 3.13

Jenter 1972:

4) Anette Jensen 2.55, 11) Bente Dalheim 3.12, 16) Marianne Andersen 3.24, 25) Elisabeth Nilsen 4.06, 28) Anita Omland 4.15

Gutter 1971:

3) Peder Håbestad 2.22, 6) Rune Jensen 2.28, 11) Rikki Aanonsen 2.40, 14) Øyvind Kristiansen 2.50, 17) Øystein Thorsen 2.59, 18) Jonny Simonsen 3.01, 24) Bjørn Håkedal 3.48

Jenter 1971:

2) Rita Aaberg 2.32, 3) Linda Andersen 2.33, 10) Anne Liv Skjeggedal 3.29

Gutter 1970:

5) Kåre Ragnar Aaberg 7.14, 8) Roy Asbjørnsen 7.19, 11) Frode Løvåsen 7.51, 13) Bjørn Egil Homdrom 8.05, 14) Odd Inge Nilsen 8.10,

20) Glenn Aanonsen 8.45, 22) Rolf Vidar Jensen 8.50, 24) Nils Arne Olsen 9.20, 25) Einar Holen 9.31

Jenter 1970:

5) Kate Jørgensen 8.19, 6) Gerda Jenny Nilsen 8.50, 7) Linda Halvorsen 9.04

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen 6.13, 8) Jan Tørres Esketveit 7.13, 10) Rune Sandtveit 7.15, 23) Geir Simonsen 7.47, 25) Bjørn Nilsen 7.55

Jenter 1969:

6) Margit Holen 7.44, 8) Hilde Sivertsen 7.52, 10) Gunn Sivertsen 7.53, 16) Rita Nilsen 8.29

Gutter 1968:

3) Magne Nilsen 6.30, 12) Hans Thorsen 7.58

Jenter 1968:

6) Anne Brit Sivertsen 7.18, 8) Monika Rydningen 8.41

 

Kretsrenn på Hove lørdag 23/2 (Østre Tromøy TIK):

Gutter 12 år (3 km):

4) Arild Rydningen 15.03, 8) Jan Erik Eriksen 15.31

Jenter 12 år (3 km):

1) Anna Signe Dønnestad 15.30, 4) Inger Liv Buflaten 17.08, 11) Heidi Stormoen 18.05, 14) Bodil Stormoen 18.16

Jenter 13 år (3 km):

1) Grete Homdrom 15.40, 4) May Brit Buflaten 16.16

Gutter 14 år (5 km):

6) Glenn Risbruna 18.08

Jenter 14 år (5 km):

1) Turid Dalen 17.16

Damer B (5 km):

1) Grete Risholt 16.35

 

Kretsrenn i Froland lørdag 1/3 (Froland IL):

Gutter 12 år:

2) Jan Erik Eriksen 12.44

Jenter 12 år:

1) Inger Liv Buflaten 13.13, 4) Bodil Stormoen 14.46, 6) Heidi Stormoen 14.54

Gutter 13 år:

3) Nils Olav Karlsen 12.31

Gutter 14 år:

6) Glenn Risbruna 18.16

 

Områderenn i Vinje lørdag 1/3 (Vinje IL):

Gutter 12 år:

10) Arild Rydningen 12.05

Jenter 12 år:

8) Anna Signe Dønnestad 13.04

Jenter 13 år:

8) Grete Homdrom 12.35

Jenter 14 år:

8) Turid Dalen 20.38

 

Himmelsynaløpet søndag 2/3 (Otra IL):

K2:

1) Grete Risholt 2.44.48

K5:

1) Borgny Karlsen 2.41.09

M6:

3) Kåre Karlsen 2.14.18

 

Skiligarenn på Rykene søndag 2/3 (Rygene IL):

Gutter 1972:

1) Geir Steine 3.33, 11) Jan Arild Johannesen 4.13, 16) Lars Gunnar Dønnestad 4.34, 19) Kai Aaberg 4.44, 20) Kurt Jørgensen 4.44

Jenter 1972:

4) Anette Jensen 4.10, 6) Hilde Omland 4.19, 7) Marianne O. Eriksen 4.23, 9) Bente Dalheim 4.24, 13) Inger Marit Jensen 4.34, 15) Marianne Andersen 4.44, 20) Elisabeth Nilsen 5.25, 23) Anita Omland 5.41

Gutter 1971:

1) Trond Olsen 3.13, 3) Peder Håbestad 3.15, 8) Rune Jensen 3.34, 13) Rikki Aanonsen 3.55, 17) Øyvind Kristiansen 4.33, 18) Bjørn Håkedal 5.34

Jenter 1971:

2) Linda Andersen 3.47, 4) Rita Aaberg 3.55, 11) Anne Liv Skjeggedal 4.58, 12) Kari Furre 5.18

Gutter 1970:

6) Tore Sivertsen 8.23, 7) Kåre Ragnar Aaberg 8.37, 10) Roy Asbjørnsen 10.54, 11) Rune Sonesen 8.57, 15) Geir Johannesen 9.28, 16) Bjørn Egil Homdrom 9.28, 17) Odd Inge Nilsen 9.36, 18) Glenn Aanonsen 9.45, 20) Einar Holen 10.26, 22) Rolf Vidar Jensen 11.14, 23) Steinar Furre 12.06

Jenter 1970:

5) Gerda Jenny Nilsen 9.34, 6) Kate Jørgensen 9.48, 10) Linda Halvorsen 10.55

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen 7.01, 9) Rune Sandtveit 8.34, 14) Jan Tørres Esketveit 8.56, 17) Bjørn Nilsen 9.09, 22) Hans Høegh Omdal 10.55

Jenter 1969:

6) Rita Nilsen 9.13, 7) Gunn Sivertsen 9.17, 10) Hilde Sivertsen 9.19

Gutter 1968:

3) Magne Nilsen 7.29, 10) Hans Thorsen 9.15

Jenter 1968:

5) Anne Brit Sivertsen 8.28, 6) Tone Gunn Sonesen 8.53

 

Kretsrenn på Birkenlund onsdag 5/3 (IK Grane):

Gutter 12 år:

2) Arild Rydningen 11.35, 7) Jan Erik Eriksen 12.34

Jenter 12 år:

2) Anna Signe Dønnestad 13.00, 4) Bodil Stormoen 14.40, 4) Heidi Stormoen 14.40

Gutter 13 år:

2) Nils Olav Karlsen 11.46

Jenter 13 år:

1) May Brit Buflaten 12.33

Gutter 14 år:

9) Glenn Risbruna 16.24

Damer B:

1) Grete Risholt 15.20

Damer D:

1) Borgny Karlsen 16.38

 

Landsrenn på Vegårshei lørdag 8/3 (Vegårshei IL):

Gutter 12 år (3 km):

1) Arild Rydningen 10.34, 11) Jan Erik Eriksen, 11.38

Jenter 12 år (3 km):

7) Inger Liv Buflaten 12.50, 9) Heidi Stormoen 13.20, 10) Bodil Stormoen 13.26

Gutter 14 år (5 km):

14) Glenn Risbruna 24.15

Jenter 14 år (5 km):

7) Turid Dalen 24.30

Damer B (5 km):

2) Grete Risholt 23.00

 

Fjellmannsløpet søndag 9/3 (Treungen/Vegårshei IL):

K5 (25 km):

1) Borgny Karlsen 1.49.35

M6 (50 km):

1) Kåre Karlsen 3.01.55

 

SM i Øvrebø lørdag 15/3 (Øvrebø IL):

Gutter 12 år (3 km)::

3) Arild Rydningen 14.01, 7) Jan Erik Eriksen 14.36

Jenter 12 år (3 km):

2) Anna Signe Dønnestad 15.18, 7) Inger Liv Buflaten 16.36

Gutter 13 år (3 km):

7) Nils Olav Karlsen 14.11

Jenter 13 år (3 km):

6) May Brit Buflaten 15.21, 8) Grethe Homdrom 15.37

Gutter 14 år (5 km):

18) Glenn Risbruna 24.14

Jenter 14 år (5 km):

6) Turid Dalen 24.59

Damer B (10 km):

3) Grete Risholt 45.54

Damer C (10 km):

1) Borgny Karlsen 46.06

 

SM stafett i Øvrebø søndag 16/3 (Øvrebø IL):

Jenter:

2) Rygene IL

 

Gautefalløpet søndag 30/3 (Treungen/Bostrak/Kragerø):

Damer klasse 35-39 år (35 km):

1) Borgny Karlsen 2.20.27

 

Kallingsheiløpet torsdag 3/4 (Gjøvdal Il/Dølemo IL):

40-44 år (29 km):

1) Kåre Karlsen 1.43.09

 

Skirankingen 1990:

Gutter 12 år:

4) Arild Rydningen 11 p, 9) Jan Erik Eriksen 20 p.

Jenter 12 år:

1) Anna Signe Dønnestad 3 p, 7) Inger Liv Buflaten 20 p, 9) Heidi Stormoen 25 p

Gutter 13 år:

4) Nils Olav Karlsen 12 p

Jenter 13 år:

1) Grete Homdrom 5 p, 4) May Brit Buflaten 10 p

Gutter 14 år:

14) Glenn Risbruna 35 p

Jenter 14 år:

5) Turid Dalen 12 p

Jenter 15 år:

3) Astri Thorsen 9 p

Jenter 18 år:

1) Inga Pedersen 3 p

Damer B:

1) Grete Risholt

 

 

SKISESONGEN 1980/81

 

MERITTER

Kretsmester langrenn:

Magne Nilsen

Rygene IL jenter (stafett)

Sørlandsmester langrenn:

Anna Signe Dønnestad

 

RYGENES KLUBBMESTERSKAP

Langrenn:

Jenter 1977:

1) Marit Homdrom 7.47

Gutter 1976:

1) Kai Stahl Risholt 3.44, 2) Jarle Aanonsen 4.24, 3) Tommy Håbestad 7.00

Jenter 1976:

1) Silje Hansen 4.40, 2) Susanne Haaheim 4.46, 3) Kristin Sivertsen 5.02, 4) Katrine Haaheim 5.17

Gutter 1975:

1) Egil Eriksen 2.56, 2) Leif Olaf Sonesen 3.05, 3) Harald Øiestad 3.45

Jenter 1975:

1) Lene Hansen 4.59

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 2.03, 2) Rune Hansen 3.13, 3) Ånun Holen 3.30

Jenter 1974:

1) Lene Haaheim 2.22, 2) Beate Dalheim 2.36, 3) Anita Homdrom 3.00

Gutter 1973:

1) Kurt Jørgensen 3.50, 2) Morten Omland 4.32

Jenter 1973:

1) Marianne Andersen 3.49, 2) Hilde Hansen 3.58, 3) Inger Marit Jensen 4.02, 4) Anette Jensen 4.10, 5) Elisabeth Nilsen 4.14, 6) Nina Furre 4.34, 7) Anita Omland 4.58, 8) Anne Gerd Thorsen 5.42

Gutter 1972:

1) Sven Åge Esketveit 3.24, 2) Lars Gunnar Dønnestad 3.41, 3) Odd Engenes Risholt 3.56, 4) Geir Steine 3.59, 5) Bjørn Rydningen 4.17

Jenter 1972:

1) Bente Dalheim 3.24, 2) Laila Karlsen 3.31, 3) Jorunn Rydningen 3.51, 4) Anne Holen 3.58, 5) Bodil Aas 4.07, 6) Marianne Eriksen 4.07, 7) Hilde Aas 4.10, 8) Monika Omland 4.39, 9) Hilde Omland 4.40, 9) Wenche Øiestad 4.40

Gutter 1971:

1) Peder Håbestad 3.04

Jenter 1971:

1) Rita Aaberg 3.04, 2) Linda Andersen 3.15, 3) Kari Furre 4.16

Gutter 1970:

1) Tore Sivertsen 7.50, 2) Kåre Ragnar Aaberg 8.31, 3) Rune Sonesen 8.40, 4) Frode Løvåsen 8.43, 5) Steinar Furre 10.21, 6) Einar Holen 10.56

Jenter 1970:

1) Gerda Jenny Nilsen 10.05 2) Kate Jørgensen 10.29

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen 6.54, 2) Jan Tørres Esketveit 8.01, 3) Rune Sandtveit 8.18, 4) Bjørn Nilsen 9.11, 5) Tore Bjørn Aas 10.55, 6) Karsten Askildsen 12.10

Jenter 1969:

1) Margit Holen 8.58, 2) Gunn Sivertsen 9.56, 3) Rita Nilsen 10.15

Gutter 1968:

1) Magne Nilsen 10.58, 2) Roald Øiestad 18.31

Jenter 1968:

1) Tone Gunn Sonesen 13.04, 2) Anne Brit Sivertsen 14.19, 3) Monika Rydningen 16.27

Gutter 1967:

1) Arild Rydningen 10.35, 2) Jan Erik Eriksen 11.12, 3) Paul Øyvind Jensen 16.32

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad 11.32, 2) Heidi Stormoen 12.40, 3) Bodil Stormoen 13.15, 4) Inger Liv Buflaten 13.18

Jenter 1966:

1) Grete Homdrom 11.36

Gutter 1965:

1) Glenn Risbruna 10.42, 2) Svein Madsen 13.19

Jenter 1965:

1) Turid Dalen 11.37

Gutter 1963:

1) Svein Pedersen 12.36

Damer:

1) Inga Pedersen 11.37, 2) Grete Risholt 12.07, 3) Borgny Karlsen 12.12

Herrer 18-35 år:

1) Svein Sivertsen 10.41, 2) Einar Sivertsen 11.34, 3) Vidar Hansen 12.35, 4) Grunde Stormoen 12.51, 5) Johnny Aanonsen 12.54, 6) Torleif Nilsen 14.39, 7) Leif Jan Råna 15.12

Over 35 år:

1) Kåre Karlsen 10.16, 2) Torgeir Omland 12.35, 3) Ivar Eriksen 13.46, 4) Paul Jensen 14.39

 

HOPPRENN

Vinjerennet mandag 29/12 (Vinje IL):

Klasse 9 år:

8) Gunnar Homdrom

 

Kretsrenn i skolebakken på Vegårshei søndag 11/1 (Vegårshei IL):

Klasse 9 år:

15) Gunnar Homdrom 152.1

Klasse 10 år:

7) Gustav Samuelsen 116.5

Klasse 11 år:

12) Bjørn Nilsen 111.5

 

Kretsrenn i skolebakken på Vegårshei lørdag 17/1 (Tverdalsøy & Flosta IL):

Klasse 9 år:

9) Gunnar Homdrom 137.0

 

KM i Osedalsbakken søndag 18/1 (Froland IL):

Klasse 9 år:

8) Gunnar Homdrom 116.5

Klasse 10 år:

6) Gustav Samuelsen 125.5

 

Områderenn i Osedalsbakken søndag 15/2 (Holt IF):

Klasse 10 år:

19) Gunnar Homdrom 123.5

 

Kretsrenn i Osedalsbakken torsdag 19/2 (Øyestad IF):

Klasse 9 år:

7) Gunnar Homdrom 131.2

 

Kretsrenn i Osedalsbakken torsdag 26/2 (IK Grane):

Klasse 9 år:

4) Gunnar Homdrom 161.2

 

Kretsrenn i Listølbakken torsdag 5/3 (Tverdalsøy & Flosta IL):

Klasse 9 år:

2) Gunnar Homdrom 111.0

 

Kretsrenn i Osedalsbakken søndag 8/3 (IL Express):

Klasse 9 år:

3) Gunnar Homdrom 158.9

 

Områderenn i Sannidal fredag 20/3 (Sannidal IL):

Klasse 9 år:

12) Gunnar Homdrom 164.5

 

LANGRENN

Vinjerennet søndag 28/12 (Vinje IL):

Jenter 13 år:

1) Anna Signe Dønnestad 12.22

Jenter 14 år:

6) Grete Homdrom 14.46

 

Cuprenn i Gjerstad søndag 4/1 (Vegårshei IL):

Gutter 12 år (3 km):

1) Magne Nilsen 10.37

Jenter 12 år (3 km):

3) Tone Gunn Sonesen 12.05, 8) Monika Rydningen 13.03

Gutter 13 år (3 km):

2) Arild Rydningen 9.36, 8) Jan Erik Eriksen 10.34

Jenter 13 år (3 km):

1) Anna Signe Dønnestad 10.18, 4) Heidi Stormoen 11.34, 8) Bodil Stormoen 12.29

Jenter 14 år (5 km):

1) Grete Homdrom 19.47

Gutter 15 år (5 km):

8) Glenn Risbruna 18.28

Jenter 15 år (5 km):

2) Turid Dalen 19.56

 

Landsrenn på Katerås i Åmli lørdag 10/1 (IL Dristug):

Gutter 12 år (3 km):

2) Magne Nilsen 9.48

Jenter 12 år (3 km):

5) Tone Gunn Sonesen 11.34, 7) Anne Brit Sivertsen 11.57, 10) Monika Rydningen 12.16

Gutter 13 år (3 km):

1) Arild Rydningen 8.58, 7) Jan Erik Eriksen 9.38

Jenter 13 år (3 km):

4) Anna Signe Dønnestad 10.27, 7) Inger Liv Buflaten 11.06, 10) Heidi Stormoen 11.30

Jenter 14 år (5 km):

3) May Brit Buflaten 17.53, 5) Grete Homdrom 18.07

Gutter 15 år (5 km):

12) Glenn Risbruna 16.09

Jenter 15 år (5 km):

4) Turid Dalen 17.27

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 19.28

Herrer E (15 km):

1) Kåre Karlsen 48.08

 

Kretsrenn på Vegårshei lørdag 17/1 (IL Sørfjell):

Jenter 12 år (3 km):

10) Anne Brit Sivertsen 11.09, 13) Monika Rydningen 11.50

Gutter 13 år (3 km):

6) Jan Erik Eriksen 8.56

Jenter 13 år (3 km):

7) Heidi Stormoen 10.14, 14) Bodil Stormoen 11.16

Jenter 14 år (5 km):

2) Grete Homdrom 18.53, 4) May Brit Buflaten 19.32

Gutter 15 år (5 km):

6) Glenn Risbruna 17.17

 

KM på Katerås i Åmli lørdag 17/1 (Tvedestrand TIF):

Damer B (5 km):

2) Inger Lise Jensen 20.28

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 19.14

 

KM på Katerås i Åmli søndag 18/1 (Tvedestrand TIF):

Herrer E (30 km):

1) Kåre Karlsen 1.42.58

 

Kretsrenn på Vegårshei lørdag 24/1 (IK Grane):

Gutter 12 år (2,5 km):

1) Magne Nilsen 8.28

Jenter 12 år (2,5 km):

11) Anne Brit Sivertsen 10.39, 14) Monika Rydningen 11.09

Gutter 13 år (2,5 km):

1) Arild Rydningen 7.56, 6) Jan Erik Eriksen 8.21

Jenter 13 år (2,5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 9.08, 4) Heidi Stormoen 9.36, 9) Bodil Stormoen 10.05

Jenter 14 år (5 km):

2) May Brit Buflaten 18.14, 3) Grete Homdrom 18.41

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 19.20

 

KM i Gjøvdal søndag 1/2 (Rygene IL):

Gutter 10 år (1,5 km):

1) Tore Sivertsen 9.03, 2) Frode Løvåsen 9.52

Gutter 11 år (1,5 km):

1) Jan Audun Thorsen 7.47, 3) Rune Sandtveit 9.41, 4) Jan Tørres Esketveit 9.43, 6) Geir Simonsen 11.25

Gutter 12 år (3 km):

1) Magne Nilsen 12.16 (KRETSMESTER !)

Jenter 12 år (3 km):

2) Tone Gunn Sonesen 15.04, 4) Anne Brit Sivertsen 16.01, 7) Monika Rydningen 16.31

Gutter 13 år (3 km):

2) Arild Rydningen 11.57, 6) Jan Erik Eriksen 12.38

Jenter 13 år (3 km):

2) Anna Signe Dønnestad 13.11, 5) Heidi Stormoen 14.04, 6) Inger Liv Buflaten 14.19, 9) Bodil Stormoen 15.08

Jenter 14 år (5 km):

2) Grete Homdrom 23.08

Gutter 15 år (5 km):

7) Glenn Risbruna 20.47

Jenter 15 år (5 km):

4) Turid Dalen 22.41

 

Cuprenn på Felle søndag 15/2 (Østre Tromøy TIK):

Gutter 12 år (2,5 km):

2) Magne Nilsen 7.27

Jenter 12 år (2,5 km):

5) Tone Gunn Sonesen 8.56, 9) Anne Brit Sivertsen 9.45

Gutter 13 år (2,5 km):

3) Arild Rydningen 6.57, 7) Jan Erik Eriksen 7.29

Jenter 13 år (2,5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 7.23, 4) Inger Liv Buflaten 8.19, 6) Heidi Stormoen 8.27, 8) Bodil Stormoen 9.16

Jenter 14 år (5 km):

1) Grete Homdrom 17.11, 3) May Brit Buflaten 17.34

Gutter 15 år (5 km):

5) Glenn Risbruna 15.56

Jenter 15 år (5 km):

2) Turid Dalen 17.25

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 18.48

 

Områdemesterskap på Notodden lørdag 21/2:

Gutter 13 år:

11) Arild Rydningen

Jenter 13 år:

9) Anna Signe Dønnestad

Jenter 14 år:

10) Grete Homdrom

Jenter 15 år:

10) Turid Dalen

 

Skiligarenn på Bjortjenn ved Hynnekleiv lørdag 21/2 (Rygene IL):

Gutter 1973:

6) Kai Aaberg 4.47, 13) Leif Olaf Sonesen 5.52

Jenter 1973:

1) Anette Jensen 4.25, 2) Marianne Andersen 4.49, 3) Inger Marit Jensen 4.56, 4) Hilde Hansen 5.14, 6) Beathe Dalheim 5.26, 7) Anita Omland 5.46, 8) Lene Haaheim 5.48, 9) Anita Homdrom 6.10

Gutter 1972:

2) Geir Steine 3.59, 4) Svenn Åge Esketveit 4.17, 5) Bjørn Rydningen 4.37, 8) Lars Gunnar Dønnestad 5.06

Jenter 1972:

1) Bente Dalheim 4.11, 4) Marianne Eriksen 4.42, 5) Anne Holen 4.44, 7) Jorunn Rydningen 4.54, 8) Hilde Omland 5.08, 9) Wenche Øiestad 5.37

Gutter 1971:

3) Rune Jensen 7.59, 5) Øyvind Kristiansen 9.08, 7) Arnulf Grude 9.31

Jenter 1971:

1) Rita Aaberg 7.49, 2) Linda Andersen 8.15, 5) Anne Liv Skjeggedal 9.56

Gutter 1970:

2) Tore Sivertsen 6.47, 4) Kåre Ragnar Aaberg 7.35, 6) Rune Sonesen 7.46, 7) Frode Løvåsen 7.58

Gutter 1969:

2) Rune Sandtveit 7.10, 7) Jan Tørres Esketveit 7.27

Jenter 1969:

5) Gunn Sivertsen 8.02

 

Områdemesterskap stafett på Notodden søndag 22/2:

Jenter 12-13 år:

2) Aust-Agder (Anna Signe Dønnestad, Hege Masdalen, Inger L. Sætra)

Jenter 14-15 år:

4) Aust-Agder (Gunn S. Storemyr, Eva Kristoffersen, Grete Homdrom)

 

Kretsrenn på Felle søndag 22/2 (Gjerstad IL):

Jenter 12 år (2,5 km):

2) Anne Brit Sivertsen 8.40, 8) Monika Rydningen 9.11

Gutter 13 år (2,5 km):

5) Jan Erik Eriksen 7.26

Jenter 13 år (2,5 km):

1) Inger Liv Buflaten 8.33

Gutter 15 år (5 km):

1) Glenn Risbruna 17.01

Damer (5 km):

2) Inger Lise Jensen 18.47

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 19.06

Herrer E (5 km):

1) Kåre Karlsen 46.39

 

Kretsrenn på Taxerås lørdag 28/2 (Vegårshei IL):

Gutter 10 år (1,5 km):

6) Tore Sivertsen 6.30

Gutter 11 år (1,5 km):

1) Jan Audun Thorsen 6.02

Gutter 12 år (2,5 km):

2) Magne Nilsen 9.22

Jenter 12 år (2,5 km):

8) Anne Brit Sivertsen 11.52, 10) Monika Rydningen 12.24

Gutter 13 år (2,5 km):

4) Arild Rydningen 8.58, 8) Jan Erik Eriksen 9.20

Jenter 13 år (2,5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 9.17, 5) Heidi Stormoen 10.19, 8) Bodil Stormoen 10.53

Jenter 14 år (5 km):

1) Grete Homdrom 19.49

Gutter 15 år (5 km):

10) Glenn Risbruna 19.12

Jenter 15 år (5 km):

2) Turid Dalen 19.45

 

Treningsrenn i lysløypa på Asdal onsdag 4/3 (Øyestad IF):

Gutter 10 år (1,8 km):

2) Tore Sivertsen 7.49

Gutter 11 år (1,8 km):

1) Jan Audun Thorsen 6.50

Jenter 11 år (1,8 km):

2) Gunn Sivertsen 9.31

Jenter 12 år (3,6 km):

2) Tone Gunn Sonesen 15.21, 3) Anne Brit Sivertsen 16.49

Gutter 13 år (3,6 km):

1) Arild Rydningen 12.27, 4) Jan Erik Eriksen 13.01

Jenter 13 år (3,6 km):

1) Anna Signe Dønnestad 13.09, 3) Heidi Stormoen 14.46, 4) Bodil Stormoen 15.21

Gutter 14 år (5,4 km):

4) Nils Olav Karlsen 20.52

Jenter 14 år (5,4 km):

1) Grete Homdrom 20.28

Gutter 15 år (5,4 km):

3) Glenn Risbruna 18.50

Jenter 15 år (5,4 km):

1) Turid Dalen 20.34

Damer B (9 km):

1) Inger Lise Jensen 36.28

Damer D (9 km):

1) Borgny Karlsen 39.28

 

Cuprenn på Dømmesmoen lørdag 7/3 (Herefoss IL/IL Express):

Gutter 12 år (3 km):

1) Magne Nilsen 13.15

Jenter 12 år (3 km):

4) Tone Gunn Sonesen 16.34, 9) Anne Brit Sivertsen 17.25, 16) Monika Rydningen 18.57

Gutter 13 år (3 km):

3) Arild Rydningen, 13.13 13) Jan Erik Eriksen 14.11

Jenter 13 år (3 km):

1) Anna Signe Dønnestad 14.25, 4) Heidi Stormoen 15.32, 7) Bodil Stormoen 16.33, 12) Inger Liv Buflaten 21.18

Jenter 14 år (5 km):

1) Grete Homdrom 21.11

Gutter 15 år (5 km):

10) Glenn Risbruna 20.31

Jenter 15 år (5 km):

2) Turid Dalen 21.29

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 22.15

Herrer E (10 km):

1) Kåre Karlsen 49.55

 

Skiligarenn på Asdal lørdag 7/3 (Øyestad IF):

Gutter 1973:

7) Kurt Jørgensen 3.55, 9) Kai Aaberg 4.04

Jenter 1973:

1) Inger Marit Jensen 3.55, 4) Marianne Andersen 4.15, 6) Elisabeth Nilsen 4.19, 8) Beathe Dalheim 4.35, 9) Lene Haaheim 4.42, 14) Anita Omland 4.59, 16) Anita Homdrom 5.02

Gutter 1972:

2) Geir Steine 3.28, 7) Svenn Åge Esketveit 3.38, 9) Bjørn Rydningen 3.52, 14) Lars Gunnar Dønnestad 4.05

Jenter 1972:

2) Bente Dalheim 3.35, 4) Marianne Eriksen 3.46, 5) Anne Holen 3.51, 14) Wenche Øiestad 4.16, 15) Hilde Omland 4.18

Gutter 1971:

3) Peder Håbestad 3.31, 11) Øyvind Kristiansen 9.27, 13) Arnulf Grude 10.40

Jenter 1971:

1) Rita Aaberg 8.24, 2) Linda Andersen 8.32

Gutter 1970:

3) Tore Sivertsen 7.37, 7) Frode Løvåsen 7.55, 8) Kåre Ragnar Aaberg 7.57

Jenter 1970:

2) Gerda Jenny Nilsen 8.27, 5) Kate Jørgensen 9.15

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen 6.35, 7) Rune Sandtveit 7.40, 10) Jan Tørres Esketveit 7.51

Jenter 1969:

7) Gunn Sivertsen 8.49

 

KM stafett på Dømmesmoen lørdag 14/3 (IL Express, IL Imås, Rygene IL):

Gutter (3x2 km):

3) Rygene 42.44

Jenter (3x2 km):

1) Rygene (Turid Dalen, Grete Homdrom, Anna Signe Dønnestad) 45.21, 3) Rygene II 49.43, 7) Rygene III 54.22

Damer (3x3 km):

2) Rygene 51.34

 

Cuprenn på Flaten søndag 15/3 (IL Vardild):

Gutter 12 år (3 km):

1) Magne Nilsen 9.56

Jenter 12 år (3 km):

5) Anne Brit Sivertsen 12.09, 9) Monika Rydningen 13.12

Gutter 13 år (3 km):

4) Arild Rydningen 9.45, 7) Jan Erik Eriksen 10.16

Jenter 13 år (3 km):

1) Anna Signe Dønnestad 10.22, 4) Heidi Stormoen 11.25, 5) Inger Liv Buflaten 11.51, 6) Bodil Stormoen 11.51

Jenter 14 år (5 km):

1) Grete Homdrom 18.35, 3) May Brit Buflaten 20.33

Gutter 15 år (5 km):

7) Glenn Risbruna 17.39

Jenter 15 år (5 km):

2) Turid Dalen 18.59

Herrer E (15 km):

1) Kåre Karlsen 46.20

 

SM på Jomås lørdag 21/3 (Froland IL):

Gutter 12 år (3 km):

2) Magne Nilsen 13.03

Jenter 12 år (3 km):

6) Tone Gunn Sonesen 15.38

Gutter 13 år (3 km):

6) Arild Rydningen 13.05, 10) Jan Erik Eriksen 13.25

Jenter 13 år (3 km):

1) Anna Signe Dønnestad 13.20 (SØRLANDSMESTER !), 7) Heidi Stormoen 14.29

Jenter 14 år (5 km):

2) Grete Homdrom 17.49

Jenter 15 år (5 km):

4) Turid Dalen 18.02

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 18.45

 

SM stafett i Åmli lørdag 28/3 (IL Dristug):

Jenter (3x3 km):

2) Rygene IL (Grete Homdrom, Turid Dalen, Anna Signe Dønnestad) 39.14

Gutter (3x3 km):

9) Rygene IL 37.09

 

Gautefalløpet lørdag 28/3 (Treungen IL, Bostrak IL, Kragerø IF):

Klasse K5 (35 km):

1) Borgny Karlsen 2.30.18

 

Langrennscupen 1981:

Gutter 12 år:

1) Magne Nilsen 3 p

Jenter 12 år:

5) Tone Gunn Sonesen 12 p, 11) Anne Brit Sivertsen 23 p, 14) Monika Rydningen 31 p

Gutter 13 år:

2) Arild Rydningen 6 p, 7) Jan Erik Eriksen 19 p

Jenter 13 år:

1) Anna Signe Dønnestad 3 p, 4) Heidi Stormoen 12 p, 6) Bodil Stormoen 21 p, 6) Inger Liv Buflaten 21 p

Jenter 14 år:

1) Grete Homdrom 3 p, 3) May Brit Buflaten 8 p

Gutter 15 år:

8) Glenn Risbruna 18 p

Jenter 15 år:

2) Turid Dalen 6 p

Damer D:

1) Borgny Karlsen 3 p

Herrer E:

1) Kåre Karlsen 3 p

 

 

SKISESONGEN 1981/82

 

MERITTER

Kretsmester langrenn:

Magne Nilsen

Nils Olav Karlsen

Grete Homdrom

Rygene IL gutter (stafett)

Rygene IL jenter (stafett)

Sørlandsmester langrenn:

Borgny Karlsen

 

 

HOPPRENN

Landsrenn i Vinje tirsdag 29/12 (Vinje IL):

Klasse 10 år:

10) Gunnar Homdrom 168.0

 

Kretsrenn i Brattåsen søndag 3/1 (Øyestad IF):

13) Gunnar Homdrom 140.0

 

Mini-VM i Finsland søndag 24/1:

Klasse 10 år:

?) Gunnar Homdrom

 

Kretsrenn i skolebakken på Vegårshei tirsdag 26/1 (Vegårshei IL):

Klasse 10 år:

2) Gunnar Homdrom 157.5

 

Kveldsrenn på Vegårshei fredag 29/1 (Vegard IL):

Klasse 10 år:

3) Gunnar Homdrom 133.5

 

Kretsrenn i Songebakken lørdag 30/1 (Songe SK):

Klasse 10 år:

10) Gunnar Homdrom 172.0

 

Trollrennet på Evje søndag 31/1 (Otra IL):

Klasse 10 år:

16) Gunnar Homdrom 181.1

 

Kretsrenn i Brårvikbakken lørdag 6/2 (Tverdalsøy & Flosta IL):

Klasse 10 år:

6) Gunnar Homdrom 100.5

 

KM i Likollen søndag 7/2 (Holt IF):

Klasse 10 år:

4) Gunnar Homdrom 177.0

 

Kretsrenn i Rughaven lørdag 13/2 (Austre Moland IL):

Klasse 10 år:

9) Gunnar Homdrom 183.1

 

Renn i skolebakken på Herefoss søndag 21/2 (Herefoss IL):

Klasse 10 år:

1) Gunnar Homdrom 131.0

 

Renn i Osedalen søndag 28/2 (Froland IL):

Klasse 10 år:

7) Gunnar Homdrom 156.7

 

Rekruttrenn i Vastølbakken (Sannidal IL):

Klasse 10 år:

12) Gunnar Homdrom 171.0

 

Renn på Vegarheim søndag 28/3 (Vegard IL):

Klasse 10 år:

6) Gunnar Homdrom 205.5

 

Renn i Nipkollen søndag 4/4 (Vestbygda kretsidrettslag):

Klasse 10 år:

10) Gunnar Homdrom 57.9

 

Renn i Nipkollen:

Klasse 10 år:

5) Gunnar Homdrom 87.9

 

 

LANGRENN

Cuprenn på Dømmesmoen søndag 27/12 (Herefoss IL/IL Express):

Gutter 12 år (2 km):

1) Jan Audun Thorsen 8.15, 12) Bjørn Nilsen 9.44

Gutter 13 år (2 km):

1) Magne Nilsen 7.23

Jenter 13 år (2 km):

9) Anne Brit Sivertsen 10.58

Gutter 14 år (5 km):

3) Arild Rydningen 16.12, 8) Jan Erik Eriksen 17.24

Jenter 14 år (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 18.34

Gutter 15 år (5 km):

6) Nils Olav Karlsen 18.24

Jenter 15 år (5 km):

1) Grete Homdrom 18.22

Jenter 16 år (5 km):

2) Turid Dalen 17.24

Damer (5 km):

1) Inga Pedersen 16.54, 2) Borgny Karlsen 20.07

Herrer E (15 km):

1) Kåre Karlsen 53.50

 

Kretsrenn på Nes Verk lørdag 2/1 (Holt IF):

Gutter 12 år (3km):

1) Jan Audun Thorsen 11.03, 15) Jan Tørres Esketveit 13.17, 20) Bjørn Nilsen 14.46

Gutter 13 år (3 km):

1) Magne Nilsen 10.07

Jenter 13 år (3 km):

10) Anne Brit Sivertsen 13.42

Gutter 14 år (5 km):

3) Arild Rydningen 17.21, 5) Jan Erik Eriksen 18.18

Jenter 14 år (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 18.13, 2) Heidi Stormoen 19.51, 4) Bodil Stormoen 20.31

Gutter 15 år (5 km):

3) Nils Olav Karlsen 17.32

Jenter 15 år (5 km):

1) Grete Homdrom 19.13

Jenter 16 år (5 km):

1) Turid Dalen 19.07

Gutter yngre junior (10 km):

2) Glenn Risbruna 35.31

Damer B (5 km):

1) Inga Pedersen 22.51

 

KM på Vegårshei lørdag 9/1 (Vegårshei IL):

Gutter 16 år (10 km):

6) Glenn Risbruna 40.54

Jenter 16 år (5 km):

2) Turid Dalen 22.25

Damer B (5 km):

1) Inga Pedersen 22.31, 3) Inger Lise Jensen 24.46

Damer D (5 km):

2) Borgny Karlsen 24.51

 

Kretsrenn på Hope lørdag 9/1 (Hope IL):

Gutter 12 år (1,5 km):

1) Jan Audun Thorsen 7.33

Gutter 13 år (1,5 km):

1) Magne Nilsen 6.33

Jenter 13 år (1,5 km):

4) Anne Brit Sivertsen 8.40

Gutter 14 år (3 km):

2) Arild Rydningen 13.54, 7) Jan Erik Eriksen 14.46

Jenter 14 år (3 km):

3) Anna Signe Dønnestad 15.50, 5) Heidi Stormoen 16.47, 6) Bodil Stormoen 17.06

Gutter 15 år (3 km):

2) Nils Olav Karlsen 13.55

Jenter 15 år (3 km):

1) Grete Homdrom 15.29

 

KM på Vegårshei søndag 10/1 (Vegårshei IL):

Herrer E (30 km):

1) Kåre Karlsen 2.00.06

 

Skiligarenn i Froland søndag 10/1 (Froland IL):

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 3.27, 22) Leif Olaf Sonesen 4.16, 24) Per Øyvind Omland 4.31, 29) John Egil Jensen 5.06

Jenter 1974:

1) Beathe Dalheim 3.51, 4) Lene Haaheim 4.14, 6) Anita Homdrom 4.34

Gutter 1973:

9) Kurt Jørgensen 3.22, 16) Morten Omland 3.49

Jenter 1973:

2) Marianne Andersen 3.35, 3) Marianne Fossnes 3.36, 4) Inger Marit Jensen 3.37, 5) Anita Omland 3.39, 6) Elisabeth Nilsen 3.40, 8) Hilde Hansen 3.49, 15) Astri Maria Steine 4.10, 20) Aina Rydningen 4.49

Gutter 1972:

2) Svenn Åge Esketveit 10.56, 4) Geir Steine 11.31, 12) Bjørn Rydningen 12.40, 14) Lars G. Dønnestad 12.57, 15) Christer Simonsen 12.59, 18) Steinar Omholt 13.26

Jenter 1972:

1) Bente Dalheim 11.05, 3) Marianne Eriksen 11.46, 5) Anne Holen 11.55, 6) Laila Karlsen 12.06, 10) Hilde Omland 12.58, 15) Monica Omland 13.38, 19) Gunvor Dalen 14.08

Gutter 1971:

4) Rune Jensen 10.33, 6) Peder Håbestad 11.00, 7) Gunnar Homdrom 11.05, 10) Jonny Simonsen 11.53

Jenter 1971:

1) Rita Aaberg 10.25, 2) Linda Andersen 10.35, 6) Mona Lill Steine 11.51

Gutter 1970:

3) Tore Sivertsen 9.28, 6) Kåre Ragnar Aaberg 9.40

Jenter 1970:

3) Gerda Jenny Nilsen 10.57

 

Lysløyperenn i Holta i Lillesand onsdag 13/1 (Lillesand IL):

Gutter 12 år (3 km):

1) Jan Audun Thorsen 10.46, 2) Jan Tørres Esketveit 11.46, 4) Bjørn Nilsen 13.01

Gutter 13 år (3 km):

1) Magne Nilsen 9.27

Gutter 14 år (5 km):

1) Arild Rydningen 14.12, 2) Jan Erik Eriksen 15.06

Jenter 14 år (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 15.39, 2) Bodil Stormoen 16.35, 3) Heidi Stormoen 16.57

Jenter 15 år (5 km):

1) Grete Homdrom 16.10

Gutter 16 år (10 km):

1) Glenn Risbruna 29.15

Jenter 16 år (5 km):

1) Turid Dalen 16.10

Damer B (5 km):

1) Inga Pedersen 15.25

 

Landsrenn på Asdal lørdag 16/1 (Øyestad IF):

Gutter 12 år (3 km):

2) Jan Audun Thorsen 11.28, 15) Jan Tørres Esketveit 13.05, 23) Bjørn Nilsen 13.42

Gutter 13 år (3 km):

1) Magne Nilsen 10.33

Jenter 13 år (3 km):

5) Anne Brit Sivertsen 13.37

Gutter 14 år (5 km):

4) Arild Rydningen 16.33, 7) Jan Erik Eriksen 17.18

Jenter 14 år (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 17.41, 4) Bodil Stormoen 19.13, 5) Heidi Stormoen 19.16

Gutter 15 år (5 km):

3) Nils Olav Karlsen 15.40

Jenter 15 år (5 km):

3) Grete Homdrom 18.07

Gutter 16 år (10 km):

8) Glenn Risbruna 33.09

Jenter 16 år (5 km):

2) Turid Dalen 17.48

Damer B (5 km):

1) Inga Pedersen 17.21

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 19.27

Herrer E (15 km):

1) Kåre Karlsen 51.03

 

Landsrenn i Åmli søndag 17/1 (IL Dristug):

Gutter 12 år (3 km):

1) Jan Audun Thorsen 11.12, 7) Jan Tørres Esketveit 12.31

Gutter 13 år (3 km):

1) Magne Nilsen 9.52

Jenter 13 år (3 km):

8) Anne Brit Sivertsen 14.43

Gutter 14 år (5 km):

1) Arild Rydningen 15.41, 7) Jan Erik Eriksen 16.51

Jenter 14 år (5 km):

3) Anna Signe Dønnestad 17.49, 6) Bodil Stormoen 18.52, 8) Heidi Stormoen 18.59

Jenter 15 år (5 km):

2) Grete Homdrom 17.52

Gutter 16 år (10 km):

7) Glenn Risbruna 33.23

Jenter 16 år (5 km):

2) Turid Dalen 17.33

 

Områderenn på Nes Verk lørdag 23/1 (Holt IF):

Gutter 12 år (2,5 km):

3) Jan Audun Thorsen 10.33, 23) Jan Tørres Esketveit 12.00, 27) Bjørn Nilsen 12.21

Gutter 13 år (2,5 km):

1) Magne Nilsen 9.21

Jenter 13 år (2,5 km):

13) Anne Brit Sivertsen 12.23

Gutter 14 år (5 km):

5) Arild Rydningen 17.16, 9) Jan Erik Eriksen 18.00

Jenter 14 år (5 km):

3) Anna Signe Dønnestad 19.09, 9) Bodil Stormoen 21.33, 10) Heidi Stormoen 21.48

Jenter 15 år (5 km):

4) Grete Homdrom 20.10

Gutter 16 år (10 km):

7) Glenn Risbruna 36.13

Jenter 16 år (5 km):

4) Turid Dalen 19.20

Damer B (7,5 km):

1) Inga Pedersen 28.26

Damer D (7,5 km):

1) Borgny Karlsen 32.29

Herrer E (15 km):

1) Kåre Karlsen 52.52

 

Skiligarenn på Vik søndag 24/1 (IL Express):

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 3.09, 6) Egil Eriksen 3.24, 21) Rune Steine 3.54, 23) Per Øyvind Omland 4.11, 24) Tore Lillestø 4.12, 31) Leif Olaf Sonesen 4.47

Jenter 1974:

4) Lene Haaheim 3.57, 5) Beathe Dalheim 3.59, 7) Anita Homdrom 4.03

Gutter 1973:

13) Kurt Jørgensen 3.16, 18) Morten Omland 3.34, 29) Rune Lillestø 4.16

Jenter 1973:

1) Anette Jensen 2.59, 5) Marianne Andersen 3.23, 6) Inger Marit Jensen 3.25, 7) Elisabeth Nilsen 3.29, 9) Hilde Hansen 3.35, 9) Anita Omland 3.35, 12) Astri Maria Steine 3.44, 16) Aina Rydningen 3.55

Gutter 1972:

2) Geir Steine 8.46, 3) Svenn Åge Esketveit 8.49, 11) Bjørn Rydningen 10.08, 12) Lars Gunnar Dønnestad 10.09, 17) Christer Simonsen 10.28, 19) Steinar Omholt 10.46

Jenter 1972:

2) Bente Dalheim 9.10, 5) Marianne Eriksen 9.44, 6) Anne Holm 9.53, 9) Laila Karlsen 10.02, 12) Gunvor Dalen 10.41, 15) Hilde Omland 10.51, 18) Monica Omland 11.21

Gutter 1971:

4) Peder Håbestad 8.26, 6) Rune Jensen 8.50, 16) Jonny Simonsen 9.50

Jenter 1971:

1) Rita Aaberg 8.23, 3) Linda Andersen 9.08, 10) Mona Lill Steine 10.54

Gutter 1970:

5) Tore Sivertsen 8.06, 12) Frode Løvåsen 8.48, 19) Steinar Furre 10.09

Jenter 1970:

3) Gerda Jenny Nilsen 9.06, 8) Kate Jørgensen 10.15

 

"Mini-VM" i Froland lørdag 30/1 (Froland IL):

Gutter 12 år (3 km):

7) Jan Audun Thorsen 13.33, 22) Jan Tørres Esketveit 14.40, 30) Bjørn Nilsen 15.03

Gutter 13 år (3 km):

1) Magne Nilsen 11.40

Gutter 14 år (5 km):

4) Arild Rydningen 17.37, 11) Jan Erik Eriksen 18.11

Jenter 14 år (5 km):

4) Anna Signe Dønnestad 19.38, 5) Bodil Stormoen 20.03, 7) Heidi Stormoen 20.32

Gutter 15 år (5 km):

1) Nils Olav Karlsen 16.02

Jenter 15 år (5 km):

1) Grete Homdrom 19.07

Gutter 16 år (10 km):

4) Glenn Risbruna 36.42

Jenter 16 år (5 km):

1) Turid Dalen 18.12

Damer B (5 km):

1) Inga Pedersen 18.30

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 20.21

 

Trollrennet på Evje søndag 31/1 (Otra IL):

Gutter 10 år

18) Sven Åge Esketveit 8.38

Gutter 12 år:

1) Jan Audun Thorsen 10.37, 9) Jan Tørres Esketveit 11.44, 14) Bjørn Nilsen 12.11

Gutter 13 år:

1) Magne Nilsen 9.24

Gutter 14 år:

1) Arild Rydningen 13.04, 6) Jan Erik Eriksen 14.04

Jenter 14 år:

2) Anna Signe Dønnestad ?) Bodil Stormoen, ?) Heidi Stormoen

Gutter 15 år:

5) Nils Olav Karlsen 12.48

Jenter 15 år:

3) Grete Homdrom 15.27

Gutter 16 år:

2) Glenn Risbruna 27.20

Jenter 16 år:

1) Turid Dalen 14.48

 

Turrennet Heia-Holt søndag 31/1 (Vegårshei IL/Holt IF):

Klasse M6 (24 km):

1) Kåre Karlsen 1.26.55

 

KM på Stuenes lørdag 6/2 (IL Sørfjell):

Gutter 12 år:

3) Jan Audun Thorsen 8.11, 16) Bjørn Nilsen 9.05, 22) Jan Tørres Esketveit 9.23

Gutter 13 år:

1) Magne Nilsen 7.15 (KRETSMESTER !)

Jenter 13 år:

6) Anne Brit Sivertsen 9.41

Gutter 14 år:

4) Arild Rydningen 14.56, 7) Jan Erik Eriksen 15.21

Jenter 14 år:

3) Anna Signe Dønnestad 16.34, 6) Heidi Stormoen 17.33, 7) Bodil Stormoen 17.40

Gutter 15 år:

1) Nils Olav Karlsen 14.04 (KRETSMESTER !)

Jenter 15 år:

1) Grete Homdrom 16.19 (KRETSMESTER !)

 

Kretsrenn på Birkenlund lørdag 6/2 (IK Grane):

Gutter 16 år (10 km):

5) Glenn Risbruna 39.30

Jenter 16 år (5 km):

2) Turid Dalen 21.18

Damer B (5 km):

1) Inga Pedersen 21.17

 

Skiligarenn i Landvik lørdag 6/2 (IL Imås):

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 3.31, 4) Egil Eriksen 3.49, 24) Per Øyvind Omland 4.40, 26) Stian Benny Buflaten 4.41, 27) Tore Lillestø 4.42, 30) Rune Steine 4.55, 32) John Egil Jensen 5.23

Jenter 1974:

1) Lene Haaheim 3.54, 11) Anita Homdrom 5.16, 12) Beathe Dalheim 5.19, 16) Monica Osmundsen 5.59

Gutter 1973:

9) Kurt Jørgensen 3.42, 15) Morten Omland 4.01, 24) Rune Lillestø 4.22

Jenter 1973:

1) Kari Anne Buflaten 3.30, 1) Anette Jensen 3.30, 4) Marianne Andersen 3.43, 5) Inger Marit Jensen 3.46, 8) Elisabeth Nilsen 4.10, 12) Marianne Fossnes 4.22, 13) Hilde Hansen 4.26, 18) Aina Rydningen 5.03, 19) Astri Maria Steine 5.04

Gutter 1972:

1) Geir Steine 7.23, 4) Svenn Åge Esketveit 7.38, 9) Bjørn Rydningen 8.50, 15) Lars Gunnar Dønnestad 9.09, 16) Christer Simonsen 9.46, 18) Steinar Omholt 10.24, 20) Dag Anders Omholt 10.33

Jenter 1972:

4) Bente Dalheim 8.16, 5) Marianne Eriksen 8.17, 7) Laila Karlsen 8.21, 8) Anne Holen 8.22, 9) Monica Omland 8.36, 13) Hilde Omland 9.13, 15) Gunvor Dalen 9.32

Gutter 1971:

3) Peder Håbestad 7.05, 6) Rune Jensen 7.46, 14) Jonny Simonsen 10.08

Jenter 1971:

1) Rita Aaberg 7.05, 2) Linda Andersen 7.11, 12) Mona Lill Steine 8.59

Gutter 1970:

5) Tore Sivertsen 6.46, 6) Kåre Ragnar Aaberg 6.54, 8) Roy Harald Asbjørnsen 7.00, 16) Frode Løvåsen 7.47, 17) Steinar Furre 7.59

Jenter 1970:

4) Kate Jørgensen 8.38, 5) Gerda Jenny Nilsen 8.39

 

KM stafett på Stuenes søndag 7/2 (IL Sørfjell):

Gutter (3x3 km):

1) Rygene IL 1 (Arild Rydningen, Magne Nilsen, Nils Olav Karlsen) 21.26 (KRETSMESTRE !), 10) Rygene IL 2 23.41

Jenter (3x3 km):

1) Rygene IL (Heidi Stormoen, Bodil Stormoen, Anna Signe Dønnestad) 24.20 (KRETSMESTRE !)

 

Fagerheiløpet søndag 7/2 (Tvedestrand TIF):

Klasse K5 (32 km):

1) Borgny Karlsen 2.10.00

 

Kretsrenn ved Sandnes Skole lørdag 13/2 (Østre Tromøy TIK):

Gutter 12 år (3 km):

9) Jan Tørres Esketveit 13.17, 15) Bjørn Nilsen 13.32

Jenter 13 år (3 km):

4) Anne Brit Sivertsen 15.40

Gutter 14 år (5 km):

11) Jan Erik Eriksen 16.56

Gutter 16 år (10 km):

4) Glenn Risbruna 31.06

Jenter 16 år (5 km):

1) Turid Dalen 16.35

Damer B (5 km):

1) Inga Pedersen 17.47

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 17.50

 

Områdemesterskap i Telemark lørdag 13/2 (Gjerpen IF):

Gutter 12 år (3 km):

5) Jan Audun Thorsen 13.19

Gutter 13 år (3 km):

8) Magne Nilsen 13.11

Gutter 14 år (5 km):

10) Arild Rydningen 17.32

Jenter 14 år (5 km):

4) Anna Signe Dønnestad 19.30, 13) Heidi Stormoen 20.51, 16) Bodil Stormoen 21.45

Gutter 15 år (5 km):

8) Nils Olav Karlsen 16.58

Jenter 15 år (5 km):

4) Grete Homdrom 18.54

 

Brentebergløpet søndag 14/2 (Gjerstad IL/Idun IL):

Klasse K4 og K5 (23 km):

1) Borgny Karlsen 1.22.04

 

Cuprenn på Rykene lørdag 20/2 (Rygene IL):

Gutter 12 år (3 km):

2) Jan Audun Thorsen 12.25, 11) Bjørn Nilsen 13.57

Gutter 13 år (3 km):

1) Magne Nilsen 11.00

Jenter 13 år (3 km):

8) Anne Brit Sivertsen 14.58, 9) Monika Rydningen 17.06

Gutter 14 år (5 km):

1) Arild Rydningen 22.14, 9) Jan Erik Eriksen 24.10

Jenter 14 år (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 24.33, 5) Bodil Stormoen 26.17, 6) Heidi Stormoen 26.21

Gutter 15 år (5 km):

2) Nils Olav Karlsen 21.54

Jenter 15 år (5 km):

1) Grete Homdrom 25.42

Gutter 16 år (10 km):

5) Glenn Risbruna 34.03

Jenter 16 år (5 km):

2) Turid Dalen 24.12

Damer B (5 km):

1) Inga Pedersen 24.01

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 26.57

Herrer E (15 km):

1) Kåre Karlsen 57.46

 

Skiligarenn på Rykene søndag 21/2 (Rygene IL):

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 3.35, 5) Egil Eriksen 3.57, 16) Tore Lillestø 4.25, 19) Stian Benny Buflaten 4.26, 23) Rune Steine 4.49, 23) Kai Stahl Risholt 4.49, 27) Helge Rydningen 5.06, 32) John Egil Jensen 5.32

Jenter 1974:

3) Beathe Dalheim 4.02, 4) Lene Haaheim 4.10, 8) Anita Homdrom 4.23, 19) Monica Osmundsen 5.04

Gutter 1973:

10) Kurt Jørgensen 3.44, 16) Morten Omland 3.57, 23) Rune Lillestø 4.14

Jenter 1973:

1) Anette Jensen 3.28, 2) Kari Anne Buflaten 3.31, 3) Astri Maria Steine 3.32, 4) Marianne Andersen 3.40, 5) Inger Marit Jensen 3.43, 7) Hilde Hansen 3.49, 8) Elisabeth Nilsen 3.55, 11) Anita Omland 4.05, 13) Marianne Fossnes 4.07, 19) Aina Rydningen 4.21

Gutter 1972:

1) Svenn Åge Esketveit 11.06, 2) Geir Steine 11.09, 8) Lars Gunnar Dønnestad 12.34, 11) Bjørn Rydningen 13.03, 15) Dag A. Omholt 13.33, 17) Steinar Omholt 13.41, 19) Christer Simonsen 14.22

Jenter 1972:

1) Bente Dalheim 11.42, 3) Marianne Eriksen 12.34, 6) Laila Karlsen 12.44, 7) Anne Holen 12.57, 8) Monica Omland 13.08, 13) Gunvor Dalen 14.35

Gutter 1971:

2) Peder Håbestad 10.54, 4) Rune Jensen 11.20, 18) Johnny Simonsen 13.37

Jenter 1971:

1) Rita Aaberg 10.35, 2) Linda Andersen 11.41, 6) Mona Lill Steine 13.18

Gutter 1970:

2) Kåre Ragnar Aaberg 9.55, 4) Tore Sivertsen 10.11, 10) Roy Harald Asbjørnsen 10.52, 15) Frode Løvåsen 11.50, 21) Steinar Furre 12.21

Jenter 1970:

4) Kate Jørgensen 12.18, 6) Gerda Jenny Nilsen 12.38

 

SM ved Skarpengland skole på Øvrebø lørdag 27/2 (IL Vindbjart):

Gutter 12 år:

2) Jan Audun Thorsen

Jenter 14 år:

2) Anna Signe Dønnestad

Gutter 15 år:

4) Nils Olav Karlsen

Jenter 16 år:

2) Turid Dalen

Klasse D:

1) Borgny Karlsen (SØRLANDSMESTER !)

 

SM ved Skarpengland skole på Øvrebø søndag 28/2 (IL Vindbjart):

Gutter:

1) Rygene IL (Jan Audun Thorsen, Nils Olav Karlsen, Arild Rydningen)

Jenter:

1) Rygene IL (Hilde Stormoen, Bodil Stormoen, Anna Signe Dønnestad)

 

Fjellmannsløpet søndag 28/2 (Treungen IL/Vegårshei IL):

Klasse M6 (50 km):

2) Kåre Karlsen 3.11.55

 

KM i stafett på Vegårshei lørdag 6/3 (Tvedestrand TIF):

Herrer junior:

2) Rygene IL ( Arild Rydningen, Nils Olav Karlsen, Glenn Risbruna) 52.26

Damer:

2) Rygene IL (Turid Dalen, Grete Homdrom, Inga Pedersen) 59.09

 

Landsrenn på Vegårshei søndag 7/3 (Vegårshei IL):

Gutter 12 år (3 km):

1) Jan Audun Thorsen 9.46, 18) Jan Tørres Esketveit 11.36

Gutter 13 år (3 km):

1) Magne Nilsen 9.12

Jenter 13 år (3 km):

7) Anne Brit Sivertsen 12.05

Gutter 14 år (5 km):

1) Arild Rydningen 18.56, 8) Jan Erik Eriksen 20.16

Jenter 14 år (5 km):

2) Anna Signe Dønnestad 22.18, 4) Heidi Stormoen 23.21, 6) Bodil Stormoen 24.10

Gutter 15 år (5 km):

3) Nils Olav Karlsen 18.32

Jenter 16 år (5 km):

2) Turid Dalen 21.50

Damer B (5 km):

1) Inga Pedersen 20.36

 

Himmelsynaløpet søndag 7/3 (Otra IL):

M5:

15) Svein Sivertsen 2.18.18

M6:

11) Kåre Karlsen 2.18.36

 

Hovedlandsrennet på Egge ved Steinkjer lørdag 13/3:

Jenter 14 år:

68) Anna Signe Dønnestad

 

Cuprenn på Selåsvatn lørdag 13/3 (IL Vardild):

Gutter 12 år (3 km):

1) Jan Audun Thorsen 11.51, 15) Bjørn Nilsen 13.48, 17) Jan Tørres Esketveit 14.02

Gutter 13 år (3 km):

1) Magne Nilsen 11.38

Jenter 13 år (3 km):

8) Anne Brit Sivertsen 15.29

Gutter 14 år (5 km):

6) Jan Erik Eriksen 20.17

Jenter 14 år (5 km):

3) Heidi Stormoen 21.55, 4) Bodil Stormoen 22.53

Gutter 15 år (5 km):

1) Nils Olav Karlsen 20.02

Jenter 16 år (5 km):

2) Turid Dalen 20.40

Damer B (5 km):

1) Inga Pedersen 20.34

Herrer E (15 km):

1) Kåre Karlsen 62.53

 

Skiligarenn på Asdal lørdag 13/3 (Øyestad IF):

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 3.13, 12) Stian Benny Buflaten 3.52, 18) Egil Eriksen 4.12, 21) Tore Lillestø 4.23

Jenter 1974:

1) Beathe Dalheim 3.39, 3) Lene Haaheim 3.52, 6) Anita Homdrom 4.08, 12) Monica Osmundsen 4.3

Gutter 1973:

26) Rune Lillstø 4.16

Jenter 1973:

1) Anette Jensen 3.18, 2) Marianne Andersen 3.20, 4) Inger Marit Jensen 3.44, 12) Aina Rydningen 4.33,

Gutter 1972:

1) Geir Steine 7.29, 2) Svenn Åge Esketveit 7.58, 5) Bjørn Rydningen 8.40, 12) Lars G. Dønnestad 9.23, 13) Dag A. Omholt 9.27, 16) Steinar Omholt 9.55

Jenter 1972:

1) Bente Dalheim 8.30, 2) Anne Holen 8.32, 4) Marianne Eriksen 8.53, 9) Laila Karlsen 9.41

Gutter 1971:

5) Rune Jensen 8.14

Jenter 1971:

1) Rita Aaberg 7.49, 2) Linda Andersen 7.59, 6) Mona Lill Steine 9.28

Gutter 1970:

2) Kåre Ragnar Aaberg 6.59, 3) Tore Sivertsen 7.12, 11) Roy Harald Asbjørnsen 7.49, 18) Steinar Furre 8.59

 

Nissedal/Tørdalløpet søndag 14/3 (Nissedal IL/IL Tøren):

K5 (30 km):

1) Borgny Karlsen 1.46.11

 

Klosterkollrennet i Skien lørdag 20/3:

Gutter 12 år:

4) Jan Audun Thorsen

Gutter 13 år:

6) Magne Nilsen

Gutter 14 år:

9) Arild Rydningen

 

Cuprenn ved Gjerstad skole søndag 21/3 (Gjerstad IL):

Gutter 12 år:

1) Jan Audun Thorsen 8.40, 12) Bjørn Nilsen 9.44, 16) Jan Tørres Esketveit 9.55

Gutter 13 år:

1) Magne Nilsen 7.54

Gutter 14 år:

4) Arild Rydningen 15.34, 5) Jan Erik Eriksen 16.03

Jenter 14 år:

2) Anna Signe Dønnestad 17.03, 6) Heidi Stormoen 19.14, 7) Bodil Stormoen 19.33

Gutter 15 år:

1) Nils Olav Karlsen 14.38

Jenter 15 år:

1) Grete Homdrom 18.07

Gutter 16 år:

5) Glenn Risbruna 35.17

Jenter 16 år:

1) Turid Dalen 17.10

 

Rankingoversikt 1982:

Gutter 12 år:

1) Jan Audun Thorsen 3p, 17) Bjørn Nilsen 36p, 24) Jan Tørres Esketveit 48p

Gutter 13 år:

1) Magne Nilsen 3p

Jenter 13 år:

9) Anne Brit Sivertsen 25p

Gutter 14 år:

4) Arild Rydningen 8p, 9) Jan Erik Eriksen 19p

Jenter 14 år:

2) Anna Signe Dønnestad 4p, 6) Heidi Stormoen 14p, 6) Bodil Stormoen 14p

Gutter 15 år:

1) Nils Olav Karlsen 3p

Jenter 15 år:

1) Grete Homdrom 3p

Gutter 16 år:

6) Glenn Risbruna 14p

Jenter 16 år:

2) Turid Dalen 4p

Damer senior B:

1) Inga Pedersen 3p

Damer senior D:

1) Borgny Karlsen 3p

Herrer senior E:

1) Kåre Karlsen 3p

 

 

SKISESONGEN 1982/83

 

MERITTER

Kretsmester langrenn:

Turid Dalen

Inga Sivertsen

Rygene IL gutter (stafett)

Sørlandsmester langrenn:

Magne Nilsen

Rygene IL gutter (stafett)

 

RYGENES KLUBBMESTERSKAP ONSDAG 9/3

Hopprenn:

Gutter 1975:

1) John Egil Jensen 89.0

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 116.5, 2) Rune hansen 109.5

Gutter 1972:

1) Anders Samuelsen 97.5

Gutter 1971:

1) Gunnar Homdrom 134.0

Gutter 1970:

1) Gustav Samuelsen 126.5, 2) Kåre Ragnar Aaberg 122.0

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen 121.5, 2) Bjørn Nilsen 119.5

Gutter 1967:

1) Paul Øyvind Jensen 126.5, 2) Jan Erik Eriksen 124.0, 3) Oddvar Øiestad 118.0

Gutter 1965:

1) Kurt Vidar Nilsen 130.0

18-35 år:

1) Roald Jensen 142.0, 2) Bjarne Thorsen 133.0

Over 35 år:

1) Finn Nilsen 135.8

Jenter 1971:

1) Rita Aaberg 105.0

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad 132.0

 

Langrenn:

Gutter 1978:

1) Egil Furre 3.59, 2) Audun Håbestad 6.37

Jenter 1978:

1) Camilla Johnsen 3.56

Gutter 1977:

1) Jens Vidar Jensen 2.37, 2) Einar Livollen 2.45, 3) Atle Hansen 3.40

Jenter 1977:

1) Marit Homdrom 3.07, 2) Magny Lie Nilsen 5.25

Gutter 1976:

1) Trond Nilsen 2.02, 2) Kay Stahl Risholt 2.11, 3) Steven Johnsen 2.16, 4) Jarle Aanonsen 2.19, 5) Trond Gundersen 2.21, 6) Trygve Oveland Nilsen 2.24, 7) Tommy Håbestad 2.50, 8) Geir Egil Olsen 3.07

Jenter 1976:

1) Silje Hansen 2.24, 2) Katrine Haaheim 2.27, 3) Susanne Haaheim 2.33, 4) Line steine 3.15

Gutter 1975:

1) Egil Eriksen 1.47, 2) Steinar Kjølsrud 1.58, 3) Ole Rydningen 2.00, 4) Leif Olaf Sonesen 2.08, 5) Helge Rydningen 2.12, 5) John Egil Jensen 2.12, 7) Torfinn Livollen 2.25, 8)Harald Øiestad 2.29

Jenter 1975:

1) Hilde Hansen 2.41, 2) Wendy Iren Jakobsen 2.48, 3) Lene Hansen 3.22

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 3.29, 2) Svenn Roy Dalen 4.03, 3) Stian Benny Buflaten 4.10, 4) Steinar O. Nilsen 4.19, 5) Ånund Holen 4.25, 6) Rune Hansen 4.26

Jenter 1974:

1) Beate Dalheim 3.36, 2) Lene Haaheim 3.47, 3) Anita Homdrom 4.01, 4) Merethe Kittelsen 4.47, 5) Monica Nygård 5.08

Gutter 1973:

1) Kurt Jørgensen 3.28, 2) Kjetil Johnsen 3.55, 3) Ronny Halvorsen 4.42

Jenter 1973:

1) Anette Jensen 3.26, Marianne Andersen 3.41, 2) Kari Ann Buflaten 3.41, 4) Inger Marit Jensen 3.51, 5) Hilde Hansen 3.55, 6) Anne Gerd Thorsen 4.00, 7) Anita Omland 4.01, 7) Elisabeth Nilsen 4.01, 9) Astri Marie Steine 4.10, 10) Aina Rydningen 4.17, 11) Anita Guttormsen 4.33

Gutter 1972:

1) Geir Steine 3.12, 2) Svenn Åge Esketveit 3.12, 3) Steinar Omholt 3.38, 4) Bjørn Rydningen 3.42, 5) Kenneth Larsen 3.48, 6) Lars Gunnar Dønnestad 4.09

Jenter 1972:

1) Marianne O. Eriksen 3.14, 2) Anne Holen 3.18, 3) Bente Dalheim 3.19, 4) Hilde Omland 4.07

Gutter 1971:

1) Peder Håbestad 10.35, 2) Rune Jensen 11.01, 3) Rikki Aanonsen 11.06, 4) Gunnar Homdrom 12.38

Jenter 1971:

1) Rita Aaberg 10.13, 2) Linda Andersen 11.05, 3) Mona Lill Steine 12.52

Gutter 1970:

1) Kåre Ragnar Aaberg 9.03, 1) Tore Sivertsen 9.03, 3) Frode Løvåsen 11.01, 4) Steinar Furre 11.27, 5) Odd Inge Nilsen 12.29, 6) Nils Arne Olsen 14.29

Jenter 1970:

1) Gerda Jenny Nilsen 12.12, 2) Linda Halvorsen 14.24

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen 16.47, 2) Bjørn Nilsen 18.52, 3) Jan Tørres Esketveit 19.58

Jenter 1969:

1) Margit Holen 11.05

Gutter 1968:

1) Magne Nilsen 15.22

Jenter 1968:

1) Anne Brit Sivertsen 11.16

Gutter 1967:

1) Jan Erik Eriksen 16.04, 2) Arild Rydningen 16.17, 3) Øyvind Johansen 22.34, 4) Oddvar Øiestad 24.59

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad 18.25, 2) Heidi Stormoen 20.08, 3) Bodil Stormoen 20.11

Gutter 1965:

1) Glenn Risbruna 15.58

Jenter 1965:

1) Turid Dalen 17.34

Damer 18-35 år:

1) Inga Sivertsen 16.45

Damer over 35 år:

1) Borgny Karlsen 19.11

Herrer 18-35 år:

1) Grunde Stormoen 20.15

Over 35 år:

1) Svein Sivertsen 15.47, 2) Kåre Karlsen 16.10, 3) Finn Eriksen 17.31, 4) Knut Furre 17.49, 5) Jens Mortensen 19.35

 

Kombinert:

Under 11 år:

1) Kai Aaberg 336.5, 2) John Egil Jensen 309.0, 3) Rune Hansen 293.3

11-13 år:

1) Kåre Ragnar Aaberg 342.0, 2) Gunnar Homdrom 246.5

13-15 år:

1) Jan Audun Thorsen 341.5, 2) Bjørn Nilsen 289.5

15-18 år:

1) Jan Erik Eriksen 344.0, 2) Oddvar Øiestad 224.0

Jenter 11 år:

1) Rita Aaberg 325.0

Jenter 15 år:

1) Anna Signe Dønnestad 352.0

 

HOPPRENN

Jolerennet i Vinje onsdag 29/12 (Vinje IL):

Klasse 11 år:

9) Gunnar Homdrom

 

Kretsrenn på Ubergsmoen søndag 9/1 (Øyestad IF):

Klasse 11 år:

9) Gunnar Homdrom 181.5

 

Kretsrenn på Ubergsmoen lørdag 15/1 (Vegårshei IL):

Klasse 11 år:

16) Gunnar Homdrom 206.0

 

Renn i Tallaksbrubakken i Haukeligrend lørdag 29/1:

Klasse 11 år:

3) Gunnar Homdrom

 

Kretsrenn på Ubergsmoen søndag 30/1 (IL Vegard):

Klasse 11 år:

9) Gunnar Homdrom 204.0

 

Kretsrenn i Bråvikbakken lørdag 5/2 (Tverdalsøy & Flosta IL):

Klasse 11 år:

7) Gunnar Homdrom 155.0

 

Traumarennet lørdag 12/2 (IF Trauma):

Klasse 11 år:

4) Gunnar Homdrom 139.9

 

Kveldsrenn i Brattåsen onsdag 16/2 (Øyestad IF):

Klasse 11 år:

7) Gunnar Homdrom 143.2

 

Kretsrenn i skolebakken i Herefoss lørdag 19/2 (Herefoss IL):

Klasse 11 år:

8) Gunnar Homdrom 164.9

 

Cuprenn i Likollen søndag 20/2 (Holt IF):

Klasse 11 år:

8) Gunnar Homdrom 185.0

 

Kretsrenn i Hasåsen søndag 6/3 (Idun IL):

Klasse 11 år:

7) Gunnar Homdrom 189.0

 

Cuprenn i Likollen torsdag 17/3 (Holt IF):

Klasse 11 år:

6) Gunnar Homdrom 132.0

 

Rekruttrenn på Ubergsmoen lørdag 19/3 (Øyestad IF):

Klasse 7 år:

Rune Hansen, Kai Aaberg

Klasse 11 år:

Gunnar Homdrom

 

LANGRENN

Kretsrenn på Vegårshei mandag 27/12 (Vegårshei IL):

Gutter 12 år (3 km):

5) Kåre Ragnar Aaberg 10.17, 6) Tore Sivertsen 10.18

Gutter 13 år (3 km):

1) Jan Audun Thorsen 9.15, 12) Bjørn Nilsen 10.14, 21) Jan Tørres Esketveit 10.57

Gutter 14 år (6 km):

1) Magne Nilsen 17.37

Gutter 15 år (6 km):

3) Arild Rydingen 17.09, 9) Jan Erik Eriksen 18.23

Jenter 15 år (6 km):

3) Anna Signe Dønnestad 20.13, 6) Heidi Stormoen 22.04, 7) Bodil Stormoen 23.13

Jenter 16 år (6 km):

1) Grete Homdrom 20.53

Gutter 17 år (10 km):

3) Glenn Risbruna 27.40

 

Heddalsrennet:

Gutter 14 år:

1) Magne Nilsen

 

Kretsrenn i Gjerstad lørdag 8/1 (Gjerstad IL):

Gutter 12 år (3 km):

3) Tore Sivertsen 10.29, 5) Kåre Ragnar Aaberg 10.41

Gutter 13 år (3 km):

2) Jan Audun Thorsen 9.45, 6) Bjørn Nilsen 10.16, 14) Jan Tørres Esketveit 10.44

Jenter 13 år (3 km):

11) Margit Holen 10.57

Gutter 14 år (5 km):

1) Magne Nilsen 15.59

Gutter 15 år (5 km):

1) Arild Rydningen 16.06, 4) Jan Erik Eriksen 16.57, 11) Paul Øyvind Jensen 21.45

Jenter 15 år (5 km):

2) Heidi Stormoen 18.56

 

KM i Gjerstad lørdag 8/1 (Gjerstad IL):

Gutter 17 år (10 km):

5) Glenn Risbruna 27.29

Jenter 17 år (5 km):

1) Turid Dalen 15.09 (KRETSMESTER !)

Damer B (5 km):

1) Inga Sivertsen 14.29 (KRETSMESTER !)

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 17.05

Herrer D (15 km):

5) Svein Sivertsen 41.36

Herrer E (15 km):

1) Kåre Karlsen 42.31

 

KM stafett i Gjerstad søndag 9/1 (Gjerstad IL):

Damer (3x5 km):

2) Rygene IL (Turid Dalen, Anna Signe Dønnestad, Inga Sivertsen) 39.52

 

Landsrenn på Tveit i Åmli lørdag 15/1 (Øyestad IF):

Gutter 12 år (3 km):

3) Tore Sivertsen 10.34, 5) Kåre Ragnar Aaberg 10.40

Gutter 13 år (3 km):

3) Jan Audun Thorsen 9.38, 10) Bjørn Nilsen 10.30

Gutter 14 år (5 km):

1) Magne Nilsen 14.04

Gutter 15 år (5 km):

4) Arild Rydningen 13.53, 10) Jan Erik Eriksen 14.38

Jenter 15 år (5 km):

4) Anna Signe Dønnestad 16.07, 8) Heidi Stormoen 17.27, 9) Bodil Stormoen 18.42

Gutter 17 år (10 km):

6) Glenn Risbruna 29.21

Jenter 17 år (5 km):

3) Turid Dalen 15.27

Damer B (5 km):

3) Inga Sivertsen 15.54

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 18.22

Herrer D (15 km):

9) Svein Sivertsen 46.44

Herrer E (15 km):

1) Kåre Karlsen 45.38

 

Områderenn i Siljan søndag 16/1:

Gutter 12 år:

10) Kåre Ragnar Aaberg, 11) Tore Sivertsen

Gutter 13 år:

2) Jan Audun Thorsen, 16) Bjørn Nilsen

Gutter 14 år (5 km):

1) Magne Nilsen 21.38

Gutter 15 år (5 km):

1) Arild Rydningen 21.06

Jenter 15 år (5 km):

5) Anna Signe Dønnestad 25.50

Jenter 17 år (5 km):

1) Turid Dalen 25.05

 

Landsrenn i Heddal lørdag 22/1:

Gutter 14 år:

2) Magne Nilsen

 

Landsrenn på Tveit i Åmli søndag 23/1 (IL Dristug):

Gutter 12 år:

8) Kåre Ragnar Aaberg 9.41

Gutter 13 år:

4) Jan Audun Thorsen 8.38, 11) Bjørn Nilsen 9.14

Gutter 14 år:

1) Magne Nilsen 15.56

Gutter 15 år:

1) Arild Rydningen 16.04, 5) Jan Erik Eriksen 17.17, 10) Paul Øyvind Jensen 21.53

Jenter 15 år:

1) Anna Signe Dønnestad 18.04, 6) Heidi Stormoen 20.23

Jenter 17 år:

1) Turid Dalen 18.18

Damer B:

2) Inga Sivertsen 17.53

Herrer D:

2) Svein Sivertsen 38.47

 

Kretsrenn i Gjøvdal lørdag 29/1 (Østre Tromøy TIK):

Gutter 12 år (3 km):

1) Tore Sivertsen 9.09, 3) Kåre Ragnar Aaberg 9.16

Gutter 13 år (3 km):

1) Jan Audun Thorsen 8.39, 3) Bjørn Nilsen 9.13

Gutter 14 år (5 km):

1) Magne Nilsen 16.39

Gutter 15 år (5 km):

1) Arild Rydningen 17.09, 3) Jan Erik Eriksen 18.57

Jenter 15 år (5 km):

3) Anna Signe Dønnestad 20.50, 5) Bodil Stormoen 22.25

Gutter 17 år (10 km):

3) Glenn Risbruna 32.08

Jenter 17 år (10 km):

2) Turid Dalen 34.45

Damer B (10 km):

1) Inga Sivertsen 33.34

Herrer D (15 km):

2) Svein Sivertsen 45.14

Herrer E (15 km):

1) Kåre Karlsen 46.37

 

SM på Birkenlund lørdag 5/2 (IK Grane/Øyestad IF):

Gutter 12 år (3 km):

4) Kåre Ragnar Aaberg 14.20, 16) Tore Sivertsen 15.02

Gutter 13 år (3 km):

2) Jan Audun Thorsen 13.07, 7) Bjørn Nilsen 13.50

Gutter 14 år (5 km):

1) Magne Nilsen 20.50 (SØRLANDSMESTER !)

Gutter 15 år (5 km):

3) Arild Rydningen 20.51, 8) Jan Erik Eriksen 22.21

Jenter 15 år (5 km):

5) Anna Signe Dønnestad 24.16

Gutter 17 år (10 km):

4) Glenn Risbruna 44.07

Jenter 17 år (5 km):

2) Turid Dalen 22.58

Damer B (5 km):

4) Inga Sivertsen 22.23

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 26.09

Herrer D (15 km):

5) Svein Sivertsen 67.24

 

SM i stafett på Birkenlund søndag 6/2 (IK Grane/Øyestad IF):

Gutter inntil 42 år:

1) Rygene IL (Arild Rydningen, Jan Audun Thorsen, Magne Nilsen) 38.02 (SØRLANDSMESTRE !), 9) Rygene IL II 41.02

Damer senior:

3) Rygene IL 73.33

 

Områderenn på Nes Verk lørdag 12/2 (Holt IF):

Gutter 12 år (3 km):

3) Tore Sivertsen 11.00, 4) Kåre Ragnar Aaberg 11.03

Gutter 13 år (3 km):

2) Jan Audun Thorsen 10.22, 5) Bjørn Nilsen 10.41, 18) Jan Tørres Esketveit 11.57

Gutter 14 år (5 km):

1) Magne Nilsen 15.31

Gutter 15 år (5 km):

3) Arild Rydningen 16.01, 8) Jan Erik Eriksen 16.58, 15) Paul Øyvind Jensen 22.18

Jenter 15 år (5 km):

3) Anna Signe Dønnestad 19.04

Gutter 17 år (10 km):

4) Glenn Risbruna 34.00

Jenter 17 år (5 km):

2) Turid Dalen 19.05

Damer B (5 km):

1) Inga Sivertsen 17.03

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 21.06

Herrer D (15 km):

2) Svein Sivertsen 52.13

 

Skiligarenn på Jomås lørdag 12/2 (Froland IL):

Gutter 1975:

1) Egil Omholt Eriksen 4.07, 3) Leif Olaf Sonesen 4.27, 7) Ole Rydningen 4.42, 9) Trond Nilsen 4.59, 14) John Egil Jensen 5.25, 21) Jens Vidar Jensen 6.55, 22) Geir Egil Olsen 7.48

Jenter 1975:

7) Silje Hansen 5.17, 14) Line Steine 5.54, 16) Kathrine Haaheim 6.00, 16) Susanne Haaheim 6.00

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 3.32, 14) Stian Benny Buflaten 4.14, 17) Rune Hansen 4.22

Jenter 1974:

2) Beate Dalheim 4.10, 3) Lene Haaheim 4.27, 4) Anita Homdrom 4.35

Gutter 1973:

11) Kurt Jørgensen 7.07

Jenter 1973:

1) Anette Jensen 6.31, 2) Kari Anne Buflaten 6.57, 3) Marianne Andersen 7.02, 4) Hilde Hansen 7.05, 6) Elisabeth Nilsen 7.31, 10) Aina Rydningen 7.53, 11) Astri Steine 8.34

Gutter 1972:

3) Geir Steine 5.58, 4) Bjørn Rydningen 6.10, 6) Svenn Åge Esketveit 6.13, 11) Steinar Omholt 6.42, 14) Lars Gunnar Dønnestad 7.13

Jenter 1972:

1) Bente Dalheim 6.33, 3) Marianne Omholt Eriksen 6.44, 5) Anne Holen 6.49

Jenter 1971:

2) Rita Aaberg 5.37, 4) Linda Andersen 5.58, 13) Mona Lill Steine 7.42

 

Landsrenn på Vegårshei søndag 13/2 (Vegårshei IL):

Gutter 12 år (3 km):

3) Kåre Ragnar Aaberg 10.38, 5) Tore Sivertsen 10.44

Gutter 13 år (3 km):

1) Jan Audun Thorsen, 9.48 2) Bjørn Nilsen 10.05

Gutter 14 år (5 km):

1) Magne Nilsen 18.21

Gutter 15 år (5 km):

2) Arild Rydningen 18.19

Jenter 15 år (5 km):

4) Anna Signe Dønnestad 21.21

Gutter 17 år (10 km):

4) Glenn Risbruna 39.19

Jenter 17 år (5 km):

1) Turid Dalen 20.28

Damer B (5 km):

1) Inga Sivertsen 19.48

 

Brentebergløpet søndag 13/2 (Gjerstad IL/ Idun IL):

M7 (23 km):

1) Kåre Karlsen 1.24.46

 

KM på Rykene lørdag 19/2 (Rygene IL):

Gutter 12 år (3 km):

3) Kåre Ragnar Aaberg 13.49, 6) Tore Sivertsen 14.08

Gutter 13 år (3 km):

2) Jan Audun Thorsen 12.57, 10) Bjørn Nilsen 13.42, 22) Jan Tørres Esketveit 14.22

Gutter 15 år (5 km):

5) Arild Rydningen 19.23, 10) Jan Erik Eriksen 20.00, 17) Paul Øyvind Jensen 24.19

Jenter 15 år (5 km):

3) Anna Signe Dønnestad 21.52, 6) Inger Liv Buflaten 29.33

 

Rygene IL's jubileumsrenn lørdag 19/2 (Rygene IL):

Jenter 16 år (5 km):

3) May Brit Buflaten 24.48

Gutter 17 år (10 km):

3) Glenn Risbruna 40.37

Jenter 17 år (5 km):

2) Turid Dalen 20.22

Damer B (5 km):

1) Inga Sivertsen 20.01

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 23.53

Herrer D (15 km):

2) Svein Sivertsen 64.05

Herrer E (15 km):

1) Kåre Karlsen 62.04

 

KM i stafett på Rykene søndag 20/2 (Rygene IL):

Gutter:

1) Rygene IL (Arild Rydningen, Jan Audun Thorsen, Magne Nilsen) (KRETSMESTRE !)

Jenter:

?) Rygene IL

 

Junior-NM i Holmenkollen fredag 25/2:

Jenter 17 år (5 km):

63) Turid Dalen 19.44.5

 

Kretsrenn ved Hope skole lørdag 26/2 (Hope IL):

Gutter 13 år (3 km):

10) Jan Tørres Esketveit 11.43

Jenter 15 år (5 km):

1) Bodil Stormoen 16.54

Yngre junior (10 km):

3) Glenn Risbruna 28.13

Damer B (10 km):

1) Inga Sivertsen 29.17

Damer D (10 km):

1) Borgny Karlsen 34.27

 

Områdemesterskap i Øvrebø lørdag 26/2 (Greipstad IL):

Gutter 12 år (3 km):

16) Tore Sivertsen 13.00, 20) Kåre Ragnar Aaberg 13.13

Gutter 13 år (3 km):

7) Jan Audun Thorsen 12.04, 18) Bjørn Nilsen 12.42

Gutter 14 år (5 km):

2) Magne Nilsen 17.13

Gutter 15 år (5 km):

7) Arild Rydningen 17.05, 15) Jan Erik Eriksen 17.46

Jenter 15 år (5 km):

9) Anna Signe Dønnestad 19.53

 

Områdemesterskapet stafett i Øvrebø søndag 27/2 (Greipstad IL):

Gutter 12-13 år (3x3 km):

1) Aust-Agders 1. lag (Olav Bråthen, Jan Audun Thorsen, Erik Dybesland) 32.26, 8) Aust Agders 2. lag (Anders Skorstøl, Erik Johnsen, Bjørn Nilsen) 34.35

Gutter 14-15 år (3x5 km):

1) Aust-Agders 1. lag (Arild Rydningen, Trond Felle, Bjørgulv Lund) 47.05, 5) Aust-Agders 2. lag (Magne Nilsen, Rune Løvjomås, Jon Myrvang) 49.10

 

Fjellmannsløpet søndag 27/2 (Treungen IL/Vegårshei IL):

M7 (50 km):

1) Kåre Karlsen 2.44.03

 

Hovedlandsrennet på Gjøvik lørdag 5/3:

Gutter 14 år (5 km):

15) Magne Nilsen 16.40

 

Kretsrenn på Øynaheia lørdag 5/3 (ABK):

Gutter 12 år (3 km):

2) Tore Sivertsen 14.30, 4) Kåre Ragnar Aaberg 14.55

Gutter 13 år (3 km):

1) Jan Audun Thorsen 13.36, 3) Bjørn Nilsen 14.30, 17) Jan Tørres Esketveit 15.39

Gutter 15 år (5 km):

3) Jan Erik Eriksen 18.12

Jenter 15 år (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 19.32, 4) Bodil Stormoen 22.32, 5) Heidi Stormoen 22.38

Gutter 17 år (10 km):

3) Glenn Risbruna 37.07

Jenter 17 år (5 km):

1) Turid Dalen 18.18

Herrer D (10 km):

2) Svein Sivertsen 36.03

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 21.25

 

Hovedlandsrennet stafett på Gjøvik søndag 6/3:

Gutter:

55) Aust-Agder (Bjørgulv Lund, Magne Nilsen, Svein Erik Felle)

 

Himmelsynaløpet søndag 6/3 (IL Gry/Otra IL):

M7:

2) Kåre Karlsen 2.43.38

 

Ungdomsstafetten i Holmenkollen lørdag 12/3:

Gutter/jenter:

5) Aust-Agder (Bjørgulv Lund, Inger Lene Sætra, Magne Nilsen, Torild Landberg)

 

Renn i Herkules Idrettspark lørdag 12/3:

Jenter 17 år:

1) Turid Dalen

 

Stafett i Herkules Idrettspark søndag 13/3:

Gutter:

3) Rygene IL 1, 7) Rygene IL 2

 

Nissedal/Tørdalløpet søndag 13/3:

K5 (30 km):

1) Borgny Karlsen 1.55.53

 

Cuprenn på Øynaheia søndag 20/3 (Herefoss IL):

Gutter 12 år (3 km):

2) Tore Sivertsen 13.44

Gutter 13 år (3 km):

2) Jan Audun Thorsen 12.40

Jenter 15 år (5 km):

3) Anna Signe Dønnestad 28.18

Jenter yngre junior (5 km):

1) Turid Dalen 26.35

Gutter yngre junior (10 km):

2) Glenn Risbruna 37.52

Herrer D (15 km):

3) Svein Sivertsen 62.58

 

Landsrenn på Gautefall lørdag 26/3 (Kragerø IF/Treungen IF/Bostrak IL):

Gutter 15 år (5 km):

3) Arild Rydningen

 

Raulandsstafetten søndag 27/3:

Gutter:

2) Rygene IL (Arild Rydningen, Jan Audun Thorsen, Magne Nilsen)

 

Kilebygda:

Gutter 13 år:

2) Jan Audun Thorsen

Gutter 14 år:

1) Magne Nilsen

Gutter 15 år:

1) Arild Rydningen

 

Langrennscupen 1983:

Gutter 12 år:

3) Tore Sivertsen, 5) Kåre Ragnar Aaberg

Gutter 13 år:

2) Jan Audun Thorsen, 4) Bjørn Nilsen, 25) Jan Tørres Esketveit

Gutter 15 år:

4) Arild Rydningen, 6) Jan Erik Eriksen

Jenter 15 år:

3) Anna Signe Dønnestad

Gutter 17 år:

3) Glenn Risbruna

Jenter 17 år:

1) Turid Dalen

Damer B:

1) Inga Sivertsen

Herrer D:

3) Svein Sivertsen

Damer D:

Borgny Karlsen

 

 

SKISESONGEN 1983/84

 

MERITTER

Kretsmester langrenn:

Inga Sivertsen

Magne Nilsen

Kretsmester kombinert:

Gunnar Homdrom

Sørlandsmester langrenn:

Magne Nilsen

Områdemester langrenn:

Jan Audun Thorsen

 

RYGENES KLUBBMESTERSKAP ONSDAG 21/3

Hopprenn:

Jenter 7 år:

1) Silje Hansen 64.8

Gutter 8 år:

1) Steinar Kjølsrud 81.0

Jenter 8 år:

1) Elisabeth Fjelldal 34.8

Gutter 9 år:

1) Rune Hansen 114.5, 2) Kai Aaberg 77.0

Gutter 12 år:

1) Gunnar Homdrom 142.0

Jenter 12 år:

1) Rita Aaberg 63.5

Gutter 13 år:

1) Kåre Ragnar Aaberg 103.5, 2) Frode Fjelldal 76.5

Gutter 14 år:

1) Jan Audun Thorsen 116.0

Gutter 15 år:

1) Magne Nilsen 118.0

Gutter 16 år:

1) Jan Erik Eriksen 112.0

18-35 år:

1) Roald Jensen 140.5, 2) Bjarne Thorsen 123.5, 3) Jan Egil Jensen 123.0

35-50 år:

1) Jan Fjelldal 116.0

Over 50 år:

1) Henry Hansen 77.0

 

Langrenn:

Gutter 1977:

1) Einar Livollen 4.53, 2) Jens Vidar Jensen 4.59, 3) Ronny Moløkken5.27, 4) Atle Hansen 5.44

Jenter 1977:

1) Marit Homdrom 5.47, 2) Mona Gundersen 6.03, 3) Magny Lie Nilsen 6.32, 4) Tina Shanu Olsen 7.53

Gutter 1976:

1) Trond Gundersen 5.48, 2) Kai Stahl Risholt 6.10, 3) Trond Nilsen 6.22, 4) Steven Johnsen 6.32, 5) Jarle Aanonsen 6.38, 6) Geir Egil Olsen 7.03, 7) Tommy Håbestad 7.20, 8) Roald Gundersen 8.11

Jenter 1976:

1) Silje Hansen 7.28, 2) Kathrine Haaheim, 3) Susanne Haaheim 7.59, 4) Hege Fjelldal 8.03, 4) Line Steine

Gutter 1975:

1) Egil Omholt Eriksen 5.00, 2) Leif Olaf Sonesen 5.31, 3) Helge Rydningen 5.53, 4) Steinar Kjølsrud 6.01, 5) Harald Øiestad 6.26, 6) Torfinn Livollen 7.03

Jenter 1975:

1) Lene Hansen 8.06

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 5.00, 2) Sven Roy Dalen 5.34, 3) Rune Hansen 6.35

Jenter 1974:

1) Beate Dalheim 5.20, 2) Lene Haaheim 6.11, 3) Anita Homdrom 6.14, 4) Monica Nygård 7.01

Gutter 1973:

1) Ronny Halvorsen 12.42, 2) Kjetil Johnsen 15.22, 3) Kurt Jørgensen 16.20

Jenter 1973:

1) Anette Jensen 9.54, 2) Marianne Andersen 10.51, 3) Anne Gerd Thorsen 11.16, 4) Elisabeth Nilsen 11.41

Gutter 1972:

1) Sven Åge Esketveit 9.20, 2) Kenneth Larsen 10.34, 3) Lars Gunnar Dønnestad 12.0+2, 4) Glenn Fjelldal 12.25

Jenter 1972:

1) Marianne O. Eriksen 9.39, 2) Bente Dalheim 9.42, 3) Elin Johnsen 14.27

Gutter 1971:

1) Rune Jensen 7.30, 2) Peder Håbestad 7.53, 3) Gunnar Homdrom 8.45

Jenter 1971:

1) Rita Aaberg 8.14, 2) Mona Lill Steine 10.31

Gutter 1970:

1) Tore Sivertsen 15.12, 2) Kåre Ragnar Aaberg 16.15, 3) Frode Løvåsen 18.49, 4) Odd Inge Nilsen 21.54

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen 13.06, 2) Bjørn Nilsen 14.11

Gutter 1968:

1) Magne Nilsen 13.00, 2) Hans Thorsen 20.24

Gutter 1967:

1) Arild Rydningen 13.40, 2) Jan Erik Eriksen 15.23

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad 14.40, 2) Heidi Stormoen 17.54

Jenter 1966:

1) Grete Homdrom 15.39

Gutter 1965:

1) Glenn Risbruna 14.03

Jenter 1965:

1) Turid Dalen 14.49

Damer 18-35 år:

1) Inga Sivertsen 14.13

Damer over 35 år:

1) Borgny Karlsen 17.08

Herrer over 35 år:

1) Kåre Karlsen 14.22, 2) Finn Eriksen 15.00

 

Kombinert:

Gutter 11-13 år:

1) Gunnar Homdrom

Jenter 11-13 år:

1) Rita Aaberg

Gutter 13-15 år:

1) Jan Audun Thorsen, 2) Kåre Ragnar Aaberg

Gutter 15-18 år:

1) Magne Nilsen, 2) Jan Erik Eriksen

 

HOPPRENN

Innvielsesrenn av Holmenbakken i Gjerstad lørdag 14/1 (Gjerstad IL):

Klasse 12 år:

6) Gunnar Homdrom 108.5

 

Kretsrenn i Vegardbakken fredag 20/1 (IL Vegard):

Klasse 9 år:

5) Rune Hansen 108.5

Klasse 12 år:

7) Gunnar Homdrom 107.5

 

Kretsrenn i Gjerstad søndag 22/1 (Gjerstad IL):

Klasse 12 år:

3) Gunnar Homdrom 107.9

 

Kretsrenn i Likollen søndag 29/1 (Austre Moland IL):

Klasse 12 år:

11) Gunnar Homdrom 121.2

 

Kretsrenn i Brattåsen onsdag 1/2 (Øyestad IF):

Klasse 8 år:

1) John Egil Jensen 114.5

Klasse 12 år:

9) Gunnar Homdrom 113.6

 

Traumarennet søndag 5/2 (Trauma IF):

Klasse 12 år:

8) Gunnar Homdrom 117.8

 

Kretsrenn i Osedalsbakken lørdag 11/2 (Froland IL):

Klasse 8 år:

2) John Egil Jensen 175.5

Klasse 9 år:

2) Rune Hansen 169.0

Klasse 12 år:

2) Gunnar Homdrom 197.9

 

Kretsrenn i Lille Songebakken søndag 12/2 (Songe SK):

Klasse 12 år:

3) Gunnar Homdrom 149.0

 

KM i Likollen søndag 19/2 (Holt IF):

Klasse 12 år:

3) Gunnar Homdrom 165.0

 

Kretsrenn i skolebakken i Herefoss søndag 26/2 (Herefoss IL):

Klasse 8 år:

2) John Egil Jensen 88.5

Klasse 12 år:

3) Gunnar Homdrom 110.8

 

Rekruttrenn i Brattåsen søndag 4/3 (Øyestad IF):

Klasse 6 år:

Jens Vidar Jensen

Klasse 7 år:

1) Kai Stahl 112.0, 4) Silje Hansen 90.5

Klasse 8 år:

2) John Egil Jensen 93.0

Klasse 9 år:

8) Rune Hansen 95.0, 10) Kai Aaberg 87.5

Klasse 10 år:

2) Ronny Halvorsen 125.0

Klasse 11 år:

2) Odd Engenes Risholt 127.5, 3) Jan Willy Halvorsen 126.5

 

Renn i Songebakken lørdag 10/3 (Flosta IL):

Klasse 6 år:

1) Jens Vidar Jensen 61.5

Klasse 8 år:

3) John Egil Jensen 88.0

 

Områdemesterskap i Likollen søndag 11/3 (Holt IF):

Klasse 12 år:

8) Gunnar Homdrom 140.2

 

Renn i Nipkollen søndag 1/4 (Vestbygda kretsidrettslag):

Klasse 12 år:

3) Gunnar Homdrom 106.8

 

LANGRENN

Kretsrenn i Gjerstad lørdag 7/1 (Idun IL):

Gutter 10 år (2 km):,

14) Ketil Johnsen, 8.35

Jenter 10 år (2 km):

1) Anette Jensen 6.45, 4) Marianne Andersen 7.41, 13) Anne Gerd Thorsen 8.26, 14) Kari Anne Buflaten 8.38

Gutter 11 år (2 km):

11) Sven Åge Esketveit 6.34, 16) Glenn Fjelldal 8.02, 17) Kenneth Larsen 8.05

Jenter 11 år (2 km):

2) Bente Dalheim 6.49, 3) Marianne Omholt Eriksen 6.55, 8) Anne Holen 7.42

Gutter 12 år (3 km):

2) Rune Jensen 10.38, 13) Peder Håbestad 11.51, 16) Gunnar Homdrom 12.10

Jenter 12 år (3 km):

3) Rita Aaberg 11.11

Gutter 13 år (3 km):

5) Kåre Ragnar Aaberg 10.00, 10) Tore Sivertsen 10.19

Gutter 14 år (5 km):

2) Jan Audun Thorsen 15.46, 4) Bjørn Nilsen 16.50, 15) Jan Tørres Esketveit 19.11

Gutter 15 år (5 km):

1) Magne Nilsen 15.31

Gutter 16 år (10 km):

2) Arild Rydningen 33.27

Jenter 16 år (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 18.41

Jenter 17 år (5 km):

1) Grete Homdrom 19.58

 

KM på Øynaheia søndag 8/1 (ABK):

Damer B (15 km):

1) Inga Sivertsen 1.00.05 (KRETSMESTER !)

Herrer E (30 km):

1) Kåre Karlsen 1.58.56

 

Lysløyperenn i Åmli onsdag 12/1 (IL Dristug):

Gutter 12 år (3 km):

12) Rune Jensen 14.08, 14) Peder Håbestad 14.27, 17) Gunnar Homdrom 15.02

Jenter 12 år (3 km):

5) Rita Aaberg 14.04

Gutter 13 år (3 km):

9) Tore Sivertsen 12.42, 10) Kåre Ragnar Aaberg 12.56

Gutter 14 år (5 km):

2) Jan Audun Thorsen 16.24, 3) Bjørn Nilsen 16.54, 11) Jan Tørres Esketveit 19.28

Gutter 15 år (5 km):

1) Magne Nilsen 15.57

Gutter 16 år (7,5 km):

4) Arild Rydningen 27.34

Damer B (5 km):

1) Inga Sivertsen 16.53

 

Heddalssprinten lørdag 14/1 (Heddal IL):

Gutter 14 år:

3) Jan Audun Thorsen, 8) Bjørn Nilsen

Gutter 15 år:

5) Magne Nilsen

 

Landsrenn i Åmli søndag 15/1 (Øyestad IF):

Gutter 12 år (3 km):

5) Rune Jensen 16.07, 18) Gunnar Homdrom 18.42, 19) Peder Håbestad 19.09

Jenter 12 år (3 km):

2) Rita Aaberg 16.53

Gutter 13 år (3 km):

11) Tore Sivertsen 16.22, 12) Kåre Ragnar Aaberg 16.23

Gutter 14 år (5 km):

1) Jan Audun Thorsen 19.58, 6) Bjørn Nilsen 21.52, 18) Jan Tørres Esketveit 23.28

Jenter 16 år (5 km):

4) Anna Signe Dønnestad 23.02

Damer B (5 km):

1) Inga Sivertsen 21.32

 

Cuprenn på Vegårshei lørdag 21/1 (Østre Tromøy TIF):

Gutter 12 år (3 km):

4) Peder Håbestad 12.25, 9) Rune Jensen 12.54

Jenter 12 år (3 km):

6) Rita Aaberg 12.58

Gutter 13 år (3 km):

8) Kåre Ragnar Aaberg 12.14

Gutter 14 år (5 km):

2) Bjørn Nilsen 20.06, 12) Jan Tørres Esketveit 21.51

Gutter 16 år (10 km):

2) Arild Rydningen 39.02

Jenter 16 år (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 21.48

Jenter 17 år (5 km):

3) Grete Homdrom 23.16

 

Trollrennet i stafett på Evje lørdag 21/1 (Otra IL):

Gutter:

1) Rygene IL (Jan Audun Thorsen, Tore Sivertsen, Magne Nilsen) 32.54

 

Skiligarenn på Jomås lørdag 21/1 (Froland IL):

Gutter 1976:

1) Trond Nilsen 4.56, 2) Kai Stahl Risholt 5.10, 9) Jens Vidar Jensen 5.47, 12) Geir Egil Olsen 6.00, 15) Tommy Håbestad 6.20, 18) Roald Gundersen 6.54

Jenter 1976:

5) Katrine Haaheim 5.49, 7) Susanne Haaheim 5.55, 9) Silje Hansen 6.05, 13) Marit Homdrom 6.41, 14) Camilla Johnsen 6.43, 15) Hege Fjelldal 7.00

Gutter 1975:

1) Egil Omholt Eriksen 4.06, 7) John Egil Jensen 7.43

Jenter 1974:

1) Lene Haaheim 4.15, 2) Beate Dalheim 4.16, 5) Anita Homdrom 4.34, 8) Merete Kittelsen 4.48

Gutter 1973:

13) Kjetil Johnsen 7.54

Jenter 1973:

1) Anette Jensen 6.58, 2) Marianne Andersen 7.36, 3) Anne Gerd Thorsen 8.07, 5) Elisabeth Nilsen 8.23, 6) Mariann Fossnes 8.28

Gutter 1972:

1) Sven Åge Esketveit 6.30, 7) Kenneth Larsen 7.43, 9) Lars Gunnar Dønnestad 8.17

Jenter 1972:

1) Bente Dalheim 6.58, 9) Elin Johnsen 10.45

 

Trollrennet på Evje søndag 22/1 (Otra IL):

Gutter 12 år:

11) Rune Jensen

Jenter 12 år:

4) Rita Aaberg

Gutter 13 år:

4) Tore Sivertsen 10.19, 11) Kåre Ragnar Aaberg

Jenter 16 år:

3) Anna Signe Dønnestad

 

Områderenn i Seljord søndag 22/1:

Gutter 15 år:

1) Magne Nilsen

 

Kretsrenn på Birkenlund lørdag 28/1 (IK Grane):

Gutter 10 år (3 km):

16) Ketil Johnsen 20.07

Jenter 10 år (3 km):

2) Anette Jensen 17.27

Gutter 11 år (3 km):

7) Sven Åge Esketveit 16.40, 17) Kenneth Larsen 19.09

Jenter 11 år (3 km):

3) Bente Dalheim 18.00, 4) Marianne Omholt Eriksen 18.28

 

KM på Birkenlund lørdag 28/1 (IK Grane):

Gutter 12 år (3 km):

5) Rune Jensen 14.51, 18) Gunnar Homdrom 16.40

Jenter 12 år (3 km):

5) Rita Aaberg 15.28

Gutter 14 år (5 km):

2) Jan Audun Thorsen 19.45, 4) Bjørn Nilsen 20.55, 20) Jan Tørres Esketveit 23.13

Gutter 15 år (5 km):

1) Magne Nilsen 18.37 (KRETSMESTER !)

Jenter 16 år (5 km):

3) Anna Signe Dønnestad 22.35

Jenter 17 år (5 km):

2) Grete Homdrom 24.19

Eldre junior (10 km):

4) Turid Dalen 46.54

Damer B (10 km):

1) Inga Sivertsen 45.45

 

KM i stafett på Birkenlund søndag 29/1 (IK Grane):

Gutter inntil 42 år (3x3 km):

4) Rygene IL 1 (Jan Audun Thorsen, Tore Sivertsen, Magne Nilsen) 38.55, 11) Rygene IL 2 (Jan Tørres Esketveit, Rune Jensen, Bjørn Nilsen) 41.56

Damer senior (3x5 km):

2) Rygene IL (Turid Dalen, Anna Signe Dønnestad, Inga Sivertsen) 67.49

 

SM på Øvrebø lørdag 4/2 (Vindbjart IL):

Gutter 12 år (3 km):

14) Peder Håbestad 13.22, 26) Gunnar Homdrom 15.28

Jenter 12 år (3 km):

9) Rita Aaberg 14.16

Gutter 14 år (5 km):

2) Jan Audun Thorsen 15.50, 13) Bjørn Nilsen 17.49

Gutter 15 år (5 km):

1) Magne Nilsen 15.20 (SØRLANDSMESTER !)

Jenter 16 år (5 km):

5) Anna Signe Dønnestad 18.06

Jenter 17 år (5 km):

2) Grete Homdrom 20.02

Eldre junior (5 km):

5) Turid Dalen 18.56

 

Fagerheiløpet søndag 5/2 (Tvedestrand TIF):

K6 (30 km):

1) Borgny Karlsen 2.27.32

M7 (30 km):

1) Kåre Karlsen 1.52.50

 

Landsrenn i Åmli lørdag 11/2 (IL Dristug):

Gutter 12 år (3 km):

10) Rune Jensen 11.17, 16) Peder Håbestad 12.15

Gutter 14 år (5 km):

3) Jan Audun Thorsen 18.01

Jenter 18/19 år (10 km):

4) Turid Dalen 41.49

 

Kretsrenn på Rykene søndag 12/2 (Rygene IL):

Jenter 10 år (2 km):

4) Anette Jensen 8.00, 6) Anne Gerd Thorsen 8.50, 13) Mariann Fossnes 10.22

Gutter 11 år (2 km):

7) Sven Åge Esketveit 7.26, 14) Kenneth Larsen 9.57

Jenter 11 år (2 km):

3) Marianne Omholt Eriksen 6.55, 4) Bente Dalheim 8.03, 10) Elin Johnsen 12.41

Gutter 12 år (3 km):

3) Rune Jensen 14.51, 7) Peder Håbestad 15.41

Jenter 12 år (3 km):

4) Rita Aaberg 15.50

Gutter 13 år (3 km):

6) Tore Sivertsen 14.31, 8) Kåre Ragnar Aaberg 15.15

Gutter 14 år (5 km):

1) Jan Audun Thorsen 25.11, 4) Bjørn Nilsen 26.25

Gutter 16 år (10 km):

3) Arild Rydningen 38.51

Jenter 17 år (5 km):

1) Grete Homdrom 29.04

Eldre junior (5 km):

2) Turid Dalen 28.27

Damer B (5 km):

1) Inga Sivertsen 27.35

Kretsrenn på Nes Verk lørdag 18/2 (Holt IF):

Gutter 12 år (3 km):

8) Rune Jensen 10.47, 15) Gunnar Homdrom 12.46

Jenter 12 år (3 km):

2) Rita Aaberg 10.48

Gutter 13 år (3 km):

9) Tore Sivertsen 10.40

Gutter 14 år (5 km):

1) Jan Audun Thorsen 19.29, 3) Bjørn Nilsen 20.24, 14) Jan Tørres Esketveit 22.53

Gutter 15 år (5 km):

2) Magne Nilsen 18.49

Jenter 16 år (5 km):

3) Anna Signe Dønnestad 22.23

Eldre junior (5 km):

3) Turid Dalen 22.07

Damer B (5 km):

1) Inga Sivertsen 21.09

 

Cuprenn på Birkenlund tirsdag 21/2 (IK Grane):

Gutter 10 år (3 km):

8) Ketil Johnsen 13.26

Jenter 10 år (3 km):

2) Anette Jensen 12.55, 6) Marianne Andersen 14.23, 10) Anne Gerd Thorsen 15.30

Jenter 11 år (3 km):

3) Marianne Omholt Eriksen 13.20

Gutter 12 år (3 km):

5) Rune Jensen 11.05, 13) Peder Håbestad 12.05, 15) Gunnar Homdrom 13.01

Jenter 12 år (3 km):

3) Rita Aaberg 11.09

Gutter 13 år (3 km):

7) Tore Sivertsen 10.56, 12) Kåre Ragnar Aaberg 11.12

Gutter 14 år (5 km):

1) Jan Audun Thorsen 15.05, 2) Bjørn Nilsen 16.01

Gutter 15 år (5 km):

1) Magne Nilsen 14.24

Eldre junior (5 km):

2) Turid Dalen 16.40

Damer B (5 km):

1) Inga Sivertsen 16.18

 

Junior-NM på Stavsjø fredag 24/2:

Jenter 18/19 år (10 km):

86) Turid Dalen 39.04

 

Kretsrenn ved Sunde skole i Gjerstad lørdag 25/2 (Gjerstad IL):

Gutter 12 år (3 km):

2) Rune Jensen 10.42, 6) Peder Håbestad 11.36

Jenter 12 år (3 km):

2) Rita Aaberg 11.35

Gutter 13 år (3 km):

5) Tore Sivertsen 11.12, 9) Kåre Ragnar Aaberg, brutt

Gutter 14 år (5 km):

7) Jan Tørres Esketveit 21.14

Jenter 17 år (5 km):

1) Grete Homdrom 22.55, 4) May Brit Buflaten brutt

 

Klosterkollrennet lørdag 25/2:

Gutter 14 år:

4) Jan Audun Thorsen, 14) Bjørn Nilsen

Gutter 15 år:

3) Magne Nilsen

 

Fjellmannsløpet søndag 26/2 (Vegårshei IL/Treungen IL):

K6 (55 km):

1) Borgny Karlsen 4.43.11

M7 (55 km):

1) Kåre Karlsen 3.34.32

 

Klosterkollrennet stafett søndag 26/2:

Gutter:

4) Rygene IL

 

Kretsrenn ved Kringla lørdag 3/3 (Froland IL):

Gutter 10 år (2 km):

9) Ketil Johnsen 11.45

Jenter 10 år (2 km):

2) Anette Jensen 10.55, 4) Anne Gerd Thorsen 12.33

Gutter 11 år (2 km):

7) Sven Åge Esketveit 10.12

Jenter 11 år (2 km):

1) Bente Dalheim 10.31, 2) Marianne Omholt Eriksen 11.10

Gutter 12 år (3 km):

3) Rune Jensen 11.40, 9) Peder Håbestad 12.39

Jenter 12 år (3 km):

3) Rita Aaberg 12.10

Gutter 13 år (3 km):

7) Tore Sivertsen 11.39, 13) Kåre Ragnar Aaberg 12.29

Jenter 16 år (5 km):

2) Anna Signe Dønnestad 17.35

Jenter 17 år (5 km):

1) Grete Homdrom 18.52

Damer B (5 km):

1) Inga Sivertsen 16.14

 

Hovedlandsrennet på Lillehammer lørdag 3/3:

Gutter 14 år (5 km):

114) Jan Audun Thorsen 19.15

 

Skiligarenn på Asdal lørdag 3/3 (Øyestad IF):

Gutter 1976:

1) Trond Gundersen 3.30, 2) Trond Nilsen 3.38, 3) Kai Stahl Risholt 3.47, 7) Tommy Håbestad 4.28, 11) Geir Egil Olsen 4.43, 12) Einar Livollen 4.51

Jenter 1976:

2) Silje Hansen 4.08, 11) Hege Fjelldal 5.12, 13) Marit Homdrom 5.37

Gutter 1975:

1) Egil Omholt Eriksen 2.56, 3) Leif Olaf Sonesen 3.24, 8) Steinar Kjølsrud 3.37, 10) Harald Øiestad 3.50

Gutter 1974:

2) Kai Aaberg 10.24

Jenter 1974:

2) Beate Dalheim 11.29, 3) Anita Homdrom 12.44, 9) Monica Nygård 15.12

Jenter 1973:

1) Anette Jensen 9.17, 3) Marianne Andersen 10.48, 4) Anne Gerd Thorsen 11.25, 7) Elisabeth Nilsen 12.21

Gutter 1972:

1) Sven Åge Esketveit 8.53, 7) Audun Jørgensen 10.31, 8) Lars Gunnar Dønnestad 10.59, 10) Kenneth Larsen 11.25, 12) Glenn Fjeldal 12.32

Jenter 1972:

1) Marianne Omholt Eriksen 9.24, 2) Bente Dalheim 9.33, 6) Elin Johnsen 13.51

 

Brentebergløpet søndag 4/3 (Gjerstad IL/Iduns IL):

K6 (25 km):

1) Borgny Karlsen 1.48.05

M7 (25 km):

1) Kåre Karlsen 1.27.09

 

Ungdomsstafetten i Holmenkollen fredag 9/3:

Gutter/Jenter:

14) Aust-Agder (Thomas Axelsen, Rita Lorentzen, Jan Audun Thorsen, Jeanne Mette Goderstad)

 

Områdemesterskap på Vegårshei lørdag 10/3 (Vegårshei IL):

Gutter 12 år (3 km):

31) Gunnar Homdrom 13.44

Jenter 12 år (3 km):

10) Rita Aaberg 11.48

Gutter 14 år (5 km):

1) Jan Audun Thorsen, 17.53 21) Bjørn Nilsen 19.52

 

Områdemesterskap stafett på Vegårshei søndag 11/3 (Vegårshei IL):

Jenter 12-13 år:

10) Aust-Agder II (Rita Aaberg, Venke Bordal, A. K. Flaten) 38.12

Gutter 14-15 år:

4) Aust-Agder I (Svein Johnsen, Jan Audun Thorsen, Ragnar Bøylestad) 56.38

 

Cuprenn på Vegårshei onsdag 14/3 (Vegårshei IL):

Gutter 12 år:

3) Rune Jensen 8.00, 6) Peder Håbestad 8.15, 17) Gunnar Homdrom 9.17

Jenter 12 år:

6) Rita Aaberg 8.36

Gutter 13 år:

7) Tore Sivertsen 8.01, 16) Kåre Ragnar Aaberg 8.40

Gutter 14 år:

1) Jan Audun Thorsen 14.49, 4) Bjørn Nilsen 15.10

Jenter 16 år:

2) Anna Signe Dønnestad 16.04

Jenter 17 år:

1) Grete Homdrom 17.06

Edre junior:

2) Turid Dalen 15.48

Damer B:

1) Inga Sivertsen 15.14

 

SM i stafett på Øvrebø lørdag 17/3 (IL Vindbjart):

Gutter (3x3 km):

4) Rygene IL (Tore Sivertsen, Magne Nilsen, Jan Audun Thorsen) 31.19

 

Skiligarenn på Vik lørdag 17/3 (IL Express):

Gutter 1976:

1) Trond Gundersen 4.42, 2) Kai Stahl Risholt 4.43, 6) Trond Nilsen 5.19, 10) Tommy Håbestad 5.53, 11) Jens Vidar Jensen 6.09, 15) Geir Egil Olsen 6.25, 20) Einar Livollen 6.53

Jenter 1976:

3) Silje Hansen 5.38, 5) Susanne Haaheim 5.51, 7) Cathrine Haaheim 6.00, 9) Hege Fjelldal 6.41, 10) Marit Homdrom 6.54, 11) Camill Johnsen 6.59

Gutter 1975:

1) Egil Omholt Eriksen 4.11, 2) Leif Olav Sonesen 4.24, 5) John Egil Jensen 4.59, 6) Steinar Kjølsrud 5.03, 8) Harald Øiestad 5.22

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 10.37

Jenter 1974:

2) Beate Dalheim 11.52, 3) Lene Haaheim 12.11, 7) Anita Homdrom 13.35, 11) Merete Kittelsen 16.02, 12) Monica Nygård 16.22

Gutter 1973:

8) Kjetil Johnsen 11.33

Jenter 1973:

1) Anette Jensen 9.58, 2) Anne Gerd Thorsen 11.32, 4) Marianne Andersen 11.36, 7) Elisabeth Nilsen 12.48

Gutter 1972:

1) Sven Åge Esketveit 9.40, 8) Audun Jørgensen 10.32, 9) Kenneth Larsen 10.53, 13) Glenn Fjelldal 11.37, 14) Lars Gunnar Dønnestad 12.16

Jenter 1972:

1) Marianne Omholt Eriksen 9.53, 2) Bente Dalheim 10.36, 9) Elin Johnsen 16.57

 

Kretsrenn på Selåsvatn søndag 18/3 (IL Vardild):

Gutter 12 år (3 km):

4) Rune Jensen 11.18, 6) Peder Håbestad 11.39

Jenter 12 år (3 km):

2) Rita Aaberg 11.38

Gutter 13 år (3 km):

10) Tore Sivertsen 11.17, 12) Kåre Ragnar Aaberg 11.28

Gutter 14 år (5 km):

1) Jan Audun Thorsen 13.53, 3) Bjørn Nilsen 14.25, 5) Jan Tørres Esketveit 15.53

Gutter 15 år (5 km):

2) Magne Nilsen 13.39

Jenter 16 år (5 km):

2) Anna Signe Dønnestad 16.11

Jenter 17 år (5 km):

1) Grete Homdrom 16.46

Eldre junior (5 km):

2) Turid Dalen 16.13

Damer B (5 km):

1) Inga Sivertsen 15.38

 

Kallingsheiløpet søndag 25/3 (Dølemo IL):

M7 (28 km):

1) Kåre Karlsen 1.54.47

 

Langrennscupen 1984:

Gutter 12 år:

4) Rune Jensen 12 p, 9) Peder Håbestad 16 p, 19) Gunnar Homdrom 49 p

Jenter 12 år:

4) Rita Aaberg 12 p

Gutter 13 år:

10) Tore Sivertsen 23 p, 13) Kåre Ragnar Aaberg 30 p

Gutter 14 år:

1) Jan Audun Thorsen 3 p, 3) Bjørn Nilsen 7 p, 14) Jan Tørres Esketveit 28 p

Gutter 15 år:

1) Magne Nilsen 3 p

Jenter 16 år:

2) Anna Signe Dønnestad 5 p

Jenter 17 år:

1) Grete Homdrom 4 p

Eldre junior:

2) Turid Dalen 6 p

Damer B:

1) Inga Sivertsen 3 p

 

KOMBINERT

Kretsrenn på Vegårshei og Gjerstad lørdag/søndag 21/1-22/1 (Østre Tromøy TIF/Gjerstad IL):

Klasse 12 år:

1) Gunnar Homdrom 14.40-109.2

 

Kretsrenn på Birkenlund og Likollen lørdag/søndag 28/1-29/1 (IK Grane/Austre Moland IL):

Klasse 12 år:

1) Gunnar Homdrom 341.2

 

KM på Nes Verk lørdag/søndag 18-19/2 (Holt IF):

Klasse 12 år:

1) Gunnar Homdrom 387.8 (KRETSMESTER !)

 

Kretsrenn i Herefoss søndag 26/2 (Herefoss IL):

Klasse 12 år:

1) Gunnar Homdrom 330.8

 

Donald Duck mesterskapet på Kongsberg lørdag/søndag 3-4/3:

Klasse 12 år:

22) Gunnar Homdrom 323.5

 

Områdemesterskap på Vegårshei og i Likollen lørdag/søndag 10/3-11/3 (Vegårshei IL/Holt IF):

Klasse 12 år:

3) Gunnar Homdrom 317.8

 

 

SKISESONGEN 1984/85

 

MERITTER

Kretsmester skiskyting:

Rygene IL (Bjørn Rydningen, Geir Steine, Sven Åge Esketveit)

 

HOPPRENN

Kretsrenn i Gjerstad søndag 30/12 (Gjerstad IL):

Klasse 13 år:

5) Gunnar Homdrom 176.5

 

Landsrenn i Lille Songebakken søndag 6/1 (Songe SK):

Klasse 13 år:

5) Gunnar Homdrom 141.9

 

Kveldsrenn i Likollen fredag 11/1 (Flosta IL):

Klasse 13 år:

5) Gunnar Homdrom 146.6

 

Rekruttrenn i Brattåsen lørdag 19/1 (Øyestad IF):

Klasse 7 år:

3) Jens Vidar Jensen 165.2

Klasse 8 år:

11) Silje Hansen 129.2

Klasse 9 år:

4) John Egil Jensen 173.3

 

Kretsrenn i Likollen søndag 27/1 (Holt IF):

Klasse 7 år:

3) Jens Vidar Jensen 138.5

Klasse 9 år:

5) John Egil Jensen 161.0

Klasse 13 år:

5) Gunnar Homdrom 146.3

 

Kveldsrenn på Ubergsmoen fredag 8/2 (IL Vegar):

Klasse 7 år:

5) Jens Vidar Jensen 94.5

Klasse 9 år:

3) John Egil Jensen 115.0

Klasse 13 år:

3) Gunnar Homdrom 120.0

 

Landsrenn i Hauglandsbakken søndag 10/2 (IL Dristug):

Klasse 13 år:

3) Gunnar Homdrom 129.2

 

Landsrenn i Songebakken lørdag 16/2 (Songe SK):

Klasse 13 år:

3) Gunnar Homdrom 122.9

 

Kretsrenn i skolebakken på Herefoss søndag 17/2 (Herefoss IL):

Klasse 7 år:

3) Jens Vidar Jensen 85.0

Klasse 9 år:

1) John Egil Jensen 111.0

 

KM i Osedalsbakken onsdag 20/2 (Froland IL):

Klasse 8 år:

5) Jens Vidar Jensen 96.0

Klasse 9 år:

4) John Egil Jensen 121.8

Klasse 13 år:

2) Gunnar Homdrom 169.0

 

Landsrenn i Nygaardsbakken lørdag 23/2 (IK Grane):

Klasse 13 år:

3) Gunnar Homdrom 117.6

 

Cuprenn i Traumabakken søndag 24/2 (IF Trauma):

Klasse 13 år:

2) Gunnar Homdrom 157.3

 

Rekruttrenn i Brattåsen søndag 3/3 (Øyestad IF):

Klasse 7 år (liten bakke):

5) Jens Vidar Jensen 159.5

Klasse 8 år (liten bakke):

11) Silje Hansen 132.6

Klasse 9 år (stor bakke):

1) John Egil Jensen 151.5

Klasse 12 år (liten bakke):

1) Odd Engenes Risholt 176.4

 

Rekruttrenn i skolebakken på Vegårshei søndag 17/3 (Vegårshei IL):

Klasse 7 år:

7) Jens Vidar Jensen 116.1

Klasse 9 år:

4) John Egil Jensen 105.5

 

SM i Likollen lørdag 23/3 (Holt IF):

Klasse 13 år:

5) Gunnar Homdrom 171.0

 

LANGRENN

Testrenn i Åmli søndag 23/12 (IL Dristug):

Gutter 15 år (5 km):

1) Jan Audun Thorsen 14.24

Gutter 16 år (10 km):

4) Rune Retterholt 32.35

 

Vinjerennet fredag 28/12 (Vinje IL):

Gutter 15 år:

1) Jan Audun Thorsen

Gutter 16 år:

6) Rune Retterholt

Gutter 17 år:

1) Arild Rydningen

Eldre junior:

2) Turid Dalen

 

Kretsrenn i Gjerstad lørdag 29/12 (Gjerstad IL):

Jenter 12 år (3 km):

1) Marianne Omholt Eriksen 13.09

Gutter 13 år (3 km):

6) Rune Jensen 11.44, 9) Peder Håbestad 12.00

Jenter 13 år (3 km):

2) Rita Aaberg 11.19

Gutter 14 år (5 km):

4) Trond Retterholt 20.58

 

Kretsrenn på Vegårshei lørdag 5/1 (Vegårshei IL):

Jenter 12 år (3 km):

1) Marianne Omholt Eriksen 13.01

Gutter 13 år (3 km):

5) Rune Jensen 11.01

Jenter 13 år (3 km):

5) Rita Aaberg 11.37

Gutter 14 år (6 km):

5) Trond Retterholt 20.30

Gutter 15 år (6 km):

2) Jan Audun Thorsen 17.04

Gutter 17 år (10 km):

3) Arild Rydningen 37.20

Damer B (6 km):

2) Inga Sivertsen 20.26

Damer D (6 km):

1) Borgny Karlsen 24.29

Herrer E (10 km):

2) Kåre Karlsen 41.09

 

Kretsrenn på Vegårshei lørdag 12/1 (Rygene IL):

Gutter 12 år (3 km):

7) Sven Åge Esketveit 13.33

Jenter 12 år (3 km):

1) Marianne Omholt Eriksen 13.14

Gutter 13 år (3 km):

8) Peder Håbestad 12.18, 9) Rune Jensen 12.20

Jenter 13 år (3 km):

5) Rita Aaberg 12.32

Gutter 14 år (5 km):

4) Trond Retterholt 21.29

Gutter 15 år (5 km):

2) Jan Audun Thorsen 18.22

Jenter 17 år (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 21.59

Eldre junior (5 km):

1) Turid Dalen 21.32

Damer B (5 km):

1) Inga Sivertsen 20.34

Damer D (5 km):

1) Borgny Karlsen 24.47

Herrer E (15 km):

2) Kåre Karlsen 61.14

 

Trollrennet på Evje søndag 13/1 (Otra IL):

Jenter 13 år:

1) Rita Aaberg

Gutter 15 år:

1) Jan Audun Thorsen

Gutter 16 år:

6) Rune Retterholt

Gutter 17 år:

1) Arild Rydningen

 

KM på Jomås lørdag 19/1 (Froland IL):

Gutter 12 år (3 km):

9) Sven Åge Esketveit 13.53

Gutter 13 år (3 km):

6) Rune Jensen 12.26

Jenter 13 år (3 km):

6) Rita Aaberg 13.37

Gutter 14 år (5 km):

7) Trond Retterholt 16.56

Gutter 5 år (5 km):

2) Jan Audun Thorsen 14.38

Gutter 16 år (10 km):

5) Rune Retterholt 31.37

Jenter 17 år (5 km):

2) Anna Signe Dønnestad 16.17

Eldre junior (5 km):

2) Turid Dalen 17.10

Damer B (5 km):

2) Inga Sivertsen 15.56

 

KM stafett i Søndeled søndag 20/1 (Idun IL):

Jenter 10-11 år (3x2 km):

3) Rygene IL (Anette Jensen, Lene Haaheim, Anne Gerd Thorsen) 24.54

Gutter 12-15 år (3x3 km):

2) Rygene IL (Trond Retterholt, Rune Jensen, Jan Audun Thorsen) 28.15

Damer (3x5 km):

3) Rygene IL (Anna Signe Dønnestad, Inga Sivertsen, Turid Dalen) 60.38

 

Landsrenn på Asdal lørdag 26/1 (Øyestad IF):

Gutter 12 år:

10) Sven Åge Esketveit 11.49

Gutter 13 år:

3) Rune Jensen 10.00

Jenter 13 år:

3) Rita Aaberg 10.40

Gutter 14 år:

4) Trond Retterholt 21.07

Gutter 15 år:

2) Jan Audun Thorsen 18.09

Jenter 17 år:

4) Anna Signe Dønnestad 21.09

Eldre junior:

3) Turid Dalen 21.37

Damer D:

1) Borgny Karlsen 23.46

Herrer E:

1) Kåre Karlsen 102.00

 

Renn lørdag 26/1 (Rygene IL):

Gutter 10 år:

2) Kai Aaberg 7.09

Jenter 10 år:

6) Lene Haaheim 8.23, 9) Anita Homdrom 8.46

Jenter 11 år:

2) Anette Jensen 6.53, 9) Anne Gerd Thorsen 7.51

 

Skiligarenn på Jomås søndag 27/1 (Froland IL):

Gutter 1977:

8) Egil Furre 4.34, 9) Audun Håbestad 9.55

Jenter 1977:

2) Marit Homdrom 4.01, 5) Mona Gunnarsen 4.36

Gutter 1976:

1) Trond Nilsen 3.20, 2) Kai Stahl Risholt 3.23, 3) Trond Gunnarsen 3.26, 4) Tommy Håbestad 3.38, 6) Geir Egil Olsen 3.57

Jenter 1976:

5) Silje Hansen 3.50, 6) Hege Fjelldal 3.56, 7) Katrine Haaheim 4.00, 9) Susanne Haaheim 4.08

Gutter 1975:

1) Leif Olaf Sonesen 8.49, 3) Egil Omholt Eriksen 9.15

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 8.06

Jenter 1974:

4) Anita Homdrom 10.14

Jenter 1973:

1) Anette Jensen 7.38, 2) Anne Gerd Thorsen 9.16

 

Kretsrenn på Birkenlund lørdag 2/2 (IK Grane):

Gutter 10 år (3 km):

2) Kai Aaberg 16.37

Jenter 11 år (3 km):

1) Anette Jensen 15.59

Jenter 13 år (3 km):

2) Rita Aaberg 13.52

Gutter 15 år (5 km):

1) Jan Audun Thorsen 18.50

Yngre junior (5 km):

2) Anna Signe Dønnestad 22.21

Eldre junior (5 km):

1) Turid Dalen 21.51

Damer B (5 km):

1) Inga Sivertsen 21.54

 

Fagerheiløpet søndag 3/2 (Tvedestrand TIF):

K6 (30 km):

1) Borgny Karlsen 2.20.53

Herrer 45-49 år (30 km):

1) Kåre Karlsen 1.51.59

 

Kretsrenn på Dømmesmoen tirsdag 5/2 (IL Imås):

Jenter 12 år (2 km):

2) Marianne Omholt Eriksen 9.16

Gutter 13 år (3 km):

4) Rune Jensen 15.21

Jenter 13 år (3 km):

1) Rita Aaberg 15.55

Gutter 14 år (5 km):

3) Trond Retterholt 21.22

Gutter 15 år (5 km):

1) Jan Audun Thorsen 18.57

Jenter 17 år (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 22.43

Eldre junior (5 km):

2) Turid Dalen 21.32

Damer B (5 km):

1) Inga Sivertsen 22.13

 

SM i Åmli lørdag 9/2 (IL Dristug):

Jenter 12 år (3 km):

8) Marianne Omholt Eriksen 15.17

Gutter 13 år (3 km):

2) Rune Jensen 12.01

Jenter 13 år (3 km):

2) Rita Aaberg 13.18

Gutter 14 år (5 km):

7) Trond Retterholt 20.13

Gutter 15 år (5 km):

3) Jan Audun Thorsen 17.38

Junior (5 km):

2) Turid Dalen 20.20

 

SM stafett i Åmli søndag 10/2 (IL Dristug):

Gutter 12-15 år:

4) Rygene IL (Trond Retterholt, Rune Jensen, Jan Audun Thorsen)

 

Skiligarenn på Asdal søndag 10/2 (Øyestad IF):

Gutter 1977:

1) Einar Livollen 3.56, 6) Egil Furre 4.33, 8) Audun Håbestad 4.46

Jenter 1977:

1) Marit Homdrom 4.29, 5) Mona Gunnarsen 4.52

Gutter 1976:

1) Trond Gunnarsen 3.21, 2) Trond Nilsen 3.24, 3) Kai Stahl Risholt 3.39, 5) Tommy Håbestad 3.44, 16) Geir Egil Olsen 5.13

Jenter 1976:

1) Susanne Haaheim 3.46, 2) Hege Fjelldal 3.47, 5) Katrine Haaheim 4.10, 7) Silje Hansen 4.19

Gutter 1975:

1) Egil Omholt Eriksen 7.30, 3) Leif Olaf Sonesen 7.45, 5) Steinar Kjølsrud 8.24

Jenter 1975:

4) Hilde Hansen 8.53

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 6.56

Jenter 1974:

1) Beate Dalheim 8.02, 2) Lene Haaheim 8.11, 2) Anita Homdrom 8.11

Jenter 1973:

1) Anette Jensen 6.34, 2) Anne Gerd Thorsen 7.28

 

Cuprenn på Birkenlund onsdag 13/2 (IK Grane):

Gutter 12 år:

14) Sven Åge Esketveit 9.32

Jenter 12 år:

1) Marianne Omholt Eriksen 9.16

Gutter 13 år:

3) Rune Jensen 7.52, 11) Peder Håbestad 8.56

Jenter 13 år:

1) Rita Aaberg 8.11

Gutter 14 år:

3) Trond Retterholt 14.37

Gutter 15 år:

1) Jan Audun Thorsen 13.17, 11) Jan Tørres Esketveit 15.55

Jenter 17 år:

1) Anna Signe Dønnestad 15.27

Eldre junior:

1) Turid Dalen 14.59

Damer B:

1) Inga Sivertsen 15.03

 

Kretsrenn på Nes Verk lørdag 16/2 (Holt IF):

Gutter 10 år (2 km):

4) Kai Aaberg 8.45

Jenter 10 år (2 km):

7) Beate Dalheim 10.37

Jenter 11 år (2 km):

2) Anette Jensen 8.36, 6) Anne Gerd Thorsen 9.33

Gutter 12 år (3 km):

11) Sven Åge Esketveit 11.36

Jenter 12 år (3 km):

4) Marianne Omholt Eriksen 11.55

Gutter 13 år (3 km):

2) Rune Jensen 9.31, 12) Peder Håbestad 10.54

Jenter 13 år (3 km):

3) Rita Aaberg 10.14

Gutter 14 år (5 km):

2) Trond Retterholt 21.25

Gutter 15 år (5 km):

2) Jan Audun Thorsen 19.32

Jenter 17 år (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 22.05

Eldre junior (5 km)

1) Turid Dalen 21.43

Damer B (5 km):

1) Inga Sivertsen 22.22

 

Brentebergløpet søndag 17/2 (Gjerstad IL/Idun IL):

M1 (25 km):

13) Rune Retterholt 1.28.17

K6 (25 km):

1) Borgny Karlsen 1.37.38

M7 (25 km):

2) Kåre Karlsen 1.18.48

 

Skiligarenn på Rykene søndag 17/2 (Rygene IL):

Gutter 1977:

1) Einar Livollen 3.50, 6) Egil Furre 4.2916) Audun Håbestad 5.32

Jenter 1977:

3) Mona Gunnarsen 4.28, 5) Marit Homdrom 4.44

Gutter 1976:

1) Kai Stahl Risholt 3.26, 2) Trond Nilsen 3.29, 3) Trond Gunnarsen 3.30, 4) Tommy Håbestad 3.51

Jenter 1976:

2) Susanne Haaheim 3.49, 4) Hege Fjelldal 3.58, 7) Katrine Haaheim 4.21, 8) Silje Hansen 4.23, 9) Nora Løddesøl 4.26

Gutter 1975:

1) Egil Omholt Eriksen 8.23, 2) Leif Olaf Sonesen 8.40, 3) Steinar Kjølsrud 8.43, 6) Helge Rydningen 9.28

Jenter 1975:

5) Hilde Hansen 11.20

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 7.22

Jenter 1974:

1) Beate Dalheim 8.14, 3) Lene Haaheim 9.09, 6) Anita Homdrom 9.48

Jenter 1973:

1) Anette Jensen 7.09, 2) Anne Gerd Thorsen 7.38

 

Klosterkollrennet i Skien lørdag 23/2 (Herkules IF):

Jenter 13 år:

3) Rita Aaberg

Gutter 15 år:

7) Jan Audun Thorsen

 

Cuprenn på Vegårshei lørdag 23/2 (Østre Tromøy TIK):

Gutter 12 år (3 km):

10) Sven Åge Esketveit 13.18

Jenter 12 år (3 km):

1) Marianne Omholt Eriksen 13.16

Gutter 13 år (3 km):

8) Rune Jensen 11.52

Gutter 14 år (5 km):

1) Trond Retterholt 19.48

Gutter 15 år (5 km):

5) Jan Tørres Esketveit 22.01

Jenter 17 år (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 21.40

Eldre junior (5 km):

1) Turid Dalen 20.51

 

Fjellmannsløpet søndag 24/2 (Treungen IL/Vegårshei IL):

K6 (50 km):

1) Borgny Karlsen 4.19.57

M7 (50 km):

1) Kåre Karlsen 3.29.29

 

Landsrenn på Vegårshei søndag 3/3 (Vegårshei IL):

Gutter 10 år (2 km):

1) Kai Aaberg 7.23

Jenter 11 år (2 km):

1) Anette Jensen 7.04, 10) Anne Gerd Thorsen 8.03

Gutter 12 år (3 km):

13) Sven Åge Esketveit 13.51

Jenter 12 år (3 km):

4) Marianne Omholt Eriksen 13.22

Gutter 13 år (3 km):

12) Rune Jensen 12.09

Jenter 13 år (3 km):

2) Rita Aaberg 12.24

Gutter 14 år (5 km):

4) Trond Retterholt 21.06

Jenter 17 år (5 km):

2) Anna Signe Dønnestad 22.13

Eldre junior (5 km):

2) Turid Dalen 21.20

 

Himmelsynaløpet søndag 3/3 (IL Gry/Otra IL):

M7:

4) Kåre Karlsen 2.32.42

 

Kretsrenn på Øynaheia lørdag 9/3 (Herefoss IL):

Gutter 12 år (3 km):

5) Sven Åge Esketveit 12.05

Gutter 13 år (3 km):

2) Rune Jensen 10.13, 11) Peder Håbestad 11.22

Jenter 13 år (3 km):

1) Rita Aaberg 10.43

Gutter 14 år (5 km):

6) Trond Retterholt 20.02

Gutter 15 år (5 km):

1) Jan Audun Thorsen 17.44

Jenter 17 år (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 20.59

Eldre junior (5 km):

1) Turid Dalen 20.12

 

Renn i Telemark søndag 10/3:

Jenter 13 år:

2) Rita Aaberg

Gutter 15 år:

1) Jan Audun Thorsen

Jenter 17 år:

1) Anna Signe Dønnestad

Eldre junior:

1) Turid Dalen

 

Staveneslåmi:

K6:

1) Borgny Karlsen 2.10.21

M7:

1) Kåre Karlsen 1.49.26

 

Sør-Norsk på Rauland lørdag 16/3 (IL Rein):

Gutter 12 år (3 km):

32) Sven Åge Esketveit 12.37

Jenter 12 år (3 km):

4) Marianne Omholt Eriksen 11.56

Jenter 13 år (3 km):

2) Rita Aaberg 10.41

Gutter 14 år (5 km):

23) Trond Retterholt 16.16

Gutter 15 år (5 km):

3) Jan Audun Thorsen 14.17

 

Raulandstafetten søndag 17/3 (IL Rein):

Gutter 12-15 år:

2) Rygene IL (Trond Retterholt, Rune Jensen, Jan Audun Thorsen)

 

KOMBINERT

Landsrenn på Songe søndag 6/1 (Songe SK):

Klasse 13 år:

1) Gunnar Homdrom 361.9

 

SKISKYTING

KM på Vegårshei lørdag 26/1 (Vegårshei IL):

Eldre rekrutt gutter:

6) Jan Tørres Esketveit 23.47 (5)

 

Sprint i Froland (Froland IL):

Gutter 12-13 år:

2) Svenn Åge Esketveit 14.34 (7), 4) Geir Steine 18.49 (5)

 

KM stafett på Birkeland onsdag 20/2 (Birkenes IL):

Yngre rekrutt:

1) Rygene IL (Bjørn Rydningen, Geir Steine, Sven Åge Esketveit)

 

 

SKISESONGEN 1985/86

 

MERITTER

Kretsmester langrenn:

Rita Aaberg

Sørlandsmester langrenn:

Rita Aaberg

Jan Audun Thorsen

 

RYGENES KLUBBMESTERSKAP SØNDAG 26/1

Langrenn:

Gutter 1980:

1) Øyvind Kristensen 1.37, 2) Jan Rune Hommen 1.47, 3) Kjell Arild Risholt 2.35

Jenter 1980:

1) Siri Andersen 1.33, 2) Bodil Homdrom 2.29

Jenter 1979:

1) Lisbeth Dalen 4.33, 2) Ranja Johansen 5.53

Gutter 1978:

1) Egil Furre 4.09, 2) Halvor Øiestad 4.19, 3) Audun Håbestad 4.23

Jenter 1978:

1) Hege Engenes 4.57, 2) Elin May Hansen 5.31

Gutter 1977:

1) Einar Livollen 3.43, 2) Ronny Moløkken 4.26

Jenter 1977:

1) Marit Homdrom 4.04, 2) Mona Gunnarsen 4.09

Gutter 1976:

1) Trond Gunnarsen 8.26, 2) Trond Nilsen 8.35, 3) Kai Stahl Risholt 9.04, 4) Tommy Håbestad 10.04, 5) Roald Gundersen 10.48, 6) Geir Egil Olsen 13.42

Jenter 1976:

1) Susanne Haaheim 10.07, 2) Hege Fjelldal 10.18, 3) Katrine Haaheim 10.52, 4) Silje Hansen 12.07

Gutter 1975:

1) Egil Omholt Eriksen 7.51, 2) Steinar Kjølsrud 8.24, 3) Harald Øiestad 11.22

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 7.23, 2) Sven Roy Dalen 8.52, 3) Rune Hansen 10.06

Jenter 1974:

1) Beate Dalheim 8.26, 2) Lene Haaheim 8.34, 3) Anita Homdrom 9.07, 4) Monica Nygård 11.00

Gutter 1973:

1) Morten Omland 8.40

Jenter 1973:

1) Anette Jensen 7.02, 2) Anne Gerd Thorsen 7.49

Gutter 1972:

1) Glenn Fjeldal 18.17

Jenter 1972:

1) Marianne Omholt Eriksen 14.16, 2) Bodil Aas 21.40, 3) Hilde Aas 22.27

Jenter 1971:

1) Rita Aaberg 13.15

Gutter 1971:

1) Rune Jensen 12.54, 2) Trond Olsen 16.01, 3) Frode Fjelldal 18.04

Gutter 1970:

1) Trond Retterholt 20.53, 2) Ole K. Solli 27.59

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen 17.02, 2) Bjørn Nilsen 21.43

Gutter 1968:

1) Magne Nilsen 17.58, 2) Rune Retterholt 19.22

Gutter 1967:

1) Arild Rydningen 18.51, 2) Jan Erik Eriksen 22.59, 3) Paul Øyvind Jensen 24.45, 4) Oddvar Øiestad 27.00

Damer 18-35 år:

1) Turid Dalen 13.23

Herrer 18-35 år:

1) Glenn Risbruna 18.20, 2) Vidar Engenes 24.22

Herrer over 35 år:

1) Finn Eriksen 22.16

 

HOPPRENN

Kretsrenn i Trydalsbakken i Gjerstad lørdag 14/12 (Gjerstad IL):

Klasse 14 år:

2) Gunnar Homdrom 182.1

 

Kretsrenn Likollen søndag 5/1 (Tverdalsøy & Flosta IL):

Klasse 14 år:

5) Gunnar Homdrom 154.8

 

Kretsrenn Likollen søndag 12/1 (Holt IF):

Klasse 14 år:

3) Gunnar Homdrom 188.7

 

Jubileumsrenn i Traumabakken søndag 19/1 (IF Trauma):

Klasse 14 år:

2) Gunnar Homdrom 186.6

 

Kretsrenn i lille Songebakken lørdag 25/1 (Songe SK):

Klasse 8 år:

4) Jens Vidar Jensen 100.0

Klasse 10 år:

6) John Egil Jensen 120.0

Klasse 14 år:

3) Gunnar Homdrom 190.2

 

Rekruttrenn i Likollen søndag 26/1:

Klasse 8 år:

9) Jens Vidar Jensen 115.3

Klasse 10 år:

2) John Egil Jensen 134.7

 

Landsrenn i Hauglandsbakken fredag 14/2 (IL Dristug):

Klasse 14 år:

1) Gunnar Homdrom 144.1

 

KM 10-15 liten bakke i Likollen lørdag 15/2 (Holt IF):

Klasse 10 år:

5) John Egil Jensen 194.0, 13) Jens Vidar Jensen 170.0

Klasse 14 år:

3) Gunnar Homdrom 183.0

 

Landsrenn Songebakken søndag 16/2 (Songe SK):

Klasse 14 år:

11) Gunnar Homdrom 139.3

 

KM stor bakke i Nygårdsbakken tirsdag 18/2 (IK Grane):

Klasse 14 år:

3) Gunnar Homdrom 121.7

 

Kretsrenn Osedalen mandag 24/2 (Froland IL):

Klasse 8 år:

4) Jens Vidar Jensen 186.0

Klasse 10 år:

7) John Egil Jensen 132.8

Klasse 14 år:

3) Gunnar Homdrom 172.8

 

Renn på Vegarheim fredag 28/2 (IL Vegard):

Gutter 14 år:

2) Gunnar Homdrom 130.5

 

Kretsrenn i Trydalsbakken i Gjerstad lørdag 1/3 (Gjerstad IL):

Klasse 14 år:

1) Gunnar Homdrom 195.5

 

Rekruttrenn Brattåsen søndag 2/3 (Øyestad IF):

Klasse 8 år:

5) Jens Vidar Jensen 142.1

Klasse 10 år:

3) John Egil Jensen 154.9

 

Renn i Lyngdal:

Klasse 14 år:

1) Gunnar Homdrom

 

Sørnorsk Mesterskap i Kasinbakken søndag 9/3:

Klasse 14 år:

9) Gunnar Homdrom

 

SM stor bakke i Sandripheia Øvrebø søndag 16/3 (Oddersjaa/Øvrebø IL):

Klasse 14 år:

4) Gunnar Homdrom 165.5

 

Kretsrenn i Hasåsbakken lørdag 22/3 (Idun IL):

Klasse 14 år:

5) Gunnar Homdrom 143.0

 

Kretsrenn på Vegarheim søndag 23/3 (IL Vegard):

Klasse 14 år:

6) Gunnar Homdrom 132.5

 

Landsrenn i Skien:

Klasse 14 år:

7) Gunnar Homdrom

 

Påskerenn i Nipkollen lørdag 29/3 (Vestbygda Kretsidrettslag):

Klasse 14 år:

1) Gunnar Homdrom 130.8

 

Nidelvrennet på plast i Brattåsen lørdag 28/6 (Øyestad IF):

Klasse 14 år:

12) Gunnar Homdrom 164.2

 

LANGRENN

Polly Cup landsrenn på Lyksefjell i Skien lørdag 14/12:

Jenter 14 år:

1) Rita Aaberg

Gutter 16 år:

3) Jan Audun Thorsen

 

Åpningsrenn i Uvdalen i Gjerstad lørdag 28/12 (Gjerstad IL):

Jenter 12 år (2,5 km):

5) Anette Jensen 11.15

Gutter 13 år (2,5 km):

11) Sven Åge Esketveit 11.36

Jenter 13 år (2,5 km):

1) Marianne Omholt Eriksen 10.26

 

Vinje jubileumsrenn lørdag 28/12 (Vinje IL):

Jenter 14 år:

1) Rita Aaberg

Gutter 16 år:

5) Jan Audun Thorsen

Damer B:

3) Turid Dalen

 

Kretsrenn på Hersel lørdag 4/1 (Froland IL):

Gutter 10 år:

2) Egil Omholt Eriksen 9.03

Jenter 12 år:

1) Anette Jensen 12.33, 7) Anne Gerd Thorsen 18.54

Jenter 13 år:

1) Marianne Omholt Eriksen 12.11

Jenter 14 år:

2) Rita Aaberg 22.01

Gutter 16 år:

2) Jan Audun Thorsen 28.55

Jenter 18 år:

2) Anna Signe Dønnestad 22.38

Damer B:

3) Turid Dalen 23.11

 

Snøskøyting Kilebygdarennet søndag 5/1 (Kilebygda IL):

Jenter 14 år:

2) Rita Aaberg

Gutter 16 år:

1) Jan Audun Thorsen

 

KM på Øynaheia lørdag 11/1 (Herefoss IL):

Gutter 16 år (15 km)

2) Jan Audun Thorsen 41.18

Jenter eldre junior (5 km):

2) Anna Signe Dønnestad 33.19

Damer B (5 km):

2) Turid Dalen 32.10

K7 (5 km):

1) Borgny Karlsen 35.12

M7 (30 km):

1) Kåre Karlsen 1.18.47

 

Kretsrenn på Øynaheia lørdag 11/1 (Herefoss IL):

Jenter 12 år (3 km):

3) Anette Jensen 17.24, 7) Anne Gerd Thorsen 18.54

Jenter 13 år (3 km):

2) Marianne Omholt Eriksen 16.54

Gutter 13 år (3 km):

8) Sven Åge Esketveit 17.15

Jenter 14 år (5 km):

1) Rita Aaberg 31.19

 

Skiligarenn på Kringla søndag 12/1 (Froland IL):

Gutter 1978:

3) Egil Furre 4.48, 5) Halvor Øiestad 4.49, 7) Audun Håbestad 4.59

Jenter 1978:

3) Ranja Johansen 6.04

Gutter 1977:

1) Einar Livollen 4.16

Jenter 1977:

1) Marit Homdrom 4.31, 5) Mona Gunnarsen 5.01

Gutter 1976:

1) Trond Nilsen 5.31, 2) Trond Gunnarsen 5.38, 4) Kai Stahl Risholt 6.12, 6) Tommy Håbestad 6.25, 15) Geir Egil Olsen 8.38

Jenter 1976:

2) Susanne Haaheim 6.32, 3) Hege Fjelldal 6.47, 4) Silje Hansen 7.13, 6) Kathrine Haaheim 7.15

Gutter 1975:

1) Egil Omholt Eriksen 5.02, 4) Steinar Kjølsrud 6.01

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 4.46

Jenter 1974:

1) Beate Dalheim 5.14, 2) Lene Haaheim 5.33, 4) Anita Homdrom 5.39, 8) Monica Nygård 6.48

 

Cuprenn snøskøyting Birkenlund tirsdag 14/1 (IK Grane/Øyestad IF):

Jenter 12 år:

3) Anette Jensen 9.53

Jenter 13 år:

1) Marianne Omholt Eriksen 9.24

Gutter 13 år:

11) Sven Åge Esketveit 9.50

Jenter 14 år:

1) Rita Aaberg 15.53

Gutter 14 år:

5) Rune Jensen 15.49

Gutter 16 år:

2) Jan Audun Thorsen 27.09

Jenter eldre junior:

1) Anna Signe Dønnestad 16.28

 

Kretsrenn Vegårshei søndag 19/1 (Østre Tromøy TIK):

Jenter 13 år:

1) Marianne Omholt Eriksen

Jenter 14 år (5 km):

1) Rita Aaberg

Gutter 16 år (10 km):

1) Jan Audun Thorsen

Jenter eldre junior (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad

Damer B (5 km):

1) Turid Dalen

 

Fagerheiløpet søndag 19/1 (Tvedestrand TIF):

Klasse 16-19 år (32 km):

3) Magne Nilsen 1.57.42

 

Kretsrenn i Søndeled lørdag 25/1 (Idun IL):

Gutter 10 år (2 km):

5) Egil Omholt Eriksen 7.21, 13) Steinar Kjølsrud 7.57

Gutter 11 år (2 km):

6) Kai Aaberg 7.07

Jenter 12 år (3 km):

6) Anette Jensen 10.03, 11) Anne Gerd Thorsen 10.54

Jenter 13 år (3 km):

1) Marianne Omholt Eriksen 9.14

Jenter 14 år (5 km):

1) Rita Aaberg 17.07

Gutter 14 år (5 km):

2) Rune Jensen 16.20

Gutter 16 år (10 km):

1) Jan Audun Thorsen 30.30

 

Toplandsheia rundt på Øynaheia søndag 26/1 (Herefoss IL):

K6 (36 km):

1) Borgny Karlsen 2.29.55

M7 (36 km):

1) Kåre Karlsen 2.04.34

 

Cuprenn Dømmesmoen tirsdag 28/1 (IL Imås):

Jenter 12 år (2,5 km):

4) Anette Jensen 10.26, 7) Anne Gerd Thorsen 11.11

Jenter 13 år (2,5 km):

1) Marianne Omholt Eriksen 10.13

Jenter 14 år (4,5 km):

1) Rita Aaberg 17.10

Gutter 16 år (8,5 km):

1) Jan Audun Thorsen 28.18

Jenter 18-19 år (4,5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 19.09

Damer B (4,5 km):

1) Turid Dalen 17.35

 

SM på Engesland lørdag 1/2 (IL Gry):

Jenter 12 år (3 km):

6) Anette Jensen 11.52, 19) Anne Gerd Thorsen 13.23

Jenter 13 år (3 km):

8) Marianne Omholt Eriksen 12.01

Jenter 14 år (5 km):

1) Rita Aaberg 17.25 (SØRLANDSMESTER !)

Yngre junior (10 km):

1) Jan Audun Thorsen 30.40 (SØRLANDSMESTER !)

Damer B (10 km):

3) Turid Dalen 37.05

 

SM stafett på Engesland søndag 2/2 (IL Gry):

Jenter (3x3 km):

1) Rygene IL (Marianne Omholt Eriksen, Anette Jensen, Rita Aaberg) 35.15 (SØRLANDSMESTERE !)

Junior menn (3x5 km):

5) Rygene IL (Rune Jensen, Magne Nilsen, Jan Audun Thorsen) 48.42

 

Landsrenn på Asdal lørdag 8/2 (Øyestad IF):

Jenter 12 år (3 km):

1) Anette Jensen 16.14, 5) Anne Gerd Thorsen 17.43

Jenter 13 år (3 km):

3) Marianne Omholt Eriksen 17.15

Jenter 14 år (5 km):

1) Rita Aaberg 22.11

Damer B (5 km):

3) Turid Dalen 22.33

 

Landsrenn i Åmli søndag 9/2 (IL Dristug):

Jenter 12 år:

1) Anette Jensen 12.38, 6) Anne Gerd Thorsen 14.15

Jenter 13 år:

1) Marianne Omholt Eriksen 12.40

Jenter 14 år:

1) Rita Aaberg 19.34

Gutter 14 år:

6) Rune Jensen 18.57

Damer B:

3) Turid Dalen 20.09

 

KM i Holt lørdag 15/2 (Holt IF):

Gutter 10 år (2 km):

10) Egil Omholt Eriksen 10.58

Gutter 11 år (2 km):

10) Kai Aaberg 10.25

Jenter 12 år (3 km):

2) Anette Jensen 12.56, 8) Anne Gerd Thorsen 14.19

Jenter 13 år (3 km):

2) Marianne Omholt Eriksen 12.58

Jenter 14 år (5 km):

1) Rita Aaberg 24.24 (KRETSMESTER !)

Gutter 14 år (5 km):

6) Rune Jensen 24.18

 

Kretsrenn i Holt lørdag 15/2 (Holt IF):

Gutter 16 år (10 km):

1) Jan Audun Thorsen 42.23

 

KM stafett Vegårshei søndag 16/2 (Vegårshei IL):

Jenter 12-15 år:

2) Rygene IL (Anette Jensen, Marianne Omholt Eriksen, Rita Aaberg) 35.41

 

Snøskøyting på Birkenlund fredag 21/2 (IK Grane):

Jenter 12 år:

3) Anette Jensen 9.19

Gutter 14 år:

3) Rune Jensen 15.21

 

Klosterrennet:

Jenter 13 år:

3) Marianne Omholt Eriksen

Jenter 14 år:

1) Rita Aaberg

 

NM-junior på Kongsberg:

Gutter 16 år:

63) Jan Audun Thorsen

 

Skiligarenn på Rykene lørdag 22/2 (Rygene IL):

Gutter 1978:

5) Halvor Øiestad 4.14, 6) Audun Håbestad 4.17, 8) Egil Furre 4.20

Jenter 1978:

2) Ranja Johansen 5.03

Gutter 1977:

1) Einar Livollen 3.53

Jenter 1977:

3) Marit Homdrom 4.07, 6) Mona Gunnarsen 4.44

Gutter 1976:

1) Trond Nilsen 7.48, 2) Trond Gunnarsen 8.32, 3) Kai Stahl Risholt 9.05, 10) Geir Egil Olsen 11.05

Jenter 1976:

2) Susanne Haaheim 9.31, 3) Katrine Haaheim 9.45, 5) Silje Hansen 10.24, 6) Hege Fjelldal 10.34

Gutter 1975:

3) Egil Omholt Eriksen 8.07, 4) Steinar Kjølsrud 8.17

Gutter 1974:

2) Kai Aaberg 7.47

Jenter 1974:

1) Lene Haaheim 8.19, 2) Beate Dalheim 8.32, 4) Anita Homdrom 8.55, 6) Monica Nygård 10.57

 

Cuprenn på Rykene søndag 23/2 (Rygene IL):

Jenter 12 år (3 km):

2) Anette Jensen 13.59, 6) Anne Gerd Thorsen 16.19

Jenter 13 år (3 km):

1) Marianne Omholt Eriksen 13.52

Gutter 13 år (3 km):

8) Sven Åge Esketveit 15.21

Jenter 14 år (5 km):

1) Rita Aaberg 18.40

Gutter 14 år (5 km):

4) Rune Jensen 17.54

Jenter 18 år (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 19.58

Gutter eldre junior (15 km):

1) Arild Rydningen 58.09

Damer B (5 km):

2) Turid Dalen 19.32

 

Fjellmannsløpet søndag 23/2 (Treungen IL/Vegårshei IL):

M1 (25 km):

3) Magne Nilsen 1.27.29

K6 (50 km):

1) Borgny Karlsen 4.18.25

M7 (50 km):

1) Kåre Karlsen 3.28.08

 

Hovedlandsrennet i Leinstrand ved Trondheim lørdag 1/3:

Jenter 14 år (5 km):

12) Rita Aaberg 19.14

 

Landsrenn snøskøyting på Vegårshei søndag 2/3 (Vegårshei IL):

Jenter 12 år (3 km):

1) Anette Jensen 11.25, 5) Anne Gerd Thorsen

Jenter 13 år (3 km):

1) Marianne Omholt Eriksen 11.44

Gutter 16 år (10 km):

2) Jan Audun Thorsen 34.16

 

Brentebergløpet søndag 2/3 (Gjerstad IL/Idun IL):

M1 (23 km):

5) Magne Nilsen 1.25.57, 8) Rune Retterholt 1.37.26

M2 (23 km):

7) Glenn Risbruna 1.35.34

K6 (23 km):

1) Borgny Karlsen 1.28.31

M7 (23 km):

1) Kåre Karlsen 1.28.31

 

Sør-Norsk mesterskap i Heddal lørdag 8/3:

Jenter 12 år:

13) Anette Jensen

Jenter 13 år:

9) Marianne Omholt Eriksen

Gutter 14 år:

8) Rune Jensen

Jenter 14 år:

8) Rita Aaberg

 

Sør-Norsk mesterskap stafett i Heddal søndag 9/3:

Jenter:

4) Aust-Agder 1 (Rita Aaberg, Gunn Markseth, Elin Årseth) 36.32

 

Kallingsheiløpet søndag 9/3 (Gjøvdal IL/Dølemo IL:

M1 (32 km):

6) Jan Audun Thorsen

 

Skiligarenn på Vik søndag 9/3 (IL Express):

Gutter 1978:

4) Halvor Øiestad 4.43, 6) Audun Håbestad 4.47

Jenter 1978:

2) Ranja Johansen 5.26

Gutter 1977:

2) Einar Livollen 4.31

Jenter 1977:

3) Marit Homdrom 4.42, 5) Mona Gunnarsen 5.00

Gutter 1976:

1) Trond Nilsen 3.30, 2) Kai Stahl Risholt 3.36, 3) Trond Gunnarsen 3.50, 5) Tommy Håbestad 4.14

Jenter 1976:

2) Silje Hansen 4.29, 3) Katrine Haaheim 4.31, 7) Hege Fjelldal 5.03

Gutter 1975:

1) Egil Omholt Eriksen 8.55

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 8.56

Jenter 1974:

1) Beate Dalheim 8.56, 2) Lene Haaheim 9.16, 4) Anita Homdrom 9.26

 

Landsrenn Heistadmoen lørdag 15/3:

Gutter 16 år:

3) Jan Audun Thorsen

 

KM stafett snøskøyting Selåsvatn søndag 16/3 (IL Varild):

Junior menn:

2) Rygene IL (Arild Rydningen, Magne Nilsen, Jan Audun Thorsen) 45.56

 

Landsrenn Mjøndalen:

Jenter 13 år:

10) Marianne Omholt Eriksen

Jenter 14 år:

7) Rita Aaberg

 

Oslo Skifestival Holmenkollen lørdag 22/3:

Jenter 14 år:

5) Rita Aaberg

 

Gautefall Skifestival lørdag 22/3:

Jenter 13 år:

14) Marianne Omholt Eriksen

Gutter 16 år:

19 Jan Audun Thorsen

 

Raulandsstafetten:

Junior menn:

1) Rygene IL (Arild Rydningen, Magne Nilsen, Jan Audun Thorsen)

 

Langrennscupen 1986:

Jenter 12 år:

3) Anette Jensen, 8) Anne Gerd Thorsen

Jenter 13 år:

1) Marianne Omholt Eriksen

Jenter 14 år:

1) Rita Aaberg

Gutter 14 år:

5) Rune Jensen

Gutter 16 år:

1) Jan Audun Thorsen

 

SKISKYTING

Sprint på Kringla (Froland IL):

Gutter:

3) Sven Åge Esketveit

 

 

SKISESONGEN 1986/87

MERITTER

Kretsmester langrenn:

Rita Aaberg

Anette Jensen

Rygene IL stafett (Marianne Omholt Eriksen, Anette Jensen, Rita Aaberg)

Agdermester langrenn:

Rita Aaberg

Anette Jensen

Rygene IL stafett (Marianne Omholt Eriksen, Anette Jensen, Rita Aaberg)

Sør-Norsk Mesterskap:

Rita Aaberg (sølv individuelt, bronse stafett)

 

RYGENES KLUBBMESTERSKAP

Hopprenn liten bakke:

Gutter 1980:

1) Kjell Arild Risholt 150.0

Gutter 1976:

1) Trond Gunnarsen 177.5, 2) Trond Nilsen 172.5

Jenter 1976:

1) Silje Hansen 144.0

Jenter 1975:

1) Elisabeth Fjeldal 136.5

Gutter 1972:

1) Glenn Fjeldal 155.5

Hopprenn stor bakke:

Gutter 1976:

1) Kai Stahl Risholt 120.5

Gutter 1975:

1) Egil O. Eriksen 136.0, 2) Harald Øiestad 125.5

Jenter 1974:

1) Beate Dalheim 106.5

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 153.0, 2) Rune Hansen 141.5

Gutter 1972:

1) Sven Åge Esketveit 136.0

Gutter 1971:

1) Gunnar Homdrom 173.0, 2) Rune Jensen 140.5, 3) Frode Fjelldal 132.0

Jenter 1971:

1) Rita Aaberg 110.5

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen 158.0

Jenter 18-19 år:

1) Anna Signe Dønnestad 158.5

18-35 år:

1) Roald Jensen 169.5, 2) Tor Pedersen 166.5, 3) Bjarne Thorsen 138.5

Over 35 år:

1) Jan Fjeldal 150.0

 

Langrenn:

Gutter 1983:

1) Ronny Terjesen 5.16

Jenter 1983:

1) Katrine Dønnestad 4.51

Gutter 1982:

1) Freddy Johansen 2.45, 2) Tor Inge Nilsen 4.20, 3) Oddbjørn Guttormsen 4.33, 4) Kenneth Pedersen 5.39, 5) Espen Friisø Jensen 5.01

Jenter 1982:

1) Ingunn Gunnarsen 4.17

Gutter 1981:

1) Erling Livollen 2.06, 1) Tommy Haaheim 2.06

Jenter 1981:

1) Anne Lise Dønnestad 2.31, 2) Nina Kristine Kjølsrud 2.48, 3) Inger Liv Thorsen 3.19, 4) Hilde Guttormsen 3.53

Gutter 1980:

1) Jan Rune Homme 3.57, 2) Kjell Arild Risholt 4.21

Jenter 1980:

1) Hjørdis Øiestad 2.37, 2) Siri Andersen 3.58, 3) Katrine Solheim 3.56, 4) May Lene Thorsen 5.24, 5) Bodil Homdrom 5.27

Jenter 1979:

1) Ranja Johansen 3.01, 2) Birte Samuelsen 3.27

Gutter 1978:

1) Halvor Øiestad 2.38, 2) Egil Furre 2.45, 3) Audun Håbestad 2.47

Jenter 1978:

1) Hege Engenes 3.23, 2) Monika Terjesen 3.35, 3) Elin May Hansen

Gutter 1977:

1) Einar Livollen 5.22, 2) Ronny Moløkken 5.52

Jenter 1977:

1) Marit Homdrom 5.29, 2) Mona Gunnarsen 5.59, 3) Vera Høeg-Omdal 7.01, 4) Siri Anett Thorsen 8.20

Gutter 1976:

1) Trond Gunnarsen 3.58, 2) Trond Nilsen 4.08, 3) Jarle Aanonsen 5.36, 4) Tommy Håbestad 5.45

Jenter 1976:

1) Kathrine Haaheim 4.57, 2) Susanne Haaheim 5.03, 3) Silje Hansen 5.42, 4) Hege Fjelldal 6.03

Gutter 1975:

1) Egil Omholt Eriksen 4.09, 2) Helge Rydningen 4.48, 3) Steinar Kjølsrud 4.54, 4) Harald Øiestad 5.09

Jenter 1975:

1) Elisabeth Fjelldal 8.45

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 10.45, 2) Rune Hansen 13.57

Jenter 1974:

1) Beate Dalheim 11.57, 2) Lene Haaheim 12.57

Gutter 1973:

1) André Andersen 12.56

Jenter 1973:

1) Anette Jensen 9.52, 2) Anne Gerd Thorsen 10.30

Gutter 1972:

1) Sven Åge Esketveit 9.42

Jenter 1972:

1) Marianne O. Eriksen 10.02

Gutter 1971:

1) Rune Jensen 17.20

Jenter 1971:

1) Rita Aaberg 15.40

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen 13.07

Eldre junior:

1) Anna Signe Dønnestad 16.23

Damer:

1) Turid Dalen 15.58, 2) Inga Sivertsen 16.50

Herrer:

1) Finn Eriksen 16.34, 2) Rolf Jensen 17.19

 

HOPPRENN

Landsrenn i Gjerpenkollen ved Drammen:

Klasse 15 år:

15) Gunnar Homdrom

 

Landsrenn i Vinje i Telemark onsdag 7/1:

Klasse 15 år:

15) Gunnar Homdrom

 

Interkretsrenn i Brattåsen lørdag 10/1 (Øyestad IF):

Klasse 15 år:

5) Gunnar Homdrom 171.6

 

Rekruttrenn i Hålandslia lørdag 17/1 (IL Express):

Klasse under 8 år:

8) Kjell Arild Risholt 90.5

 

Kretsrenn i Nygårdsbakken onsdag 21/1 (IK Grane/Flosta IL):

Klasse 15 år:

5) Gunnar Homdrom 102.0

 

Landsrenn i Hauglandsbakken lørdag 21/2:

Klasse 15 år:

5) Gunnar Homdrom 130.8

 

Rekruttrenn i Brattåsen lørdag 21/2 (Øyestad IF):

Klasse under 8 år:

2) Kjell Arild Risholt 153.0

 

Sør-Norsk mesterskap i Porsgrunn lørdag 7/3 (IF Ørn):

Klasse 15 år:

14) Gunnar Homdrom 138.9

 

Kretsrenn i Rughaven lørdag 14/3 (Austre-Moland IL):

Klasse 15 år:

3) Gunnar Homdrom 176.9

 

Agdermesterskapet i Songebakken søndag 15/3 (Songe SK):

Klasse 15 år:

6) Gunnar Homdrom 135.9

 

Nipkollen søndag 29/3:

Klasse 15 år:

2) Gunnar Homdrom 109.0

 

Renn i Sandripheia søndag 5/4 (Øvrebø IL):

Klasse 15 år:

4) Gunnar Homdrom

 

LANGRENN

Renn i Røldal lørdag 13/12:

Gutter 17 år:

2) Jan Audun Thorsen

 

Mønstringsrenn på Gjøvik lørdag 20/12:

Gutter 17 år:

35) Jan Audun Thorsen

 

Kretsrenn på Vestøl i Gjerstad søndag 28/12 (Gjerstad IL):

Jenter 13 år (3 km):

2) Anette Jensen 11.26

Gutter 14 år (5 km):

4) Sven Åge Esketveit 18.37

Jenter 14 år (5 km):

1) Marianne Omholt Eriksen 20.50

Jenter eldre junior (5 km):

3) Anna Signe Dønnestad 18.15

 

Vinjerennet søndag 28/12 (Vinje IL):

Jenter 13 år:

3) Anne Gerd Thorsen

Jenter 15 år:

1) Rita Aaberg

Gutter 17 år:

1) Jan Audun Thorsen

 

Norges-Cup skøyterenn på Gjøvik søndag 4/1:

Gutter 17 år (15 km):

18) Jan Audun Thorsen

 

Landsrenn på Engesland søndag 4/1 (IL Gry):

Jenter 13 år (3 km):

3) Anette Jensen 12.07, 10) Anne Gerd Thorsen 12.49

Gutter 14 år (5 km):

16) Sven Åge Esketveit 18.54

Jenter 14 år (5 km):

6) Marianne Omholt Eriksen 20.45

Jenter 15 år (5 km):

2) Rita Aaberg 17.22

Damer senior (5 km):

3) Turid Dalen 19.01

 

Trollrennet stafett på Evje lørdag 17/1 (Otra IL):

Jenter 12-15 år (3x3 km):

1) Rygene IL (Marianne Omholt Eriksen, Anette Jensen, Rita Aaberg) 34.33

 

Coca-Cola cuprenn i Klæbu lørdag 17/1:

Gutter 17 år:

20) Jan Audun Thorsen

 

Trollrennet på Evje søndag 18/1 (Otra IL):

Gutter 10 år (2 km):

11) Trond Nilsen 9.30, 15) Trond Gunnarsen 9.39

Gutter 11 år (2 km):

4) Egil Omholt Eriksen 8.24

Gutter 12 år (3 km):

17) Kai Aaberg 13.14

Jenter 13 år (3 km):

2) Anette Jensen 12.06

Gutter 14 år (5 km):

17) Sven Åge Esketveit 22.41

Jenter 14 år (5 km):

3) Marianne Omholt Eriksen 23.43

Jenter 15 år (5 km):

1) Rita Aaberg 21.23

 

Skiligarenn i Froland lørdag 24/1 (Froland IL):

Gutter 1979:

10) Freddy Johansen 8.42

Jenter 1979:

2) Ranja Johansen 5.03

Gutter 1978:

3) Halvor Øiestad 3.56, 6) Audun Håbestad 4.22, 7) Egil Furre 4.24

Gutter 1977:

3) Einar Livollen 8.32

Jenter 1977:

4) Mona Gundersen 8.52, 5) Marit Homdrom 9.27

Gutter 1976:

1) Trond Gunnarsen 6.26, 2) Trond Nilsen 6.29, 5) Tommy Håbestad 8.09

Jenter 1976:

3) Katrine Haaheim 7.51, 4) Susanne Haaheim 7.53, 6) Silje Løvdal Hansen 8.35

Gutter 1975:

1) Egil Omholt Eriksen 6.00

 

Landsrenn på Asdal søndag 25/1 (Øyestad IF):

Jenter 13 år (3 km):

1) Anette Jensen 12.26

Jenter 14 år (5 km):

3) Marianne Omholt Eriksen 19.42

Jenter 15 år (5 km):

1) Rita Aaberg 17.55

Gutter 17 år (10 km):

1) Jan Audun Thorsen 30.32

Eldre junior (5 km):

2) Anna Signe Dønnestad 18.08

 

Østlandslekene på Søre Ål utenfor Lillehammer lørdag 31/1:

Jenter 15 år:

5) Rita Aaberg

 

Skiligarenn på Asdal lørdag 31/1 (Øyestad IF):

Jenter 1979:

1) Ranja Johansen 3.51, 4) Hjørdis Øiestad 4.42, 9) Birte Samuelsen 5.34

Gutter 1978:

4) Halvor Øiestad 3.26, 7) Audun Håbestad 3.41, 8) Egil Furre 3.43

Gutter 1977:

2) Einar Livollen 6.23

Jenter 1977:

4) Mona Gunnarsen 7.19

Gutter 1976:

1) Trond Gunnarsen 4.31, 2) Trond Nilsen 4.42, 9) Tommy Håbestad 6.04

Jenter 1976:

4) Susanne Haaheim 5.52, 5) Katrine Haaheim 5.58, 7) Silje Hansen 6.29

Gutter 1975:

3) Egil Omholt Eriksen 4.28, 5) Steinar Kjølsrud 4.51

 

Landsrenn i Åmli søndag 1/2 (IL Dristug):

Jenter 13 år (3 km):

2) Anette Jensen 12.04

Jenter 15 år (5 km):

1) Rita Aaberg 19.38

Gutter 17 år (10 km):

2) Jan Audun Thorsen 35.30

Damer B (5 km):

1) Turid Dalen 20.53

 

Cuprenn på Dømmesmoen onsdag 4/2 (IL Imås):

Gutter 12 år:

9) Kai Aaberg 9.48

Jenter 13 år:

1) Anette Jensen 8.36, 7) Anne Gerd Thorsen 9.36

Jenter 14 år:

1) Marianne Omholt Eriksen 16.17

Jenter 15 år:

1) Rita Aaberg 14.57

Gutter 17 år:

1) Jan Audun Thorsen 24.57

Jenter 18-19 år:

2) Anna Signe Dønnestad 16.03

Damer B:

1) Turid Dalen 15.29

 

KM på Søndeled lørdag 7/2 (Idun IL):

Gutter 10 år (2 km):

4) Trond Gunnarsen 7.59

Gutter 11 år (2 km):

7) Egil Omholt Eriksen 7.29

Jenter 13 år (3 km):

1) Anette Jensen 9.07 (KRETSMESTER !), 10) Anne Gerd Thorsen 10.36

Jenter 14 år (5 km):

2) Marianne Omholt Eriksen 19.14

Jenter 15 år (5 km):

1) Rita Aaberg 17.09 (KRETSMESTER !)

Gutter 17 år (10 km):

2) Jan Audun Thorsen 28.22

Jenter 18-19 år (5 km):

4) Anna Signe Dønnestad 17.42

Damer B (5 km):

2) Turid Dalen 17.01

 

KM stafett på Søndeled søndag 8/2 (Idun IL):

Gutter 10-11 år:

6) Rygene IL 22.10

Jenter 12-15 år:

1) Rygene IL (Marianne Omholt Eriksen, Anette Jensen, Rita Aaberg) 24.30 (KRETSMESTRE !)

 

Cuprenn på Rykene lørdag 14/2 (Rygene IL):

Gutter 12 år (3 km):

15) Kai Aaberg 13.33

Gutter 13 år (3 km):

9) André Andersen 17.17

Jenter 13 år (3 km):

1) Anette Jensen 12.05, 7) Anne Gerd Thorsen 13.25

Jenter 14 år (5 km):

1) Marianne Omholt Eriksen 21.09

Jenter 15 år (5 km):

1) Rita Aaberg 19.04

Jenter eldre junior (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 20.33

Damer B (5 km):

1) Turid Dalen 19.38

 

Landsrenn på Vegårshei søndag 15/2 (Vegårshei IL):

Jenter 13 år (3 km):

2) Anette Jensen 11.46, 6) Anne Gerd Thorsen 12.46

Jenter 14 år (5 km):

1) Marianne Omholt Eriksen 21.55

Jenter 15 år (5 km):

1) Rita Aaberg 19.59

Gutter 17 år (10 km):

1) Jan Audun Thorsen 33.52

Damer B (10 km):

2) Turid Dalen 44.27

 

Skiligarenn på Rykene søndag 15/2 (Rygene IL):

Gutter 1979:

6) Kjell Arild Risholt 3.29, 10) Rune Løining 3.42

Jenter 1979:

2) Ranja Johansen 3.14, 5) Hjørdis Øiestad 3.48, 8) Birte Samuelsen 4.03

Gutter 1978:

2) Halvor Øiestad 2.31, 5) Audun Håbestad 2.44, 8) Egil Furre 2.52

Jenter 1978:

2) Hege Engenes 3.17

Gutter 1977:

3) Einar Livollen 5.43

Jenter 1977:

5) Marit Homdrom 6.18, 6) Mona Gunnarsen 6.30, 8) Anita Løining 8.12

Gutter 1976:

1) Trond Gunnarsen 4.22, 2) Trond Nilsen 4.38, 5) Kai Stahl Risholt 5.04, 9) Tommy Håbestad 5.34

Jenter 1976:

2) Susanne Haaheim 5.15, 4) Katrine Haaheim 5.20, 6) Silje Hansen 5.31, 7) Hege Fjelldal 6.19

Gutter 1975:

5) Helge Rydningen 4.56, 7) Steinar Kjølsrud 5.04

 

Junior-NM lørdag 21/2:

Gutter 17 år (15 km):

47) Jan Audun Thorsen

 

Kretsrenn på Løvjomås i Froland lørdag 21/2 (Froland IL):

Gutter 12 år (3 km):

12) Kai Aaberg 11.14

Gutter 14 år (5 km):

9) Sven Åge Esketveit 20.51

Jenter 14 år (5 km):

1) Marianne Omholt Eriksen 20.06

Jenter 15 år (10 km):

1) Rita Aaberg 27.40

Jenter eldre junior (10 km):

1) Anna Signe Dønnestad 30.10

 

Junior-NM stafett søndag 22/2:

Gutter:

46) Aust-Agder (Anders Skorstøl, Jan Audun Thorsen, Svein Erik Fone, Thomas Axelsen)

 

Fjellmannsløpet søndag 22/2 (Treungen IL/Vegårshei IL):

K6 (55 km):

1) Borgny Karlsen 3.44.06

M7 (55 km):

1) Kåre Karlsen 2.56.43

 

Granes skiathlon ved Granestua søndag 22/2 (IK Grane):

Over 17 år:

1) Anna Signe Dønnestad 13.31

 

Cuprenn ved Heia onsdag 25/2 (IK Grane):

Gutter 12 år:

10) Kai Aaberg 9.00

Jenter 13 år:

1) Anette Jensen 8.19

Gutter 14 år:

9) Sven Åge Esketveit 16.12

Jenter 14 år:

1) Marianne Omholt Eriksen 16.30

Jenter 15 år:

1) Rita Aaberg 15.17

Gutter 17 år:

1) Jan Audun Thorsen 26.04

Jenter eldre junior:

2) Anna Signe Dønnestad 16.53

Damer B:

1) Turid Dalen 16.09

 

Hovedlandsrennet i Lommedalen ved Drammen lørdag 28/2 (Lommedalen IL):

Jenter 15 år:

11) Rita Aaberg

 

Cuprenn på Tromøy lørdag 28/2 (Østre Tromøy TIK):

Gutter 10 år (2 km):

1) Trond Gunnarsen 11.40, 3) Trond Nilsen 12.13

Gutter 11 år (2 km):

8) Egil Omholt Eriksen 12.14

Gutter 13 år (3 km):

11) André Andersen 21.54

Jenter 13 år (3 km):

1) Anette Jensen 15.49, 4) Anne Gerd Thorsen 18.49

Gutter 14 år (5 km):

8) Sven Åge Esketveit 20.59

Jenter 14 år (5 km):

1) Marianne Omholt Eriksen 22.16

Jenter eldre junior (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 21.14

 

Hovedlandsrennet stafett i Lommedalen ved Drammen søndag 1/3 (Lommedalen IL):

Jenter:

29) Aust-Agder (Rita Aaberg, Gunn Markseth, Ingrid Bøylestad)

 

Brentebergløpet søndag 1/3 (Gjerstad IL/Idun IL):

M1 (25 km):

5) Jan Audun Thorsen 1.13.52

K6 (25 km):

1) Borgny Karlsen 1.40.30

M7 (25 km):

1) Kåre Karlsen 1.21.30

 

Sør-Norsk mesterskap i Porsgrunn lørdag 7/3 (IF Ørn):

Jenter 13 år (3 km):

13) Anette Jensen 12.18, 20) Anne Gerd Thorsen 13.18

Jenter 14 år (5 km):

4) Marianne Omholt Eriksen 20.51

Jenter 15 år (5 km):

2) Rita Aaberg 19.01

 

Landsrenn ved Hønefoss lørdag 7/3:

Gutter 17 år:

9) Jan Audun Thorsen

 

Sør-Norsk mesterskap stafett i Porsgrunn søndag 8/3 (IF Ørn):

Jenter 14-15 år (3x3 km):

3) Aust-Agder (Gunn Markseth, Marianne Omholt Eriksen, Rita Aaberg)

 

Kallingsheiløpet søndag 8/3 (Dølemo IL):

K6 (32 km):

1) Borgny Karlsen 2.25.36

M7 (32 km):

1) Kåre Karlsen 2.02.05

 

Agdermesterskapet på Iveland lørdag 14/3 (Iveland IL):

Jenter 13 år (3 km):

1) Anette Jensen 9.55 (AGDERMESTER !)

Jenter 14 år (5 km):

3) Marianne Omholt Eriksen 21.29

Jenter 15 år (5 km):

1) Rita Aaberg 18.56 (AGDERMESTER !)

 

Agdermesterskapet i stafett på Iveland søndag 15/3 (Iveland IL):

Jenter 12-15 år (3x3 km):

1) Rygene IL (Marianne Omholt Eriksen, Anette Jensen, Rita Aaberg) 34.34 (AGDERMESTRE !)

 

Coca Cola Cup finale på Voss søndag 15/3:

Gutter 17 år:

21) Jan Audun Thorsen

 

Skiligarenn på Birketveit søndag 15/3 (IL Express):

Gutter 1979:

8) Freddy Johansen 9.42

Jenter 1979:

1) Hjørdis Øiestad 6.51, 4) Ranja Johansen 7.17, 6) Birte Samuelsen 7.48

Gutter 1978:

2) Halvor Øiestad 5.24

Gutter 1977:

3) Einar Livollen 10.15

Jenter 1977:

2) Mona Gunnarsen 10.26

Gutter 1976:

1) Trond Gunnarsen 7.55, 2) Trond Nilsen 8.17

Jenter 1976:

4) Silje Hansen 11.18

Gutter 1975:

3) Egil Omholt Eriksen 8.06

 

Landsrenn i fristil i Brevik lørdag 21/3:

Jenter 13 år:

1) Anette Jensen

Jenter 14 år:

1) Marianne Omholt Eriksen 23.43

Jenter 15 år:

1) Rita Aaberg

Gutter 17 år:

2) Jan Audun Thorsen

 

Interkretsrenn på Selåsvatn søndag 22/3 (Vardild IL):

Jenter 13 år:

1) Anette Jensen

Jenter 14 år:

1) Marianne Omholt Eriksen

Gutter 17 år:

1) Jan Audun Thorsen

 

Nasjonalt renn på Gautefall søndag 29/3:

Jenter 13 år (3 km):

3) Anette Jensen 13.38

Jenter 14 år (5 km):

2) Marianne Omholt Eriksen 19.27

Jenter 15 år (5 km):

3) Rita Aaberg 18.23

Gutter 17 år (10 km):

4) Jan Audun Thorsen 31.16

 

Langrennscupen 1987:

Gutter 12 år:

14) Kai Aaberg 34p

Gutter 13 år:

13) André Andersen 35p

Jenter 13 år:

1) Anette Jensen 3p, 8) Anne Gerd Thorsen 18p

Jenter 14 år:

1) Marianne Omholt Eriksen 3p

Jenter 15 år:

1) Rita Aaberg 3p

Gutter 17 år:

1) Jan Audun Thorsen 3p

Jenter 18-19 år:

1) Anna Signe Dønnestad 3p

Damer B:

1) Turid Dalen 3p

 

SKISKYTING

KM i Birkenesparken lørdag 7/2 (Birkenes IL):

Gutter 14-15 år:

12) Sven Åge Esketveit 18.25

 

 

SKISESONGEN 1987/88

 

MERITTER

Kretsmester langrenn:

Rita Aaberg

Anna Signe Dønnestad

Agdermester langrenn:

Rita Aaberg

Jan Audun Thorsen

Rygene IL stafett (Marianne Omholt Eriksen, Anette Jensen, Rita Aaberg)

 

RYGENES KLUBBMESTERSKAP (HOPP 17/3, LANGRENN 19/3)

Hopprenn Rughaven:

Gutter 1984:

1) Thore Løvdal Hansen 61.5

Gutter 1982:

1) Tommy Håheim 76.6

Gutter 1980:

1) Kjell A. Risholt 94.8

Gutter 1976:

1) Trond Gunnarsen 125.2, 2) Trond Nilsen 118.1

Jenter 1976:

1) Silje Hansen 89.6

Gutter 1975:

1) Egil O. Eriksen 125.7

Jenter 1975:

1) Elisabeth Fjelldal 93.9

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 124.8

Gutter 1972:

1) Sven Åge Esketveit 159.7

Gutter 1971:

1) Gunnar Homdrom 229.3

18-35 år:

1) Roald Jensen 199.0, 2) Jan Audun Thorsen 193.3, 3) Magne Nilsen 186.0, 4) Thor Pedersen 176.1, 5) Bjarne Thorsen 174.3

Damer 18- 35 år:

1) Anna Signe Dønnestad 196.5

Langrenn Omholt:

Gutter 1984:

1) Thore Løvdal Hansen 1.57

Jenter 1984:

1) Elin Guttormsen 3.02, 2) Margrethe Kjølsrud 5.03

Gutter 1983:

1) Ronny Terjesen 2.17

Jenter 1983:

1) Kathrine Dønnestad 1.35

Gutter 1982:

1) Oddbjørn Guttormsen 1.15, 2) Freddy Johansen 1.17, 3) Tor Inge Nilsen 1.23, 4) Kenneth Pedersen 1.25

Jenter 1982:

1) Ingunn Gunnarsen 2.08

Gutter 1981:

1) Erling Livollen 0.53

Jenter 1981:

1) Anne Lise Dønnestad 0.56, 2) Hilda Guttormsen 1.14

Gutter 1980:

1) Kjell Arild Risholt 4.46

Jenterr 1980:

1) Hjørdis Øiestad 5.11, 2) Nina Kristine Kjølsrud 7.06

Jenter 1979:

1) Ranja Johansen 4.22

Gutter 1978:

1) Halvor Øiestad 3.49

Jenter 1978:

1) Merete Sivertsen 5.06, 2) Monica Terjesen 6.09

Gutter 1977:

1) Einar Livollen 10.39, 2) Atle Hansen 12.49

Jenter 1977:

1) Mona Gunnarsen 13.29

Gutter 1976:

1) Trygve Oveland Nilsen 8.12, 2) Trond Nilsen 8.23, 3) Trond Gunnarsen 8.35

Jenter 1976:

1) Silje Hansen 13.07

Gutter 1975:

1) Steinar Kjølsrud 8.19, 2) Egil Omholt Eriksen 8.50, 3) Harald Øiestad 9.20

Jenter 1975:

1) Ragnhild Kristiansen 11.07, 2) Elisabeth Fjelldal 15.51

Gutter 1974:

1) Kai Aaberg 8.00

Jenter 1974:

1) Tone Bårdsen 10.10

Jenter 1973:

1) Anette Jensen 7.20

Jenter 1972:

1) Marianne Omholt Eriksen 15.46

Jenter 1971:

1) Rita Aaberg 14.19

Menn 18-25 år:

1) Jan Audun Thorsen 12.05, 2) Magne Nilsen 14.52, 3) Jan Erik Eriksen 17.16

Damer 18-25 år:

1) Anna Signe Dønnestad 15.41, 2) Turid Dalen 15.45

Menn over 35 år:

1) Finn Eriksen 17.01

 

Kombinert:

Gutter under 7 år:

1) Thore Løvdal Hansen 281.5

Gutter 7-9 år:

1) Kjell Arild Risholt 314.8

Gutter 11-13 år:

1) Trond Gunnarsen 334.7, 2) Trond Nilsen 331.2

Jenter 11-13 år:

1) Silje Hansen 217.0, 2) Elisabeth Fjelldal 172.6

Gutter 13-15 år:

1) Kai Aaberg 344.8

Gutter over 18 år:

1) Jan Audun Thorsen 413.3 2) Magne Nilsen 355.9

Damer over 18 år:

1) Anna Signe Dønnestad

 

HOPPRENN

Plastrenn Sandripheia:

Klasse yngre junior:

2) Gunnar Homdrom 141.5

 

Plastrenn i Heistad ved Brevik 26/9:

Klasse yngre junior:

5) Gunnar Homdrom

 

Vinjerennet tirsdag 29/12 (Vinje IL):

Klasse yngre junior:

?) Gunnar Homdrom 142.0

 

Esso-cup Hanniballbakken Kongsberg søndag 3/1:

Klasse yngre junior:

?) Gunnar Homdrom

 

Rekruttrenn i Hålandslia søndag 8/2 (IL Express):

Klasse 6 år:

5) Kjell Arild Risholt 111.3

 

KM Stor bakke, Molandsbakken, torsdag 11/2:

Klasse yngre junior:

5) Gunnar Homdrom 100.7

 

Landsrenn i Molandsbakken søndag 14/2 (Vegårshei IL):

Klasse yngre junior:

11) Gunnar Homdrom 87.5

 

Landsrenn i Songebakken lørdag 20/2 (Songe SK):

Klasse yngre junior:

10) Gunnar Homdrom 127.3

 

Cupen 1987/88:

Klasse yngre junior:

5) Gunnar Homdrom

 

LANGRENN

Norgescuprenn fristil i Surnadal lørdag 19/12:

Eldre junior (10 km):

50) Jan Audun Thorsen 29.42

 

Åpningsrenn på Tveit i Åmli søndag 20/12 (Rygene IL/IL Dristug):

Jenter 14 år (5 km):

2) Anette Jensen 18.03

Gutter 15 år (5 km):

11) Sven Åge Esketveit 17.21

Jenter 15 år (5 km):

3) Marianne Omholt Eriksen 19.07

Jenter 16 år (5 km):

1) Rita Aaberg 17.10

 

Vinjerennet mandag 28/12 (Vinje IL):

Jenter 16 år:

2) Rita Aaberg

Eldre Junior:

2) Jan Audun Thorsen

 

Landsrenn i Gjerstad søndag 3/1 (Gjerstad IL):

Jenter 14 år (5 km):

3) Anette Jensen 19.31

Jenter 15 år (5 km):

1) Marianne Omholt Eriksen 19.35

Jenter 16 år (5 km):

1) Rita Aaberg 17.48

Eldre junior (10 km):

4) Jan Audun Thorsen 31.15

Damer (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 18.22

 

Norgescuprenn skøyting på Dombås søndag 10/1:

Jenter 16 år (10 km):

41) Rita Aaberg

Eldre junior:

?) Jan Audun Thorsen

 

Renn på Veum i Fyresdal søndag 10/1 (Fyresdal IL):

Jenter 14 år (5 km):

3) Anette Jensen 18.29

Jenter 15 år (5 km):

4) Marianne Omholt Eriksen 17.44

Gutter 15 år (5 km):

10) Sven Åge Esketveit 17.23

Damer B (10 km):

1) Anna Signe Dønnestad 38.53

 

Heddal-sprinten på Sauland lørdag 16/1 (Heddal IL):

Jenter 16 år:

3) Rita Aaberg

 

Kretsrenn på Katerås i Åmli søndag 17/1 (IL Dristug/Østre Tromøy TIK):

Jenter 14 år (5 km):

2) Anette Jensen 18.26

Jenter 16 år (5 km):

1) Rita Aaberg 17.20

Eldre junior (10 km):

1) Jan Audun Thorsen 29.12

Damer B (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 19.24

 

Norgescuprenn Eidsvoll søndag 24/1:

Gutter 18-19 år:

40) Jan Audun Thorsen

 

Landsrenn/interkretsrenn Åraksbø søndag 24/1:

Gutter 11 år (2 km):

4) Trond Gunnarsen 7.38

Gutter 12 år (3 km):

10) Steinar Kjølsrud 11.38

Jenter 14 år (5 km):

2) Anette Jensen 17.20

Damer B (10 km):

1) Anna Signe Dønnestad 16.22

 

Landsrenn på Kongsberg lørdag 30/1:

Eldre junior:

10) Jan Audun Thorsen

 

Trollrennet stafett på Evje lørdag 30/1 (Otra IL):

Gutter 10-11 år (3x3 km):

2) Rygene IL (Trond Gunnarsen, Trygve Nilsen, Trond Nilsen) 26.46

 

Trollrennet på Evje søndag 31/1 (Otra IL):

Gutter 11 år:

3) Trond Gunnarsen 6.48, 15) Trygve Oveland Nilsen 7.52

Jenter 12 år:

14) Ragnhild Kristensen 21.19

Gutter 12 år:

10) Steinar Kjølsrud 15.51, 20) Harald Øiestad 18.21

Jenter 13 år:

7) Tone Bårdsen 21.29

Jenter 15 år:

1) Marianne Omholt Eriksen 22.45

Jenter 16 år:

1) Rita Aaberg 21.19

 

KM i Gjerstad lørdag 6/2 (Gjerstad IL):

Gutter 11 år (2 km):

4) Trond Gunnarsen 8.29, 11) Trond Nilsen 9.10, 14) Trygve Oveland Nilsen 9.31

Jenter 12 år (3 km):

9) Ragnhild Kristensen 16.50

Gutter 12 år (3 km):

8) Steinar Kjølsrud 12.22, 14) Harald Øiestad 13.56

Jenter 13 år (3 km):

9) Tone Bårdsen 14.33

Jenter 14 år (5 km):

3) Anette Jensen 18.16

Jenter 15 år (5 km):

2) Marianne Omholt Eriksen 18.48

Jenter 16 år (5 km):

1) Rita Aaberg 17.08 (KRETSMESTER !)

Eldre junior (15 km):

2) Jan Audun Thorsen 48.24

Damer B (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 19.08 (KRETSMESTER !)

 

KM stafett i Gjerstad søndag 7/2 (Gjerstad IL):

Gutter 10-11 år (3x2 km):

2) Rygene IL (Trond Nilsen, Trygve Nilsen, Trond Gundersen) 25.47

Jenter junior (3x5 km):

2) Rygene IL (Marianne Eriksen, Anette Jensen, Rita Aaberg) 50.09

 

Landsrenn på Vegårshei lørdag 13/2 (Vegårshei IL):

Gutter 11 år (2,5 km):

4) Trond Gunnarsen 8.31, 6) Trond Nilsen 9.11, 9) Trygve Oveland Nilsen 9.25

Jenter 12 år (3 km):

7) Ragnhild Kristensen 15.24

Gutter 12 år (3 km):

6) Steinar Kjølsrud 11.55, 8) Harald Øiestad 13.11

Jenter 13 år (3 km):

6) Tone Bårdsen 14.25

Damer B (10 km):

1) Anna Signe Dønnestad 42.01

 

Landsrenn fristil i Gjerstad søndag 14/2 (IK Grane):

Gutter 12 år (3 km):

3) Steinar Kjølsrud 10.39

Jenter 14 år (5 km):

2) Anette Jensen 17.22

Jenter 15 år (5 km):

2) Marianne Omholt Eriksen 17.43

Gutter 15 år (5 km):

11) Sven Åge Esketveit 16.39

Jenter 16 år (5 km):

1) Rita Aaberg 16.29

Eldre junior (15 km):

2) Jan Audun Thorsen 43.33

Damer B (5 km):

1) Anna Signe Dønnestad 18.15

 

NM-junior i Trondheim torsdag 18/2:

Jenter 16 år (10 km):

18) Rita Aaberg

Yngre junior:

57) Jan Audun Thorsen

 

Skiligarenn på Rykene lørdag 20/2 (Rygene IL):

Gutter 1980:

4) Erling Livollen 3.29, 5) John Ove Omland 3.30, 7) Øyvind Kristensen 3.54, 8) Jan Rune Hammen 3.55, 9) Freddy Johansen 4.23

Jenter 1980:

1) Hjørdis Øiestad 3.00, 2) Anne Lise Dønnestad 3.09, 4) Anita Jensen 4.37, 5) Janne Omland 4.56, 7) Hanne Jensen 5.41

Gutter 1979:

4) Morgan Tørvolt 3.39

Jenter 1979:

1) Ranja Johansen 2.58

Gutter 1978:

3) Halvor Øiestad 4.50

Jenter 1978:

1) Hege Engenes 6.08, 2) Marina Dalheim 6.43

Gutter 1977:

1) Einar Livollen 5.10, 3) Jens Vidar Jensen 5.46, 4) Ronny Moløkken 5,58

Gutter 1976:

1) Trond Gunnarsen 3.57, 2) Trond Nilsen 4.01, 4) Trygve Oveland Nilsen 4.12

 

Landsrenn Søndeled søndag 21/2 (Idun IL):

Gutter 10 år (2 km):

11) Halvor Øiestad 10.02

Gutter 11 år (2 km):

4) Trond Gunnarsen 8.14, 9) Trygve Oveland Nilsen 8.49

Jenter 14 år (6 km):

3) Anette Jensen 24.20

Jenter 15 år (6 km):

1) Marianne Omholt Eriksen 24.40

Damer B (6 km):

1) Anna Signe Dønnestad 25.09

 

Agdermesterskapet i Bruskeland lørdag 27/2 (IL Holum):

Gutter 11 år (2 km):

3) Trond Gunnarsen 8.56, 14) Trond Nilsen 9.43, 16) Trygve Oveland Nilsen 10.06

Gutter 12 år (3 km):

19) Steinar Kjølsrud 14.43

Jenter 14 år (5 km):

3) Anette Jensen 18.28

Jenter 15 år (5 km):

5) Marianne Omholt Eriksen 19.06

Jenter 16 år (10 km):

1) Rita Aaberg 34.51 (AGDERMESTER !)

Gutter 18-19 år (15 km):

1) Jan Audun Thorsen 45.24 (AGDERMESTER !)

Damer B (10 km):

2) Anna Signe Dønnestad 40.23

 

Skiligarenn i Froland lørdag 27/2 (Froland IL):

Jenter 1980:

1) Anne Lise Dønnestad 5.31, 2) Hjørdis Øiestad 5.31

Gutter 1979:

8) Morgan Tørvolt 6.05

Gutter 1978:

3) Halvor Øiestad 6.33

Jenter 1977:

1) Monica Gunnarsen 7.58

 

Agdermesterskapet stafett i Bruskeland søndag 28/2 (IL Holum):

Jenter junior:

1) Rygene IL (Marianne Omholt Eriksen, Anette Jensen, Rita Aaberg) (AGDERMESTERE !)

 

Skiligarenn på Omholt lørdag 5/3 (Øyestad IF):

Gutter 1980:

4) Øyvind Kristensen 4.56

Jenter 1980:

1) Anne Lise Dønnestad 4.16, 2) Hjørdis Øiestad 4.23

Jenter 1979:

1) Ranja Johansen 3.50

Gutter 1978:

4) Halvor Øiestad 6.51

Gutter 1977:

2) Ronny Moløkken 7.26

Gutter 1976:

1) Trond Nilsen 4.58, 2) Trond Gunnarsen 5.07, 3) Trygve Oveland Nilsen 5.09

 

Hovedlandsrennet i Mo i Rana 5-6/3:

Jenter 14 år:

?) Anette Jensen

 

Nasjonalt renn Kongsberg 5-6/3, klassisk lørdag+Gundermetoden søndag:

Gutter eldre junior:

1) Jan Audun Thorsen

 

Nasjonalt renn på Kongsberg lørdag 12/3:

Jenter 16 år:

1) Rita Aaberg

Gutter eldre junior:

2) Jan Audun Thorsen

 

Sørnorsk mesterskap på Feed lørdag 12/3:

Gutter 12 år (3,5 km):

18) Steinar Kjølsrud 14.38

Jenter 14 år (5 km):

8) Anette Jensen 17.20

Jenter 15 år (5 km):

4) Marianne Omholt Eriksen 16.46

 

Kretsrenn i Søndeled lørdag 12/3 (Idun IL):

Gutter 11 år:

2) Trond Gunnarsen 7.54, 8) Trygve Oveland Nilsen 8.18

 

Nasjonalt renn på Heistad søndag 13/3:

Jenter 16 år:

1) Rita Aaberg

 

Landsrenn i Bærum lørdag 19/3:

Jenter 14 år:

2) Anette Jensen

Jenter 15 år:

5) Marianne Omholt Eriksen

Jenter 16 år:

4) Rita Aaberg

Eldre junior:

2) Jan Audun Thorsen

 

Gautefalløpet søndag 27/3 (Treungen IL/Bostrak/Kragerø):

M1 (35 km):

8) Jan Audun Thorsen 1.49.4

 

Sigurdsbuløypa:

M1:

1) Jan Audun Thorsen 1.07.05

 

Cuprenn på Øynaheia lørdag 9/4 (Aust-Agder skikrets):

Jenter 14 år:

1) Anette Jensen

Eldre junior:

1) Jan Audun Thorsen

 

 

SKISESONGEN 1988/89

 

MERITTER

Kretsmester langrenn:

Trond Gunnarsen

Anette Jensen

Marianne Omholt Eriksen

Rita Aaberg

Jan Audun Thorsen

Kretsmester hopp:

Gunnar Homdrom

Agdermester langrenn:

Anette Jensen

Rita Aaberg

Jan Audun Thorsen

 

HOPPRENN

Kretsrenn i Trydalsbakken lørdag 14/1 (Øyestad IF):

Klasse yngre junior:

2) Gunnar Homdrom 178.1

 

Interkretsrenn på plast i Brattåsen lørdag 11/2 (Øyestad IF):

Klasse yngre junior:

2) Gunnar Homdrom 197.7

 

Kretsrenn i Brokkebakken i Valle søndag 26/2 (Hylestad IL):

Klasse yngre junior:

3) Gunnar Homdrom 174.2

 

Renn i Vinje i Telemark lørdag 11/3:

Klasse yngre junior:

9) Gunnar Homdrom

 

KM i Vinje lørdag 8/4 (Øyestad IF):

Klasse yngre junior:

1) Gunnar Homdrom (KRETSMESTER !)

 

Cupen sammenlagt på plast:

Klasse yngre junior:

2) Gunnar Homdrom

 

LANGRENN

Norbygdarennet ved Hamar lørdag 3/12:

Junior (10 km):

4) Jan Audun Thorsen

 

Åpningsrenn fristil på Høydalsmo søndag 11/12:

Jenter 15 år:

2) Anette Jensen 18.40

Jenter 17 år:

4) Rita Aaberg 17.55

Gutter 18-19 år:

3) Jan Audun Thorsen 46.27

Jenter 18-19 år:

3) Siv Nina Gjeruldsen 18.49

Damer B:

1) Anna Signe Dønnestad 19.12

 

Kretsrenn på Vatnestrøm i Iveland søndag 18/12 (Iveland IL):

Gutter 10 år:

10) Halvor Øiestad 10.24

Gutter 12 år:

5) Trond Gunnarsen 8.15, 13) Trygve Oveland Nilsen 9.33

Jenter 16 år:

4) Marianne Omholt Eriksen 18.14

Jenter 17 år:

1) Rita Aaberg 14.56

Gutter 18-19 år:

1) Jan Audun Thorsen 40.05

Jenter 18-19 år:

3) Siv Nina Gjeruldsen 16.42

 

Vinjerennet onsdag 28/12 (Vinje IL):

Jenter 17 år:

1) Rita Aaberg

Gutter 18-19 år:

2) Jan Audun Thorsen

 

Kretsrenn fristil på Øynaheia fredag 30/12 (Herefoss IL):

Gutter 12 år:

6) Trygve Oveland Nilsen 12.55, 8) Trond Gunnarsen 13.10

Gutter 13 år:

9) Steinar Kjølsrud 12.26

Jenter 16 år:

1) Marianne Omholt Eriksen 19.26

Jenter 18-19 år:

3) Siv Nina Gjeruldsen 17.57

Gutter junior:

2) Jan Audun Thorsen 31.18

 

Norgescuprenn i Meråker lørdag 7/1:

Jenter 17 år (5 km):

34) Rita Aaberg

Gutter 18-19 år (10 km):

24) Jan Audun Thorsen

 

Landsrenn på Birkeland søndag 8/1 (IL Gry):

Gutter 12 år:

4) Trond Gunnarsen 15.21, 17) Trond Nilsen 17.27

Gutter 13 år:

11) Steinar Kjølsrud 15.14

Jenter 15 år:

1) Anette Jensen 21.00

Jenter 16 år:

4) Marianne Omholt Eriksen 31.43

Jenter 18-19 år:

2) Siv Nina Gjeruldsen 28.41

Damer B:

1) Turid Dalen 30.30

 

Landsrenn i Gjerstad lørdag 14/1 (Gjerstad IL):

Gutter 10 år (2 km):

9) Halvor Øiestad 9.23

Gutter 12 år (3 km):

5) Trond Gunnarsen 12.26, 20) Trygve Oveland Nilsen 13.13

Gutter 13 år (3 km):

30) Steinar Kjølsrud 12.29

Jenter 13 år (3 km):

8) Ragnhild Kristensen 16.16

Jenter 14 år (5 km):

10) Tone Bårdsen 32.37

Jenter 15 år (5 km):

2) Anette Jensen 22.58

Jenter 16 år (5 km):

3) Marianne Omholt Eriksen 24.34

Jenter 17 år (5 km):

1) Rita Aaberg 21.10

Gutter eldre junior (15 km):

2) Jan Audun Thorsen 48.24

Jenter eldre junior (5 km):

4) Siv Nina Gjeruldsen 23.34

Damer B (5 km):

1) Turid Dalen 25.03

 

Norgescuprenn fristil på Raufoss søndag 22/1:

Jenter 17 år:

27) Rita Aaberg

Gutter eldre junior:

?) Jan Audun Thorsen

 

NM stafett på Geilo tirsdag 24/1:

Senior:

47) Rygene IL (Rita Aaberg, Anette Jensen, Siv Nina Gjeruldsen) 1.06.50.05

 

Landsrenn i fristil på Edland i Haukeli søndag 29/1 (Gulset IF):

Gutter 12 år:

5) Trond Gunnarsen

Jenter 15 år:

1) Anette Jensen

Jenter 17 år:

1) Rita Aaberg

Gutter eldre junior:

2) Jan Audun Thorsen

Jenter eldre junior:

3) Siv Nina Gjeruldsen

 

Trollrennet på Hovden søndag 5/2 (Otra IL):

Gutter 12 år (3 km):

1) Trond Gunnarsen 12.21, 12) Trygve Oveland Nilsen 13.48

Gutter 13 år (3 km):

15) Steinar Kjølsrud 12.23

Jenter 15 år (6 km):

1) Anette Jensen 24.20

Jenter 16 år (9 km):

2) Marianne Omholt Eriksen 40.26

Jenter 17 år (9 km):

1) Rita Aaberg 34.51

Gutter 18-19 år (9 km):

1) Jan Audun Thorsen 29.38

 

KM på Hovden lørdag 11/2 (Bykle IL/Hovden SK):

Gutter 12 år (3 km):

1) Trond Gunnarsen 10.52 (KRETSMESTER !), 3) Trygve Oveland Nilsen 11.11

Gutter 13 år (3 km):

5) Steinar Kjølsrud 10.28

Jenter 15 år (5 km):

1) Anette Jensen 18.07 (KRETSMESTER !)

Jenter 16 år (5 km):

1) Marianne Omholt Eriksen 19.03 (KRETSMESTER !)

Jenter 17 år (5 km):

1) Rita Aaberg 17.23 (KRETSMESTER !)

Jenter eldre junior (5 km):

2) Siw Nina Gjeruldsen 19.04

Gutter 18-19 år (15 km):

1) Jan Audun Thorsen 48.03 (KRETSMESTER !)

 

Junior-NM klassisk på Dombås onsdag 22/2:

Jenter 17 år:

17) Rita Aaberg

Gutter 18-19 år:

42) Jan Audun Thorsen

 

Junior-NM fristil på Dombås lørdag 25/2:

Jenter 17 år:

35) Rita Aaberg

 

Sørnorsk mesterskap på Hovden lørdag 25/2 (Idun IL):

Gutter 12 år (3 km):

10) Trond Gunnarsen 13.32, 18) Trygve Oveland Nilsen 13.57

Gutter 13 år (3 km):

23) Steinar Kjølsrud 13.29

Jenter 15 år (5 km):

2) Anette Jensen 20.43

 

Agdermesterskapet klassisk/fri i Gjerstad lørdag/søndag 4-5/3 (Gjerstad IL):

Gutter 12 år (3 km):

7) Trygve Oveland Nilsen 11.55/25.07, 8) Trond Gunnarsen 12.04/25.08

Gutter 13 år (3 km):

16) Steinar Kjølsrud 11.33/25.19

Jenter 15 år (5 km):

1) Anette Jensen 22.48/48.02 (AGDERMESTER !)

Jenter 16 år (5 km):

2) Marianne Omholt Eriksen 25.03/51.48

Jenter 17 år (5 km):

1) Rita Aaberg 22.12/45.58 (AGDERMESTER !)

Gutter 18-19 år (10 km):

1) Jan Audun Thorsen 29.53/61.32 (AGDERMESTER !)

 

Hovedlandsrennet i Orkdal lørdag 11/3:

Jenter 15 år:

37) Anette Jensen

 

Landsrenn Høydalsmo:

Jenter eldre junior:

3) Siv Nina Gjeruldsen

 

Sesilåmi søndag 12/3:

M8:

3) Kåre Karlsen

 

Gautefall skifestival søndag 19/3 (Treungen IL/Bostrak/Kragerø):

Jenter 15 år (23 km):

1) Anette Jensen

Jenter 16 år (23 km):

3) Marianne Omholt Eriksen

Jenter 17 år (23 km):

1) Rita Aaberg

Gutter 18-19 år (23 km):

4) Jan Audun Thorsen

 

Staveneslåmi lørdag 1/4:

K7:

2) Borgny Karlsen 2.10.44

M8:

2) Kåre Karlsen 1.27,22

 

Brynjerennet:

Jenter 15 år:

1) Anette Jensen

Jenter eldre junior:

3) Siv Nina Gjeruldsen

 

Sigurdsbruløypa:

Jenter 15 år:

3) Anette Jensen 48.12.0

M1:

24) Jan Audun Thorsen 1.56.19.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTIVITETER

Gutter 19

19.09 kl. 20.00 på OSM kunstgress

Express/Rygene - Våg 2

Gutter 10

20.09 kl. 18.00 på Hisøy kunstgr.

Hisøy 3 - Rygene

Jenter 13

20.09 kl. 18.00 på Fiane kunstgress

Gjerstad - Rygene

Damelaget

20.09 kl. 19.30 OSM kunstgress

Express - Rygene

A-laget

23.09 kl. 15.00 på Solvika kunstgress

Hånes - Rygene

 

RESULTATER

16.09: A-laget

Rygene - Hisøy 3-2

12.09: Gutter 19

Sørfjell - Express/Rygene 2-5

11.09: Damelaget

Rygene - Vindbjart 1-1

07.09: Damelaget

Gimletroll 3 - Rygene 3-0

07.09: A-laget

Imås - Rygene 0-2

06.09: Jenter 13:

Torridal - Rygene 1-1

05.09: Gutter 19

Express/Rygene - Lillesand 5-1

02.09: A-laget

Rygene - Birkenes 2-4

30.08: Gutter 19

Farsund 1 - Express/Rygene 4-2

30.08: Jenter 13

Rygene - Lia 0-0

28.08: Damelaget

Rygene - Flekkefjord 1-2

23.08: Damelaget

Randesund 2 - Rygene 0-1

23.08: Jenter 13

Rygene - Hånes 1 0-2

21.08: A-laget

Rygene - Randesund 2 7-3

16.08: Damelaget

Våg/Torridal - Rygene 5-1

16.08: Gutter 19

Trauma - Express/Rygene 3-2

16.08: Jenter 13

Otra - Rygene 3-1

14.08: Damelaget

Rygene - Lillesand/Amazon 2 1-3

12.08: A-laget

Risør - Rygene 2-6

09.08: A-laget

Rygene - Donn 2 2-2