SKIRESULTATER 1969/70-1978/79


SKISESONGEN 1969/70


MERITTER

Sørlandsmester langrenn

Grete Risholt

Kretsmester langrenn

Grete Risholt


HOPPRENN

Kretsrenn i Moåsbakken tirsdag 30/12 (IL Express):

Klasse 14-15 år:

5) Roald Jensen  92.4


Flomlysrenn i Brattåsen lørdag 3/1 (Øyestad IF):

Klasse 15 år:

1) Roald Jensen  112.4


Kretsrenn i Brattåsen søndag 11/1 (Øyestad IF):

Klasse 15 år

1) Roald Jensen  116.5

Klasse eldre junior:

2) Eirik Berntsen  118.8,  3) Vidar Hansen 112.8


KM i Brattåsen søndag 18/1 (ABK/Øyestad IF):

Klasse 10 år:

4) Egil Risholt  161.0

Klasse 15 år:

2) Roald Jensen  164.1


Åpningsrenn i Skredderheibakken Grimstad lørdag 24/1 (GTIF):

Klasse under 10 år:

2) Lasse Risholt  86.0

Klasse 11 år:

9) Ole H. Pedersen  99.0

Klasse 15 år:

2) Roald Jensen  123.0


Kretsrenn i Osedalsbakken søndag 25/1 (Froland IL):

Klasse under 12 år:

10) Willy Jensen  87.0,  11) Ole Pedersen  84.0

Klasse 15 år:

2) Roald Jensen  103.2


Kretsrenn i Brattåsen lørdag 31/1 (IF Trauma):

Klasse under 10 år:

3) Lasse Risholt  92.0

Klasse 10 år:

5) Egil Risholt  94.5


Kretsrenn i Laget søndag 8/2 (Laget IL):

Klasse under 10 år:

7) Lasse Risholt  131.5

Klasse 10 år:

2) Egil Risholt  165.5

Klasse 11 år:

5) Willy Jensen  151.5


Kretsrenn i Skredderheibakken søndag 15/2 (G.T.I.F):

Klasse under 10 år:

2) Lasse Risholt  102.0

Klasse 10 år:

1) Egil Risholt  115.0


Kretsrenn i Gaupemyrbakken søndag 1/3 (Lillesand IL):

Klasse under 10 år:

1) Lasse Risholt  169.5

Klasse 10 år:

3) Egil Risholt  151.5

Klasse 11 år:

7) Willy Jensen  161.5

Klasse 15 år:

1) Roald Jensen  172.6


SM i Risdalsbakken søndag 5/4 (Mykland IL):

Klasse 11 år:

7) Willy Jensen  196.5

Klasse 15 år:

3) Roald Jensen  169.2


LANGRENN

Åpningsrenn på Engesland lørdag 6/12 (IL Gry):

Gutter 14 år (5 km):

1) Kjell Håkedal  22.17

Jenter 15 år (2,5 km):

1) Grete Risholt  11.51


Områderenn i Mykland mandag 29/12 (Mykland IL):

Gutter 13 år (2,5 km):

4) Jan Erling Nilsen  11.15

Gutter 14 år (5 km):

5) Kjell Håkedal  21.08

Jenter 15 år (2,5 km):

1) Grete Risholt  11.19


Kretsrenn i Åmli søndag 4/1 (IL Dristug):

Gutter 13 år (3 km):

5) Jan Erling Nilsen  16.34

Gutter 14 år (6 km):

2) Kjell Håkedal  32.01

Jenter 15 år (6 km):

1) Grete Risholt  37.35


Kretsrenn på Asdal søndag 4/1 (Øyestad IF):

Gutter 10 år (1,2 km):

2) Egil Risholt  4.53


Kretsrenn i Landvik søndag 11/1 (IL Imås):

Gutter 10 år (1,4 km):

1) Egil Risholt  8.05

Gutter 15 år (4,2 km):

2) Olav Klepp  21.27


Kretsrenn i Holt søndag 11/1 (Holt IF):

Gutter 13 år (3 km):

7) Jan Erling Nilsen  16.31

Gutter 14 år (5 km):

2) Kjell Håkedal  19.50

Jenter 15 år (5 km):

1) Grete Risholt  22.28


KM på Rykene lørdag 17/1 (Rygene IL):

Gutter 13 år (3 km):

12) Jan Erling Nilsen  15.51


KM på Holt lørdag 17/1 (Holt IF):

Gutter 14 år (5 km):

2) Kjell Håkedal  19.21

Jenter 15 år (5 km):

1) Grete Risholt  22.28 (KRETSMESTER !)


SM på Birkeland søndag 25/1 (Birkenes IL):

Jenter 15 år (5 km):

1) Grete Risholt  23.11 (SØRLANDSMESTER !)


Kretsrenn på Ubergsmoen søndag 25/1 (IL Vegard):

Gutter 8 år (1,2 km):

1) Tom Nilsen  5.23

Gutter 9 år (1,2 km):

6) Lasse Risholt  5.40

Gutter 10 år (1,2 km):

8) Egil Risholt  5.15

Jenter 11 år (1,2 km):

4) Bente Risholt  5.37

Jenter 12 år (2,5 km):

5) Solfrid Thaule  10.56

Gutter 12 år (2,5 km):

8) Einar Sivertsen  9.11

Gutter 13 år (2,5 km):

1) Jan Erling Nilsen  8.45


Kretsrenn på Hisøy søndag 1/2 (Hisøy IL):

Gutter 12 år (3 km):

3) Einar Sivertsen  13.34

Gutter 13 år (3 km):

4) Jan Erling Nilsen  13.09

Gutter 14 år (6 km):

1) Kjell Håkedal  25.08


Kretsrenn i Grimstad søndag 8/2 (G.T.I.F.):

Gutter 12 år:

3) Einar Sivertsen  16.03

Gutter 14 år:

1) Kjell Håkedal  24.55

Jenter 15 år:

1) Grete Risholt  30.03


Kretsrenn på Gjeving søndag 15/2 (Gjeving IL):

Jenter 11 år (1,5 km):

3) Bente Risholt  8.31

Gutter 12 år (2,5 km):

4) Einar Sivertsen  9.56

Gutter 13 år (2,5 km):

1) Jan Erling Nilsen  9.16


Kretsrenn i Froland søndag 15/2 (Froland IL):

Jenter 14 år (5 km):

1) Aslaug Hansen  21.17

Gutter 14 år (5 km):

1) Kjell Håkedal  15.56


Landsrenn i Bø søndag 15/2 (IL Skarphedin):

Jenter 15 år:

2) Grete Risholt


KM i stafett på Nesheim søndag 22/2 (Austre Moland IL):

Gutter 14 år (3x3 km):

2) Rygene IL  38.48

Jenter 15 år (3x3 km):

1) Rygene IL  43.31 (Anne Pedersen, Aslaug Hansen, Grete Risholt) (KRETSMESTRE !)


Kretsrenn i Tvedestrand søndag 1/3 (T.T.I.F.):

Jenter 14 år (5 km):

1) Aslaug Hansen  23.34


Landsrenn i Gjerstad søndag 8/3 (Gjerstad IL):

Klasse 15 år (4,8 km):

3) Grete Risholt  21.45


Landsrenn på Vegårshei søndag 15/3 (Vegårshei IL):

Gutter 12 år:

6) Einar Sivertsen  11.59

Gutter 14 år:

1) Kjell Håkedal  21.42

Jenter 15 år:

2) Grete Risholt  26.55


Skifest på Ubergsmoen lørdag 28/3 (IL Vegard):

Gutter 9 år:

8) Geir Nilsen  6.16

Gutter 12 år:

4) Einar Sivertsen  14.52



SKISESONGEN 1970/71


HOPPRENN

Gutterenn i Osedalsbakken søndag 7/3 (Froland IL):

Klasse 10 år:

3) Lasse Risholt  106.7

Klasse 11 år:

5) Rune Pedersen  113.4

Klasse 12 år:

2) Willy Jensen  121.8


KM i Hålandsbakken søndag 28/3 (IL Imås):

Yngre junior:

3) Roald Jensen  133.9


LANGRENN

Lunderennet i Telemark søndag 10/1:

Gutter 15 år:

3) Kjell Håkedal


Områderenn på Bygland søndag 17/1 (IL Skogguten):

Gutter 15 år:

1) Kjell Håkedal  15.35


KM i Gjøvdal søndag 24/1 (IK Grane, Øyestad IF og Austre Moland IL):

Gutter 12 år (2,5 km):

10) Harald Nilsen  15.21

Gutter 13 år (2,5 km):

4) Einar Sivertsen  12.50

Gutter 15 år (5 km):

2) Kjell Håkedal  23.27


Kretsrenn på Vegårshei søndag 7/2 (Hisøy IL):

Gutter 11 år (1,5 km):

16) Geir Nilsen  7.53,  20) Tom Nilsen  8.26

Gutter 12 år (2,5 km):

18) Harald Nilsen  14.01

Gutter 13 år (2,5 km):

14) Einar Sivertsen  12.33

Gutter 14 år (5 km):

7) Jan Erling Nilsen  26.40

Gutter 15 år (5 km):

4) Kjell Håkedal  22.05


Kretsrenn på Selåsvatn søndag 28/2 (IL Sørfjell og Smelteverket BIL):

Gutter 10 år (1,5 km):

6) Geir Nilsen  7.25

Gutter 12 år (3 km):

10) Harald Nilsen  12.54

Gutter 14 år (4,5 km):

8) Jan Erling Nilsen  22.17

Gutter 15 år (4,5 km):

2) Kjell Håkedal  19.08


Landsrenn i Gjerstad søndag 7/3 (Gjerstad IL):

Gutter 12 år (2,5 km):

12) Harald Nilsen  14.52

Gutter 13 år (2,5 km):

12) Einar Sivertsen  13.26

Gutter 14 år (5 km):

6) Jan Erling Nilsen  22.55

Gutter 15 år (5 km):

4) Kjell Håkedal  22.09


Landsrenn på Vegårshei søndag 20/3 (Vegårshei IL):

Gutter 14 år (5 km):

6) Jan Erling Nilsen  23.42



SKISESONGEN 1971/72


HOPPRENN

Kretsrenn i Osedalsbakken søndag 16/1 (Froland IL):

Klasse 12 år:

4) Egil Risholt  98.5,  9) Lasse Risholt  94.0


Områderenn Brattåsen søndag 23/1 (Øyestad IF):

Klasse 12 år:

3) Egil Risholt  136.3,  9) Lasse Risholt  112.6


Kretsrenn i Brattåsen lørdag 29/1 (Øyestad IF):

Klasse 11 år:

1) Lasse Risholt  119.0

Klasse 12 år:

1) Egil Risholt  122.2


KM i Bjønnesbakken onsdag 9/2 (ABK):

Klasse 11 år:

5) Lasse Risholt  129.5

Klasse 12 år:

6) Egil Risholt  154.0


Treningsrenn Brattåsen onsdag 16/2 (Øyestad IF):

Klasse 12 år:

1) Egil Risholt  129.0


Gutterenn i Vegardbakken på Ubergsmoen fredag 18/2 (IL Vegard):

Klasse 11 år:

2)Lasse Risholt  205.5

Klasse 12 år:

5) Egil Risholt  161.5


Kretsrenn på Gjeving søndag 20/2 (Gjeving IL):

Klasse 11 år:

1) Lasse Risholt  176.5

Klasse 12 år:

3) Egil Risholt  177.5


Treningsrenn Brattåsen onsdag 23/2 (Øyestad IF):

Klasse 11 år:

1) Lasse Risholt  121.0

Klasse 12 år:

2) Egil Risholt  131.0

Klasse 13 år:

3) Ole Pedersen  89.4,  4) Hans Simonsen  84.0

Stor bakke:

4) Egil Risholt  111.0,  8) Lasse Risholt  97.8


Gutterenn i Songebakken lørdag 26/2 (Songe SK):

Klasse 11 år:

2) Lasse Risholt  141.5

Klasse 12 år:

2) Egil Risholt  121.9


Gutterenn i Kjennheia søndag 27/2 (IL Express):

Klasse 11 år:

2) Lasse Risholt  98.5

Klasse 12 år:

2) Egil Risholt  106.0


Gutterenn i Skredderheia lørdag 18/3 (Grimstad T.I.F.):

Klasse 11 år:

1) Lasse Risholt  111.5

Klasse 12 år:

2) Egil Risholt  115.0


Treningsrenn Brattåsen onsdag 22/3 (Øyestad IF):

Klasse 11 år:

1) Lasse Risholt  124.0

Klasse 12 år:

2) Egil Risholt  125.5


LANGRENN

Kretsrenn på Omholt søndag 16/1 (Øyestad IF):

Gutter 13 år (3,4 km):

4) Harald Nilsen  16.18

Gutter 15 år (5,1 km):

3) Jan Erling Nilsen  24.18


Kretsrenn på Ausland i Gjerstad søndag 23/1 (Gjerstad IL):

Gutter 10 år:

5) Tom Nilsen  9.05

Gutter 11 år:

4) Geir Nilsen  8.39

Gutter 13 år:

8) Harald Nilsen  11.54

Gutter 15 år:

4) Jan Erling Nilsen  20.16


KM på Vegårshei lørdag 29/1 (Vegårshei IL):

Gutter 13 år (3 km):

9) Harald Nilsen  11.53

Gutter 14 år (5 km):

8) Einar Sivertsen  25.59

Gutter 15 år (5 km):

4) Jan Erling Nilsen  23.36


Rekrutteringsrenn Asdal søndag 6/2 (Øyestad IF):

Gutter 8 år (800 m):

10) Ole Nilsen  5.07

Gutter 9 år (1,6 km):

6) Håkon Brørvik  9.51

Gutter 10 år (1,6 km):

3) Tom Nilsen  7.59,  5) Roy Kristiansen,  8.22,  9) Magne Brørvik,  8.22

Gutter 11 år (1,6 km):

6) Geir Nilsen  8.00

Jenter 13 år (1,6 km):

1) Bente Risholt  10.44


Kretsrenn Granestua lørdag 12/2 (IK Grane):

Gutter 14 år (7 km):

7) Einar Sivertsen  29.03


Kretsrenn Lyngmyr søndag 13/2 (Tvedestrand TIF):

Gutter 12 år (4,2 km):

7) Egil Risholt  24.14


Kretsrenn i Åmli søndag 20/2 (IL Dristug):

Gutter 10 år (2 km):

2) Tom Nilsen  7.58

Gutter 11 år (2 km):

2) Geir Nilsen  8.21

Jenter 13 år (2 km):

3) Bente Risholt  8.44

Gutter 15 år (4 km):

2) Jan Erling Nilsen  16.45


Kretsrenn ved Moland Ungdomsskole søndag 27/2 (IL Sørfjell):

Gutter 10 år (2 km):

1) Tom Nilsen  7.35

Gutter 11 år (2 km):

5) Geir Nilsen  8.01

Gutter 13 år (3 km):

5) Harald Nilsen  11.13

Gutter 15 år (4,1 km):

2) Jan Erling Nilsen  16.46


Landsrenn Gjerstad søndag 5/3 (Gjerstad IL):

Gutter 13 år (2,5 km):

12) Harald Nilsen  11.23

Gutter 15 år (5 km):

6) Jan Erling Nilsen  21.15


Påskerenn på Ubergsmoen lørdag 1/4 (IL Vegard):

Gutter 5 år:

1) Helge Sonesen  28.7


KOMBINERT

Landsrenn Klosterkollen søndag 12/3 (500-600 deltakere fra hele landet):

Gutter 11 år:

19) Lasse Risholt



SKISESONGEN 1972/73


MERITTER

Sørlandsmester langrenn:

Kjell Håkedal

Kretsmester langrenn:

Kjell Håkedal

Junior-NM:

5) Kjell Håkedal


LANGRENN

Kretsrenn i Gjøvdal søndag 7/1 (Aust-Agder Skikrets):

Gutter 17 år (6 km):

4) Kjell Håkedal  27.32


KM ved Granestua søndag 21/1 (IK Grane):

Gutter 17 år (10 km):

1) Kjell Håkedal  40.31 (KRETSMESTER !)


Kretsrenn Herefoss søndag 28/1 (Herefoss IL):

Gutter 11 år (2 km):

8) Tom Nilsen  9.37

Gutter 12 år (3 km):

8) Geir Nilsen  13.16

Gutter 13 år (3 km):

11) Johnny Aanonsen  12.51

Gutter 17 år (9 km):

1) Kjell Håkedal 26.30


Kretsrenn på Vigeland søndag 4/2 (Rygene IL):

Jenter 11 år:

2) Inga Pedersen  13.01

Gutter 17 år:

1) Kjell Håkedal  37.59


SM på Engesland i Vegusdal søndag 11/2 (Birkenes IL):

Gutter 17 år (10 km):

1) Kjell Håkedal  32.09 (SØRLANDSMESTER !)


Junior-NM på Gjøvik lørdag 17/2:

Gutter 17 år (10 km):

5) Kjell Håkedal


Kretsrenn Mykland søndag 4/3 (Mykland IL):

Gutter 17 år (10 km):

1) Kjell Håkedal  31.38


Landsrenn Vegårshei søndag 11/3 (Vegårshei IL):

Gutter 17 år (10 km):

3) Kjell Håkedal  39.08



SKISESONGEN 1973/74


MERITTER:

Sørlandsmester langrenn:

Kjell Håkedal

Kretsmester langrenn:

Kjell Håkedal


KLUBBMESTERSKAP:

Langrenn Øynaheia:

Gutter 4 år:

1) Jan Audun Thorsen 1.57 

Jenter 6 år:

1) Tone Gunn Sonesen 1.58 

Gutter 6 år:

1) Frank Engenes 3.55

Gutter 7 år:

1) Helge Sonesen 2.39,  2) Sven Olaf Helleren 3.07 

Gutter 8 år:

1) Yngvar Johansen 2.59,  2) Kjell Bjørntvedt 3.13,  3) Kurt Vidar Nilsen 3.16

Gutter 9 år: 

1) Karl Sivertsen 8.50 

Jenter 9 år: 

1) Astri Thorsen 10.02 

Gutter 10 år:

1) Svein Pedersen 7.10,  2) Vidar Sonesen 7.23,  3) Olav Homdrom 7.35,  4) Ricky Engenes 7.57,  5) Bjørn Steine 8.25,  6) Jonny Bjørntvedt 8.50,  7) Jørgen Øiestad 9.50,  8) Svein Kristiansen 10.07 

Jenter 10 år:

1) Brit Rydningen 10.38,  2) May Brit Nilsen 12.17

Gutter 11 år:

1) Villy Egil Olsen 6.48,  2) Helge Sivertsen 7.02

Jenter 11 år:

1) Brit Homdrom 9.47 

Jenter 12 år:

1) Inga Pedersen 12.55

Jenter 13 år:

1) Gunvor Øiestad 18.38 

Gutter 13 år:

1) Grunde Stormoen 22.01 

Gutter 14 år:

1) Johnny Aanonsen 18.52

Gutter 16 år: 

1) Hans Emil Hansen 18.18 

Menn over 18 år: 

1) Kjell Håkedal 19.28,  2) Kjell Thorsen 24.52,  3) Olaf Sonesen     


Treningsrenn lørdag 2/2:

Gutter 4 år:

1) Jan Audun Thorsen 2.51 

Gutter 7 år:

1) Helge Sonesen 2.00.5 

Gutter 8 år:

1) Kjell Bjørntvedt 2.06 

Jenter 9 år:

1) Grete Jensen 2.42

Gutter 9 år:

1) Karl Sivertsen 4.13.5,  2) Vidar Dalen 4.42 

Gutter 10 år:

1) Olav Homdrom 3.47.5,  2) Bjørn Steine 3.57.5,  3) Ricky Engens 4.02.5,  4) Vidar Sonesen 4.03.0,  5) Jonny Bjørntvedt 4.27 

Jenter 10 år:

1) Gro Stormoen 4.51 

Gutter 11 år:

1) Helge Sivertsen 4.58,  2) Willy E. Olsen 6.35

Gutter 12 år:

1) Arne Bjørntvedt 6.41 

Jenter 12 år:

1) Inga Pedersen 6.13.5 

Gutter 13 år:

1) Grunde Stormoen 6.57.5 

Gutter 14 år:

1) Johnny Aanonsen 6.19.5

Treningsrenn lørdag 17/3:

Gutter under 7 år:

1) Jan Audun Thorsen 4.09 

Jenter under 7 år:

1) Tone Gunn Sonesen 4.38

Gutter 7-8 år:

1) Helge Sonesen 5.25,  2) Steinar Homdrom 5.40,  3) Kjell Bjørntvedt 6.22

Gutter 9-10 år:

1) Ricky Engenes 9.42,  2) Vidar Sonesen 9.50,  3) Svein Pedersen 9.52,  4) Karl Sivertsen 11.15,  5) Jonny Bjørntvedt 12.11,  6) Jørgen Øiestad 12.40

Gutter 11-12 år:

1) Helge Sivertsen 8.47,  2) Villy Egil Olsen 9.41,  3) Jan Kåre Hansen 10.55

Jenter 11 år:

1) Brit Homdrom 12.59

Gutter 14 år:

1) Johnny Aanonsen 19.55 

Menn over 14 år:

1) Kjell Håkedal 16.43,  2) Kjell Thorsen 21.00,  3) Hans Emil Hansen 24.06


LANGRENN

Områderenn i Herefoss søndag 6/1 (Herefoss IL):

Gutter 12 år (1,5 km):

10) Tom Nilsen  5.57

Jenter 12 år (1,5 km):

6) Inga Pedersen  5.57

Eldre junior (10 km):

4) Kjell Håkedal 1.00.21


Kretsrenn og KM på Nes Verk søndag 13/1 (Holt IF):

Jenter 12 år (3 km):

1) Inga Pedersen  15.07

Eldre junior (15 km):

1) Kjell Håkedal  1.06.33  (KRETSMESTER !)


SM på Birkeland søndag 20/1 (Birkenes IL):

Jenter 12 år (3 km):

5) Inga Pedersen  10.22

Gutter 14 år (5 km):

18) Johnny Aanonsen  19.59

Eldre junior (10 km):

1) Kjell Håkedal  37.32  (SØRLANDSMESTER !)


Områderenn i Vegusdal søndag 27/1 (IL Gry):

Jenter 12 år:

3) Inga Pedersen


Landsrenn i Gjerstad søndag 3/2 (Gjerstad IL):

Jenter 12 år (3 km):

5) Inga Pedersen  13.31

Eldre junior (15 km):

2) Kjell Håkedal  50.47


Skiligarenn på Jomås søndag 3/2 (Øyestad IF):

Gutter 7 år:

1) Helge Sonesen  4.18

Gutter 8 år:

3) Kjell Bjørntvedt  4.35,  4) Steinar Homdrom  4.37

Gutter 9 år:

7) Karl Sivertsen  9.36

Gutter 10 år:

4) Ricky Engenes  7.48,  5) Olav Homdrom  7.54,  6) Bjørn Steine  8.28,  10) Jørgen Øiestad  9.52,  13) Jonny Bjørntvedt  10.04

Gutter 11 år:

6) Helge Sivertsen  7.11


Skiligarenn på Jomås lørdag 9/2 (Rygene IL):

Gutter 7 år:

1) Sven Olaf Helleren  4.04,  2) Helge Sonesen  4.15,  10) Jan Audun Thorsen  4.53,  13) Frank Engenes  7.07

Jenter 7 år:

1) Tone Gunn Sonesen  6.56

Gutter 8 år:

3) Steinar Homdrom  4.31

Gutter 9 år:

10) Karl Sivertsen  7.56

Gutter 10 år:

3) Olav Homdrom  6.32,  5) Bjørn Steine  6.45,  8) Svein Pedersen  7.03,  9) Vidar Sonesen  7.09,  10) Ricky Engenes  7.11,  16) Jørgen Øiestad  8.27

Gutter 11 år:

2) Helge Sivertsen  5.55,  5) Willy Egil Olsen  6.28


KM i Åmli søndag 10/2 (IL Dristug):

Gutter 12 år (2,5 km):

7) Tom Nilsen 8.58

Gutter 13 år (2,5 km):

12) Geir Nilsen  9.15 


Skiligarenn på Jomås lørdag 16/2 (Froland IL):

Gutter 7 år:

2) Helge Sonesen  3.09,  11) Sven Olaf Helleren  3.55,  16) Jan Audun Thorsen  4.46,  17) Frank Engenes  5.15

Jenter 7 år:

6) Tone Gunn Sonesen  4.47

Gutter 8 år:

5) Steinar Homdrom  3.16,  8) Kjell Bjørntvedt  3.36

Gutter 10 år:

3) Vidar Sonesen  5.20,  5) Olav Homdrom  5.44,  6) Ricky Engenes  5.47,  8) Svein Pedersen  5.56,  14) Jonny Bjørntvedt  7.03

Gutter 11 år:

5) Villy Egil Olsen  5.28


Kretsrenn Herefoss lørdag 23/2 (Herefoss IL):

Jenter 12 år:

1) Inga Pedersen  8.50

Gutter 16 år:

4) Einar Sivertsen  41.58

Eldre junior:

1) Kjell Håkedal  43.48


Skiligarenn på Håland lørdag 2/3 (IL Imås):

Gutter 7 år:

1) Helge Sonesen  5.01,  3) Sven Olaf Helleren  5.28,  10) Jan Audun Thorsen  8.30,  11) Frank Engenes  8.24

Gutter 8 år:

4) Steinar Homdrom  5.45,  10) Kurt Vidar Nilsen  6.54

Gutter 9 år:

7) Karl Sivertsen  11.39

Gutter 10 år:

2) Ricky Engenes  9.55,  3) Vidar Sonesen  9.59,  4) Olav Homdrom  10.01,  5) Bjørn Steine  10.22,  7) Jonny Bjørntvedt  10.54,  8) Jørgen Øiestad  12.04

Gutter 11 år:

5) Helge Sivertsen  8.59,  6) Willy Egil Olsen  9.04

Jenter 11 år:

8) Berit Homdrom  13.04


Kretsrenn på Jomås søndag 17/3 (Froland IL):

Jenter 12 år (3 km):

4) Inga Pedersen  14.51


Skiligarenn på Jomås lørdag 23/3 (Rygene IL):

Gutter 7 år:

1) Helge Sonesen  3.18,  8) Sven Olaf Helleren  4.33,  10) Jan Audun Thorsen  5.45,  11) Frank Engenes  5.53

Jenter 7 år:

4) Tone Gunn Sonesen  5.28

Gutter 8 år:

3) Steinar Homdrom  3.46,  6) Kjell Bjørntvedt  4.01,  9) Kurt Vidar Nilsen  4.20

Gutter 9 år:

5) Karl Sivertsen  8.04,  7) Svein Kristiansen  8.42

Jenter 9 år:

3) Astri Thorsen  8.56

Gutter 10 år:

3) Vidar Sonesen  6.46,  4) Ricky Engenes  7.02,  5) Svein Pedersen  7.08,  6) Olav Homdrom  7.21,  8) Johnny Bjørntvedt  8.12,  9) Bjørn Steine  8.15

Gutter 11 år:

4) Villy Egil Olsen  6.23,  5) Helge Sivertsen  6.45



SKISESONGEN 1974/75


MERITTER:

Kretsmester langrenn:

Kjell Håkedal


RYGENES KLUBBMESTERSKAP SØNDAG 30/3

Langrenn Hinnebu:

Gutter 4 år: 

1) Rune Sonesen 4.21,  2) Kåre Ragnar Aaberg 4.50,  3) Bjørn Egil Homdrom  5.39,  4) Steinar Furre  7.35,  5) Frode Nilsen  8.29 

Gutter 5 år: 

1) Jan Audun Thorsen 3.14 

Gutter 6 år: 

1) Kjetil Sie 2.59,  2) Hans Thorsen  5.01

Jenter 6 år: 

1) Tone Gunn Sonesen 3.23 

Gutter 7 år: 

1) Rune Løvåsen 2.24,  2) Arild Rydningen 2.50,  3) Paul Øyvind Jensen 3.14,  4) Frank Engenes  3.19,  4) Preben Nilsen 3.19 

Jenter 7 år:   

1) Sølvi Olsen 3.08,  2) Heidi Stormoen 3.23,  3) Brit Øiestad 3.24,  4) Bodil Stormoen 3.40,  5) Inger Liv Buflaten 4.09 

Gutter 8 år: 

1) Helge Sonesen 2.22,  2) Sven Olaf Helleren 2.46,  3) Per Ivar Nilsen 3.34 

Jenter 8 år: 

1) May Brit Buflaten 3.00,  2) Kirsti Anette Olsen 3.35,  3) Helga Thorsen 3.39,  4) Grete Homdrom 3.55   

Gutter 9 år: 

1) Steinar Homdrom 8.11,  2) Kurt Vidar Nilsen 8.39,  3) Yngvar Johansen 8.44,  4) Kjell Bjørntvedt 9.32,  5) Glenn Risbruna 10.45

Jenter 9 år: 

1) Turid Dalen 8.53 

Gutter 10 år: 

1) Karl Sivertsen 7.52,  2) Øyvind Løvdal 8.03,  3) Vidar Dalen 8.07,  4) John Henry Buflaten 9.09 

Jenter 10 år: 

1) Astri Thorsen 7.34 

Gutter 11 år: 

1) Vidar Sonesen 6.44,  2) Olav Homdrom 6.56,  3) Ricky Engenes 6.59,  4) Bjørn Steine 7.29,  5) Jonny Bjørntvedt 9.34 

Jenter 11 år: 

1) Jorunn Sie 7.43,  2) Brit Rydningen 8.30,  3) Gro Stormoen 8.47,  3) Unn Johansen 8.47   

Gutter 12 år: 

1) Helge Sivertsen 9.15, 2) Villy Egil Olsen 10.33 

Jenter 12 år: 

1) Brit Homdrom 12.53,  2) May Brit Nilsen 16.16 

Gutter 13 år: 

1) Arne Pedersen 9.14,  2) Vidar Sie 10.38 

Jenter 13 år: 

1) Inga Pedersen 9.25 

Gutter 14 år: 

1) Grunde Stormoen 9.21 

Gutter 17 år:

1) Einar Sivertsen 18.34 

Menn klasse 18-35 år:

1) Kjell Håkedal 17.40,  2) Roald Olsen 18.41,  3) Knut Furre 18.59,  4) Jens Mortensen 19.08,  5) Leif Jan Råna 20.04,  6) Arild Nilsen 20.25,  7) Ivar Ospevoll 21.04,  8)Svein Andersen 21.07

Menn over 35 år: 

1) Kåre Karlsen 18.40,  2) Kjell Thorsen 19.07,  3) Gunnar Nilsen 19.44,  4) Paul Løvåsen 19.47,  5) Paul Jensen 22.00   


Klubbrenn på Hinnebu lørdag 1/2:

Gutter 4 år: 

1) Rune Sonesen 5.12 

Gutter 5 år: 

1) Jan Audun Thorsen 3.22 

Gutter 6 år: 

1) Kjetil Sie 3.38 

Jenter 6 år: 

1) Tone Gunn Sonesen 3.40

Gutter 7 år: 

1) Arild Rydningen 4.00 

Jenter 7 år: 

1) Brit Øiestad 4.27 

Gutter 8 år: 

1) Helge Sonesen 5.55,  2) Rune Løvåsen 7.09

Jenter 8 år: 

1) Kristi Anette Olsen 8.37 

Gutter 9 år: 

1) Steinar Homdrom 6.27,  2) Kjell Bjørntvedt 7.05,  3) Kurt Vidar Nilsen 7.15,  4) Øystein Askildsen  7.50,  5) Yngvar Johansen 8.33,  6) Glenn Risbruna 8.35 

Jenter 9 år: 

1) Brit Osmundsen 7.23 

Jenter 10 år: 

1) Astri Thorsen 8.05

Gutter 11 år: 

1) Vidar Sonesen 8.45,  2) Olav Homdrom 9.15,  3) Ricky Engenes 9.40,  4) Svein Pedersen 9.47,  5) Johnny Bjørntvedt 11.22,  6) Jørgen Øiestad 11.25 

Jenter 11 år: 

1) Brit Rydningen 11.31,  2) Gro Stormoen 11.36 

Gutter 12 år: 

1) Helge Sivertsen 7.46,  2) Villy Egil Olsen 8.37

Gutter 13 år: 

1) Vidar Sie 7.55,  2) Arne Pedersen 8.12,  3) Arne Bjørntvedt 12.45 

Jenter 13 år: 

1) Inga Pedersen 7.25 

Gutter 14 år: 

1) Grune Stormoen 8.06 

Gutter 15 år: 

1) Johnny Aanonsen 7.14.


LANGRENN

KM på Lille Bjørnevatn i Valle lørdag 18/1 (IL Skogguten/Valle IL):

Eldre junior (15 km):

1) Kjell Håkedal  47.27  (KRETSMESTER !)


Kretsrenn på Lille Bjørnevatn i Valle søndag 19/1 (IL Skogguten/Valle IL):

Eldre junior (15 km):

1) Kjell Håkedal  43.54


Kretsrenn på Felle søndag 26/1 (Gjerstad IL):

Gutter 11 år (2,5 km):

4) Olav Homdrom  9.30,  5) Svein Pedersen  9.48

Gutter 12 år (2,5 km):

10) Villy Egil Olsen  11.12

Gutter 13 år (2,5 km):

4) Vidar Sie  10.33

Gutter 14 år (5 km):

5) Grunde Stormoen  21.37


Områderenn i Vegusdal søndag 26/1 (IL Gry):

Gutter 12 år (5 km):

12) Helge Sivertsen  25.04

Jenter 13 år (5 km):

3) Inga Pedersen  22.29

Gutter 15 år: (15 km):

9) Kjell Einar Håkedal


SM på Flatebygd i Evje søndag 2/2:

Gutter 12 år (3 km):

22) Villy Egil Olsen,  17.12

Gutter 13 år (3 km):

17) Vidar Sie  13.37

Jenter 13 år (3 km):

4) Inga Pedersen  13.50

Gutter 15 år (5 km):

12) Johnny Aanonsen  23.06

Eldre junior (15 km):

3) Kjell Håkedal  58.12


Kretsrenn på Øynaheia lørdag 8/2 (Herefoss IL):

Gutter 12 år:

3) Helge Sivertsen

Gutter 13 år:

5) Vidar Sie  12.28

Jenter 13 år:

1) Inga Pedersen  12.44

Eldre junior:

1) Kjell Håkedal  37.29


Skiligarenn på Heldalsmo i Froland lørdag 8/2 (IL Express):

Gutter 1967:

2) Arild Rydningen  3.52,  2) Ketil Sie  3.52

Jenter 1967:

6) Brit Øiestad  4.37,  8) Tone Gunn Sonesen  4.46

Gutter 1966:

1) Helge Sonesen  2.51,  3) Rune Løvåsen  2.56,  7) Sven Olaf Helleren  3.28,  13) Per Ivar Nilsen  5.36

Jenter 1966:

3) Kirsti Anette Olsen  4.07

Gutter 1965:

4) Kurt Vidar Nilsen  4.47,  5) Steinar Homdrom  5.10,  7) Yngvar Johansen  5.31,  10) Øystein Askildsen  5.48,  12) Kjell Bjørntvedt  5.59

Jenter 1965:

6) Berit Omundsen  5.56

Gutter 1964:

6) Karl Sivertsen  4.36,  8) Vidar Dalen  4.58

Jenter 1964:

2) Astri Thorsen  5.37

Gutter 1963:

2) Olav Homdrom  3.51,  3) Svein Pedersen  3.54,  5) Vidar Sonesen  4.10,  10) Jonny Bjørntvedt  4.42,  12) Bjørn Steine  5.05,  13) Jørgen Øiestad  5.10

Jenter 1963:

1) Jorunn Sie  4.36,  2) Gro Stormoen  5.08,  3) Brit Rydningen  5.25


KM på Løyte i Gjerstad lørdag 15/2 (Gjerstad IL):

Gutter 12 år (2,5 km):

8) Helge Sivertsen  10.35,  10) Villy Egil Olsen  11.15

Gutter 13 år (2,5 km):

9) Arne Pedersen  10.23

Jenter 13 år (2,5 km):

3) Inga Pedersen  10.02

Gutter 15 år (5 km):

5) Johnny Aanonsen  19.35


Skiligarenn på Heldalsmo lørdag 22/2 (Øyestad IF):

Gutter 1967:

1) Rune Løvåsen  3.28,  3) Arild Rydningen  4.08,  5) Paul Øyvind Jensen  4.55,  10) Rune Sonesen  8.55

Jenter 1967:

6) Tone Gunn Sonesen  5.42

Gutter 1966:

1) Helge Sonesen  3.11

Gutter 1965:

5) Kurt Vidar Nilsen  5.26,  6) Steinar Homdrom  5.39,  7) Kjell Bjørntvedt  6.46,  11) Glenn Risbruna  7.52

Gutter 1964:

3) Vidar Dalen  5.22

Jenter 1964:

1) Astri Thorsen  5.07

Gutter 1963:

1) Vidar Sonesen  4.37,  4) Olav Homdrom  4.54,  6) Bjørn Steine  5.18,  7) Jonny Bjørntvedt  5.58

Jenter 1963:

3) Gro Stormoen  5.54,  4) Brit Rydningen  6.04


Trollrennet på Evje søndag 23/2 (Otra IL):

Jenter 13 år (3 km):

4) Inga Pedersen  16.06


Lysløyperenn på Vegårshei onsdag 26/2 (Vegårshei IL):

Jenter 10 år:

4) Astri Thorsen  5.57

Gutter 11 år:

5) Vidar Sonesen  4.50,  6) Svein Pedersen  5.01,  7) Olav Homdrom  5.03,  8) Bjørn Steine  5.35,  9) Jonny Bjørntvedt  6.12

Jenter 11 år:

4) Jorunn Sie  5.10,  6) Gro Stormoen  5.51,  7) Brit Rydningen  6.07

Gutter 12 år:

5) Helge Sivertsen  9.34,  6) Villy Egil Olsen  9.36

Gutter 13 år:

6) Vidar Sie  9.06,  8) Arne Pedersen  9.26,  9) Arne Bjørntvedt  13.00

Jenter 13 år:

1) Inga Pedersen  8.45

Gutter 15 år:

1) Johnny Aanonsen  13.08


Skiligarenn på Heldalsmo lørdag 1/3 (Froland IL):

Gutter 1967:

1) Rune Løvåsen  3.22,  4) Arild Rydningen  3.50,  5) Ketil Sie  3.50,  7) Paul Øyvind Jensen  4.30,  16) Kåre R. Aaberg  6.47,  17) Rune Sonesen  6.55

Jenter 1967:

6) Tone Gunn Sonesen  4.47,  13) Hanne Olsen  5.52

Gutter 1966:

3) Helge Sonesen  3.19,  12) Sven Olaf Helleren  3.42,  20) Per Ivar Nilsen  4.46

Jenter 1966:

5) May Brit Buflaten  4.09,  7) Kristi Anette Olsen  4.27,  8) Helga Thorsen  4.37

Gutter 1965:

5) Steinar Homdrom  5.30,  6) Kurt Vidar Nilsen  5.33,  8) Yngvar Johansen  5.42,  9) Kjell Bjørntvedt  5.43,  13) Øystein Askildsen  6.06,  19) Glenn Risbruna  6.58

Jenter 1965:

7) Turid Dalen  6.22

Gutter 1964:

10) John Henry Buflaten  5.42

Jenter 1964:

2) Astri Thorsen  4.56,  8) Grete Jensen  5.59

Gutter 1963:

4) Vidar Sonesen  4.14,  5) Ricky Engenes  4.16,  6) Svein Pedersen  4.22,  8) Olav Homdrom  4.31,  12) Jonny Bjørntvedt  5.18,  13) Jørgen Øiestad  5.27

Jenter 1963:

1) Jorunn Sie  4.41,  4) Gro Stormoen  5.08,  6) Brit Rydningen  5.13


Skiligarenn på Hinnebu lørdag 15/3 (Rygene IL):

Gutter 1967:

2) Arild Rydningen  3.50,  4) Jan Audun Thorsen  4.25,  5) Preben Nilsen  4.34,  6) Paul Øyvind Jensen  4.38,  8) Frank Engenes  4.47,  11) Oddvar Øiestad  5.27,  13) Hans Thorsen  5.58,  15) Karsten Askildsen  8.35,  16) Hans Høeg Omdal  9.10,  17) Frode Nilsen  9.43,  18) Tor Høeg Omdal 17.22

Jenter 1967:

5) Gry Steinmoen  4.30,  6) Anna Signe Dønnestad  4.44,  8) Tone Gunn Sonesen  4.49,  10) Heidi Stormoen  4.53,  12) Bodil Stormoen  5.06,  12) Inger Liv Buflaten  5.06,  18) Margit Holen  7.17

Gutter 1966:

1) Helge Sonesen  3.11,  13) Sven Olaf Helleren  5.01

Jenter 1966:

3) May Brit Risbruna  4.11,  4) Helga Thorsen  4.26

Gutter 1965:

2) Kurt Vidar Nilsen  7.34,  3) Steinar Homdrom  7.48,  4) Yngvar Johansen  8.04,  8) Øystein Askildsen  8.48,  9) Kjell Bjørntvedt  9.08,  13) Glenn Risbruna  9.55

Jenter 1965:

4) Turid Dalen  7.33,  7) Gro Livolden  13.06

Gutter 1964:

7) Vidar Dalen  7.27,  9) John Henry Buflaten  7.49,  11) Karl Sivertsen  8.11

Jenter 1964:

2) Astri Thorsen  6.37

Gutter 1963:

8) Ricky Engenes  6.10,  9) Olav Homdrom  6.32,  11) Svein Pedersen  6.46,  12) Bjørn Steine  7.31,  13) Jonny Bjørntvedt  7.33,  17) Håkon Dønnestad  8.25,  18) Jørgen Øiestad  9.11

Jenter 1963:

3) Brit Rydningen  7.25,  4) Gro Stormoen  7.50,  6) Unn Johansen  8.37



SKISESONGEN 1975/76


RYGENES KLUBBMESTERSKAP

Klubbrenn 1 søndag 25/1:

Gutter 1971: 

1) Gunnar Homdrom 10.59 

Jenter 1971: 

1) Linda Andersen 13.59 

Gutter 1970: 

1) Kåre Ragnar Aaberg 6.00,  2) Rune Sonesen 7.40,  3) Frode Nilsen 8.09,  4) Einar Holen 11.27

Jenter 1970: 

1) Rita Aaberg 8.01 

Gutter 1969: 

1) Trond Olsen 6.31 

Jenter 1969: 

1) Margit Holen 7.09,  2) Emmy Øiestad 9.07 

Gutter 1968: 

1) Kjetil Sie 4.51,  2) Bernt Fjelldal 7.22,  3) Hans Thorsen 7.30 

Jenter 1968: 

1) Tone Gunn Sonesen 6.27,  2) Monika Rydningen 7.02,  3) Ellen K. Gulbrandsen 9.51   

Gutter 1967: 

1) Arild Rydningen 4.54,  2) Jan Erik Eriksen 4.55,  3) Paul Øyvind Jensen 5.03, 4) Trygve Thaule 5.15,  5) Preben Nilsen 5.35,  6) Oddvar Øiestad 5.43,  7) Torgeir Olsen 5.51,  8) Hans Åge Pedersen 6.16

Jenter 1967: 

1) Anna Signe Dønnestad 4.52,  2) Heidi Stormoen 5.32,  3) Bodil Stormoen 5.36 

Gutter 1966: 

1) Helge Sonesen 8.57,  2) Sven Olaf Helleren 9.58,  3) Øystein Nilsen 10.06 

Jenter 1966: 

1) Grete Homdrom 11.29,  2) Helga Thorsen 11.37 

Gutter 1965: 

1) Bjørn Jensen  14.04,  2) Steinar Homdrom  15.16,  3) Kurt Vidar Nilsen  15.25,  4) Inge Madsen  15.49,  5) Yngvar Johansen  16.30,  6) Arvid Nilsen  18.01.

Jenter 1965: 

1) Turid Dalen  16.50 

Gutter 1964: 

1) Vidar Dalen  14.45 

Jenter 1964: 

1) Astri Thorsen  14.21,  2) Grete Jensen  17.11

Gutter 1963: 

1) Vidar Sonesen  13.16,  2) Olav Homdrom  13.17,  3) Ricky Engens  13.17,  4) Svein Pedersen  14.10,  5) Håkon Dønnestad  4.32

Jenter 1963: 

1) Jorunn Sie  12.59,  2) Lilly Jensen  14.40,  3) Gro Stormoen  15.07,  4) Brit Rydningen  15.30

Gutter 1962: 

1) Helge Sivertsen  12.08,  2) Villy Egil Olsen  12.41 

Gutter 1961: 

1) Vidar Sie  12.13,  2) Tom Nilsen  12.35

Jenter 1960: 

1) Inga Pedersen  12.21,  2) Lise Jensen  12.35,  3) Anne Katrine Rydningen  15.52 

Gutter 1960: 

1) Grunde Stormoen 12.18

Jenter 1960: 

1) Gunvor Øiestad  16.36 

Gutter 1959: 

1) Johnny Aanonsen  11.27 

Menn 18-35 år: 

1) Jan Erling Nilsen  11.25,  2) Bjarne Thorsen 14.13

Menn over 35 år: 

1) Kåre Karlsen  11.00,  2) Kjell Thorsen  12.32


Klubbrenn 2

Jenter 1972: 

1) Anne Holen  13.45

Jenter 1971: 

1) Rita Aaberg  9.53,  2) Linda Andersen  13.16 

Gutter 1971: 

1) Gunnar Homdrom  9.50

Gutter 1970: 

1) Kåre Ragnar Aaberg  6.36,  2) Rune Sonesen  8.24,  3) Frode Nilsen  8.47,  4) Einar Holen  10.47

Jenter 1969: 

1) Margit Holen  8.25,  2) Monika Rydningen  9.19 

Gutter 1969: 

1) Jan Audun Thorsen  5.36,  2) Trond Olsen  7.28

Jenter 1968: 

1) Tone Gunn Sonesen  6.40 

Gutter 1968: 

1) Hans Thorsen  8.11 

Jenter 1967: 

1) Anna S. Dønnestad  5.33,  2) Inger Liv Buflaten  7.20

Gutter 1967: 

1) Paul Øyvind Jensen  5.58,  2) Preben Nilsen  6.00,  3) Torgeir Olsen  6.13,  4) Trygve Thaule  6.14,  5) Arild Rydningen  6.30,

6) Hans Åge Pedersen  7.06 

Jenter 1966: 

1) Helga Thorsen  6.32,  2) Grete Homdrom  6.48,  3) May Brit Buflaten  7.00

Gutter 1965: 

1) Bjørn Jensen  16.10,  2) Kurt Vidar Nilsen  16.34,  3) Steinar Homdrom  18.05 

Jenter 1964: 

1) Astri Thorsen  16.50,  2) Grete Jensen 17.34 

Jenter 1963: 

1) Brit Rydningen  18.05. 


LANGRENN

Kretsrenn på Espelandsmyr lørdag 27/12 (Vegårshei IL):

Gutter 12 år:

4) Vidar Sonesen  10.46,  8) Olav Homdrom  11.30,  9) Ricky Engenes  11.37

Jenter 12 år:

5) Jorunn Sie  10.48

Gutter 14 år:

7) Vidar Sie  17.12

Jenter 14 år:

3) Inga Pedersen  11.18

Herrer C:

1) Kjell Håkedal  18.07


Kretsrenn på Taxerås, Vegårshei lørdag 10/1 (IL Sørfjell):

Gutter 12 år (2,5 km):

11) Vidar Sonesen  16.07,  12) Olav Homdrom  16.24,  13) Svein Pedersen  16.28,  19) Ricky Engenes  17.15

Jenter 12 år (2,5 km):

5) Jorunn Sie  16.27

Gutter 13 år (2,5 km):

10) Helge Sivertsen  15.31

Gutter 14 år (5 km):

1) Vidar Sie  29.34,  11) Tom Nilsen  30.13

Jenter 14 år (5 km):

4) Inga Pedersen  30.57,  7) Lise Jensen  34.19


Skiligarenn på Asdal søndag 11/1 (Øyestad IF):

Gutter 1968:

1) Kjetil Sie  2.55,  3) Jan Audun Thorsen  3.05,  9) Kåre R. Aaberg  3.49,  13) Rune Sonesen  4.24,  13) Hans Thorsen  4.24,  15) Frode Nilsen  5.16

Jenter 1968:

2) Tone Gunn Sonesen  3.35

Gutter 1967:

2) Rune Løvåsen  2.40,  3) Jan Erik Eriksen  3.02,  5) Paul Ø. Jensen  3.11,  6) Preben Nilsen  3.17,  11) Torgeir Olsen  3.44,  14) Oddvar Øiestad 4.04

Jenter 1967:

2) Anna Signe Dønnestad  3.00,  7) Sølvi Olsen  3.34,  11) Inger liv Buflaten  4.01,  12) Brit Øiestad  4.03,  13) Margit Holen  4.26

Gutter 1966:

6) Helge Sonesen  5.19,  18) Per Ivar Nilsen  6.56

Jenter 1966:

5) May Brit Buflaten  6.33,  6) Helga Thorsen  7.03,  7) Kirsti Anette Olsen  7.06,  8) Grete Homdrom  7.20

Gutter 1965:

9) Steinar Homdrom  8.00,  10) Bjørn Jensen  8.01,  13) Kurt Vidar Nilsen  8.16,  15) Yngvar Johansen  8.37,  19) Svein Madsen  8.51,  20) Jan Vidar Kristiansen  9.07,  21) Glenn Risbruna  9.33,  23) Inge Madsen  10.03

Jenter 1965:

7) Turid Dalen  8.33

Gutter 1964:

8) Øyvind Løvdal  7.33,  12) Vidar Dalen  8.24

Jenter 1964:

1) Astri Thorsen  7.00


Kretsrenn i Froland søndag 18/1 (Froland IL):

Gutter 12 år (3 km):

17) Vidar Sonesen  13.00,  20) Olav Homdrom  14.20  23) Ricky Engenes  14.56

Jenter 12 år (3 km):

8) Jorunn Sie  14.26

Gutter 13 år (3 km):

9) Helge Sivertsen  12.40

Gutter 14 år (5 km):

9) Tom Nilsen  26.34,  11) Vidar Sie  28.08

Jenter 14 år (5 km):

2) Inga Pedersen  26.58,  4) Lise Jensen  31.59,  5) Anne Katrine Rydningen  36.58

Gutter 15 år (5 km);

9) Grunde Stormoen  26.54


Skiligarenn på Håland lørdag 31/1 (IL Imås):

Gutter 1968:

1) Kjetil Sie  5.48,  2) Jan Audun Thorsen  5.49,  5) Kåre Ragnar Aaberg  6.28,  16) Hans Thorsen  8.27,  17) Rune Sonesen  8.40,  20) Trond Olsen  9.28,  20) Frode Nilsen  9.28

Jenter 1968:

3) Tone Gunn Sonesen  7.08,  5) Margit Holen  7.47

Gutter 1967:

2) Jan Erik Eriksen  5.34,  3) Rune Løvåsen  5.40,  4) Arild Rydningen  5.43,  5) Preben Nilsen  6.05,  7) Trygve Thaule  6.17,  12) Torgeir Olsen  7.23

Jenter 1967:

2) Anna Signe Dønnestad  5.58,  4) Bodil Stormoen  6.08,  6) Sølvi Olsen  6.27,  7) Heidi Stormoen  6.31,  9) Brit Øiestad  6.39,  14) Inger Liv Buflaten  7.47.

Gutter 1966:

2) Helge Sonesen  8.17,  5) Nils Olav Karlsen  8.27,  16) Sven Olaf Helleren  10.17,  21) Per Ivar Nilsen  11.34

Jenter 1966:

4) May Brit Buflaten  10.40,  5) Helga Thorsen  11.02

Gutter 1965:

4) Bjørn Jensen  8.58,  6) Kurt Vidar Nilsen  9.17,  9) Yngvar Johansen  9.50,  10) Steinar Homdrom  9.51,  11) Jan Vidar Kristiansen  9.55,  12) Svein Madsen  10.00,  14) Inge Madsen  10.13,  17) Glenn Risbruna  11.19

Jenter 1965:

4) Turid Dalen  9.47,  8) Gro Livolden  16.37

Gutter 1964:

7) Øyvind Løvdal  8.57,  12) Vidar Dalen  9.45,  15) John Henry Buflaten  9.56

Jenter 1964:

1) Astri Thorsen  8.58


Kretsrenn på Håland søndag 1/2 (IL Express):

Gutter 12 år (3 km):

11) Vidar Sonesen  14.20,  18) Olav Homdrom  15.40,  19) Ricky Engenes  15.50

Jenter 12 år (3 km):

6) Jorunn Sie  15.15,  7) Gro Stormoen  16.07

Gutter 13 år (3 km):

11) Helge Sivertsen  14.27

Gutter 14 år (5 km):

8) Tom Nilsen  25.52,  10) Vidar Sie  27.30

Jenter 14 år (5 km):

1) Inga Pedersen  26.34,  4) Lise Jensen  30.51,  6) Anne Katrine Rydningen  38.31

Gutter 15 år (5 km):

9) Grunde Stormoen  28.13


Kretsrenn på Taxerås, Vegårshei lørdag 7/2 (Gjerstad IL):

Gutter 12 år (3 km):

13) Vidar Sonesen  14.27

Jenter 12 år (3 km):

5) Jorunn Sie  15.03

Jenter 14 år (5 km):

4) Inga Pedersen  27.10


Skiligarenn på Heldalsmo søndag 8/2 (Froland IL):

Gutter 1968

1) Kjetil Sie  2.56,  3) Jan Audun Thorsen  3.13,  9) Kåre Ragnar Aaberg  3.39,  19) Trond Olsen  4.36,  21) Rune Sonesen  4.39,  22) Hans Thorsen  4.44,  27) Frode Nilsen  5.20,  28) Karsten Askildsen  5.23,  29) Hans Høeg Omdal  5.51,  30) Einar Holen  7.15

Jenter 1968:

3) Tone Gunn Sonesen  3.38,  5) Margit Holen  4.05,  7) Monika Rydningen  4.15,  14) Rita Aaberg  4.55,  15) Gunn Aina Torjussen  5.15, 16) Bjørg Åmot  5.55

Gutter 1967:

1) Rune Løvåsen  2.37,  2) Jan Erik Eriksen  2.48,  3) Arild Rydningen  3.00,  4) Paul Øyvind Jensen  3.04,  6) Trygve Thaule  3.08,  7) Preben Nilsen  3.20,  12) Oddvar Øiestad  3.35,  15) Torgeir Olsen  3.45,  17) Jan Henning Torjussen  3.52

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad  2.58,  5) Bodil Stormoen  3.21,  6) Heidi Stormoen  3.22,  6) Sølvi Olsen  3.22,  11) Inger Liv Buflaten  3.49

Gutter 1966:

3) Nils Olav Karlsen  4.34,  17) Per Ivar Nilsen  5.51

Jenter 1966:

4) May Brit Buflaten  5.46,  8) Helga Thorsen  6.04,  9) Grete Homdrom  6.06

Gutter 1965:

2) Bjørn Jensen  4.30,  5) Kurt Vidar Nilsen  4.37,  10) Yngvar Johansen  5.01,  14) Svein Madsen  5.16,  15) Jan Vidar Kristiansen  5.19,  17) Inge Madsen  5.24,  18) Glenn Risbruna  5.30

Jenter 1965:

6) Turid Dalen  5.21

Gutter 1964:

7) Vidar Dalen  4.50,  11) John Henry Buflaten  5.10

Jenter 1964:

2) Astri Thorsen  4.33,  4) Grete Jensen  5.16


KM på Vegårshei lørdag 14/2 (Tvedestrand TIF):

Jenter 12 år:

8) Jorunn Sie  15.49

Jenter 14 år:

4) Lise Jensen  35.21


Skiligarenn på Vigeland lørdag 21/2 (Rygene IL):

Gutter 1968:

3) Jan Audun Thorsen  5.33,  5) Kåre Ragnar Aaberg  5.45,  11) Trond Olsen  6.50,  12) Rune Sonesen  7.05,  14) Hans Høeg Omdal  7.10,  17) Karsten Askildsen  7.53,  19) Frode Nilsen  8.05,  20) Hans Thorsen  8.31,  21) Einar Holen  10.35

Jenter 1968:

2) Tone Gunn Sonesen  5.55,  8) Margit Holen  6.54,  9) Monika Rydningen  7.01,  13) Rita Aaberg  7.56,  16) Bjørg Åmot  10.23

Gutter 1967:

1) Rune Løvåsen  4.15,  5) Jan Erik Eriksen  4.54,  6) Arild Rydningen  5.04,  9) Trygve Thaule  5.16,  10) Paul Øyvind Jensen  5.18,  12) Preben Nilsen  5.26,  13) Torgeir Olsen  5.35,  19) Hans Åge Pedersen  6.08,  20) Oddvar Øiestad  6.19

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad  4.28,  4) Bodil Stormoen  5.03,  5) Heidi Stormoen  5.11,  9) Sølvi Olsen  5.28,  13) Inger Liv Buflaten  6.10

Gutter 1966:

4) Helge Sonesen  6.14,  12) Sven Olaf Helleren  7.28,  19) Per Ivar Nilsen  8.14

Jenter 1966:

5) May Brit Buflaten  8.48,  6) Helga Thorsen  9.05,  7) Grete Homdrom  9.07

Gutter 1965:

4) Steinar Homdrom  6.37,  6) Bjørn Jensen  6.52,  6) Kurt Vidar Nilsen  6.52,  12) Yngvar Johansen  7.19,  13) Svein Madsen  7.31,  14) Jan Vidar Kristiansen  7.43

Jenter 1965:

7) Turid Dalen  7.17

Gutter 1964:

9) Vidar Dalen  6.53,  12) John Henry Buflaten  7.42

Jenter 1964:

6) Grete Jensen 


Kretsrenn på Tveit i Åmli søndag 29/2 (IL Dristug):

Gutter 12 år (3 km):

3) Vidar Sonesen  13.18,  5) Olav Homdrom  13.26

Jenter 14 år (5 km):

1) Inga Pedersen  24.30,  7) Lise Jensen  27.23


Kretsrenn på Vegårshei søndag 7/3 (IK Grane):

Gutter 12 år:

9) Vidar Sonesen  8.44

Jenter 12 år:

5) Jorunn Sie  9.23


Skiligarenn på Håland søndag 7/3 (IL Express):

Gutter 1968:

2) Kjetil Sie  3.09,  4) Jan Audun Thorsen  3.29,  7) Kåre Ragnar Aaberg  3.50,  11) Trond Olsen  4.34,  12) Hans Høeg Omdal  4.39,  14) Frode Nilsen  4.48,  15) Rune Sonesen  4.58,  17) Karsten Askildsen  5.12,  18) Hans Thorsen  5.32

Jenter 1968:

1) Tone Gunn Sonesen  3.26,  7) Monika Rydningen  4.32,  9) Rita Aaberg  4.50,  14) Bjørg Åmot  6.35

Gutter 1967:

1) Rune Løvåsen  2.43,  3) Jan Erik Eriksen  3.05,  6) Arild Rydningen  3.17,  7) Paul Øyvind Jensen  3.18,  10) Trygve Thaule  3.32,  12) Preben Nilsen  3.38,  16) Torgeir Olsen  3.52

Jenter 1967:

2) Anna Signe Dønnestad  3.14,  6) Sølvi Olsen  3.32,  7) Heidi Stormoen  3.36,  10) Bodil Stormoen  3.45

Gutter 1966:

2) Nils Olav Karlsen  4.11,  3) Helge Sonesen  4.15,  20) Per Ivar Nilsen  6.02 

Jenter 1966:

5) Grete Homdrom  6.10,  7) Helga Thorsen  6.38

Gutter 1965:

2) Bjørn Jensen  4.26,  6) Kurt Vidar Nilsen  4.50,  11) Yngvar Johansen  5.06,  13) Svein Madsen  5.10,  14) Jan Vidar Kristiansen  5.26,  15) Inge Madsen  5.28

Gutter 1964:

6) Øyvind Løvdal  4.13

Jenter 1964:

1) Astri Thorsen  4.16


Landsrenn på Asdal lørdag 20/3 (Vegårshei IL):

Gutter 12 år (2,5 km):

18) Olav Homdrom  11.41

Jenter 12 år (2,5 km):

4) Jorunn Sie  12.21


Skiligamesterskap på Håland søndag 21/3 (IL Imås, IL Express, Froland IL, Øyestad IF, Rygene IL):

Gutter 1970:

1) Kåre Ragnar Aaberg  3.16,  2) Gunnar Homdrom  3.20,  5) Rune Sonesen  3.41,  6) Bjørn Egil Homdrom  3.53,  7) Frode Nilsen  3.58,  9) Steinar Jensen  4.19,  10) Frode Løvåsen  4.41,  13) Einar Holen  4.58

Jenter 1970:

2) Rita Aaberg  4.05,  8) Linda Andersen  5.22

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen  2.34,  4) Trond Olsen  2.59

Jenter 1969:

1) Margit Holen  3.16,  5) Bjørg Åmot  4.45

Gutter 1968:

2) Kjetil Sie  3.53

Jenter 1968:

2) Tone Gunn Sonesen  4.40,  7) Monika Rydningen  5.38

Gutter 1967:

1) Rune Løvåsen  3.29,  5) Paul Øyvind Jensen  4.07,  7) Jan Erik Eriksen  4.09,  8) Arild Rydningen  4.17,  9) Trygve Thaule  4.21,  12) Preben Nilsen  4.28,  18) Torgeir Olsen  4.47

Jenter 1967:

3) Anna Signe Dønnestad  4.07,  8) Heidi Stormoen  4.22,  9) Bodil stormoen  4.28,  10) Inger Liv Buflaten  4.51

Gutter 1966:

7) Helge Sonesen  6.40,  12) Nils Olav Karlsen  7.07,  21) Per Ivar Nilsen  9.10

Jenter 1966:

4) May Brit Buflaten  7.59,  6) Grete Homdrom  8.28

Gutter 1965:

2) Bjørn Jensen  6.24,  7) Kurt Vidar Nilsen  6.46,  9) Steinar Homdrom  6.56,  11) Yngvar Johansen  7.32

Jenter 1965:

5) Turid Dalen  7.24

Gutter 1964:

6) Vidar Dalen  7.11,  7) John Henry Buflaten  7.13

Jenter 1964:

1) Astri Thorsen  6.10,  5) Grete Jensen  7.22

Gutter 1963:

1) Olav Homdrom  13.04,  2) Vidar Sonesen  13.06,  5) Ricky Engenes  13.46,  8) Håkon Dønnestad  14.36

Jenter 1963:

1) Jorunn Sie  13.52,  2) Lilly Jensen  15.26,  5) Unn Johansen  17.58

Gutter 1962:

4) Helge Sivertsen  13.03,  6) Willy Egil Olsen  14.53

Gutter 1961:

1) Tom Nilsen  12.07,  4) Vidar Sie  12.28

Jenter 1961:

1) Lise Jensen  13.03


Kretsrenn på Espeland på Vegårshei søndag 28/3 (Aust-Agder skikrets):

Gutter 12 år:

5) Olav Homdrom  13.48

Jenter 14 år:

4) Lise Jensen 23.02



SKISESONGEN 1976/77


MERITTER

Kretsmester langrenn:

Inga Pedersen, Geir Jensen


RYGENES KLUBBMESTERSKAP

Hopprenn liten bakke:

Klasse 1973:

1) Arild Fjeldal 14.5 m 

Klasse 1971: 

1) Gunnar Homdrom 17 m,  2) Rune Jensen 18 m,  3) Trond Olsen 14 m,  3) Frode Fjeldal 14 m 

Klasse 1970: 

1) Rune Sonesen 16 m,  2) Steinar Jensen 15 m,  3) Bjørn Egil Homdrom 13.5 m,  3) Odd Inge Nilsen 13.5 m,  5) Kåre Ragnar Aaberg 18 m,  6) Ove Dalen 16.5 m


Hopprenn stor bakke:

Klasse 1969: 

1) Jan Audun Thorsen 62.5 m 

Klasse 1968: 

1) Kjetil Sie 56.3 m  2) Glenn Andersen 45.7 m,  3) Bernt Fjeldal 42.5 m 

Klasse 1967: 

1) Paul Øyvind Jensen 61.3 m,  2) Oddvar Øiestad 44.5 m

Klasse 1966: 

1) Sven Olaf Helleren 62.9 m,  2) Helge Sonesen 58.4 m,  3) Per Ivar Nilsen 54.1 m

Klasse 1965: 

1) Kurt Vidar Nilsen 66.0 m,  2) Steinar Homdrom 65.1 m,  3) Bjørn Jensen 62,0 m,  4) Kjell Bjørntvedt 56.8 m 

Klasse 1964: 

1) John Henry Buflaten 59.5 m,  2) Karsten Gundersen 57.2 m

Klasse 1963: 

1) Håkon Dønnestad 65.3 m,  2) Ricky Engenes 64.2 m,  3) Vidar Sonesen 63.5 m,  4) Svein Pedersen 63.4 m,  5) Jørgen Øiestad 60.9 m 

Klasse 1962: 

1) Tor Hågensen 64.5 m,  2) Alf Gundersen 60.1 m

Klasse 1961: 

Vidar Sie 60.9 m

Klasse 18-35 år: 

Roald Jensen 70.4 m,  2) Bjarne Thorsen 69.4 m,  3) Vidar Hansen 68.9 m,  4) Jan Egil Jensen 67.9 m,  5) Jan Fjeldal 64.4 m,  6) Arild Nilsen 57.0 m,  7) Arne Birger Homdrom 56.5 m 

Klasse 35-50 år: 

1) Paul Jensen 68.8 m,  2) Kjell Thorsen 65.5 m,  3) Reidar Øiestad 64.8 m 

Klasse over 50 år: 

1) Henry Jensen 67.8 m


Langrenn kort løype:

Gutter 1974: 

1) Kai Aaberg 8.47 

Jenter 1973: 

1) Inger Jensen 6.50,  2) Anette Jensen 7.23,  3) Marianne Andersen 9.20 

Gutter 1972: 

1) Odd Engenes 7.35

Jenter 1972: 

1) Laila Karlsen 4.53,  2) Anne Holen 5.23,  3) Bente Dalheim 8.12 

Gutter 1971: 

1) Gunnar Homdrom 3.32,  2) Rune Jensen 3.57,  3) Øyvind Kristiansen 4.25 

Jenter 1971:   

1) Linda Andersen 3.47,  2) Rita Aaberg 3.56,  3) Anne Liv Skjeggedal 5.07

Gutter 1970: 

1) Frode Nilsen 3.03,  2) Kåre Ragnar Aaberg 3.07,  3) Rune Sonesen 3.43,  4) Odd Inge Nilsen 3.55,  5) Bjørn Egil Homdrom 4.13,  6) Frode Løvåsen 4.16,  7) Roger Fossnes 4.38,  8) Jan Frode Engenes 4.39,  9) Nils Arne Olsen 4.52,  10) Einar Holen 6.52

Jenter 1970: 

1) Gerda Jenny Nilsen 4.33,  2) May Brit Risbruna 5.20


Langrenn mellom løype:   

Gutter 1969: 

1) Jan Audun Thorsen 7.20,  2) Hans Høeg Omdal 9.44,  3) Geir Johansen 10.52 

Jenter 1969: 

1) Margit Holen 10.35,  2) Rita Nilsen 10.51,  3) Liv Fossnes 11.18 

Gutter 1968: 

1) Kjetil Sie 6.42,  2) Jim Nilsen 9.07,  3) Bernt Fjeldal 9.30,  4) Glenn Andersen 10.36,  5) Hans Thorsen 10.43 

Jenter 1968: 

1) Tone Gunn Sonesen 8.02,  2) Monika Rydningen 8.19,  3) Ellen Katrine Gulbrandsen 9.34 

Gutter 1967: 

1) Øystein Nilsen 6.34,  2) Preben Nilsen 6.36,  3) Rune Løvåsen 6.59,  4) Jan Erik Eriksen 7.00 

Jenter 1967: 

1) Anna Signe Dønnestad 6.34,  2) Sølvi Olsen 7.10,  3) Heidi Stormoen 7.32,  4) Bodil Stormoen 7.32,  5) Inger Liv Buflaten 7.45,  6) Elin Hovdestad 8.23,  7) Nina Helleren 9.29

Gutter 1966: 

1) Nils Olav Karlsen 5.50,  2) Helge Sonesen 6.34,  3) Arild Langemyr 6.53,  4) Vidar Nilsen 6.54,  5) Per Ivar Nilsen 8.20,  6) Øyvind Gundersen 8.33,

7) Glenn Risbruna 9.34 

Jenter 1966: 

1) May Brit Buflaten 7.05,  2) Grete Homdrom 7.20,  3) Helga Thorsen 9.30 

Gutter 1965: 

1) Arvid Nilsen 5.49,  2) Bjørn Jensen 5.54,  3) Kurt Vidar Nilsen 7.11,  4) Yngvar Johansen 7.35,  5) Steinar Homdrom 7.47,  6) Kjell Bjørntvedt 9.18

Jenter 1965: 

1) Turid Dalen 7.21


Langrenn lang løype:

Gutter 1964: 

1) Svein Langemyr 12.24,  2) Vidar Dalen 13.03,  3) John Henry Buflaten 13.18,  4) Alf Gundersen 16.13   

Jenter 1964:   

1) Astri Thorsen 12.08,  2) Grete Jensen 16.12 

Gutter 1963:   

1) Olav Homdrom 9.56,  2) Ole Nilsen 11.14,  3) Ricky Engenes 11.29,  4) Svein Øiestad 14.50

Jenter 1963: 

1) Brit Rydningen 12.23 

Gutter 1962: 

1) Tor Hågensen 13.30 

Gutter 1961:   

1) Tom Nilsen 17.37,  2) Vidar Sie 20.15

Jenter 1961: 

1) Lise Jensen 21.47 

Gutter 16-18 år: 

1) Johnny Aanonsen 19.42,  2) Grunde Stormoen 23.55 

Damer:   

1) Grete Risholt 20.15,  2) Borgny Karlsen 22.15

Menn 18-35 år: 

1) Einar Sivertsen 21.04,  2) Roald Jensen 22.15,  3) Leif Jan Råna 23.04,  4) Oddvar Nilsen 23.12,  5) Helge Dalen 23.33,  6) Svein Hansen 24.17,  7) Arild Nilsen 25.38,  8) Rolf Jensen 25.55

Menn over 35 år: 

1) Kåre Karlsen 17.42,  2) Kjell Thorsen 20.06,  3) Roald Olsen 21.47,  4) Henry Jensen 21.57,  5) Knut Furre 21.59,  6) Paul Løvåsen 22.07,  7) Paul Jensen 23.48,  8) Jørgen Skjeggedal 26.25 


Kombinert:

Klasse under 10 år: 

1) Jan Audun Thorsen 133.90,  2) Ketil Sie 131.50,  3) Paul Øyvind Jensen 122.90,  4) Oddvar Øiestad 112.30,  5) Bernt Fjeldal 100.90,  6) Glenn Andersen 97.50 

Klasse 10-13 år: 

1) Bjørn Jensen 142.00,  2) Kurt Vidar Nilsen 138.20,  3) Helge Sonesen 134.40,  4) Steinar Homdrom 133.80,  5) John Henry Buflaten 128.60,  6) Per Ivar Nilsen 119.50,  7) Kjell Bjørntvedt 116.40   

Klasse 13-15 år: 

1) Ricky Engenes 144.20,  2) Svein Pedersen 140.60,  3) Tor Hågensen 132.40,  4) Jørgen Øiestad 120.80,  5) Alf Gundersen 111.70

Klasse 15-18 år: 

1) Vidar Sie 140.90 

Klasse over 18 år: 

1) Kjell Thorsen 145.50,  2) Roald Jensen 137.50,  3) Paul Jensen 126.60,  4) Arild Nilsen 103.80,  5) Rolf Jensen 102.30


Klubbrenn på Rykene lørdag 15/1:

Jenter 1972: 

1) Anne Holen 11.37,  2) Jorun Rydningen 18.20

Jenter 1971: 

1) Rita Aaberg 7.21,  2) Linda Andersen 9.41 

Gutter 1971: 

1) Rune Jensen 7.26,  2) Gunnar Homdrom 7.47

Gutter 1970: 

1) Kåre Ragnar Aaberg 7.16,  2) Einar Holen 8.05,  3) Frode Løvåsen 8.25,  4) Rune Sonesen 9.19,  5) Frode Nilsen 9.33 

Jenter 1969: 

1) Monika Rydningen 5.49,  2) Rita Nilsen 8.15

Gutter 1969: 

1) Jan Audun Thorsen 4.17

Gutter 1968: 

1) Kjetil Sie 4.57,  2) Hans Thorsen 6.30 

Jenter 1968: 

1) Tone Gunn Sonesen 5.40,  2) Ellen Kathrine Gulbrandsen 7.30

Jenter 1967: 

1) Sølvi Olsen 10.44,  2) Anna Signe Dønnestad 11.02,  3) Nina Helleren 12.59,  4) Inger Liv Buflaten 13.26

Gutter 1967: 

1) Jan Erik Eriksen 8.37,  2) Rune Løvåsen 8.46,  3) Trygve Thaule 9.18,  4) Preben Nilsen 9.49,  5) Paul Øyvind Jensen 10.04,  6) Arild Rydningen 10.20 

Jenter 1966: 

1) Grete Homdrom 10.00,  2) May Brit Buflaten 10.31,  3) Helga Thorsen 10.49

Gutter 1966: 

1) Nils Olav Karlsen 7.57,  2) Arild Langemyr 8.48,  3) Helge Sonesen 9.06,  4) Vidar Nilsen 9.49,  5) Per Ivar Nilsen 12.15

Gutter 1965: 

1) Bjørn Jensen 12.34,  2) Yngvar Johansen 17.54 

Gutter 1964: 

1) Svein Langemyr 14.35 

Jenter 1964: 

1) Astrid Thorsen 14.13,  2) Grete Jensen 16.51, 

Jenter 1963: 

1) Brit Rydningen 14.53, 

Jenter 1962: 

1) May Brit Nilsen 20.15

Gutter 1961: 

1) Tom Nilsen 24.17,  2) Vidar Sie 24.43, 

Jenter 1961: 

1) Lise Jensen 24.45


HOPPRENN

Rekruttrenn på Asdal søndag 27/3 (Øyestad IF):

Klasse 7 år:

5) Jan Audun Thorsen  45.5,  6) Trond Sandberg  40.5,  16) Rune Sonesen  27.0,  21) Odd Inge Nilsen  21.5

Klasse 8 år:

17) Tone Gunn Sonesen  24.0

Klasse 10 år:

12) Helge Sonesen  52.0

Klasse 11 år:

10) Kurt Vidar Nilsen  64.0


LANGRENN

Kretsrenn på Vegårshei søndag 2/1 (Vegårshei IL):

Jenter 12 år (3 km):

6) Astri Thorsen  14.43

Gutter 13 år (3 km):

9) Olav Homdrom  12.11

Gutter 14 år (5 km):

8) Tom Nilsen  25.54,  11) Vidar Sie  26.39

Jenter 15 år (5 km):

5) Inga Pedersen  27.45


Kretsrenn på Håland lørdag 8/1 (IL Imås):

Gutter 10 år (1,5 km):

1) Nils Olav Karlsen  7.48,  7) Helge Sonesen  8.36

Gutter 11 år (1,5 km):

2) Bjørn Jensen  7.01

Jenter 12 år (3 km):

5) Astri Thorsen  13.46

Gutter 13 år (3 km):

18) Olav Homdrom  12.23

Gutter 15 år (5 km):

6) Tom Nilsen  23.55

Jenter 15 år (5 km):

2) Inga Pedersen  26.02,  3) Lise Jensen  26.23


Skistafett i Froland lørdag 15/1 (Froland IL):

Jenter:

5) Rygene IL  49.00


Skiligarenn på Rykene søndag 16/1 (Rygene IL):

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen  3.49,  4) Kåre Ragnar Aaberg  4.13,  14) Frode Nilsen  5.06,  16) Rune Sonesen  5.11,  20) Odd Inge Nilsen  5.41,  25) Rune Jensen  6.06,  26) Gunnar Homdrom  6.07,  30) Bjørn Egil Homdrom  6.24,  31) Einar Holen  6.34,  32) Frode Løvåsen  6.46

Jenter 1969:

3) Margit Holen  5.19,  6) Rita Nilsen  5.41,  9) Rita Aaberg  5.52,  15) Linda Andersen  7.08,  16) Emmy Øiestad  7.10,  18) Gerda Jenny Nilsen  7.13,  20) Anne Holen  9.21,  21) Bente Mjåland  9.32

Gutter 1968:

2) Kjetil Sie  3.44,  16) Hans Thorsen  5.35,  17) Jim Nilsen  5.39,  19) Steinar Mjåland  6.01

Jenter 1968:

6) Monika Rydningen  5.08,  10) Ellen Katrine Gulbrandsen  5.52

Gutter 1967:

2) Rune Løvåsen  7.12,  6) Paul Øyvind Jensen  7.46,  9) Arild Rydningen  8.00,  10) Jan Erik Eriksen  8.01,  10) Trygve Thaule  8.01,  14) Preben Nilsen  8.25

Jenter 1967:

3) Inger Liv Buflaten  8.16,  4) Anna Signe Dønnestad  8.19,  9) Sølvi Olsen  9.22,  13) Elin Hovdestad  10.36,  14) Nina Helleren  14.02

Gutter 1966:

1) Nils Olav Karlsen  6.14,  3) Helge Sonesen  6.36,  9) Arild Langemyr  7.15,  17) Sven Olaf Helleren  8.13,  21) Vidar Nilsen  8.54,  22) Per Ivar Nilsen  9.03

Jenter 1966:

4) May Brit Buflaten  8.12,  7) Grete Homdrom  9.35,  8) Helga Thorsen  9.37,  14) Olaug Tobiassen  12.12

Gutter 1965:

1) Bjørn Jensen  5.56,  7) Knut B. Andersen  7.04,  9) Kurt Vidar Nilsen  7.20,  12) Steinar Homdrom  7.28,  15) Svein Madsen  7.37,  16) Yngvar Johansen  7.50,  18) Arvid Nilsen  8.15,  20) Inge Madsen  8.27,  21) Øystein Askildsen  9.04,  23) Jan Vidar Kristiansen  9.13

Jenter 1965:

6) Turid Dalen  8.20

Gutter 1964:

8) Svein Langemyr  14.16,  9) Vidar Dalen  14.50

Jenter 1964:

2) Astri Thorsen  14.00

Gutter 1963:

5) Olav Homdrom  12.11,  10) Ole Nilsen  16.12

Jenter 1963:

3) Brit Rydningen  15.15

Gutter 1961:

1) Tom Nilsen  10.37,  2) Vidar Sie  11.16

Jenter 1961:

1) Lise Jensen


Skiligarenn på Håland lørdag 22/1 (IL Imås):

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen  4.21,  2) Rune Sonesen  4.32,  5) Kåre Ragnar Aaberg  5.15,  19) Odd Inge Nilsen  7.00,  20) Frode Nilsen  7.17,  21) Gunnar Homdrom  7.26,  24) Rune Jensen  7.40,  26) Einar Holen  8.24,  27) Frode Løvåsen  8.28

Jenter 1969:

7) Margit Holen  6.57,  9) Rita Nilsen  7.04,  10) Rita Aaberg  7.07,  17) Gerda Jenny Nilsen  7.50,  26) Linda Andersen  9.15,  28) Anne Holen  14.47 

Gutter 1968:

2) Kjetil Sie  4.21,  16) Hans Thorsen  6.27,  17) Jim Nilsen  6.37

Jenter 1968:

3) Monika Rydningen  5.10,  4) Tone Gunn Sonesen 5.11

Gutter 1967:

3) Rune Løvåsen  9.27,  5) Arild Rydningen  9.41,  6) Jan Erik Eriksen  9.46,  7) Trygve Thaule  10.05,  8) Øystein Nilsen  10.19,  11) Preben Nilsen  10.42

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad  9.10,  5) Bodil Stormoen  10.56,  6) Inger Liv Buflaten  11.02,  7) Heidi Stormoen  11.05,  11) Elin Hovdestad  11.56,  17) Nina Helleren  14.00

Gutter 1966:

2) Nils Olav Karlsen  8.38,  4) Helge Sonesen  8.53,  6) Arild Langemyr  9.17,  20) Vidar Nilsen  11.19 

Jenter 1966:

4) May Brit Buflaten  10.46,  6) Grete Homdrom  10.56,  14) Helga Thorsen  13.24

Gutter 1965:

1) Bjørn Jensen  7.57,  6) Kurt Vidar Nilsen  9.40,  8) Svein Madsen  9.46,  10) Arvid Nilsen  10.00,  11) Inge Madsen  10.11,  13) Yngvar Johansen 10.24

Jenter 1965:

4) Turid Dalen  10.16

Gutter 1964:

2) Svein Langemyr  14.22,  4) Vidar Dalen  15.26

Jenter 1963:

1) Brit Rydningen  14.01


Kretsrenn på Asdal søndag 23/1 (Øyestad IF):

Jenter 12 år (3 km):

3) Astri Thorsen  12.31

Gutter 15 år (5 km):

3) Tom Nilsen  19.46

Jenter 15 år (5 km):

2) Lise Jensen  21.21,  3) Inga Pedersen  21.41


Skiligarenn på Asdal lørdag 29/1 (Øyestad IF):

Gutter 1969:

2) Jan Audun Thorsen  4.01,  9) Kåre Ragnar Aaberg  4.42,  17) Frode Nilsen  5.08,  22) Rune Sonesen  5.17,  25) Odd Inge Nilsen  5.20,  32) Rune Jensen  6.03,  34) Frode Løvåsen  6.04,  35) Gunnar Homdrom  6.11,  43) Einar Holen  6.48,  45) Nils Arne Olsen  7.45

Jenter 1969:

2) Margit Holen  4.45,  6) Rita Aaberg  5.30,  20) Gerda Jenny Nilsen  6.37,  21) Linda Andersen  6.38

Gutter 1968:

4) Kjetil Sie  3.38,  22) Jim Nilsen  4.45,  25) Hans Thorsen  5.01,  27) Steinar Mjåland  5.27

Jenter 1968:

6) Tone Gunn Sonesen  4.28,  10) Monika Rydningen  4.48

Gutter 1967:

3) Rune Løvåsen  6.49,  4) Øystein Nilsen  6.57,  8) Preben Nilsen  7.29,  12) Paul Øyvind Jensen  7.45,  16) Trygve Thaule 7.58

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad  6.59,  4) Sølvi Olsen  7.39,  5) Inger Liv Buflaten  7.41,  6) Bodil Stormoen  7.43,  9) Heidi Stormoen  7.52, 

10) Elin Hovdestad  8.00

Gutter 1966:

2) Nils Olav Karlsen  6.11,  10) Helge Sonesen  6.59,  19) Vidar Nilsen  7.42,  22) Per Ivar Nilsen  8.11

Jenter 1966:

3) Grete Homdrom  7.20,  6) May Brit Buflaten  7.47,  11) Helga Thorsen  8.36

Gutter 1965:

1) Bjørn Jensen  5.49,  6) Kurt Vidar Nilsen  6.50,  8) Knut Bjørn Andersen  6.51,  11) Inge Madsen  7.01,  13) Svein Madsen  7.03,  16) Arvid Nilsen  7.11,  22) Jan Vidar Kristiansen  7.59,  22) Yngvar Johansen  7.59

Gutter 1964:

9) Vidar Dalen  13.04,  11) John Henry Buflaten  14.4

Jenter 1964:

2) Astri Thorsen  13.17

Gutter 1963:

4) Olav Homdrom  11.09

Jenter 1963:

3) Brit Rydningen  14.11

Gutter 1961:

1) Tom Nilsen  9.12,  2) VIdar Sie  10.14

Jenter 1961:

1) Lise Jensen  10.13,  2) Inga Pedersen  10.33


Kretsrenn på Vik søndag 6/2  (IL Express):

Gutter 12 år (3 km):

2) Bjørn Jensen  11.07

Jenter 12 år (3 km):

10) Astri Thorsen  13.46

Gutter 13 år (3 km):

5) Olav Homdrom  10.50

Jenter 13 år (3 km):

3) Brit Rydningen  13.00

Gutter 15 år (5 km):

2) Tom Nilsen  22.33

Jenter 15 år (5 km):

1) Lise Jensen  23.52,  2) Inga Pedersen  24.15


KM på Nes Verk lørdag 12/2 (Holt IF):

Jenter 12 år (2,5 km):

10) Astri Thorsen  18.13

Gutter 13 år (2,5 km):

12) Olav Homdrom  16.10

Jenter 13 år (2,5 km):

9) Brit Rydningen  20.23

Gutter 15 år (5 km):

1) Geir Jensen  25.50  (KRETSMESTER !),  3) Tom Nilsen  26.11,  10) Vidar Sie  29.01

Jenter 15 år (5 km):

1) Inga Pedersen  29.37  (KRETSMESTER  !),  3) Lise Jensen  30.01


Kveldsrenn på Asdal onsdag 16/2 (Øyestad IF):

Gutter 12 år (3,6 km):

10) Bjørn Jensen  17.23

Jenter 12 år (3,6 km):

8) Astri Thorsen  18.48

Gutter 13 år (3,6 km):

10) Olav Homdrom  16.20

Jenter 13 år (3,6 km):

4) Brit Rydningen  19.29

Gutter 15 år (5,4 km):

3) Tom Nilsen  20.58,  8) Vidar Sie,  23.22

Jenter 15 år (5,4 km):

2) Lise Jensen  24.13


Kretsrenn ved Moland Ungdomsskole lørdag 19/2 (IL Sørfjell):

Gutter 9 år (1,8 km):

4) Preben Nilsen  5.10

Jenter 9 år (1,8 km):

1) Anna Signe Dønnestad  4.36

Gutter 10 år (1,8 km):

1) Nils Olav Karlsen  4.06

Gutter 11 år (1,8 km):

5) Bjørn Jensen  8.12

Gutter 13 år (3,5 km):

3) Olav Homdrom  15.34

Gutter 15 år (5,2 km):

3) Tom Nilsen  20.40

Jenter 15 år (3,5 km):

1) Lise Jensen  14.53,  2) Inga Pedersen  15.25


Skiligarenn ved Nidarhall søndag 27/2 (Froland IL):

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen  4.09,  6) Kåre Ragnar Aaberg  4.55,  15) Frode Nilsen  5.28,  24) Rune Sonesen  6.14,  26) Bjørn Egil Homdrom  6.21,  27) Rune Jensen  6.24,  28) Gunnar Homdrom  6.35,  29) Frode Løvåsen  6.37,  30) Odd Inge Nilsen  6.39,  31) Einar Holen  6.43,  35) Nils Arne Olsen  8.06

Jenter 1969:

4) Margit Holen  5.23,  12) Rita Nilsen  5.59,  14) Rita Aaberg  6.15,  25) Linda Andersen  6.51,  26) Gerda Jenny Nilsen  7.16,  31) Anne Holen  9.20

Gutter 1968:

17) Jim Nilsen  5.39,  19) Hans Thorsen  5.47

Jenter 1968:

6) Tone Gunn Sonesen  4.55,  7) Ellen Katrine Gulbrandsen  5.30,  9) Monika Rydningen  5.37

Gutter 1967:

3) Rune Løvåsen  7.51,  4) Øystein Nilsen  7.53,  5) Jan Erik Eriksen  8.08,  7) Preben Nilsen  8.25,  10) Arild Rydningen  8.45,  11) Trygve Thaule  8.47,  19) Paul Øyvind Jensen  9.10

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad  7.58,  4) Sølvi Olsen  8.53,  6) Heidi Stormoen  9.03,  10) Bodil Stormoen  9.34,  11) Inger Liv Buflaten  9.41,  13) Elin Hovdestad  9.49,  20) Nina Helleren  11.40

Gutter 1966:

7) Arild Langemyr  7.52,  11) Helge Sonesen  8.15,  25) Per Ivar Nilsen  11.06

Jenter 1966:

3) May Brit Buflaten  8.42,  11) Grete Homdrom  10.21,  14) Helga Thorsen  11.11

Gutter 1965:

1) Bjørn Jensen  6.58,  9) Kurt Vidar Nilsen  7.57,  15) Jan Vidar Kristiansen  9.31

Jenter 1965:

5) Turid Dalen  9.04

Gutter 1964:

7) Vidar Dalen  13.22,  8) John Henry Buflaten  13.53

Jenter 1964:

2) Astri Thorsen  13.00

Gutter 1963:

7) Olav Homdrom  11.54

Jenter 1963:

2) Brit Rydningen  13.30

Gutter 1961:

1) Tom Nilsen  9.42

Jenter 1961:

1) Inga Pedersen  11.08,  2) Lise Jensen  11.12


SM i Åmli lørdag 5/3 (IL Dristug):

Gutter 13 år (3 km):

17) Olav Homdrom  11.31

Gutter 15 år (5 km):

9) Tom Nilsen  16.40

Jenter 15 år (5 km):

2) Inga Pedersen  18.59,  4) Lise Jensen  19.31


Vegårshei IL's jubileumsrenn lørdag 12/3 (Vegårshei IL):

Jenter 12 år (3 km):

10) Astri Thorsen  13.34

Gutter 13 år (3 km):

18) Olav Homdrom  12.44

Gutter 15 år (5 km):

11) Tom Nilsen  25.07

Jenter 15 år (5 km):

5) Lise Jensen  26.23


KM stafett på Selåsvatn lørdag 19/3 (Vegårshei IL:)

Jenter:

3) Rygene IL (Astri Thorsen, Lise Jensen, Inga Pedersen)  44.28


Skiligarenn på Vik søndag 20/3 (IL Express):

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen  3.02,  6) Kåre Ragnar Aaberg  3.28,  16) Frode Nilsen  3.55,  25) Rune Sonesen  4.16,  30) Rune Jensen  4.33,  30) Gunnar Homdrom  4.33,  34) Odd Inge Nilsen  4.40,  46) Einar Holen  5.27,  47) Nils Arne Olsen  5.47

Jenter 1969:

10) Rita Aaberg  4.27,  12) Rita Nilsen  4.33,  13) Margit Holen  4.36,  18) Linda Andersen  4.48,  20) Gerda Jenny Nilsen  4.59,  34) Anne Liv Skjeggedal  6.20,  35) Anne Holen  6.50

Gutter 1968:

1) Kjetil Sie  2.57,  15) Jim Nilsen  4.07,  17) Hans Thorsen  4.45

Jenter 1968:

2) Tone Gunn Sonesen  3.31

Gutter 1967:

4) Preben Nilsen  7.35,  5) Jan Erik Eriksen  7.45,  8) Trygve Thaule  7.59,  11) Arild Rydningen  8.26

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad  6.55,  5) Sølvi Olsen  8.07,  6) Inger Liv Buflaten  8.27,  7) Heidi Stormoen  8.34,  8) Bodil Stormoen  8.35,  12) Elin Hovdestad  9.09

Gutter 1966:

2) Nils Olav Karlsen  6.12,  10) Helge Sonesen  7.19,  23) Per Ivar Nilsen  9.32

Jenter 1966:

2) Grete Homdrom  7.34,  5) May Brit Buflaten  7.57

Gutter 1965:

3) Bjørn Jensen  6.25,  15) Kurt Vidar Nilsen  7.35,  16) Svein Madsen  8.16,  17) Jan Vidar Kristiansen  8.31,  19) Yngvar Johansen  8.36

Jenter 1965:

5) Turid Dalen  7.38

Gutter 1964:

10) Vidar Dalen  14.32,  12) John Henry Buflaten  15.25

Jenter 1964:

2) Astri Thorsen  12.15

Gutter 1963:

4) Olav Homdrom  11.04

Gutter 1961:

1) Vidar Sie  10.53

Jenter 1961:

1) Lise Jensen  11.27


Kretsrenn ved Nesheim Skole lørdag 26/3 (Austre Moland IL):

Jenter 12 år (3 km):

6) Astri Thorsen  9.53

Gutter 13 år (3 km):

7) Olav Homdrom  8.40

Jenter 15 år (5 km):

2) Lise Jensen  18.41



SKISESONGEN 1977/78


MERITTER

Sørlandsmester langrenn:

Lise Jensen

Kretsmester langrenn:

Inga Pedersen


RYGENES KLUBBMESTERSKAP

Hopprenn liten bakke:

Gutter 1974: 

1) Kai Aaberg 

Jenter 1973: 

1) Anette Jensen 

Gutter 1971: 

1) Rune Jensen,  2) Gunnar Homdrom

Gutter 1970: 

1) Steinar Jensen,  2) Freddy Pedersen,  3) Bjørn Egil Homdrom,  4) Rune sonesen,  5) Kåre Ragnar Aaberg,  5) Frode Løvåsen


Hopprenn stor bakke:

Gutter 1969: 

1) Jan Audun Thorsen 109.2 

Gutter 1968: 

1) Bernt Fjeldal 73.2 

Gutter 1967: 

1) Paul Øyvind Jensen 111.6,  2) Jan Erik Eriksen 109.2,  3) Odvar Øiestad 92.8

Jenter 1967: 

1) Anna Signe Dønnestad 81.6 

Gutter 1966: 

1) Sven Olaf Helleren 115.2,  2) Helge sonesen 108.4,  3) Per Ivar Nilsen 94.4 

Gutter 1965: 

1) Kurt Vidar Nilsen 127.4,  2) Bjørn Jensen 127.2,  3) Steinar Homdrom 109.8,  4) Svein Madsen  100.8 

Gutter 1964: 

1) Vidar Dalen 113.6,  2) John Henry Buflaten 108.6 

Gutter 1963: 

1) Ricky Engenes 127.4,  2) Svein Pedersen 126.4,  3) Olav Homdrom 109.4,  4) Jørgen Øiestad 107.6,  5) Håkon Dønnestad 86.4 

18-35 år: 

1) Roald Jensen 133.4,  2) Jan Egil Jensen 132.0,  3) Vidar Hansen 126.4 

Over 35 år: 

1) Paul Jensen 137.6


Langrenn kort løype:

Gutter 1974: 

1) Kai Aaberg 5.42 

Jenter 1973: 

1) Marianne Andersen 5.35,  2) Anette Jensen 5.35,  3) Kari Ann Buflaten 6.11,  4) inger Marit Jensen 6.44,  5) Elisabeth Nilsen 7.50,  6) Anita Omland 11.00 

Gutter 1972: 

1) Jan Arild Johansen 4.52,  2) Glenn Nilsen 5.02,  3) Odd Engenes 5.08,  4) Christer Simonsen 5.30

Jenter 1972: 

1) Laila Karlsen 4.48,  2) Hilde Omland 6.11,  3) Bente Dalheim 6.32,  4) Gunvor Dalen 6.57   

Gutter 1971: 

1) Trond Olsen 3.42,  2) Rune Jensen 3.51,  3) Gunnar Homdrom 3.57,  4) Peder Håbestad 4.22 

Jenter 1971:   

1) Linda Andersen 3.37,  2) Rita Aaberg 4.49,  3) Anne Liv Skjeggedal 6.23

Gutter 1970: 

1) Kåre Ragnar Aaberg 3.09  2) Geir Johansen 3.20,  3) Frode Nilsen 3.21,  4) Bjørn Egil Homdrom 3.34,  5) Frode Løvåsen 3.37,  6) Rune Sonesen 3.42,  6) Sven Ove Dalen 3.42,  8) Øyvind Mortensen 4.50,  9) Nils Arne Olsen 5.02 

Jenter 1970: 

1) Gerda Jenny Nilsen 4.14,  2) May Brit Risbruna 5.27


Langrenn mellom løype:

Gutter 1969: 

1) Jan Audun Thorsen 7.07,  2) Geir simonsen 9.09,  3) Bjørn Nilsen 10.33

Jenter 1969: 

1) Rita Nilsen 9.23,  2) Margit Holen 9.57 

Gutter 1968: 

1) Magne Nilsen 7.10,  2) Bjørn Nilsen 7.59,  3) hans Thorsen 8.30,  4) Bernt Fjeldal 9.04,  5) Jim Nilsen 9.39 

Jenter 1968: 

1) Tone Gunn Sonesen 7.15,  2) Monika Rydningen 8.10,  3) Ellen K. Gulbrandsen 9.25,  4) Ranveig Jensen 10.13 

Gutter 1967 

1) Jan Erik Eriksen 6.01,  2) Rune Løvåsen 6.19,  3) Preben Nilsen 6.34,  4) Øystein Nilsen 6.57,  5) Paul Øyvind Jensen 7.18,  6) Øyvind Johansen 7.19,  7) Arild Rydningen  8.12,  8) Odvar Øiestad 9.27 

Jenter 1967: 

1) Anna Signe Dønnestad 5.56,  2) Heidi Stormoen 6.50,  3) Bodil Stormoen 6.52,  4) Inger Liv Buflaten 6.57,  5) Sølvi Olsen 7.25,  6) Elin Hovdestøl 8.01,  7) Nina Helleren 9.52 

Gutter 1966:

1) Nils Olav Karlsen 5.49,  2) Helge Sonesen 6.40,  3) Vidar Nilsen 7.53,  4) Per Ivar Nilsen 8.27,  5) Ivar Håbestad 9.12 

Jenter 1966: 

1) May Brit Buflaten 6.22,  2) Grete Homdrom 6.44,  3) Helga Thorsen 8.02,  4) Elin Mortensen 9.44


Langrenn lang løype:

Gutter 1965: 

1) Bjørn Jensen 11.38,  2) Glenn Risbruna 14.17,  3) Arvid Nilsen 14.38,  4) Kurt Vidar Nilsen 15.33 

Jenter 1965: 

1) Turid Dalen 13.27

Jenter 1964:   

1) Astri Thorsen 12.47 

Gutter 1963:

1) Olav Homdrom 10.57,  2) Ole Nilsen 12.57,  3) Ricky Engenes 13.19 

Gutter 1961:   

1) Tom Nilsen 11.01 

Jenter 1961: 

1) Inga Pedersen 11.14 

Damer:   

1) Grete Risholt 11.41,  2) Borgny Karlsen 12.12,  3) Bente Risholt 14.40 

18-35 år: 

1) Vidar Hansen 11.33,  2) Harald Nilsen 11.39,  3) Roald Jensen 12.38,  4) Odvar Nilsen 12.48,  5) Tommy Andersen 13.31,  6) Eirik Berntsen 13.41,  7) Hans Aaberg 14.44,  8) Svein Hansen 15.09,  9) Jarl Simonsen 20.28   

Over 35 år: 

1) Kjell Thorsen 11.32,  2) Paul Løvåsen 11.51,  3) Roald Olsen 11.58,  4) Jens Mortensen 12.07,  5) Paul Jensen 13.12,  6) Jørgen Skjeggedal 13.27


Kombinert:

Under 10 år: 

1) Jan Audun Thorsen 189.20,  2) Bernt Fjeldal 129.30 

10-13 år: 

1) Bjørn Jensen 207.20,  2) Jan erik Eriksen 189.20,  3) Helge Sonesen 188.40,  4) Paul Øyvind Jensen 178.77,  5) Kurt Vidar Nilsen 161.57,  6) Per Ivar Nilsen 156.57,  7) Odvar Øiestad 138.47 

13-15 år: 

1) Olav Homdrom 189.40,  2) Ricky Engenes 183.73

Over 18 år: 

1) Vidar Hansen 206.40,  2) Roald Jensen 202.57,  3) Paul Jensen 201.10 

Jenter 1967: 

1) Anna Signe Dønnestad 161.60


HOPPRENN

Rekruttrenn på Asdal lørdag 1/4 (Øyestad IF):

Klasse under 6 år:

10) Gunnar Homdrom  36.3,  13) Rune Jensen  31.2

Klasse 7 år:

12) Kåre Ragnar Aaberg  46.4,  14) Steinar Nilsen  44.8

Klasse 8 år:

8) Jan Audun Thorsen  67.4

Klasse 10 år:

4) Paul Øyvind Jensen  89.9,  5) Anna Signe Dønnestad  87.2

Klasse 11 år:

7) Sven Olaf Helleren  85.9

Klasse 12 år:

9) Kurt Vidar Nilsen  98.1,  14) Bjørn Jensen  93.0


LANGRENN

Åpningsrenn på Selåsvatn tirsdag 27/12 (IL Vardild):

Gutter 12 år (3 km):

3) Bjørn Jensen  13.07

Jenter 13 år (3 km):

5) Astri Thorsen  16.15

Gutter 14 år (4,5 km):

9) Olav Homdrom  20.35

Jenter 16 år (4,5 km):

1) Lise Jensen  18.45,  3) Inga Pedersen  19.35

Herrer D (10 km):

1) Kåre Karlsen  35.52


Kretsrenn i Gjerstad lørdag 7/1 (Gjerstad IL):

Gutter 12 år (2,5 km):

2) Bjørn Jensen  12.12

Jenter 12 år (2,5 km):

5) Turid Dalen  16.07

Jenter 13 år (2,5 km):

3) Astri Thorsen  13.54

Gutter 14 år (5 km):

8) Olav Homdrom  22.56

Jenter 16 år (5 km):

1) Inga Pedersen  22.42,  2) Lise Jensen  25.06


Kretsrenn på Taxerås på Vegårshei lørdag 14/1 (IL Express):

Gutter 12 år (3 km):

8) Bjørn Jensen  14.13

Jenter 12 år (3 km):

7) Turid Dalen  16.37

Gutter 12/13 år rekrutt (3 km):

3) Kurt Vidar Nilsen  17.10,  4) Glenn Risbruna  19.41

Jenter 13 år (3 km):

4) Astri Thorsen  15.16

Gutter 14 år (5 km):

10) Olav Homdrom  21.52


KM på Espelandsmyr Vegårshei lørdag 14/1 (AIK/ABIK):

Gutter 16 år (10 km):

6) Tom Nilsen  40.00

Jenter 16 år (5 km):

1) Inga Pedersen  22.37  (KRETSMESTER!),  2) Lise Jensen  23.06


SM på Engesland søndag 22/1 (Birkenes IL):

Gutter 12 år (3 km):

8) Bjørn Jensen  11.54

Jenter 16 år (5 km):

1) Lise Jensen  19.19  (SØRLANDSMESTER !),  2) Inga Pedersen  19.23


Skiligarenn i Froland lørdag 28/1 (Froland IL):

Gutter 1970:

3) Kåre Ragnar Aaberg  3.50,  5) Frode Nilsen  4.00,  6) Geir Johansen  4.02,  7) Rune Sonesen  4.05,  14) Rune Jensen  4.21,  15) Frode Løvåsen  4.25,  17) Odd Inge Nilsen  4.30,  18) Gunnar Homdrom  4.43,  23) Einar Holsen  5.07,  30) Nils Arne Olsen  7.50

Jenter 1970:

4) Gerda Jenny Nilsen  4.10,  5) Rita Aaberg  4.13,  9) Kate Jørgensen  4.30,  13) Linda Andersen  5.04,  19) Anne Liv Skjeggedal  6.12

Gutter 1969:

5) Jan Audun Thorsen  3.13,  23) Rune Sandtveit  4.31

Jenter 1969:

8) Rita Nilsen  4.20,  9) Margit Holen  4.22

Gutter 1968:

18) Hans Thorsen  11.07,  22) Jim Nilsen  14.03

Jenter 1968:

1) Tone Gunn Sonesen  8.52,  5) Monika Rydningen  9.43

Gutter 1967:

2) Jan Erik Eriksen  7.45,  5) Preben Nilsen  8.26,  6) Arild Rydningen  8.31,  7) Rune Løvåsen  8.33,  10) Paul Øyvind Jensen  8.40,  20) Øyvind Johansen 10.23

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad  7.43,  5) Heidi Stormoen  8.49,  6) Bodil Stormoen  8.53,  7) Elin Hovdestad  9.28,  9) Sølvi Olsen  9.51

Gutter 1966:

1) Nils Olav Karlsen  6.46

Jenter 1966:

1) May Britt Buflaten  8.18,  3) Grete Homdrom  8.41,  5) Helga Thorsen  9.25


Områderenn i Åmli søndag 29/1 (IL Dristug):

Gutter 12 år (3 km):

5) Bjørn Jensen  11.54

Jenter 12 år (3 km):

6) Turid Dalen  13.49

Jenter 13 år (3 km):

5) Astri Thorsen  13.43

Gutter 14 år (5 km):

9) Olav Homdrom  19.49

Jenter 16 år (5 km):

1) Inga Pedersen  19.38,  2) Lise Jensen  20.04


Trollrennet på Evje lørdag 4/2 (Otra IL):

Jenter 10 år:

1) Anna Signe Dønnestad

Jenter 16 år:

1) Inga Pedersen,  2) Lise Jensen


KM på Nes Verk søndag 12/2 (IL Sørfjell):

Gutter 12 år (3 km):

3) Bjørn Jensen  12.36

Jenter 12 år (3 km):

7) Turid Dalen  15.44

Gutter 12/13 år rekrutt (3 km):

8) Glenn Risbruna  16.23,  9) Knut Vidar Nilsen  17.05

Jenter 13 år (3 km):

8) Astri Thorsen  15.00

Gutter 14 år (5 km):

14) Olav Homdrom  27.12


Skiligarenn på Vik søndag 12/2 (IL Express):

Gutter 1970:

2) Kåre Ragnar Aaberg  3.46,  4) Geir Johansen  3.58,  6) Rune Sonesen  4.01,  9) Trond Olsen  4.08,  17) Frode Nilsen  4.21,  20) Frode Løvåsen  4.29,  22) Rune Jensen  4.31,  26) Einar Holen  4.39,  27) Peder Håbestad  4.41,  30) Svein Ove Dalen  4.47,  32) Odd Inge Nilsen  4.51,  33) Jonny Simonsen  4.52,  35) Gunnar Homdrom  5.01,  41) Nils Arne Olsen  5.42

Jenter 1970:

4) Rita Aaberg  4.30,  7) Kate Jørgensen  4.40,  10) Linda Andersen  4.45,  16) Gerda Jenny Nilsen  4.58,  24) Anne Holsen  5.50,  30) Anne Liv Skjeggedal  7.00

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen  3.14,  18) Rune Sandtveit  4.01,  25) Geir Simonsen  4.09

Jenter 1969:

2) Margit Holen  3.55,  9) Rita Nilsen  4.27

Gutter 1968:

18) Jim Nilsen  9.29,  21) Hans Thorsen  9.51

Jenter 1968:

2) Tone Gunn Sonesen  8.01,  10) Sissel Rønningen  10.06

Gutter 1967:

2) Jan Erik Eriksen  7.16,  4) Rune Løvåsen  7.23,  6) Preben Nilsen  7.40,  12) Arild Rydningen 8.17,  14) Paul Øyvind Jensen  8.30,  19) Øyvind Johansen  9.03

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad  7.10,  3) Bodil Stormoen  7.32,  4) Elin Hovdestad  7.46,  6) Heidi Stormoen  7.58,  11) Sølvi Olsen  8.31

Gutter 1966:

3) Nils Olav Karlsen  7.00,  10) Ivar Håbestad  8.49,  14) Per Ivar Nilsen  9.16

Jenter 1966:

2) May Brit Buflaten  7.08,  7) Helga Thorsen  8.21


Kretsrenn i Mykland lørdag 18/2 (Mykland IL):

Gutter 12 år (4 km):

7) Arvid Nilsen  19.44

Jenter 12 år (4 km):

1) Turid Dalen  18.38

Gutter 12/13 år rekrutt (4 km):

4) Glenn Risbruna  21.40

Jenter 13 år (4 km):

4) Astri Thorsen  18.58

Gutter 14 år (4 km):

10) Olav Homdrom  15.25,  4) Ole Nilsen  18.57

Gutter 16 år (8 km):

1) Tom Nilsen  32.33


Skiligarenn på Asdal lørdag 18/2 (Øyestad IF):

Gutter 1970:

3) Geir Johansen  3.20,  4) Kåre Ragnar Aaberg  3.22,  6) Rune Sonesen  3.29,  9) Trond Olsen  3.35,  17) Svein Ove Dalen  3.49,  20) Jonny Simonsen  3.54,  21) Odd Inge Nilsen  3.56,  22) Frode Løvåsen  3.57,  25) Rune Jensen  4.01,  26) Einar Holen  4.06,  27) Gunnar Homdrom  4.15,  32) Peder Håbestad  4.33,  33) Nils Arne Olsen  4.34

Jenter 1970:

4) Gerda Jenny Nilsen  3.35,  5) Kate Jørgensen  3.56,  10) Rita Aaberg  4.02,  13) Linda Andersen  4.07,  17) Anne Holen  4.44,  22) Anne Liv Skjeggedal  6.39

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen  2.47,  17) Rune Sandtveit  3.19,  19) Geir Simonsen  3.26,  29) Bjørn Nilsen  3.47

Jenter 1969:

2) Margit Holen  3.18,  8) Rita Nilsen  3.40

Gutter 1968:

8) Magne Nilsen  6.14,  18) Hans Thorsen  7.02,  20) Jim Nilsen  7.47

Jenter 1968:

1) Tone Gunn Sonesen  6.13

Gutter 1967:

2) Jan Erik Eriksen  5.16,  4) Rune Løvåsen  5.33,  7) Preben Nilsen  5.39,  8) Paul Øyvind Jensen  5.43,  12) Øyvind Johansen  6.13

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad  5.17,  2) Bodil Stormoen  5.41,  4) Heidi Stormoen  5.53,  5) Inger Liv Buflaten  5.54

Jenter 1966:

3) May Brit Buflaten  5.36,  5) Helga Thorsen  6.04,  6) Grete Homdrom  6.08


Lysløyperenn på Asdal onsdag 22/2 (Øyestad IF):

Gutter 12 år:

6) Bjørn Jensen  13.47,  19) Arvid Nilsen  17.53

Jenter 12 år:

3) Turid Dalen  16.56

Gutter 14 år:

10) Olav Homdrom  20.40,  15) Ole Nilsen  23.07


Skiligarenn på Asdal søndag 5/3 (Rygene IL):

Gutter 1970:

2) Svein Ove Dalen  3.42,  5) Geir Johansen  3.48,  5) Frode Nilsen  3.48,  7) Kåre Ragnar Aaberg  3.49,  9) Trond Olsen  3.56,  16) Peder Håbestad  4.10,  20) Jonny Simonsen  4.15,  22) Rune Sonesen  4.18,  23) Frode Løvåsen  4.19,  26) Marius Homdrom  4.28,  29) Einar Holen  4.33,  31) Øyvind Kristiansen  4.48,  40) Nils Arne Olsen  5.34

Jenter 1970:

5) Gerda Jenny Nilsen  4.07,  8) Kate Jørgensen  4.24,  15) Rita Aaberg  4.44,  16) Linda Andersen  4.52,  18) Anne Holen  5.13,  24) Anne Liv Skjeggedal  6.37

Gutter 1969:

8) Geir Simonsen  3.28,  17) Rune Sandtveit  3.47,  30) Bjørn Nilsen  4.31

Jenter 1969:

6) Rita Nilsen  3.51,  7) Margit Holen  3.53

Gutter 1968:

5) Magne Nilsen  8.43,  12) Jim Nilsen  9.20,  19) Hans Thorsen  10.05

Jenter 1968:

4) Tone Gunn Sonesen  9.02,  9) Monika Rydningen  10.00,  13) Sissel Rønning  13.15

Gutter 1967:

1) Jan Erik Eriksen  7.08,  3) Rune Løvåsen  7.26,  4) Preben Nilsen  7.39,  7) Paul Øyvind Jensen  8.19,  11) Øyvind Johansen 8.48,  14) Arild Rydningen  9.19

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad  7.28,  3) Sølvi Olsen  8.13,  5) Bodil Stormoen  8.38,  7) Heidi Stormoen  8.43,  12) Vanja Jørgensen  9.19

Gutter 1966:

4) Nils Olav Karlsen  6.57

Jenter 1966:

2) May Brit Buflaten  7.39,  3) Grete Homdrom  7.40,  8) Helga Thorsen  8.54


Ligamesterskap ved Nidarhall i Froland søndag 12/3 (Froland IL og Øyestad IF):

Gutter 1970:

2) Svein Ove Dalen  3.35,  5) Trond Olsen  3.44,  7) Rune Jensen  3.46,  8) Frode Nilsen  3.47,  9) Geir Johansen  3.49,  10) Frode Løvåsen  3.51,  13) Odd Inge Nilsen  4.07,  19) Jonny Simonsen  4.15,  20) Gunnar Homdrom  4.24,  35) Einar Holen  5.23,  38) Nils Arne Olsen  5.40

Jenter 1970:

6) Linda Andersen  4.12,  8) Rita Aaberg  4.16,  10) Gerda Jenny Nilsen  4.20,  12) Kate Jørgensen  4.25,  26) Anne Liv Skjeggedal  6.28

Gutter 1969:

7) Geir Simonsen  3.24,  13) Rune Sandtveit  3.40,  22) Ronny Jørgensen  4.05

Jenter 1969:

9) Margit Holen  3.56,  9) Rita Nilsen  3.56

Gutter 1968:

1) Magne Nilsen  8.05,  15) Jim Nilsen  9.55,  19) Hans Thorsen  11.40

Gutter 1967:

2) Jan Erik Eriksen  7.28,  4) Øystein Nilsen  7.54,  5) Preben Nilsen  7.55,  11) Arild Rydningen  8.52,  12) Paul Øyvind Jensen  9.02,  15) Øyvind Johansen  9.08

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad  7.22,  2) Sølvi Olsen  8.22,  5) Heidi Stormoen  8.51,  6) Bodil Stormoen  8.53,  7) Inger Liv Buflaten  9.10,  10) Elin Hovdestad  10.01,  11) Vanja Jørgensen  10.23

Gutter 1966:

10) Ivar Håbestad  10.22

Jenter 1966:

2) Grete Homdrom  8.12,  4) May Brit Buflaten  8.20,  8) Helga Thorsen  9.40

Gutter 1965:

10) Glenn Risbruna  18.08

Jenter 1965:

1) Turid Dalen  16.21

Jenter 1964:

3) Astri Thorsen  15.24

Gutter 1963:

8) Olav Homdrom  15.02



SKISESONGEN 1978/79


MERITTER

Sørlandsmester langrenn:

Inga Pedersen

Kretsmester langrenn:

Inga Pedersen

Kretsmester stafett:

Rygene IL (Lise Jensen, Grete Risholt, Inga Pedersen)


RYGENES KLUBBMESTERSKAP SØNDAG 18/2

Hopprenn liten bakke

Gutter 1971: 

1) Gunnar Homdrom 121.6 

Gutter 1970: 

1) Frode Løvåsen 103.8,  2) Odd Inge Nilsen 103.4 

Gutter 1969: 

1) Jan Audun Thorsen 128.2 

Gutter 1968: 

1) Glenn Andersen 118.2 

Gutter 1967: 

1) Paul Øyvind Jensen 133.0,  2) Odvar Øiestad 126.6 

Jenter 1967: 

1) Anna Signe Dønnestad 120.8

Gutter 1966: 

1) Sven Olaf Helleren 133.6,  2) Per Ivar Nilsen 119.8 

Gutter 1965: 

1) Bjørn Jensen 134.2,  2) Kurt Vidar Nilsen 131.0 

18-35 år: 

1) Roald Jensen 143.2,  2) Vidar Hansen 142.8,  3) Arne Birger Homdrom 130.4 

Over 35 år: 

1) Paul Jensen 142.2,  2) Finn Nilsen 140.8


Langrenn:

Gutter 1975: 

1) Torfinn Livollen 11.45 

Gutter 1974: 

1) Kai Aaberg 3.16,  2) Aamund Holen 5.43   

Jenter 1974: 

1) Lene Haaheim 4.37,  2) Anita Homdrom 5.00,  3) Beate Dalheim 5.52

Jenter 1973: 

1) Marianne Andersen 3.28,  2) Mari Ann Fossmo 3.42,  3) Elisabeth Nilsen 3.45,  4) Hilde Hansen 4.56 

Gutter 1972: 

1) Christer Simonsen 3.13,  2) Jan Arild Johannesen 3.26,  3) Lars Gunnar Dønnestad 3.35 

Jenter 1972: 

1) Laila Karlsen 2.56,  2) Marianne eriksen 3.22,  3) Anne Holen 3.28,  4) Bente Dalheim 3.34,  5) Gunvor Dalen 3.40 

Gutter 1971: 

1) Peder Håbestad 2.31,  2) Gunnar Homdrom 2.43,  3) Øystein Thorsen 3.09 

Jenter 1971:   

1) Linda Andersen 2.38,  2) Rita Aaberg 2.43,  3) Anne Liv Skjeggedal 3.06 

Gutter 1970: 

1) Kåre Ragnar Aaberg 2.12,  2) Geir Johansen 2.22,  3) Tore Sivertsen 2.24,  4) Frode Løvåsen 2.27,  5) Rune Sonesen 2.30,  6) Sven Ove dalen 2.36,  7) Odd Inge Nilsen 2.44,  8) Roger Fossnes 2.59,  9) Einar Holen 3.00,  10) Nils Arne Olsen 3.18

Jenter 1970: 

1) Gerda Jenny Nilsen 2.40 

Gutter 1969: 

1) Jan Audun Thorsen 9.10,  2) Geir Simonsen 11.08,  3) Rune Sandtveit 11.13,  4) Bjørn Nilsen 11.49 

Jenter 1969: 

1) Margit Holen 11.58,  2) Rita Nilsen 12.05,  3) Hilde Sivertsen 13.06,  4) Gunn Sivertsen 13.38 

Gutter 1968: 

1) Magne Nilsen 9.44,  2) Bjørn Nilsen 10.34,  3) Jim Nilsen 11.08,  4) Hans Thorsen 11.58 

Jenter 1968: 

1) Tone Gunn Sonesen 10.28,  2) Anne Brit Sivertsen 11.05,  3) Monika Rydningen 12.11 

Gutter 1967: 

1) Jan Erik Eriksen 14.52,  2) Øystein Nilsen 15.13,  3) Rune Løvåsen 15.23,  4) Arild Rydningen 16.16

Jenter 1967: 

1) Anna Signe Dønnestad 14.00,  2) Inger Liv Buflaten 17.52

Gutter 1966: 

1) Nils Olav Karlsen 14.07,  2) Vidar Nilsen 16.28,  3) Per Ivar Nilsen 21.37 

Jenter 1966: 

1) May Brit Buflaten 15.07,  2) Grete Homdrom 15.30,  3) Helga Thorsen 18.33

Gutter 1965: 

1) Arvid Nilsen 15.39,  2) Kurt Vidar Nilsen 15.50,  3) Glenn Risbruna 16.20 

Jenter 1965: 

1) Turid Dalen 15.35 

Jenter 1964:   

1) Astri Thorsen 16.09 

Gutter 1963:

1) Olav Homdrom 27.16,  2) Svein Pedersen 27.25 

Jenter 1961: 

1) Inga Pedersen 24.22 

Damer:   

1) Grete Risholt 25.12,  2) Borgny Karlsen 25.54 

18-35 år: 

1) Svein Sivertsen 21.28,  2) Finn Eriksen 25.08,  3) Helge dalen 25.23,  4) Harald Nilsen 29.07 

Over 35 år: 

1) Kåre Karlsen 21.25,  2) Kjell Thorsen 25.27,  3) Ivar Eriksen 28.25


Kombinert:

Under 10 år:

1) Jan Audun Thorsen 208.2,  2) Gunnar Homdrom 201.6,  3) Frode Løvåsen 183.8,  4) Odd Inge Nilsen 181.3 

10-13 år: 

1) Per Ivar Nilsen 199.8 

13-15 år: 

1) Kurt Vidar Nilsen 211.0

Jenter: 

1) Anna Signe Dønnestad 200.8


HOPPRENN

Kretsrenn i Kjennheia søndag 14/1 (IL Express):

Klasse 11 år:

6) Paul Øyvind Jensen  145.5

Klasse 12 år:

10) Sven Olav Helleren  124.0


Kretsrenn i skolebakken på Herefoss lørdag 27/1 (Herefoss IL):

Klasse 11 år:

8) Paul Øyvind Jensen  62.0


Kretsrenn i Lille Songebakken lørdag 24/2 (Songe SK):

Klasse 7 år:

3) Gunnar Homdrom  131.0

Klasse 8 år:

6) Kåre Ragnar Aaberg  131.4


Kretsrenn i Liestølbakken tirsdag 27/2 (Tverdalsøy & Flosta IL):

Klasse 7 år:

3) Gunnar Homdrom  69.5

Klasse 8 år:

8) Kåre Ragnar Aaberg  71.0


Kretsrenn i Hasåsbakken fredag 2/3 (Idun IL):

Klasse 7 år:

7) Gunnar Homdrom  87.0


Kretsrenn i Osedalsbakken lørdag 3/3 (Froland IL):

Klasse 6 år:

5) Kai Aaberg  42.0

Klasse 7 år:

3) Gunnar Homdrom  94.4

Klasse 8 år:

5) Kåre Ragnar Aaberg  96.0,  9) Bjørn Egil Homdrom  83.5


Rekruttrenn på Asdal lørdag 24/3 (Øyestad IF):

Klasse 6 år:

8) Kai Aaberg  45.8

Klasse 7 år:

1) Gunnar Homdrom  76.8

Klasse 8 år:

4) Gustav Samuelsen  80.4,  5) Kåre Ragnar Aaberg  79.2,  11) Bjørn Egil Homdrom  65.8

Klasse 9 år:

14) Jan Audun Thorsen  66.4

Klasse 10 år:

14) Glenn Andersen  71.8

Klasse 11 år:

5) Anna Signe Dønnestad  89.6,  7) Paul Øyvind Jensen,  88.2

Klasse 12 år:

4) Sven Olav Helleren  90.4


Renn i skolebakken på Herefoss  søndag 25/3 (Herefoss IL):

Klasse 7 år:

2) Gunnar Homdrom  111.5


LANGRENN

Områderenn i Mykland fredag 29/12 (Mykland IL):

Gutter 12 år (3 km):

1) Nils Olav Karlsen  9.50

Gutter 13 år (3 km):

5) Bjørn Jensen  9.35

Jenter 13 år (3 km):

6) Turid Dalen  10.51

Jenter 17 år (5 km):

1) Inga Pedersen  17.00,  2) Lise Jensen  18.01

Herrer D (15 km):

4) Kåre Karlsen  46.30


Kretsrenn i Gjerstad lørdag 6/1 (Gjerstad IL):

Gutter 12 år (3 km):

3) Nils Olav Karlsen  13.05

Jenter 12 år (3 km):

6) May Brit Buflaten  15.23,  8) Grete Homdrom  15.50

Gutter 13 år (3 km):

3) Bjørn Jensen  12.01

Jenter 13 år (3 km):

3) Turid Dalen  13.58

Gutter 15 år (5 km):

13) Olav Homdrom  24.57

Gutter 17 år (10 km):

5) Tom Nilsen  49.13

Jenter 17 år (5 km):

1) Inga Pedersen  24.05,  2) Lise Jensen  25.33


Skiligarenn på Asdal søndag 7/1 (Øyestad IF):

Gutter 1971:

5) Trond Olsen  3.48,  6) Gunnar Homdrom  3.49,  8) Rune Jensen  3.53,  9) Jonny Simonsen  3.58,  16) Christer Simonsen  4.45,  18) Jan A. Johansen  4.49,  20) Øyvind Kristiansen  4.59

Jenter 1971:

2) Linda Andersen  4.03,  20) Anne Liv Skjeggedal  6.08

Gutter 1970:

6) Tore Sivertsen  3.32,  7) Geir Johansen  3.37,  8) Kåre Ragnar Aaberg  3.42,  9) Bjørn Egil Homdrom  3.44,  12) Odd Inge Nilsen  3.55,  14) Rune Sonesen  3.56,  19) Svein Ove Dalen  4.07,  24) Einar Holen  4.37,  27) Kurt Jørgensen  5.29

Jenter 1970:

10) Gerda Jenny Nilsen  4.45

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen  5.36,  10) Geir Simonsen  7.04,  12) Rune Sandtveit  7.08,  25) Bjørn Nilsen  8.32

Jenter 1969:

6) Gunn Sivertsen  8.15,  8) Margit Holen  8.31,  11) Hilde Sivertsen  9.16,  11) Rita Nilsen  9.16

Gutter 1968:

1) Magne Nilsen  6.15,  10) Hans Thorsen  7.16,  11) Jim Nilsen  7.52

Jenter 1968:

1) Tone Gunn Sonesen  6.20,  5) Anne B. Sivertsen  7.36,  7) Monika Rydningen  7.45

Gutter 1967:

3) Arild Rydningen  5.52,  4) Jan Erik Eriksen  5.54,  6) Per Sandtveit  6.07,  9) Paul Øyvind Jensen  6.26

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad  5.22,  4) Sølvi Olsen  6.10,  5) Inger Liv Buflaten  6.19,  6) Heidi Stormoen  6.35,  7) Bodil Stormoen  6.39


KM på Vegårshei lørdag 13/1 (Vegårshei IL):

Gutter 17 år (10 km):

4) Tom Nilsen  43.38

Jenter 17 år (5 km):

1) Inga Pedersen  24.30  (KRETSMESTER !),  2) Lise Jensen  26.25


Kretsrenn ved Moland Ungdomsskole søndag 14/1 (IL Sørfjell):

Gutter 12 år (3 km):

1) Nils Olav Karlsen  12.33

Jenter 12 år (3 km):

2) Anna Signe Dønnestad  13.34,  9) May Brit Buflaten  14.49,  10) Grete Homdrom  14.50

Gutter 13 år (3 km):

9) Bjørn Jensen  12.13

Jenter 13 år (3 km):

4) Turid Dalen  13.56

Jenter 14 år (5 km):

6) Astrid Thorsen  23.02

Gutter 15 år (5 km):

15) Olav Homdrom  19.50


Områderenn på Asdal lørdag 20/1 (Øyestad IF):

Gutter 12 år (3 km):

14) Nils Olav Karlsen  13.03

Jenter 13 år (3 km):

18) Turid Dalen  14.07


Kretsrenn på Nes Verk søndag 21/1 (Holt IF):

Gutter 12 år (3 km):

2) Nils Olav Karlsen  12.39

Jenter 12 år (3 km):

3) Grete Homdrom  14.38,  4) May Brit Buflaten  14.47

Gutter 13 år (3 km):

1) Bjørn Jensen  12.02

Jenter 13 år (3 km):

2) Turid Dalen  13.42

Gutter 15 år (5 km):

10) Olav Homdrom  22.45

Gutter 17 år (10 km):

3) Tom Nilsen  41.37

Jenter 17 år (5 km):

1) Inga Pedersen  21.48


SM på Birkenlund lørdag 27/1 (IK Grane):

Gutter 12 år (3 km):

2) Nils Olav Karlsen  14.14

Jenter 12 år (3 km):

9) May Brit Buflaten  15.58

Jenter 13 år (3 km):

8) Turid Dalen  14.59

Gutter 15 år (5 km):

22) Olav Homdrom  22.57

Gutter 17 år (10 km):

7) Tom Nilsen  44.04

Jenter 17 år (5 km):

1) Inga Pedersen  22.11  (SØRLANDSMESTER !)


Fagerheiløpet søndag 28/1 (Tvedestrand TIF):

Menn 40-44 år (32 km):

2) Kåre Karlsen  2.00.18


Skiligarenn på Asdal søndag 28/1 (Rygene IL):

Gutter 1971:

1) Trond Olsen  3.21,  8) Rune Jensen  3.47,  11) Johnny Simonsen  3.53,  12) Gunnar Homdrom  3.54,  20) Jan Arild Johannesen  4.13,  21) Øyvind Kristiansen  4.14,  25) Øystein Thorsen  4.25,  31) Christer Simonsen  4.42,  35) Kurt Jørgensen  4.50

Jenter 1971:

2) Linda Andersen  3.51,  4) Rita Aaberg  3.56,  11) Anne Liv Skjeggedal  4.35

Gutter 1970:

3) Geir Johansen  3.10,  4) Tore Sivertsen  3.16,  5) Kåre Ragnar Aaberg  3.21,  10) Svein Ove Dalen  3.35,  12) Frode Løvåsen  3.36,  16) Odd Inge Nilsen  3.43,  23) Bjørn Egil Homdrom  3.53,  28) Nils Arne Olsen  4.15

Jenter 1970:

4) Gerda Jenny Nilsen  3.39

Gutter 1969:

2) Jan Audun Thorsen  6.46,  12) Geir Simonsen  7.54,  16) Rune Sandtveit  8.03,  34) Bjørn Nilsen  10.21

Jenter 1969:

2) Margit Holen  8.23,  8) Rita Nilsen  8.49,  9) Hilde Sivertsen  9.40,  10) Gunn Sivertsen  9.55

Gutter 1968:

2) Magne Nilsen  7.07,  9) Bjørn Nilsen  7.49,  23) Jim Nilsen  9.08

Jenter 1968:

1) Tone Gunn Sonesen  7.24,  9) Anne Brit Sivertsen  8.33,  12) Monika Rydningen  9.07

Gutter 1967:

2) Jan Erik Eriksen  6.33,  4) Øystein Nilsen  6.37,  6) Per Sandtveit  6.48,  8) Rune Løvåsen  6.54,  11) Arild Rydningen  6.59

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad  6.18,  3) Heidi Stormoen  7.19,  4) Bodil Stormoen  7.22,  5) Sølvi Olsen  7.28,  7) Inger Liv Buflaten  7.49,  12) Vanja Jørgensen  8.49


Kretsrenn på Asdal onsdag 31/1 (Øyestad IF):

Gutter 12 år (3 km):

2) Nils Olav Karlsen  14.09

Gutter 13 år (3 km):

8) Bjørn Jensen  14.20

Jenter 13 år (3 km):

4) Turid Dalen  15.43

Jenter 14 år (5 km):

4) Astrid Thorsen  26.40

Gutter 17 år (10 km):

2) Tom Nilsen  39.21

Jenter 17 år (5 km):

1) Lise Jensen  21.53

Herrer D (10 km):

1) Kåre Karlsen  37.59


Junior-NM på Voss fredag 2/2:

Jenter 17 år:

55) Inga Pedersen


Kretsrenn i Froland lørdag 3/2 (Froland IL):

Gutter 12 år (3 km):

1) Nils Olav Karlsen  12.50,  13) Vidar Nilsen  15.21

Jenter 12 år (3 km):

3) May Brit Buflaten  14.39,  6) Grete Homdrom  15.32

Gutter 13 år (3 km):

11) Arvid Nilsen  14.34

Jenter 13 år (3 km):

4) Turid Dalen  14.35

Gutter 17 år (10 km):

2) Tom Nilsen  37.17

Herrer D (15 km):

1) Kåre Karlsen  51.22


Trollrennet på Evje søndag 4/2 (Otra IL):

Jenter 12 år (3 km):

8) Grete Homdrom  16.54

Jenter 13 år (3 km):

5) Turid Dalen  15.40

Jenter 17 år (5 km):

2) Lise Jensen  19.33


KM ved Fjære Ungdomsskole lørdag 10/2 (IL Express):

Gutter 12 år (3 km):

2) Nils Olav Karlsen  14.24

Jenter 12 år (3 km):

6) May Brit Buflaten  17.10,  9) Grete Homdrom  17.32


Heia-Holt søndag 11/2 (Vegårshei IL):

Herrer 40-44 år (25 km):

2) Kåre Karlsen  1.28.8


Skiligarenn på Vik søndag 11/2 (IL Express):

Gutter 1971:

3) Trond Olsen  2.39,  5) Peder Håbestad  2.44,  9) Rune Jensen  2.49,  13) Jonny Simonsen  2.57,  20) Gunnar Homdrom  3.11,  21) Jan Arild Johannesen  3.12,  24) Øyvind Kristiansen  3.17,  38) Christer Simonsen  3.37,  39) Øystein Thorsen  3.40,  43) Kurt Jørgensen  3.51

Jenter 1971:

4) Linda Andersen  2.57,  5) Rita Aaberg  3.00,  22) Anne Liv Skjeggedal  3.49

Gutter 1970:

4) Geir Johansen  2.29,  5) Tore Sivertsen  2.30,  6) Kåre Ragnar Aaberg  2.30,  13) Rune Sonesen  2.43,  15) Svein Ove Dalen  2.47,  18) Frode Løvåsen  2.53,  19) Odd Inge Nilsen  2.54,  24) Bjørn Egil Homdrom  2.59,  30) Nils Arne Olsen  3.14

Jenter 1970:

5) Gerda Jenny Nilsen  2.47,  9) Kate Jørgensen  2.59,  15) Linda Halvorsen  3.52

Gutter 1969:

2) Jan Audun Thorsen  5.23,  8) Rune Sandtveit  6.15,  24) Geir Simonsen  6.56,  27) Bjørn Nilsen  7.05

Jenter 1969:

1) Margit Holen  6.20,  8) Rita Nilsen  7.04,  13) Hilde Sivertsen  7.12,  17) Gunn Sivertsen  7.30

Gutter 1968:

5) Magne Nilsen  5.49,  19) Hans Thorsen  7.05

Jenter 1968:

4) Tone Gunn Sonesen  5.58,  7) Anne Brit Sivertsen  6.26,  8) Monika Rydningen  6.38

Gutter 1967:

4) Jan Erik Eriksen  5.16,  6) Øystein Nilsen  5.18,  7) Rune Løvåsen  5.25,  8) Arild Rydningen  5.29,  10) Per Sandtveit  5.33

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad  4.57,  4) Elin Hovestad  5.50,  4) Bodil Stormoen  5.50,  6) Sølvi Olsen  5.51,  7) Heidi Stormoen  5.54,  12) Inger Liv Buflaten  6.15,  13) Wanja Jørgensen  6.56


KM stafett i Tvedestrand lørdag 17/2 (Tvedestrand TIF):

Jenter:

5) Rygene IL (Turid Dalen  18.37, Grethe Homdrom  19.16, May Brit Buflaten  18.14)  56.07

Damer:

1) Rygene IL (Lise Jensen  20.04, Grete Risholt  20.10, Inga Pedersen  18.41)  58.55  (KRETSMESTRE !)


Kretsrenn på Hove, Tromøy lørdag 24/2 (Østre Tromøy TIK):

Jenter 12 år (3,5 km):

2) Grete Homdrom  18.45,  3) May Brit Buflaten  19.15

Jenter 13 år (3,5 km):

2) Turid Dalen  17.50

Jenter 14 år (5 km):

3) Astrid Thorsen  22.45

Gutter 15 år (5 km):

9) Olav Homdrom  20.36

Gutter 17 år (10 km):

2) Tom Nilsen  38.57

Jenter 17 år (5 km):

1) Inga Pedersen  19.43,  2) Lise Jensen  20.15

Damer (5 km):

1) Grete Risholt  20.34


Høvringvannløpet søndag 25/2 (Otra IL):

Klasse M6:

6) Kåre Karlsen  1.56.06


Skiligarenn ved Holvika skole i Grimstad søndag 25/2 (Imås IL):

Gutter 1971:

2) Trond Olsen  2.36,  4) Peder Håbestad  2.49,  12) Gunnar Homdrom  3.12,  14) Øyvind Kristiansen  3.16,  15) Jonny Simonsen  3.17,  18) Jan Arild Johannesen  3.22,  25) Christer Simonsen  3.32,  32) Øystein Thorsen  4.01,  35) Kurt Jørgensen  4.08

Jenter 1971:

3) Linda Andersen  3.08,  4) Rita Aaberg  3.18,  25) Anne Liv Skjeggedal  4.34

Gutter 1970:

6) Tore Sivertsen  2.37,  8) Geir Johansen  2.45,  15) Rune Sonesen  2.54,  16) Svein Ove Dalen  2.55,  17) Odd Inge Nilsen  2.58,  28) Roger Fossnes  3.27,  29) Einar Holen  3.31

Jenter 1970:

7) Gerda Jenny Nilsen  3.16,  13) Kate Jørgensen  3.30

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen  3.30,  10) Geir Simonsen  4.12,  19) Bjørn Nilsen  4.30,  22) Rune Sandtveit  4.35

Jenter 1969:

4) Margit Holen  4.38,  6) Rita Nilsen  4.41,  10) Gunn Sivertsen  4.56

Gutter 1968:

4) Magne Nilsen  3.48,  13) Jim Nilsen  4.42,  16) Hans Thorsen  5.04

Jenter 1968:

5) Tone Gunn Sonesen  4.18,  8) Anne Brit Sivertsen  4.22,  11) Monika Rydningen  4.41

Gutter 1967:

4) Jan Erik Eriksen  3.28,  6) Arild Rydningen  3.39,  7) Per Sandtveit  3.46

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad  3.39,  3) Heidi Stormoen  3.47,  4) Bodil Stormoen  3.55,  6) Vanja Jørgensen  4.08


Kretsrenn på Rykene lørdag 3/3 (Rygene IL):

Gutter 11 år (3 km):

3) Jan Erik Eriksen  18.17,  4) Rune Løvåsen  18.40,  8) Arild Rydningen  20.12,  9) Per Sandtveit  20.20,  11) Øystein Nilsen  23.51

Jenter 11 år (3 km):

1) Anna Signe Dønnestad  18.06,  4) Heidi Stormoen  21.34,  5) Bodil Stormoen  21.53,  7) Inger Liv Buflaten  22.18,  10) Elin Hovestad  22.43

Gutter 12 år (3 km):

4) Nils Olav Karlsen  17.46

Gutter 12/13 år rekrutt (3 km):

2) Glenn Risbruna  20.20,  3) Vidar Nilsen  21.20,  4) Arvid Nilsen  21.39

Jenter 12 år (3 km):

2) May Brit Buflaten  18.41,  3) May Brit Buflaten  19.07

Jenter 13 år (3 km):

4) Turid Dalen  18.41

Jenter 14 år (5 km):

6) Astrid Thorsen  28.53

Jenter 17 år (5 km):

1) Inga Pedersen  23.59,  2) Lise Jensen  26.38

Damer senior (5 km):

1) Grete Risholt  24.17


Kretsrenn på Vegårshei lørdag 10/3 (IL Vardild):

Gutter 12 år (3 km):

5) Nils Olav Karlsen  12.22

Jenter 12 år (3 km):

3) May Brit Buflaten  14.09,  7) Grete Homdrom  14.45

Jenter 17 år (5 km):

1) Inga Pedersen  20.06

Damer senior (5 km):

1) Grete Risholt  21.00


Skiligarenn på Løvjomås søndag 11/3 (Froland IL):

Gutter 1971:

3) Trond Olsen  3.09,  6) Peder Håverstad  3.18,  7) Rune Jensen  3.20,  11) Gunnar Homdrom  3.48,  16) Jonny Simonsen  3.59,  21) Øyvind Kristiansen  4.12,  26) Christer Simonsen  4.27,  33) Kurt Jørgensen  5.37

Jenter 1971:

2) Rita Aaberg  3.31,  3) Linda Andersen  3.43

Gutter 1970:

2) Kåre Ragnar Aaberg  2.51,  4) Tore Sivertsen  3.00,  6) Svein Ove Dalen  3.12,  9) Frode Løvåsen  3.22,  13) Odd Inge Nilsen  3.38,  21) Roger Fossnes  4.04

Jenter 1970:

9) Gerda Jenny Nilsen  4.00,  10) Kate Jørgensen  4.04

Gutter 1969:

1) Jan Audun Thorsen  4.35,  6) Rune Sandtveit  5.27,  10) Geir Simonsen  5.34,  13) Bjørn Nilsen  5.52

Jenter 1969:

8) Rita Nilsen  6.42

Gutter 1968:

2) Magne Nilsen  4.58,  4) Jim Nilsen  5.39

Jenter 1968:

3) Anne Brit Sivertsen  5.29

Gutter 1967:

3) Jan Erik Eriksen  4.20,  6) Rune Løvåsen  4.32,  7) Øystein Nilsen  4.40,  8) Per Sandtveit  4.43

Jenter 1967:

1) Anna Signe Dønnestad  4.17,  4) Inger Liv Buflaten  4.22


Landsrenn i Åmli søndag 18/3 (IL Dristug):

Gutter 12 år (3 km):

7) Nils Olav Karlsen  12.01

Jenter 12 år (3 km):

3) May Brit Buflaten  12.55,  5) Grete Homdrom  13.09

Jenter 17 år (5 km):

1) Inga Pedersen  17.56


Fjellmannsløpet søndag 18/3 (Treungen IL/Vegårshei IL):

Herrer 40-44 år (50 km):

2) Kåre Karlsen  3.26.17


Landsrenn på Vegårshei lørdag 24/3 (Vegårshei IL):

Jenter 12 år (3 km):

16) Grete Homdrom  14.21

Jenter 13 år (3 km):

10) Turid Dalen  12.47


 

 

 



 


 


 

 

 


 

 

 



 


 

 

 


 


 

 

 



 

 

 


 


 

 

 


 


 


 



 



 




 





AKTIVITETER

Mandag 28/10 kl 18.15: Jenter 15

OSM kunstgress

Express - Rygene


RESULTATER

28.10: Jenter 15

Express - Rygene 1-0

24.10: Jenter 15

Grane/Myra - Rygene 2-3

23.10: Damelaget

Rygene - Randesund/Amazon 2  1-0

17.10: Jenter 15

Rygene - Express 3-1

16.10: Damelaget

Sørfjell/Risør - Rygene 3-1

13.10: Damelaget

Lyngdal - Rygene 5-2

10.10: B-laget

Rygene 2 - Lia 9-0

10.10: Jenter 15

Trauma/Sørfjell - Rygene 0-1

03.10: B-laget

Rygene 2 - Dristug 6-2

30.09: B-laget

Rygene 2 - Express 2  3-3

27.09: Damelaget

Rygene - Kvinesdal 3-1

26.09: B-laget

Lillesand 2 - Rygene 2  6-3

24.09: A-laget

Rygene - Øyestad 3-0

21.09: A-laget

Risør - Rygene 2-5

19.09: B-laget

Rygene 2 - Hisøy 2  4-3

19.09: Jenter 15

Rygene - Birkenes 4-1

18.09: Damelaget

Våg - Rygene 3-4

12.09: B-laget

Eidekameratene - Rygene 2  2-3

12.09: Jenter 15

Rygene - Grane/Myra 2-1

11.09: Damelaget

Randesund/Amazon - Rygene 1-2

06.09: B-laget

Rygene 2 - Øyestad 2  5-0

04.09: Damelaget

Rygene - Sørfjell/Risør 0-1

02.09: Jenter 15

Imås - Rygene 5-1

01.09: Damelaget

Rygene - Lyngdal 3-1

31.08: A-laget

Rygene - Trauma 2-4

29.08: B-laget

Imås 2 - Rygene 2  9-1

28.08: Jenter 15

Rygene - Trauma/Sørfjell 5-1

26.08: A-laget

Lillesand - Rygene 4-2

25.08: Damelaget

Kvinesdal - Rygene 0-1

22.08: Jenter 15

Rygene - Imås 0-0

19.08: B-laget

Rygene 2 - Trauma 2  0-3

17.08: A-laget

Rygene - Froland 2-2

15.08: Jenter 15

Birkenes - Rygene 4-1

14.08: Damelaget

Rygene - Våg 3-1

12.08: B-laget

Sørfjell - Rygene 2  4-3

09.08: A-laget

Imås - Rygene 2-5

27.06: A-laget

Rygene - Birkenes 8-1

20.06: B-laget

Lia - Rygene 2  3-7

20.06: Jenter 15

Rygene - Express 1-3

19.06: Damelaget

Rygene - Gimletroll 3  2-0

17.06: Damelaget

Rygene - MK 11-0

13.06: B-laget

Rygene 2 - Lillesand 2  14-5

13.06: Jenter 15

Trauma/Sørfjell - Rygene 0-5

12.06: Damelaget

Våg - Rygene 0-1

10.06: B-laget

Express 2 - Rygene 2  3-3

06.06: Jenter 15

Rygene - Vegårshei 7'er  1-4

05.06: Damelaget

Rygene - Gimletroll 2  5-1

04.06: A-laget

Øyestad - Rygene 0-5

31.05: A-laget

Birkenes - Rygene 0-5

29.05: Damelaget

Søgne - Rygene 0-12

25.05: A-laget

Rygene - Risør 5-2

23.05: B-laget

Rygene - Eidekameratene 13-0

23.05: Jenter 15

Rygene -Imås 1-1

16.05: Jenter 15

Gimletroll 2 - Rygene 3-0

15.05: B-laget

Øyestad 2 - Rygene 2

15.05: Damelaget

Randesund/Amazon 2 - Rygene 0-1

09.05: B-laget

Rygene 2 - Imås 2  3-9

09.05: Jenter 15

Rygene - Grane/Myra 4-0

03.05: A-laget

Trauma - Rygene 4-0

03.05: Jenter 15

Torridal 1 - Rygene 2-2