SKIRESULTATER 1939/40-1948/49

 

SKISESONGEN 1939/40

 

HOPPRENN

Forliksrenn på Rykene søndag 4/2 (Rykene AIL):

Klasse 15-17 år:

3) Magnus Solheim 125.0

Klasse D:

1) Håkon Fjeldal 142.0, 4) Henry Buflaten 131.10

Klasse C:

2) Nils K. Nilsen 129.7

Klasse B:

1) Lars P. Pettersen 131.10

 

Rykene fagforenings vandrepokal innen AIF tilfalt Håkon Fjeldal, Rykene AIL.

Sigurd Viks premie for bestemann innen Rykene AIL tilfalt også Håkon Fjeldal.

Sigurd Viks premie for stiligste hopper tilfalt Svein Flaten, Vadrås.

Rykene AIL's femmannspokal ble vunnet av Fjære IL med 652.7 poeng foran Rykene AIL med 645.6 poeng.

 

Aftenhopprenn i Granlia på Hisøy tirsdag 6/2 (Hisøy IF):

Klasse 17-20 år:

4) Håkon Fjeldal 138.8

 

Renn på Rykene lørdag 10/2 (Rykene barnelosje):

Klasse under 10 år:

1) Torleif Fossnes 47.5, 1) Martin Pettersen 47.5, 3) Henry Jensen 46.0, 4) Tore Danielsen 45.5, 5) Oddvar Jakobsen 43.5,

6) Torleif Jørgensen 43.0, 7) Helge Hansen 42.5, 8) Ludvig Jørgensen 25.0

Klasse 10-12 år:

1) Willy Nilsen 49.0, 2) Sten Jakobsen 48.0, 3) Herbert Andersen 46.5, 4) Kåre Ånonsen 45.5, 5) Daniel Olsen 39.5

Klasse 12-14 år:

1) Odd Olsen 55.5, 1) Stian Hansen 55.5, 3) Magnus Solheim 52.5, 4) Hans Fossnes 51.5, 4) Torgny Pettersen 51.5

Klasse over 14 år:

1) Ingvar Kristiansen 55.0, 2) Nils Kr. Ødegård 54.0

Klasse damer:

1) Ågot Jensen 48.5, 1) Solveig Pettersen 48.5, 3) Åsta Andersen 47.0, 4) Edle Kristiansen 36.0

 

Godtemplarskirenn på Rykene søndag 11/2 (Rykene Godtemplar):

Klasse 17-20 år:

1) Trygve Karlsen 15 m-14.5 m

Klasse under 17 år:

1) Magnus Solheim 15.5 m-15 m

Klasse damer:

1) Jenny Omland 7 m-8.5 m, 2) Ingrid Tobiassen 6 m-8 m

 

Gutterenn i Bjønnesbakken mandag 25/3 (IK Grane):

Klasse 11-13 år:

1) Stian Buflaten 133.8

Klasse 13-15 år:

2) Johannes Andersen 138.8, 4) Magnus Solheim 136.0

 

Bjønnesrennet søndag 31/3 (IK Grane):

Klasse D:

5) Håkon Fjeldal 139.8

 

 

SKISESONGEN 1945/46

HOPPRENN

Kretsrenn på Roresand søndag 6/1 (IL Imås):

Klasse under 20 år:

3) Magnus Solheim 135.9

 

Gutterenn på Roresand søndag 20/1 (IL Imås):

Klasse 14-16 år:

1) Thorleif Fossnes 134.1, 2) Gunnar Dønnestad 132.5

Klasse 16-18 år:

6) Daniel Øiestad 126.0

 

Kretsrenn i Bjønnesbakken søndag 3/2 (ABK):

Klasse junior:

2) Odd Øiestad 138.5

 

Landsrenn i Brennlibakken lørdag 9/2 (Gjerstad IL):

Klasse junior:

7) Odd Øiestad 122.8

 

Gutterenn på Haugsjåsund søndag 10/2 (Haugsjåsund IF):

Klasse 15-16 år:

1) Thorleif Fossnes

 

Flomlysrenn i Bjønnesbakken fredag 15/2 (ABK):

Klasse junior:

1) Odd Øiestad 140.4, 7) Magnus Solheim 127.6

 

Åpning av ny bakke i Osedalen søndag 17/2 (Froland IL):

Klasse 17-20 år:

2) Odd Øiestad 142.8, 3) Magnus Solheim 142.2

 

Gutterenn på Klodeborg søndag 17/2 (IL Nidarås):

Klasse 11-12 år:

4) Reidar Øiestad 125.1

Klasse 15-16 år:

3) Henry Jensen 112.1

 

Kretsrenn i Heståsbakken søndag 24/2 (Rygene IL):

Klasse under 17 år:

5) Willy Nilsen 133.0, 7) Henry Jensen 129.7, 8) Reidar Øiestad 126.3

Klasse junior:

1) Odd Øiestad 143.4, 2) Alf Thorsen 142.0

Klasse C:

1) Lars D. Pettersen 141.6, 6) Ernst Andersen 136.8

 

Gutterenn på Flaten søndag 3/3 (IK Grane):

Klasse 13-15 år:

2) Henry Jensen 139.2, 7) Henry Buflaten 129.1

Klasse 15-17 år:

2) Odd Øiestad 131.0

Beste tremannslag:

1) Rygene IL 399.4

 

Moåsrennet i Fjære søndag 3/3 (IL Express):

Klasse B:

3) Håkon Fjeldal 130.9

 

Flomlysrenn i Bjønnesbakken tirsdag 12/3 (IK Grane):

Klasse junior:

1) Odd Øiestad 129.9, 3) Magnus Solheim 131.2

 

Gutterenn i Fjære søndag 17/3 (IL Express):

Klasse under 11 år:

2) Jan Sørensen 125.0

Klasse 15-17 år:

2) Henry Jensen 137.8, 3) Gotfred Pedersen 136.6

 

Kretsrenn i Traumabakken søndag 17/3 (IF Trauma og Hisøy IF ):

Klasse C:

14) Lars Pettersen 136.0, 17) Henry Buflaten 135.4

 

Moåsrennet i Fjære lørdag 23/3 (IL Express):

Klasse junior:

1) Magnus Solheim 131.5, 3) Odd Øiestad 130.4

 

Landsrenn i Ryggebakken søndag 24/3 (Grimstad Turn og Idrettsforening):

Klasse junior:

1) Magnus Solheim 142.6

 

Gubberenn i Heimåsen på Rykene lørdag 30/3 (Rygene IL):

Klasse over 50 år:

1) Hans Olsen Fjeldal, 2) Antonius Thorsen, 3) Aslak Pettersen, 4) Peder Auversen (hadde ikke hatt ski på bena på 30 år)

Klasse 35-50 år:

1) Kåre Buflaten, 2) Knut Sørensen, 3) Bjarne Homdrom, 4) Håkon Jensen, 5) Karl Hansen, 6) Hans Hansen Solstad, 7) Magnus Hansen

Klasse under 35 år:

1) Nils O. Nilsen, 2) Harald Thorsen, 3) Olaf Helleren, 4) Gunerius Nordheim, 5) Kr. Sandberget, 6) Th. Nilsen

Ekstrapremier:

Dårligste hopper: Åge Halvorsen

Drøyeste skiføring: Alf Sørensen

Fineste skiutstyr: Knut Fossberg

Reddeste deltager: P. A. Olsen

Lengste hopp: Nils O. Nilsen

 

Gutte- og gubberenn i Kjennlibakken på Klodeborg søndag 31/3 (Nidarås Skiklubb):

Klasse under 11 år:

1) Jan Sørensen 116.4

Klasse 11-12 år:

5) Kristen Ånonsen 129.7

Klasse 15-16 år:

2) Henry Jensen 135.3

 

Vårhopprennet i Molandsbakken søndag 31/3 (Vegårshei IL):

Klasse 17-20 år:

2) Odd Øiestad 204.6

 

 

SKISESONGEN 1946/47

 

HOPPRENN

Kretsrenn i Brattåsen søndag 12/1 (Nidarås IL):

Klasse B:

4) Magnus Solheim 138.9, 5) Odd Øiestad 138.3

 

Traumarennet på Tromøy søndag 19/1 (IF Trauma):

Klasse B:

2) Odd Øiestad 142.4

Klasse C:

4) Henry Buflaten 131.3

 

Renn på Roresanden lørdag 25/1 (IL Imås):

Klasse C:

4) Valdemar Frivold 130.8

 

Gutterenn på Roresanden søndag 26/1 (IL Imås):

Klasse 11-12 år:

2) Jan Sørensen 128.0

Klasse 15-16 år:

2) Henry Jensen 133.9, 3) Gunnar Dønnestad 133.1

 

Bjønnesrennet søndag 25/1 (IK Grane):

Klasse B:

4) Magnus Solheim 135.3, 10) Odd Øiestad 129.4

 

KM i Moåsen søndag 2/2 (IL Express):

Klasse A:

2) Magnus Solheim 217.4

Klasse B:

4) Odd Øiestad 207.3

 

Gutterenn i Kjennabakken lørdag 8/2 (IF Trauma):

Klasse 11-12 år:

1) Reidar Øiestad 136.6

Klasse 15-16 år:

6) Thorleif Fossnes

 

Flomlysrenn i Eikebakken lørdag 15/2 (IK Grane):

Klasse A:

2) Magnus Solheim 144.2

Klasse B:

8) Odd Øiestad 133.1

Klasse C:

5) Bjarne Himle 129.8

 

Flomlysrenn i Bjønnesbakken fredag 21/2 (ABK):

Klasse A:

5) Magnus Solheim

Klasse B:

1) Odd Øiestad 136.2

 

KM i Eikebakken søndag 23/2 (IK Grane):

Klasse 15-16 år:

2) Henry Jensen 198.5, 5) Gunnar Dønnestad 197,3, 10) Helge Buflaten 186.4

 

Kretsrenn på Roresanden søndag 23/2 (IL Imås):

Klasse A:

2) Magnus Solheim 132.9

Klasse B:

2) Odd Øiestad 143.9

 

Sørlandsrennet i Hauglandsbakken søndag 23/2 (IL Dristug):

Klasse A:

3) Magnus Solheim 141.7

 

Kretsrenn i Lillesand søndag 2/3 (Lillesand IL):

Klasse C:

1) Valdemar Frivold 140.0

 

Gutterenn i Hommedalen søndag 2/3 (IL Express):

Klasse 11-13 år:

1) Reidar Øiestad 101.3

Klasse 13-15 år:

1) Kjell Pedersen 98.0

 

Flomlysrenn i Bjønnesbakken lørdag 8/3 (Nidarås IL):

Klasse junior:

4) Stian Buflaten 126.9

 

Kretsrenn i Ryggebakken søndag 9/3 (Grimstad TIF):

Klasse B:

1) Odd Øiestad 138.4

 

Kretsrenn i Ryggebakken søndag 23/3 (IL Imås):

Klasse B:

1) Odd Øiestad 141.7

Klasse C:

5) Henry Buflaten 129.1

Lagkonkurranse:

4) Rygene IL 554.3

 

Distriktsrenn i Osedalsbakken søndag 23/3 (Froland IL):

Klasse junior:

10) Stian Buflaten 124.3

 

Gutterenn på Klodeborg søndag 30/3 (Nidarås IL):

Klasse under 11 år:

1) Jan Sørensen 111.0

 

Renn i Moåsbakken mandag 7/4 (IL Express):

Klasse junior:

2) Gunnar Dønnestad 199.3

 

Vårrenn i Bjønnesbakken søndag 14/4 (ABK og Agder-Sport):

Klasse junior:

5) Henry Jensen 189.8

 

 

SKISESONGEN 1947/48

 

RYGENES KLUBBMESTERSKAP LØRDAG 6/3

Hopprenn:

Klasse under 13 år:

1) R. Gundersen 132.4, 2) Jan Sørensen 124.7

Klasse 13-15 år:

1) Audun Loftesnes 134.5, 2) Reidar Øiestad 133.3, 3) Kjell Pedersen 130.5, 4) Odd Frivold 129.8

Klasse 15-17 år:

1) Gunnar Dønnestad 131.6, 2) Erling Homdrom 128.5

Klasse over 17 år:

1) Håkon Fjeldal 143.0, 2) Henry Jensen 140.2, 3) Bjarne Thorsen 139.5, 4) Lars P. Pettersen 138.2, 5) Henry Buflaten 137.1,

6) Waldemar Frivold 126.8

Langrenn:

Gutter under 17 år:

1) O. Dønnestad 34.57, 2) O. Pedersen 35.16

Menn over 17 år:

1) Edvin Langemyr 27.57, 2) Trygve Karlsen 29.37, 3) Lars P. Pettersen 31.57, 4) Håkon Fjeldal 32.31, 5) Henry Jensen 33.0

Kombinert:

1) Trygve Karlsen 283.4, 2) Håkon Fjeldal 279.0, 3) Lars P. Pettersen 277.2, 4) Henry Jensen 274.2, 5) Henry Buflaten 270.1,

6) O. Dønnestad 257.6, 7) Daniel Øiestad 254.0, 8) O. Pedersen 252.5, 9) Helge Buflaten 241.8

 

HOPPRENN

Kretsrenn på Rykene søndag 18/1 (Rygene IL):

Klasse junior:

5) Tore Danielsen 133.0

Klasse B:

5) Håkon Fjeldal 135.4

Klasse C:

1) Bjarne Thorsen 136.6, 4) Trygve Karlsen 122.5

 

Gutterenn i Myrabakken på Strømsbu søndag 18/1 (Strømsbu IF):

Klasse 10-12 år:

6) Jan Sørensen 109.0

 

Gutterenn i Brattåsen søndag 8/2 (Nidarås IL):

Klasse 11-12 år:

5) Jan Sørensen 187.0

Klasse 13-14 år:

1) Audun Loftsnes 211.9, 6) Kjell Pedersen 195.1

 

Gutterenn i Hommedalen søndag 15/2 (IL Express):

Klasse 11-13 år:

7) Jan Sørensen 126.3

Klasse 13-15 år:

1) Reidar Øiestad 143.3 (rennets bestemann)

 

Gutterenn i Traumabakken søndag 22/2 (IF Trauma):

Klasse 11-12 år:

5) Jan Sørensen 196.3

 

Traumarennet søndag 29/2 (IF Trauma):

Klasse junior:

8) Henry Jensen 128.3

Klasse C:

7) Trygve Karlsen 124.9

 

Renn i Heimåsen på Lindtveit torsdag 4/3 (Rygene IL):

Klasse under 10 år:

1) Paul Jensen 100, 2) Thore Helleren 97, 3) Hans Thorsen 95, 4) Aadne Fossnes 87, 5) Knut Norum 84

Klasse 10-12 år:

1) Jan Sørensen 110.5, 2) Finn Th. Sørensen 102.0, 3) Øystein Pettersen 99.5, 4) Ivar Homdrom 92.5

Klasse 12-14 år:

1) Audun Loftesnes 113.0, 2) Sigmund Olsen 108.5, 3) Kjell Thorsen 107.0, 4) Martin Sandland 104.5, 5) Thormod Haugå 95.5

 

Gutterenn på Rykene søndag 7/3 (Rygene IL):

Klasse 11-12 år:

3) Reidar Gundersen 128.3

Klasse 13-14 år:

4) Odd Frivold 132.6, 5) Audun Loftsnes 128.3

Klasse 15-16 år:

2) Godtfred Pedersen 132.9, 5) Erling Homdrom 126.5

 

Moåsrennet søndag 14/3 (IL Express):

Klasse B:

7) Odd Øiestad 130.9, 9) Håkon Fjeldal 129.7

Klasse junior:

9) Henry Jensen 125.9

 

Gutterenn i Kjennlibakken mandag 29/3 (Nidarås IL):

Klasse 11-12 år:

4) Jan Sørensen 128.5

 

SLALÅM

Slalåmrenn i Fjæreheia søndag 15/2 (Grimstad TIF):

Turklasse:

1) Waldemar Frivold 33.2-36.5

 

 

SKISESONGEN 1948/49

 

HOPPRENN

Kretsrenn på Vegårshei søndag 23/1 (Vegårshei IL):

Klasse B:

4) Odd Øiestad 130.9

 

Kretsrenn i Heståsbakken på Rykene søndag 6/3 (Rygene IL):

Klasse B:

2) Odd Øiestad 130.9, 7) Håkon Fjeldal 122.0

Klasse D:

1) Nils K. Nilsen 97.5

 

Kretsrenn i Jomåsbakken i Froland søndag 20/3 (Froland IL):

Klasse junior:

5) Henry Jensen 125.6, 7) Sigurd Dalen 124.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTIVITETER

Gutter 19

20.06 kl. 20.30 på Planen

Express/Rygene - Trauma

Gutter 10

21.06 kl. 18.00 på Holviga kunstgress

Jerv 3 - Rygene

Jenter 13

21.06 kl. 18.00 på Planen

Rygene - Myra

Jenter 13

22.06 kl. 18.00 på Planen

Rygene - Gjerstad

A-laget

24.06 kl. 15.00 på Kringla

Froland - Rygene

 

RESULTATER

24.06: A-laget

Froland - Rygene 2-1

22.06: Jenter 13

Rygene - Gjerstad 3-0

21.06: Jenter 13

Rygene - Myra 7-0

20.06: Gutter 19

Express/Rygene - Trauma 1-3

17.06: A-laget

Rygene - Øyestad 1-1

16.06: Damelaget

Gimletroll 2 - Rygene 1-1

14.06: Jenter 13

Lillesand 2 - Rygene 0-1

13.06: Gutter 19

Sørfjell - Express/Rygene 4-2

12.06: Jenter 13

Lia - Rygene 2-1

09.06: A-laget

Trauma - Rygene 7-1

07.06: Damelaget

Rygene - Lyngdal 2 12-0

06.06: Gutter 19

Express/Rygene - Randesund 2 5-2

05.06: A-laget

Rygene - Hånes 3-2

31.05: Damelaget

Donn - Rygene 7-2

31.05: Jenter 13

Rygene - Vegårshei 7'er 3-1

30.05: Gutter 19

Lillesand - Express/Rygene 4-2

24.05: A-laget

Hisøy - Rygene 0-2

22.05: Damelaget

Rygene - Express 3-2

22.05: Gutter 19

Imås - Express/Rygene 2-5

21.05: Jenter 13

Lillesand 1 - Rygene 0-1

19.05: A-laget

Rygene - Imås 3-5

18.05: Damelaget

Vindbjart - Rygene 4-2

18.05: J 13

Rygene - Birkenes 2 7'er 3-0

15.05: A-laget

Rygene - Lillesand IL 3-0

11.05: A-laget

Birkenes - Rygene 2-0

10.05: G 19

Lia - Express/Rygene 4-6

10.05: J 13

Imås - Rygene 2-4

08.05: Damelaget

Rygene - Gimletroll 3 3-3

03.05: Damelaget

Flekkefjord - Rygene 3-3

03.05: J 13

Rygene - Express 7'er 1-9

02.05: A-laget

Randesund 2 - Rygene 2-3

01.05: J 13

Birkenes 1 - Rygene 8-0