SKIRESULTATER 1932/33-1938/39


SKISESONGEN 1932/33


RYKENE A.I.L. KLUBBMESTERSKAP LØRDAG 18/3 I SPIKKELIABAKKEN:

Hopprenn 

(deltok 24 løpere, følgende fikk premie, tre renn, de to lengste tellende):

Klasse under 16 år:

1) Bjarne Thorsen,  2) Torleif Thorsen

Klasse 16-20 år:

1) Terje Olsen,  2) Nils Stokkedalen 

Klasse over 20 år:

1) Johan Buflaten,  2) Olaf Sørensen,  3) Aanon Sandberget


HOPPRENN

Landsrenn i Moåsbakken søndag 19/3:

Klasse A:

2) Jens Buflaten

Klasse B:

2) Johan Buflaten

Klasse C:

2) Bjarne Homdrom

Klasse D:

6) Olaf Homdrom


Suldalsbakken i Kristiansand søndag 26/3:

Klasse 20-32 år:

2) Johan Buflaten

Eldste klasse:

1) Jens Buflaten


Bjønnesbakken søndag 2/4:

Klasse B:

3) Aanon Sandberget,  10) Olaf Sørensen

Klasse C:

?) Kristian Sandberget



SKISESONGEN 1933/34


HOPPRENN

Jubileumsrenn i Bjønnesbakken søndag 18/3 (AIL Hauk):

Klasse A: 

2) Johan Buflaten,  5) Olaf Sørensen

Klasse C: 

7) Kåre Buflaten

Klasse old boys: 

2) Jens Buflaten



SKISESONGEN 1934/35


HOPPRENN

Nyttårsrenn i Bjønnesbakken søndag 6/1:

Klasse 20-32 år:

1) Ånon Sandberget  145.2,  2) Johan Buflaten  144.1

Klasse C:

3) Nils Stokkedalen  122.6


Bjønnesbakken søndag 13/1 (Myrene AIL):

1) Kristian Sandberget


Hauglandsbakken i Åmli søndag 17/2:

Klasse over 32 år:

1) Jens Buflaten



SKISESONGEN 1935/36


RYKENE A.I.L. KLUBBMESTERSKAP LØRDAG 8/2 I HESTÅSBAKKEN:

Hopprenn 

(deltok 18 løpere, følgende fikk premie):

Klasse under 18 år:

1) Arnt Andersen,  2) Håkon Olsen,  3) Lars Himle,  4) Georg Rønningen

Klasse over 18 år:

1) Olaf Sørensen,  2) Johan Buflaten,  3) Erling Pedersen,  4) Kåre Buflaten 


HOPPRENN

Heståsbakken søndag 19/1 (Rykene AIL):

Klasse A:

1) Olaf Sørensen  146.7

Klasse B:

2) Kåre Buflaten  142.5

Klasse C:

3) Alf Johansen  129.8


Bjønnesbakken søndag 9/2:

Klasse C:

4) Erling Pedersen  133.05

Klasse D:

5) Terje Pedersen

Klasse over 32 år:

1) Jens Buflaten  146.5


KM i Moåsbakken søndag 16/2:

Klasse C:

6) Erling Pedersen  126.1


Stokken AIL's renn søndag 22/3:

Klasse under 17 år:

1) Håkon Pettersen,  7) Håkon Olsen Fjeldal

Klasse B:

1) Bjarne Homdrom

Klasse D:

2) Arnt Andersen,  6) Lars Himle

Eldste klasse:

1) Jens Buflaten


Moåsbakken søndag 29/3:

Klasse C:

3) Alf Johansen

Klasse D:

3) Arnt Andersen,  7) Georg Rønningen


LANGRENN

KM søndag 16/2:

6) Olaf Sørensen 59.31



SKISESONGEN 1936/37


HOPPRENN

Heståsbakken søndag 24/1 (Rykene AIL):

Klasse under 17 år:

1) Bjarne Thorsen  144.2

Klasse C:

2) Nils Stokkedalen  132.9

Klasse D:

1) Arnt Andersen  147.0

Eldste klasse:

1) Jens Buflaten  142.0


Bjønnesbakken søndag søndag 7/2:

Klasse under 17 år:

2) Bjarne Thorsen,  3) Håkon Fjeldal

Klasse D:

1) Arnt Andersen


Heldalsmo søndag 14/2 (Heldal AIL):

Klasse under 17 år:

1) Håkon Olsen


Furumobakken søndag 21/2 (Risør AIL):

Klasse under 17 år:

2) Bjarne Thorsen

Klasse D:

3) Lars Himle,  4) Arnt Andersen


Gunnarsbobakken Skjærtorsdag 25/3 (Stokken AIL):

Klasse A:

2) Johan Buflaten

Klasse C:

3) Kåre Fossnes,  4) Nils Stokkedalen

Klasse D:

2) Arnt Andersen,  3) Lars Himle


Norilds renn Langfredag 26/3:

Klasse B:

3) Kåre Sandberget

Klasse C:

1) Lars Pettersen,  2) Nils Stokkedalen,  3) Sigurd Karlsen,  6) Kåre Fossnes


Moåsbakken annen påskedag 28/3 (Express AIL):

Klasse C:

1) Sigurd Karlsen

Klasse D:

1) Bjarne Thorsen, 4) Georg Rønning,  5) Lars Himle,  8) Arnt Andersen


Moåsbakken søndag 4/4 (Nordlys AIL):

Klasse C:

?) Sigurd Karlsen

Klasse D:

4) Georg Rønning


Forliksrenn i Bjønnesbakken søndag 11/4 (AIL Hauk):

Klasse C:

6) Nils Stokkedalen

Klasse D:

1) Bjarne Thorsen



SKISESONGEN 1937/38


HOPPRENN

Treningsrenn i Bjønnesbakken søndag 2/1:

6) Lars Himle 131.1


Heldalsmo søndag 16/1 (Heldal AIL):

Klasse under 15 år:

2) Henry Buflaten  126.1

Klasse 15-17 år:

1) Håkon Hansen  130.1

Klasse C:

1) Lars Himle  134.0

Klasse D:

4) Arnt Andersen  131.6


Bjønnesbakken søndag 23/1:

Klasse 17-20 år:

2) Bjarne Thorsen  137.1,  3) Håkon Hansen  136.0

Klasse 20-32 år:

5) Lars Himle  127.1


Vegårshei søndag 30/1 (Vegårshei AIL):

Klasse under 17 år:

4) Erling Andersen  130.7

Klasse C:

2) Lars Himle  134.2,  3) Sigurd Karlsen  132.8


Skimesterskapet i Åmli søndag 13/2:

Klasse C:

1) Lars Himle  136.2

Klasse D:

6) Georg Rønning  136.3


Sørlandsrenn i Bjønnesbakken søndag 20/2:

Klasse C:

1) Lars Himle  210.4

Klasse D:

6) Georg Rønning  207.8


Morildrennet på Selåsvatn søndag 27/2:

Klasse under 17 år:

1) Håkon Fjelldal  147.0

Klasse C:

1) Lars Himle  142.9


Forliksrenn på Vegårshei søndag 6/3:

Klasse C:

3) Kåre Fossnes  120.3

Klasse D:

9) Håkon Fjelldal  131.6,  10) Georg Rønning  129.5


Storheibakken i Gjerstad søndag 13/3:

Klasse under 17 år:

2) Håkon Fjelldal,  132.4

Klasse C:

2) Lars Himle  127.6



SKISESONGEN 1938/39


HOPPRENN

Heldalsmo (Heldal AIL):

Klasse C:

2) Håkon Fjeldal,  3) Bjarne Thorsen


Frolands Verk (Orkan AIL):

Klasse under 20 år:

2) Håkon Fjeldal,  3) Georg Rønning,  4) Bjarne Thorsen


Strannabakken (Vegårshei AIL):

Klasse under 20 år:

7) Bjarne Thorsen

Klasse C:

2) Håkon Fjeldal


Uttakningsrenn til arbeidermesterskapet i Drammen, Moåsbakken (Fjære AIL):

Klasse 17-20 år:

1) Håkon Fjeldal

Klasse under 20 år:

4) Bjarne Thorsen


Heståsbakken søndag 5/2 (Rykene AIL):

Klasse 15-17 år:

6) Magnus Solheim  119.3

Klasse C:

4) Nils Nilsen  132.8

Klasse D:

1) Bjarne Thorsen  146.7


SM på Evje:

2) Håkon Fjeldal


Gutterenn på Flaten (Morild):

Klasse 15-17 år:

3) Henry Buflaten


Gunnarsbobakken (Stokken AIL):

Klasse 15-17 år:

1) Henry Buflaten  126.4,  2) Trygve Karlsen  124.8

Klasse D:

2) Håkon Fjeldal  146.5,  3) Bjarne Thorsen  139.7


Furumobakken (Risør AIL):

Klasse 15-17 år:

1) Henry Buflaten  137.6

Klasse C:

1) Erling Andersen  129.4





 





AKTIVITETER

Onsdag 11/9 kl 20.15: Damelaget

Sukkevann

Randesund/Amazon 2 - Rygene

Torsdag 12/9 kl 18.00: Jenter 15

Planen

Rygene - Grane/Myra

Torsdag 12/9 kl 20.00: B-laget

Holvika

Eidekameratene - Rygene 2


RESULTATER

12.09: B-laget

Eidekameratene - Rygene 2  2-3

12.09: Jenter 15

Rygene - Grane/Myra 2-1

11.09: Damelaget

Randesund/Amazon - Rygene 1-2

06.09: B-laget

Rygene 2 - Øyestad 2  5-0

04.09: Damelaget

Rygene - Sørfjell/Risør 0-1

02.09: Jenter 15

Imås - Rygene 5-1

01.09: Damelaget

Rygene - Lyngdal 3-1

31.08: A-laget

Rygene - Trauma 2-4

29.08: B-laget

Imås 2 - Rygene 2  9-1

28.08: Jenter 15

Rygene - Trauma/Sørfjell 5-1

26.08: A-laget

Lillesand - Rygene 4-2

25.08: Damelaget

Kvinesdal - Rygene 0-1

22.08: Jenter 15

Rygene - Imås 0-0

19.08: B-laget

Rygene 2 - Trauma 2  0-3

17.08: A-laget

Rygene - Froland 2-2

15.08: Jenter 15

Birkenes - Rygene 4-1

14.08: Damelaget

Rygene - Våg 3-1

12.08: B-laget

Sørfjell - Rygene 2  4-3

09.08: A-laget

Imås - Rygene 2-5

27.06: A-laget

Rygene - Birkenes 8-1

20.06: B-laget

Lia - Rygene 2  3-7

20.06: Jenter 15

Rygene - Express 1-3

19.06: Damelaget

Rygene - Gimletroll 3  2-0

17.06: Damelaget

Rygene - MK 11-0

13.06: B-laget

Rygene 2 - Lillesand 2  14-5

13.06: Jenter 15

Trauma/Sørfjell - Rygene 0-5

12.06: Damelaget

Våg - Rygene 0-1

10.06: B-laget

Express 2 - Rygene 2  3-3

06.06: Jenter 15

Rygene - Vegårshei 7'er  1-4

05.06: Damelaget

Rygene - Gimletroll 2  5-1

04.06: A-laget

Øyestad - Rygene 0-5

31.05: A-laget

Birkenes - Rygene 0-5

29.05: Damelaget

Søgne - Rygene 0-12

25.05: A-laget

Rygene - Risør 5-2

23.05: B-laget

Rygene - Eidekameratene 13-0

23.05: Jenter 15

Rygene -Imås 1-1

16.05: Jenter 15

Gimletroll 2 - Rygene 3-0

15.05: B-laget

Øyestad 2 - Rygene 2

15.05: Damelaget

Randesund/Amazon 2 - Rygene 0-1

09.05: B-laget

Rygene 2 - Imås 2  3-9

09.05: Jenter 15

Rygene - Grane/Myra 4-0

03.05: A-laget

Trauma - Rygene 4-0

03.05: Jenter 15

Torridal 1 - Rygene 2-2