HISTORIEN TIL SKØYTEGRUPPA

 

SKØYTESESONGEN 1933/34

 

Tiden, mandag 29. januar 1934:

Kretsmesterskap på skøiter for Aust-Agder på Fevik i går.

Olav Sørensen, Rykene, beste tid på 500 m – Frithjof Andersen ”Hauk” Arendal nr. 2

Kretsmesterskapet på skøiter for Aust Agder blev holdt på Fevik i går med A.I.L. Express som arrangør. Det blev et vellykket og i alle deler utmerket arrangement som tjener A.I.F. til ære.

Ca. 1000 mennesker var fremmøtt og overvar løpet. Dette viser at A.I.F. også begynner å vekke interesse hos publikum. 40 løpere startet og kjempet hårdt om mesterskapet.

Sigurd Viks premie for beste tid på 500 m tilfalt Olav Sørensen, Rykene A.I.L.

 

KM på Fevik søndag 28/1 (AIL Express):

Klasse 20-32 år 500 m:

1) Olav Sørensen 53.2 (KRETSMESTER !)

Klasse 20-32 år 1500 m:

1) Olav Sørensen 2.57.3 (KRETSMESTER !)

 

Løp på Risholtkjenn i Fjære søndag 11/2 (AIL Nordlys):

Klasse 20-32 år 500 m:

1) Olav Sørensen 55.0

Klasse 20-32 år 1500 m:

2) Olav Sørensen 3.01.5

Klasse 20-32 år 3000 m:

2) Olav Sørensen 6.37.5

 

Løp på Ulvsryggkjenna søndag 25/2 (Stokken AIL):

Klasse 20-32 år 500 m:

1) Olav Sørensen

Klasse 20-32 år 1500 m:

2) Olav Sørensen

 

 

SKØYTESESONGEN 1934/35

 

Løp på Temse søndag 20/1 (AIL Express):

Klasse under 15 år 500 m:

1) Håkon Hansen 1.07.5

Klasse over 20 år 500 m:

2) Olav Sørensen 55.1

Klasse over 20 år 1500 m:

5) Olav Sørensen 3.06.0 (fall)

 

Løp på elven ved Rykene søndag 3/2 (Rygene AIL):

Klasse 16-20 år 500 m:

3) Håkon Pettersen 1.00.5, 3) Karl Bie 1.00.5

Klasse 20-32 år 1500 m:

1) Olav Sørensen 2.55.9

Klasse 20-32 år 2500 m:

2) Olav Sørensen 5.25.8

Klasse over 32 år 500 m:

?) Jens Buflaten

Klasse over 32 år 1500 m:

2) Jens Buflaten 3.24.0

 

KM på Langsevvannet søndag 10/2 (AIL Hauk):

Klasse over 20 år 500 m:

1) Olav Sørensen 57.1 (KRETSMESTER !)

Klasse over 20 år 1500 m:

1) Olav Sørensen 3.19.9 (KRETSMESTER !)

Klasse over 20 år 2500 m:

3) Olav Sørensen 5.44.1

 

Løp på Trondalskilen søndag 24/2 (Risør AIL):

Klasse 18-32 år 500 m:

3) Olav Sørensen 55.0

Klasse 18-32 år 1500 m:

2) Olav Sørensen 3.03.9

 

SM på Temse søndag 3/3 (AIL Express):

Klasse 18-32 år 500 m:

2) Olav Sørensen 52.0, 11) Sigurd Sørensen 57.0

Klasse 18-32 år 1500 m:

1) Olav Sørensen 2.56.7 (SØRLANDSMESTER !)

Klasse 18-32 år 2500 m:

9) Olav Sørensen 5.31.5

Damer 500 m:

5) Alfhild Johansen 1.29.4

 

 

SKØYTESESONGEN 1935/36

 

KM på Sørfjorden søndag 26/1 (Risør AIL):

Klasse under 20 år 500 m:

1) Håkon Pettersen 51.0 (KRETSMESTER !)

Klasse under 20 år 1500 m:

1) Håkon Pettersen 3.12.4 (KRETSMESTER !)

Klasse 20-32 år 500 m:

2) Olav Sørensen 53.4

Klasse 20-32 år 1500 m:

2) Olav Sørensen 2.50.0

Klasse 20-32 år 2500 m:

2) Olav Sørensen 4.59.0

 

 

SKØYTESESONGEN 1947/48

 

Åpningsløp på Langsæ søndag 25/1 (ABK):

Klasse junior B 1500 m:

4) Trygve Karlsen 3.13.6

 

 

SKØYTESESONGEN 1951/52

 

Gutte/juniorløp i Grimstad søndag 17/2:

Klasse 14-16 år 500 m:

3) Ivar Nygård 54.8

 

 

SKØYTESESONGEN 1953/54

 

Løp på Langsævannet søndag 10/1 (ASK):

Klasse 10-12 år 400 m:

1) Knut Furre 51.8

Klasse 12-14 år 400 m:

3) Torvald Karlsen 48.2

Klasse 14-16 år 500 m:

4) Kåre Karlsen 55.0

 

 

SKØYTESESONGEN 1955/56

 

Løp på Bjønnes søndag 11/3:

Klasse gutter 10-12 år 400 m:

10) Kåre Nilsen 58.9

Klasse jenter 10-12 år 400 m:

1) Edith Pettersen 57.9

 

 

SKØYTESESONGEN 1957/58

 

KM på Bjønnes søndag 16/3 (Idrettens bane og kontaktutvalg):

Klasse jenter 12-14 år 400 m:

1) Edith Pettersen 52.4 (KRETSMESTER !)

 

 

SKØYTESESONGEN 1958/59

 

Løp i Åmli søndag 11/1:

Klasse jenter 14-16 år 400 m:

2) Edith Pettersen 54.1

 

Løp på Bjønnes søndag 18/1 (ASK):

Klasse jenter 14-16 år 400 m:

2) Edith Pettersen 53.2

 

 

SKØYTESESONGEN 1959/60

 

Løp på Bjønnes lørdag 16/1 (ASK):

Klasse junior B 500 m:

5) Kåre Karlsen 50.0

Klasse junior B 1500 m:

3) Kåre Karlsen 2.42.6

Klasse junior B sammenlagt:

3) Kåre Karlsen 104.200

 

Løp på Bjønnes torsdag 18/2 (ASK):

Klasse jenter 10-12 år 400 m:

2) Mona Pettersen 1.00.0, 4) Ragnhild Pettersen 1.15.9

Klasse gutter 14-16 år 500 m:

15) Magne Kjølsrud 1.01.6

 

Løp på Bjønnes lørdag 27/2 (ASK):

Klasse jenter 10-12 år 400 m:

2) Mona Pettersen 65.4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTIVITETER

Gutter 19

20.06 kl. 20.30 på Planen

Express/Rygene - Trauma

Gutter 10

21.06 kl. 18.00 på Holviga kunstgress

Jerv 3 - Rygene

Jenter 13

21.06 kl. 18.00 på Planen

Rygene - Myra

Jenter 13

22.06 kl. 18.00 på Planen

Rygene - Gjerstad

A-laget

24.06 kl. 15.00 på Kringla

Froland - Rygene

 

RESULTATER

24.06: A-laget

Froland - Rygene 2-1

22.06: Jenter 13

Rygene - Gjerstad 3-0

21.06: Jenter 13

Rygene - Myra 7-0

20.06: Gutter 19

Express/Rygene - Trauma 1-3

17.06: A-laget

Rygene - Øyestad 1-1

16.06: Damelaget

Gimletroll 2 - Rygene 1-1

14.06: Jenter 13

Lillesand 2 - Rygene 0-1

13.06: Gutter 19

Sørfjell - Express/Rygene 4-2

12.06: Jenter 13

Lia - Rygene 2-1

09.06: A-laget

Trauma - Rygene 7-1

07.06: Damelaget

Rygene - Lyngdal 2 12-0

06.06: Gutter 19

Express/Rygene - Randesund 2 5-2

05.06: A-laget

Rygene - Hånes 3-2

31.05: Damelaget

Donn - Rygene 7-2

31.05: Jenter 13

Rygene - Vegårshei 7'er 3-1

30.05: Gutter 19

Lillesand - Express/Rygene 4-2

24.05: A-laget

Hisøy - Rygene 0-2

22.05: Damelaget

Rygene - Express 3-2

22.05: Gutter 19

Imås - Express/Rygene 2-5

21.05: Jenter 13

Lillesand 1 - Rygene 0-1

19.05: A-laget

Rygene - Imås 3-5

18.05: Damelaget

Vindbjart - Rygene 4-2

18.05: J 13

Rygene - Birkenes 2 7'er 3-0

15.05: A-laget

Rygene - Lillesand IL 3-0

11.05: A-laget

Birkenes - Rygene 2-0

10.05: G 19

Lia - Express/Rygene 4-6

10.05: J 13

Imås - Rygene 2-4

08.05: Damelaget

Rygene - Gimletroll 3 3-3

03.05: Damelaget

Flekkefjord - Rygene 3-3

03.05: J 13

Rygene - Express 7'er 1-9

02.05: A-laget

Randesund 2 - Rygene 2-3

01.05: J 13

Birkenes 1 - Rygene 8-0