FRIIDRETTSRESULTATER 1960-1969

 

FRIIDRETTSSESONGEN 1961

.

KM på Bjønnes søndag 23/4 (IK Grane):

800 m:

5) klasse 1946, Dag Otto Pedersen 2.39

 

SM i Lillesand søndag 10/9 (Lillesand IL):

Høyde:

1) klasse 1947, Odd Sørensen 1.53 (sørlandsmester !)

 

 

FRIIDRETTSSESONGEN 1962

.

KM i innendørs sprang i Grimstad:

Lengde:

1) klasse 1947, Odd Sørensen 2.64 (kretsmester !)

Høyde:

1) klasse 1947, Odd Sørensen 1.29 (kretsmester !)

 

 

FRIIDRETTSSESONGEN 1963

.

Tiden, torsdag 18. april 1963:

Innendørsstevne avviklet på Rykene

Rykene idrettslag arrangerte forleden dag innendørsstevne i hopp uten tilløp. Arrangementet ble avviklet i Folkets Hus.

Resultatene ble:

Lengde:

Klasse under 10 år:

1) Geir Sørensen 1.84, 2) Jan Egil Jensen 1.78

Klasse 10-12 år:

1) Øystein Dalen 2.02, 2) Vidar Hansen 1.94

Klasse 12-14 år:

1) Torleif Dalen 2.18, 2) Erik Berntsen 2.05

Klasse 14-16 år:

1) Odd Sørensen 2.66, 2) Kåre Havesletta 2.61

Klasse 16-20 år:

1) Tor Samuelsen 2.93, 2) Kåre Jensen 2.85

Klasse over 20 år:

1) Erling Homdrom 2.88, 2) Ånon Ånonsen 2.85

Høyde:

Klasse under 10 år:

1) Jan Egil Jensen 0.90, 2) Geir Sørensen 0.90

Klasse 10-12 år:

1) Øystein Dalen 1.09, 2) Bjarne Thorsen 0.99

Klasse 12-14 år:

1) Eirik Berntsen 0.94, 2) Torleif Dalen 0.89

Klasse 14-16 år:

1) Odd Sørensen 1.25, 2) Jon Omland 1.16

Klasse 16-20 år:

1) Tor Samuelsen 1.29, 2) Torgeir Omland 1.25

Klasse over 20 år:

1) Erling Homdrom 1.25, 2) Ånon Ånonsen 1.25

 

KM i terrengløp fra Bjønnes søndag 28/4 (IK Grane):

3) junior, Kåre Jensen 22.25

2) klasse 1946, Thorleif Nilsen 24.48

 

 

FRIIDRETTSSESONGEN 1969

.

Terrengløp i Moland søndag 13/4 (IL Sørfjell):

7) klasse 1957, Einar Sivertsen 1.20.4

4) klasse 1955, Geir Sørensen 2.25.5

1) klasse 1955, Aslaug Hansen 1.58.2

1) klasse 1954, Grete Risholt 1.54.4

 

KM i terrengløp i Tvedestrand søndag 27/4 (Tvedestrand T & IF):

1) klasse 1955, Aslaug Hansen 1.50.4 (kretsmester !)

1) klasse 1954, Grete Risholt 1.49.0 (kretsmester !)

 

KM i terrengløp i Herefoss søndag 4/5 (Herefoss IL):

2) klasse 1955, Geir Sørensen 2.42.6

 

Terrengløp på Rykene onsdag 7/5 (Rygene IL):

1) klasse 1958, Bente Risholt 1.32.0

1) klasse 1955, Aslaug Hansen 1.53.9

1) klasse 1954, Grete Risholt 1.50.3

 

SM i terrengløp i Kristiansand søndag 11/5:

2) klasse 1955, Aslaug Hansen 2.14.5

2) klasse 1954, Grete Risholt 3.32.5

 

Stevne på Bjønnes lørdag 24/5 (IK Grane):

Lengde:

2) klasse 1955, Aslaug Hansen 4.61

1) klasse 1954, Grete Risholt 4.61

 

KM på Strengereid søndag 7/9:

60 m:

2) klasse 1955, Aslaug Hansen 9.1

100 m:

1) klasse 1954, Grete Risholt 14.1 (kretsmester !)

Lengde:

1) klasse 1955, Aslaug Hansen 4.61 (kretsmester !)

1) klasse 1954, Grete Risholt 4.70 (kretsmester !)

Høyde:

1) klasse 1955, Aslaug Hansen 1.28 (kretsmester !)

 

SM på Bjønnes søndag 21/9:

Lengde:

1) klasse 1955, Aslaug Hansen 4.42 (sørlandsmester !)

Høyde:

1) klasse 1955, Aslaug Hansen 1.33 (sørlandsmester !)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTIVITETER

Gutter 19

20.06 kl. 20.30 på Planen

Express/Rygene - Trauma

Gutter 10

21.06 kl. 18.00 på Holviga kunstgress

Jerv 3 - Rygene

Jenter 13

21.06 kl. 18.00 på Planen

Rygene - Myra

Jenter 13

22.06 kl. 18.00 på Planen

Rygene - Gjerstad

A-laget

24.06 kl. 15.00 på Kringla

Froland - Rygene

 

RESULTATER

24.06: A-laget

Froland - Rygene 2-1

22.06: Jenter 13

Rygene - Gjerstad 3-0

21.06: Jenter 13

Rygene - Myra 7-0

20.06: Gutter 19

Express/Rygene - Trauma 1-3

17.06: A-laget

Rygene - Øyestad 1-1

16.06: Damelaget

Gimletroll 2 - Rygene 1-1

14.06: Jenter 13

Lillesand 2 - Rygene 0-1

13.06: Gutter 19

Sørfjell - Express/Rygene 4-2

12.06: Jenter 13

Lia - Rygene 2-1

09.06: A-laget

Trauma - Rygene 7-1

07.06: Damelaget

Rygene - Lyngdal 2 12-0

06.06: Gutter 19

Express/Rygene - Randesund 2 5-2

05.06: A-laget

Rygene - Hånes 3-2

31.05: Damelaget

Donn - Rygene 7-2

31.05: Jenter 13

Rygene - Vegårshei 7'er 3-1

30.05: Gutter 19

Lillesand - Express/Rygene 4-2

24.05: A-laget

Hisøy - Rygene 0-2

22.05: Damelaget

Rygene - Express 3-2

22.05: Gutter 19

Imås - Express/Rygene 2-5

21.05: Jenter 13

Lillesand 1 - Rygene 0-1

19.05: A-laget

Rygene - Imås 3-5

18.05: Damelaget

Vindbjart - Rygene 4-2

18.05: J 13

Rygene - Birkenes 2 7'er 3-0

15.05: A-laget

Rygene - Lillesand IL 3-0

11.05: A-laget

Birkenes - Rygene 2-0

10.05: G 19

Lia - Express/Rygene 4-6

10.05: J 13

Imås - Rygene 2-4

08.05: Damelaget

Rygene - Gimletroll 3 3-3

03.05: Damelaget

Flekkefjord - Rygene 3-3

03.05: J 13

Rygene - Express 7'er 1-9

02.05: A-laget

Randesund 2 - Rygene 2-3

01.05: J 13

Birkenes 1 - Rygene 8-0