FRIIDRETTSRESULTATER 1960-1969

 

FRIIDRETTSSESONGEN 1961

.

KM på Bjønnes søndag 23/4 (IK Grane):

800 m:

5) klasse 1946, Dag Otto Pedersen 2.39

 

SM i Lillesand søndag 10/9 (Lillesand IL):

Høyde:

1) klasse 1947, Odd Sørensen 1.53 (sørlandsmester !)

 

 

FRIIDRETTSSESONGEN 1962

.

KM i innendørs sprang i Grimstad:

Lengde:

1) klasse 1947, Odd Sørensen 2.64 (kretsmester !)

Høyde:

1) klasse 1947, Odd Sørensen 1.29 (kretsmester !)

 

 

FRIIDRETTSSESONGEN 1963

.

Tiden, torsdag 18. april 1963:

Innendørsstevne avviklet på Rykene

Rykene idrettslag arrangerte forleden dag innendørsstevne i hopp uten tilløp. Arrangementet ble avviklet i Folkets Hus.

Resultatene ble:

Lengde:

Klasse under 10 år:

1) Geir Sørensen 1.84, 2) Jan Egil Jensen 1.78

Klasse 10-12 år:

1) Øystein Dalen 2.02, 2) Vidar Hansen 1.94

Klasse 12-14 år:

1) Torleif Dalen 2.18, 2) Erik Berntsen 2.05

Klasse 14-16 år:

1) Odd Sørensen 2.66, 2) Kåre Havesletta 2.61

Klasse 16-20 år:

1) Tor Samuelsen 2.93, 2) Kåre Jensen 2.85

Klasse over 20 år:

1) Erling Homdrom 2.88, 2) Ånon Ånonsen 2.85

Høyde:

Klasse under 10 år:

1) Jan Egil Jensen 0.90, 2) Geir Sørensen 0.90

Klasse 10-12 år:

1) Øystein Dalen 1.09, 2) Bjarne Thorsen 0.99

Klasse 12-14 år:

1) Eirik Berntsen 0.94, 2) Torleif Dalen 0.89

Klasse 14-16 år:

1) Odd Sørensen 1.25, 2) Jon Omland 1.16

Klasse 16-20 år:

1) Tor Samuelsen 1.29, 2) Torgeir Omland 1.25

Klasse over 20 år:

1) Erling Homdrom 1.25, 2) Ånon Ånonsen 1.25

 

KM i terrengløp fra Bjønnes søndag 28/4 (IK Grane):

3) junior, Kåre Jensen 22.25

2) klasse 1946, Thorleif Nilsen 24.48

 

 

FRIIDRETTSSESONGEN 1969

.

Terrengløp i Moland søndag 13/4 (IL Sørfjell):

7) klasse 1957, Einar Sivertsen 1.20.4

4) klasse 1955, Geir Sørensen 2.25.5

1) klasse 1955, Aslaug Hansen 1.58.2

1) klasse 1954, Grete Risholt 1.54.4

 

KM i terrengløp i Tvedestrand søndag 27/4 (Tvedestrand T & IF):

1) klasse 1955, Aslaug Hansen 1.50.4 (kretsmester !)

1) klasse 1954, Grete Risholt 1.49.0 (kretsmester !)

 

KM i terrengløp i Herefoss søndag 4/5 (Herefoss IL):

2) klasse 1955, Geir Sørensen 2.42.6

 

Terrengløp på Rykene onsdag 7/5 (Rygene IL):

1) klasse 1958, Bente Risholt 1.32.0

1) klasse 1955, Aslaug Hansen 1.53.9

1) klasse 1954, Grete Risholt 1.50.3

 

SM i terrengløp i Kristiansand søndag 11/5:

2) klasse 1955, Aslaug Hansen 2.14.5

2) klasse 1954, Grete Risholt 3.32.5

 

Stevne på Bjønnes lørdag 24/5 (IK Grane):

Lengde:

2) klasse 1955, Aslaug Hansen 4.61

1) klasse 1954, Grete Risholt 4.61

 

KM på Strengereid søndag 7/9:

60 m:

2) klasse 1955, Aslaug Hansen 9.1

100 m:

1) klasse 1954, Grete Risholt 14.1 (kretsmester !)

Lengde:

1) klasse 1955, Aslaug Hansen 4.61 (kretsmester !)

1) klasse 1954, Grete Risholt 4.70 (kretsmester !)

Høyde:

1) klasse 1955, Aslaug Hansen 1.28 (kretsmester !)

 

SM på Bjønnes søndag 21/9:

Lengde:

1) klasse 1955, Aslaug Hansen 4.42 (sørlandsmester !)

Høyde:

1) klasse 1955, Aslaug Hansen 1.33 (sørlandsmester !)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTIVITETER

 

 

RESULTATER

20.10: Gutter 19

Express/Rygene - Torridal 1-1

17.10: Gutter 19

Express/Rygene - Imås 7-2

13.10: A-laget

Øyestad - Rygene 0-1

10.10: Gutter 19

Randesund 2 - Express/Rygene 5-1

09.10: A-laget

Rygene - Trauma 3-0

09.10: Damelaget

Lyngdal - Rygene 1-7

06.10: A-laget

Lillesand - Rygene 1-5

27.09: Jenter 13

Rygene - Vegårshei 7'er 0-6

25.09: Damelaget

Rygene - Donn 1-1

23.09: A-laget

Hånes - Rygene 7-1

20.09: Damelaget

Express - Rygene 1-1

20.09: Jenter 13

Gjerstad - Rygene 2-0

20.09: Gutter 19

Express/Rygene - Våg 2 4-4

16.09: A-laget

Rygene - Hisøy 3-2

15.09: Jenter 13

Express - Rygene 5-0

13.09: Jenter 13

Rygene - Lillesand 1 0-0

12.09: Gutter 19

Sørfjell - Express/Rygene 2-5

11.09: Damelaget

Rygene - Vindbjart 1-1

07.09: Damelaget

Gimletroll 3 - Rygene 3-0

07.09: A-laget

Imås - Rygene 0-2

06.09: Jenter 13:

Torridal - Rygene 1-1

05.09: Gutter 19

Express/Rygene - Lillesand 5-1

02.09: A-laget

Rygene - Birkenes 2-4