FRIIDRETTSRESULTATER 1950-1959


FRIIDRETTSSESONGEN 1950

.

RYGENES KLUBBMESTERSKAP (SEPTEMBER):

Høyde:

Senior: 1) Ingvald Langemyr 1.64,  2) Håkon Fjelldal 1.55, 3) Daniel Øiestad 1.49

Junior:  1) Sigmund Olsen 1.49

Lengde:

Senior: 1) Henry Jensen 5.52,  2) Henry Buflaten 5.47, 3) Daniel Øiestad 5.31

Junior:  1) Sigmund Olsen 4.79

Tresteg:

Senior: 1) Henry Buflaten 11.64,  2) Daniel Øiestad 11.44, 3) Henry Jensen 11.35

Junior:  1) Sigmund Olsen 11.65

Diskos:

Senior: 1) Håkon Fjelldal 30.74, 2) Henry Jensen 26.95,  3) Tore Danielsen 25.64

Kule:

Senior: 1) Håkon Fjelldal 11.11, 2) Henry Jensen 10.00,  3) Sverre Andersen 9.79

Spyd:

Senior: 1) Håkon Fjelldal 40.92, 2) Erling Homdrom 39.70,  3) Godtfred Pedersen 39.50

100 m:

Senior: 1) Tore Danielsen 12.00,  2) Daniel Øiestad 12.1


KM på Moi Moner lørdag 19/8 (IL Express):

Høyde:

3) senior. Magnus Solheim 1.73

400 m:

3) senior, Tore Danielsen 58.3


KM på Moi Moner søndag 20/8 (IL Express):

200 m:

3) senior, Daniel Øiestad 25.2

Diskos:

3) junior, Henry Jensen 30.96


Kretsstevne på Stimoen søndag 3/9 (Froland IL):

100 m:

2) junior, Henry Jensen 12.9

Stav:

1) junior, Henry Jensen 2.63

Diskos:

1) junior, Henry Jensen 31.16

Lengde:

1) junior, Henry Jensen 5.68

Høyde:

1) klasse B, Magnus Solheim 1.72

Slegge:

3) klasse B, Magnus Solheim 21.57



FRIIDRETTSSESONGEN 1954

.

Vestlandske Tidende, mandag 21. juni 1954:

Åge Røed, Sørfjell, 1.76 i høyde

Liten deltagelse og tung bane på Rygene i går. Meget godt arrangement av Rygene Idrettslag.

Rygene Idrettslag arrangerte kretsstevne i friidrett i går. På grunn av det voldsomme regnværet i går formiddag var det ikke så mange av de anmeldte som stilte opp. Banen var også tung. Stevnet ble imidlertid greit avviklet, og resultatene ble:

100 meter senior:

1) Odd Øiestad, Grane 11.9,  2) Henry Jensen, Rygene 12.2,  3) Torjus Hurv, Froland 12.3,  4) Kåre Skyttemyr, Grane 12.4

100 meter junior:

1) Levi Seland, Grimstad 12.0,  2) Arne Skeie, Grimstad 12.2,  3) John Beisland, Grimstad 12.5

Lengdesprang senior:

1) Odd Øiestad, Grane 5.94,  2) Kåre Skyttemyr, Grane 5.71

Lengdesprang junior:

1) Levi Seland, Grimstad 6.08,  2) Arne Skeie, Grimstad 5.70,  3) T. Thorsen, Hisøy 5.60,  4) John Beisland 5.24

200 meter senior:

1) Odd Øiestad, Grane 26.0,  2) Henry Jensen 26.7,  3) Torjus Hurv, Froland 26.7

200 meter junior:

1) Levi Seland, Grimstad 26.1,  2) John Beisland, Grimstad 27.1,  3) Arne Skeie 28.0,  4) E. Nilsen, Froland 29.9

400 meter senior:

1) John Beisland, Grimstad 62.0

Høydesprang senior:

1 Åge Røed, Sørfjell 1.76,  2) Kåre Skyttemyr, Froland 1.50

Høydesprang junior:

1) T. Gundersen, Grimstad 1.65,  2) John Beisland, Grimstad 1.50

Diskos senior:

1) Ole Helland, Froland 36.02,  2) Håkon Fjelldal, Rygene 34.05,  3) Harry Nipe, Grimstad 33.10,  4) Torjus Hurv, Froland 24.10

Diskos junior:

1) T. Gundersen, Grimstad 27.60,  2) E. Nilsen, Froland 22.95

Kule senior:

1) Harry Nipe, Grimstad 12.50,  2) Ole Helland, Froland 11.81,  3) Håkon Fjelldal, Rygene 11.25,  4) Henry Jensen, Rykene 10.09

Kule junior:

1) T. Thorsen, Hisøy 10.49



FRIIDRETTSSESONGEN 1956

.

KM i innendørs sprang i Åmli søndag 8/4 (IL Dristug):

Lengde:

3) klasse 14 år, Olaf Buflaten 2.46

Tresteg:

2) klasse 14 år, Olaf Buflaten 7.37


Terrengløp på Dømmesmoen søndag 15/4 (Dømmesmoen IL):

7) junior, Ivar Eriksen, 13.41


Stevne på Rykene onsdag 4/7 (Rygene IL):

Kule:

3) Håkon Fjelldal, 11.20

Lengde:

4) Ånon Ånonsen 5.54,  5) Erling Homdrom 5.25,  6) Henry Buflaten 5.15



FRIIDRETTSSESONGEN 1957

.

Barneolympiade på Moi Moner søndag 19/5:

60 m, stav, høyde:

1) klasse under 8 år, Odd Sørensen 92 poeng

2) klasse under 9 år, Magnhild Pettersen 61 poeng,  3) Mona Pettersen 60 poeng

4) klasse 11-12 år, Edith Pettersen 58 poeng

1) klasse 13-14 år, Berit Sørensen 80 poeng



FRIIDRETTSSESONGEN 1958

.

KM på Moi Moner søndag 17/8:

60 m:

2) klasse 1947, Odd Sørensen 9.7

1) klasse 1942, Britt Sørensen 9.0 (kretsmester !)

Lengde:

4) klasse 1947, Odd Sørensen 3.51

1) klasse 1942, Britt Sørensen 4.08 (kretsmester !)



FRIIDRETTSSESONGEN 1959

.

NM i innendørs sprang i Lillesand søndag 22/2 (Lillesand IL):

Lengde:

7) damer, Britt Sørensen 2.46



 






 


 






 











 





AKTIVITETER

Onsdag 11/9 kl 20.15: Damelaget

Sukkevann

Randesund/Amazon 2 - Rygene

Torsdag 12/9 kl 18.00: Jenter 15

Planen

Rygene - Grane/Myra

Torsdag 12/9 kl 20.00: B-laget

Holvika

Eidekameratene - Rygene 2


RESULTATER

12.09: B-laget

Eidekameratene - Rygene 2  2-3

12.09: Jenter 15

Rygene - Grane/Myra 2-1

11.09: Damelaget

Randesund/Amazon - Rygene 1-2

06.09: B-laget

Rygene 2 - Øyestad 2  5-0

04.09: Damelaget

Rygene - Sørfjell/Risør 0-1

02.09: Jenter 15

Imås - Rygene 5-1

01.09: Damelaget

Rygene - Lyngdal 3-1

31.08: A-laget

Rygene - Trauma 2-4

29.08: B-laget

Imås 2 - Rygene 2  9-1

28.08: Jenter 15

Rygene - Trauma/Sørfjell 5-1

26.08: A-laget

Lillesand - Rygene 4-2

25.08: Damelaget

Kvinesdal - Rygene 0-1

22.08: Jenter 15

Rygene - Imås 0-0

19.08: B-laget

Rygene 2 - Trauma 2  0-3

17.08: A-laget

Rygene - Froland 2-2

15.08: Jenter 15

Birkenes - Rygene 4-1

14.08: Damelaget

Rygene - Våg 3-1

12.08: B-laget

Sørfjell - Rygene 2  4-3

09.08: A-laget

Imås - Rygene 2-5

27.06: A-laget

Rygene - Birkenes 8-1

20.06: B-laget

Lia - Rygene 2  3-7

20.06: Jenter 15

Rygene - Express 1-3

19.06: Damelaget

Rygene - Gimletroll 3  2-0

17.06: Damelaget

Rygene - MK 11-0

13.06: B-laget

Rygene 2 - Lillesand 2  14-5

13.06: Jenter 15

Trauma/Sørfjell - Rygene 0-5

12.06: Damelaget

Våg - Rygene 0-1

10.06: B-laget

Express 2 - Rygene 2  3-3

06.06: Jenter 15

Rygene - Vegårshei 7'er  1-4

05.06: Damelaget

Rygene - Gimletroll 2  5-1

04.06: A-laget

Øyestad - Rygene 0-5

31.05: A-laget

Birkenes - Rygene 0-5

29.05: Damelaget

Søgne - Rygene 0-12

25.05: A-laget

Rygene - Risør 5-2

23.05: B-laget

Rygene - Eidekameratene 13-0

23.05: Jenter 15

Rygene -Imås 1-1

16.05: Jenter 15

Gimletroll 2 - Rygene 3-0

15.05: B-laget

Øyestad 2 - Rygene 2

15.05: Damelaget

Randesund/Amazon 2 - Rygene 0-1

09.05: B-laget

Rygene 2 - Imås 2  3-9

09.05: Jenter 15

Rygene - Grane/Myra 4-0

03.05: A-laget

Trauma - Rygene 4-0

03.05: Jenter 15

Torridal 1 - Rygene 2-2