FRIIDRETTSRESULTATER 1940-1949

 

FRIIDRETTSSESONGEN 1940

.

Arbeidermesterskapet innendørs på Rykene søndag 17/3:

Stille lengde:

1) klasse A, Olaf Dalen 3.24 (arbeidermester!)

2) klasse C, Ole Aanonsen 2.99, 3) Bertin Dalen 2.96

Høyde:

1) klasse C, Bertin Dalen 1.41 (arbeidermester!)

Tresteg:

1) klasse A, Olaf Dalen 9.64 (kåres ikke mester i denne klassen)

 

 

FRIIDRETTSSESONGEN 1946

.

Kretsmesterskap i hopp uten tilløp på Folkets hus Rykene søndag 7/3 (Rygene IL):

Lengde:

1) Klasse A, Olaf Dahlen 3.28 (kretsmester !)

3) Klasse B, Bjarne Thorsen 2.95, 6) Odd Øiestad 2.86

2) under 17 år, Daniel Øiestad 2.70

Høyde:

1) Klasse A, Olaf Dahlen 1.40 (kretsmester !)

5) Klasse B, Bjarne Thorsen 1.31

1) under 17 år, Daniel Øiestad 1.21

Tresteg:

1) Klasse A, Olaf Dahlen 9.78

2) Klasse B, Odd Øiestad 8.93

2) under 17 år, Daniel Øiestad 7.94

 

NM i Friidrett innendørs Oslo søndag 31/3:

Stille lengde:

2) Olaf Dahlen 3.27

 

Terrengløp på Rykene mandag 22/4 (Rygene IL):

8) Klasse C, Guttorm Andersen 17.20, 9) Peder Auversen 17.28, 10) Lars P. Pettersen 18.12, 16) Th. Nilsen 19.19

 

Innendørsstevne i stille sprang lørdag 27/4 (Tvedestrand T.T & IF):

Lengde:

1) Klasse A, Olaf Dahlen 3.24

Høyde:

1) Klasse A, Olaf Dahlen 1.41

Tresteg:

1) Klasse A, Olaf Dahlen 9.46

 

Guttestevne onsdag 19/6 (IK Grane):

60 meter:

4) 14-16 år, Tore Danielsen 8.2

Kule:

3) 14-16 år, Tore Danielsen 10.16

 

Stevne på Moi Moner lørdag 29/6 (IL Express):

Høyde:

1) klasse C, Magnus Solheim 1.65

Kule:

1) klasse C, Håkon Fjeldal 11.60

Lengde:

1) klasse C, Odd Øiestad 5.86, 3) Trygve Karlsen 5.69, 4) Magnus Solheim 5.62

 

Kretsmesterskap på Arendal Idrettsplass søndag 11/8:

Diskos:

4) klasse C, Torleif Thorsen 30.32

Høyde:

2) klasse B, Magnus Solheim 1.65

Tresteg:

2) klasse B, Torleif Thorsen 12.63, 4) Odd Øiestad 11.71, 5) Magnus Solheim 11.51

 

Kretsmesterskap på Arendal Idrettsplass mandag 12/8:

Lengde:

2) klasse B, Odd Øiestad 5.97

 

Nasjonalt stevne i Grimstad onsdag 14/8 (Grimstad T & IF):

100 m:

1) klasse B, Odd Øiestad 12.3

Lengde:

1) klasse B, Odd Øiestad 5.60

 

Stevne i Åmli søndag 25/8 (IL Dristug):

Spyd:

1) klasse C, Magnus Solheim 41.91

 

Guttestevne i Grimstad søndag 15/9 (Grimstad T & IF):

60 m:

1) 14-16 år, Tore Danielsen 8.4

Kule:

2) 14-16 år, Tore Danielsen 9.34

 

Stevne på Rykene søndag 22/9 (Rygene IL):

Diskos:

1) klasse A, Guttorm Buflaten 30.55

1) klasse C, Ragnar Auersund 22.27

Spyd:

1) klasse A, Guttorm Buflaten 36.65

800 m:

1) klasse C, Daniel Øiestad 2.32, 2) Henry Buflaten 2.33.5

Lengde:

1) klasse B, Odd Øiestad 5.83

1) klasse C, Henry Buflaten 5.28

Høyde:

2) klasse B, Magnus Solheim 1.54

1) klasse C, Odd Øiestad 1.60

 

Distansemerket i gull ble utdelt til Olaf Dahlen for sitt hopp i stille lengde i vinter på 3.32.

 

 

FRIIDRETTSSESONGEN 1947

.

Innendørsstevne i Folkets Hus Rykene søndag 2/3 (Rygene IL):

Stille lengde:

1) klasse A, Odd Dahlen 3.10

2) klasse C, Trygve karlsen 2.81, 3) Daniel Øiestad 2.75

Stille høyde:

1) klasse C, Trygve Karlsen 1.29

 

Kretsmesterskap i hopp uten tilløp søndag 9/3 (Tvedestrand T.I.F):

Lengde:

1) klasse A, Odd Dahlen 3.11 (kretsmester !)

10) klasse B, Trygve Karlsen 2.80

Høyde:

1) klasse A, Odd Dahlen 1.33 (kretsmester !)

9) klasse B, Trygve Karlsen 1.33

 

Terrengløp på Rykene søndag 20/4 (Rygene IL):

5) klasse C, Erling Nilsen 10.18

 

Kretsmesterskap på Moi Moner søndag 3/8 (IL Express):

Tresteg:

2) junior, Magnus Solheim 11.99

 

Kretsmesterskap gutter i Grimstad lørdag 16/8 (Grimstad T.I.F.):

100 m:

2) 16-18 år, Daniel Øiestad 12.2

Lengde:

3) 16-18 år, Daniel Øiestad 5.85

Høyde:

2) 16-18 år, Daniel Øiestad 1.57

 

Sørlandsmesterskap gutter søndag 24/8 (Austre Moland IL):

Høyde:

3) 16-18 år, Daniel Øiestad 1.55

 

 

FRIIDRETTSSESONGEN 1948

.

KM i innendørs stille lengde og høyde på Rykene søndag 7/3 (Rygene IL):

Stille lengde:

3) senior, Olaf Dalen 3.10

Stille høyde:

3) junior, Daniel Øiestad 1.29

 

Stevne i Arendal onsdag 26/5 (K.F.U.M.):

100 m:

3) klasse B, Odd Øiestad 12.2

 

 

FRIIDRETTSSESONGEN 1949

.

Innendørsstevne på Rykene mandag 31/1 (Rygene IL):

Stille lengde:

2) klasse A, Olaf Dalen 3.06

2) klasse B, Magnus Solheim 2.98

Stille høyde:

4) klasse B, Magnus Solheim 1.24

 

KM på Skytebanen lørdag 13/8 (IK Grane):

200 m:

2) junior, Daniel Øiestad 25.1

800 m:

3) junior, Daniel Øiestad 2.18.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTIVITETER

Gutter 19

19.09 kl. 20.00 på OSM kunstgress

Express/Rygene - Våg 2

Gutter 10

20.09 kl. 18.00 på Hisøy kunstgr.

Hisøy 3 - Rygene

Jenter 13

20.09 kl. 18.00 på Fiane kunstgress

Gjerstad - Rygene

Damelaget

20.09 kl. 19.30 OSM kunstgress

Express - Rygene

A-laget

23.09 kl. 15.00 på Solvika kunstgress

Hånes - Rygene

 

RESULTATER

16.09: A-laget

Rygene - Hisøy 3-2

12.09: Gutter 19

Sørfjell - Express/Rygene 2-5

11.09: Damelaget

Rygene - Vindbjart 1-1

07.09: Damelaget

Gimletroll 3 - Rygene 3-0

07.09: A-laget

Imås - Rygene 0-2

06.09: Jenter 13:

Torridal - Rygene 1-1

05.09: Gutter 19

Express/Rygene - Lillesand 5-1

02.09: A-laget

Rygene - Birkenes 2-4

30.08: Gutter 19

Farsund 1 - Express/Rygene 4-2

30.08: Jenter 13

Rygene - Lia 0-0

28.08: Damelaget

Rygene - Flekkefjord 1-2

23.08: Damelaget

Randesund 2 - Rygene 0-1

23.08: Jenter 13

Rygene - Hånes 1 0-2

21.08: A-laget

Rygene - Randesund 2 7-3

16.08: Damelaget

Våg/Torridal - Rygene 5-1

16.08: Gutter 19

Trauma - Express/Rygene 3-2

16.08: Jenter 13

Otra - Rygene 3-1

14.08: Damelaget

Rygene - Lillesand/Amazon 2 1-3

12.08: A-laget

Risør - Rygene 2-6

09.08: A-laget

Rygene - Donn 2 2-2