FRIIDRETTSRESULTATER 1940-1949


FRIIDRETTSSESONGEN 1940

.

Arbeidermesterskapet innendørs på Rykene søndag 17/3:

Stille lengde:

1) klasse A, Olaf Dalen 3.24 (arbeidermester!)

2) klasse C, Ole Aanonsen 2.99,  3) Bertin Dalen 2.96

Høyde:

1) klasse C, Bertin Dalen 1.41 (arbeidermester!)

Tresteg:

1) klasse A, Olaf Dalen  9.64 (kåres ikke mester i denne klassen)



FRIIDRETTSSESONGEN 1946

.

Kretsmesterskap i hopp uten tilløp på Folkets hus Rykene søndag 7/3 (Rygene IL):

Lengde:

1) Klasse A, Olaf Dahlen 3.28 (kretsmester !)

3) Klasse B, Bjarne Thorsen 2.95,  6) Odd Øiestad 2.86

2) under 17 år, Daniel Øiestad 2.70

Høyde:

1) Klasse A, Olaf Dahlen 1.40 (kretsmester !)

5) Klasse B, Bjarne Thorsen 1.31

1) under 17 år, Daniel Øiestad 1.21

Tresteg:

1) Klasse A, Olaf Dahlen 9.78

2) Klasse B, Odd Øiestad 8.93

2) under 17 år, Daniel Øiestad 7.94


NM i Friidrett innendørs Oslo søndag 31/3:

Stille lengde:

2) Olaf Dahlen 3.27


Terrengløp på Rykene mandag 22/4 (Rygene IL):

8) Klasse C, Guttorm Andersen 17.20,  9) Peder Auversen 17.28,  10) Lars P. Pettersen 18.12,  16) Th. Nilsen 19.19


Innendørsstevne i stille sprang lørdag 27/4 (Tvedestrand T.T & IF):

Lengde:

1) Klasse A, Olaf Dahlen 3.24

Høyde:

1) Klasse A, Olaf Dahlen 1.41

Tresteg:

1) Klasse A, Olaf Dahlen 9.46


Guttestevne onsdag 19/6 (IK Grane):

60 meter:

4) 14-16 år,  Tore Danielsen 8.2

Kule:

3) 14-16 år,  Tore Danielsen 10.16


Stevne på Moi Moner lørdag 29/6 (IL Express):

Høyde:

1) klasse C,  Magnus Solheim 1.65

Kule:

1) klasse C,  Håkon Fjeldal 11.60

Lengde:

1) klasse C, Odd Øiestad 5.86,  3) Trygve Karlsen 5.69,  4) Magnus Solheim 5.62


Kretsmesterskap på Arendal Idrettsplass søndag 11/8:

Diskos:

4) klasse C,  Torleif Thorsen 30.32

Høyde:

2) klasse B,  Magnus Solheim 1.65

Tresteg:

2) klasse B, Torleif Thorsen 12.63,  4) Odd Øiestad 11.71,  5) Magnus Solheim 11.51


Kretsmesterskap på Arendal Idrettsplass mandag 12/8:

Lengde:

2) klasse B, Odd Øiestad 5.97


Nasjonalt stevne i Grimstad onsdag 14/8 (Grimstad T & IF):

100 m:

1) klasse B, Odd Øiestad 12.3

Lengde:

1) klasse B, Odd Øiestad 5.60


Stevne i Åmli søndag 25/8 (IL Dristug):

Spyd:

1) klasse C,  Magnus Solheim 41.91


Guttestevne i Grimstad søndag 15/9 (Grimstad T & IF):

60 m:

1) 14-16 år, Tore Danielsen 8.4

Kule:

2) 14-16 år, Tore Danielsen 9.34


Stevne på Rykene søndag 22/9 (Rygene IL):

Diskos:

1) klasse A, Guttorm Buflaten 30.55

1) klasse C, Ragnar Auersund 22.27

Spyd:

1) klasse A, Guttorm Buflaten 36.65

800 m:

1) klasse C, Daniel Øiestad 2.32,  2) Henry Buflaten 2.33.5

Lengde:

1) klasse B, Odd Øiestad 5.83

1) klasse C, Henry Buflaten 5.28

Høyde:

2) klasse B, Magnus Solheim 1.54

1) klasse C, Odd Øiestad 1.60


Distansemerket i gull ble utdelt til Olaf Dahlen for sitt hopp i stille lengde i vinter på 3.32.



FRIIDRETTSSESONGEN 1947

.

Innendørsstevne i Folkets Hus Rykene søndag 2/3 (Rygene IL):

Stille lengde:

1) klasse A, Odd Dahlen 3.10

2) klasse C, Trygve karlsen 2.81,  3) Daniel Øiestad 2.75

Stille høyde:

1) klasse C, Trygve Karlsen 1.29


Kretsmesterskap i hopp uten tilløp søndag 9/3 (Tvedestrand T.I.F):

Lengde:

1) klasse A, Odd Dahlen 3.11 (kretsmester !)

10) klasse B, Trygve Karlsen 2.80

Høyde:

1) klasse A, Odd Dahlen 1.33 (kretsmester !)

9) klasse B, Trygve Karlsen 1.33


Terrengløp på Rykene søndag 20/4 (Rygene IL):

5) klasse C, Erling Nilsen 10.18


Kretsmesterskap på Moi Moner søndag 3/8 (IL Express):

Tresteg:

2) junior, Magnus Solheim 11.99


Kretsmesterskap gutter i Grimstad lørdag 16/8 (Grimstad T.I.F.):

100 m:

2) 16-18 år, Daniel Øiestad 12.2

Lengde:

3) 16-18 år, Daniel Øiestad 5.85

Høyde:

2) 16-18 år, Daniel Øiestad 1.57


Sørlandsmesterskap gutter søndag 24/8 (Austre Moland IL):

Høyde:

3) 16-18 år, Daniel Øiestad 1.55



FRIIDRETTSSESONGEN 1948

.

KM i innendørs stille lengde og høyde på Rykene søndag 7/3 (Rygene IL):

Stille lengde:

3) senior, Olaf Dalen 3.10

Stille høyde:

3) junior, Daniel Øiestad 1.29


Stevne i Arendal onsdag 26/5 (K.F.U.M.):

100 m:

3) klasse B, Odd Øiestad 12.2



FRIIDRETTSSESONGEN 1949

.

Innendørsstevne på Rykene mandag 31/1 (Rygene IL):

Stille lengde:

2) klasse A, Olaf Dalen 3.06

2) klasse B, Magnus Solheim 2.98

Stille høyde:

4) klasse B, Magnus Solheim 1.24


KM på Skytebanen lørdag 13/8 (IK Grane):

200 m:

2) junior, Daniel Øiestad 25.1

800 m:

3) junior, Daniel Øiestad 2.18.1


 






 











 





AKTIVITETER

Onsdag 11/9 kl 20.15: Damelaget

Sukkevann

Randesund/Amazon 2 - Rygene

Torsdag 12/9 kl 18.00: Jenter 15

Planen

Rygene - Grane/Myra

Torsdag 12/9 kl 20.00: B-laget

Holvika

Eidekameratene - Rygene 2


RESULTATER

12.09: B-laget

Eidekameratene - Rygene 2  2-3

12.09: Jenter 15

Rygene - Grane/Myra 2-1

11.09: Damelaget

Randesund/Amazon - Rygene 1-2

06.09: B-laget

Rygene 2 - Øyestad 2  5-0

04.09: Damelaget

Rygene - Sørfjell/Risør 0-1

02.09: Jenter 15

Imås - Rygene 5-1

01.09: Damelaget

Rygene - Lyngdal 3-1

31.08: A-laget

Rygene - Trauma 2-4

29.08: B-laget

Imås 2 - Rygene 2  9-1

28.08: Jenter 15

Rygene - Trauma/Sørfjell 5-1

26.08: A-laget

Lillesand - Rygene 4-2

25.08: Damelaget

Kvinesdal - Rygene 0-1

22.08: Jenter 15

Rygene - Imås 0-0

19.08: B-laget

Rygene 2 - Trauma 2  0-3

17.08: A-laget

Rygene - Froland 2-2

15.08: Jenter 15

Birkenes - Rygene 4-1

14.08: Damelaget

Rygene - Våg 3-1

12.08: B-laget

Sørfjell - Rygene 2  4-3

09.08: A-laget

Imås - Rygene 2-5

27.06: A-laget

Rygene - Birkenes 8-1

20.06: B-laget

Lia - Rygene 2  3-7

20.06: Jenter 15

Rygene - Express 1-3

19.06: Damelaget

Rygene - Gimletroll 3  2-0

17.06: Damelaget

Rygene - MK 11-0

13.06: B-laget

Rygene 2 - Lillesand 2  14-5

13.06: Jenter 15

Trauma/Sørfjell - Rygene 0-5

12.06: Damelaget

Våg - Rygene 0-1

10.06: B-laget

Express 2 - Rygene 2  3-3

06.06: Jenter 15

Rygene - Vegårshei 7'er  1-4

05.06: Damelaget

Rygene - Gimletroll 2  5-1

04.06: A-laget

Øyestad - Rygene 0-5

31.05: A-laget

Birkenes - Rygene 0-5

29.05: Damelaget

Søgne - Rygene 0-12

25.05: A-laget

Rygene - Risør 5-2

23.05: B-laget

Rygene - Eidekameratene 13-0

23.05: Jenter 15

Rygene -Imås 1-1

16.05: Jenter 15

Gimletroll 2 - Rygene 3-0

15.05: B-laget

Øyestad 2 - Rygene 2

15.05: Damelaget

Randesund/Amazon 2 - Rygene 0-1

09.05: B-laget

Rygene 2 - Imås 2  3-9

09.05: Jenter 15

Rygene - Grane/Myra 4-0

03.05: A-laget

Trauma - Rygene 4-0

03.05: Jenter 15

Torridal 1 - Rygene 2-2