REGISTRERING AV MEDLEMSAVGIFT RYGENE IDRETTSLAG

følg denne linken

https://www.superinvite.no/#/invitation/9407c826d8e3c07ad37cb2d13d1cb641

UTLEIE KLUBBHUS

kontaktperson

Janne Aanonsen tlf. 99723944

500 kr for medlemmer, 700 kr for ikke-medlemmer, 200 kr ekstra for vask.

 

 

mCASH

Bruk mCASH når du skal hande i kiosken på Rygene, last ned appen til din mobiltelefon på Play Butikk eller finn informasjon under appen til høyre.

RISØR - RYGENE 2-6 (2-2)

Kjempesteinmyra kunstgress lørdag 12/8 kl. 15.00

Mål:

0-1 (25) selvmål, 1-1 (26), 2-1 (31), 2-2 (44) Jesper Andre Engenes, 2-3 (49) Stian Ricky Dalen, 2-4 (51) Frank Audun Andersen, 2-5 (85) Arild Johansen, 2-6 (90+2) Stian Ricky Dalen.

Rygenes lag:

Helge Mortensen, Andreas Jensen, Frank Audun Andersen, Stian Ricky Dalen, Adrian Madsen, Robin Dalen Nilsen, Thor Aleksander Evensen, Ole Steine Olsen, Jesper Andre Engenes, Adolphe Kininga, Arild Johansen.

Innbyttere:

Kåre Erling Hansen, Svenn Roy Dalen.

Les mer:

FOTBALLEGENDE RUNDET 300 KAMPER

Kåre Erling Hansen gjorde comeback for Rygene mot Donn 2 tirsdag kveld og det var hans seriekamp nr. 300 i den berømte gule og svarte Rygenedrakta.

Han debuterte den 31.07 1997 i Vennesla i 4. divisjon der Rygene tapte 4-0 mot den nå nedlagte klubben Vennesla SFK.

Kampen mot Donn 2 er nå hans 20. sesong på A-laget, og kjenner vi han rett gir han seg vel ikke med 300 kamper.

Det skal også legges til at han har nettet 29 ganger for A-laget.

Rygene IL gratulerer med det flotte jubileet.

 

RYGENE - DONN 2 2-2 (1-2)

Planen tirsdag 8/8 kl. 19.30

Mål:

1-0 (17) Stian Ricky Dalen, 1-1 (28), 1-2 (32), 2-2 (70) Arild Johansen

Gule kort:

Arild Johansen, Atle Råna, Rikard Aanonsen, Robin Dalen Nilsen

Rygenes lag:

Helge Mortensen, Andreas Jensen, Stian Ricky Dalen, Atle Råna,, Rikard Aanonsen, Robin Dalen Nilsen, Thor Aleksander Evensen, Arild Johansen, Ole Steine Olsen, Adolphe Kininga, Frank Audun Andersen.

Innbyttere:

Kåre Erling Hansen, Michael Øivind Silali.

Les mer:

FROLAND - RYGENE 2-1 (0-1)

Kringla lørdag 24/6 kl. 15.00

Mål:

0-1 (6) Richard Lilleødegård, 1-1 (54), 2-1 (71)

Gule kort:

Atle Råna, Rikard Aanonsen

Rygenes lag:

Helge Mortensen, Andreas Jensen, Stian Ricky Dalen, Frank Audun Andersen, Rikard Aanonsen, Robin Dalen Nilsen, Atle Råna, Jesper Andre Engenes, Adolphe Kininga, Arild Johansen, Richard Lilleødegård.

Innbyttere:

Ole Steine Olsen, Thor Aleksander Evensen.

Les mer:

RYGENE - ØYESTAD 1-1 (1-1)

Planen lørdag 17/6 kl. 15.00

Mål:

0-1 (20), 1-1 (21 str.) Frank Audun Andersen

Gule kort:

Frank Audun Andersen, Adolphe Kininga.

Rygenes lag:

Helge Mortensen, Adrian Madsen, Stian Ricky Dalen, Atle Råna, Atle Larsen, Robin Dalen Nilsen, Frank Audun Andersen, Ole Steine Olsen, Rikard Aanonsen, Richard Lilleødegård, Arild Johansen.

Innbyttere:

Thor Aleksander Evensen, Adolphe Kininga, Morten Steine, Joakim Jomås.

Les mer:

Planen blir klargjort til møtet med Øyestad

En stor takk til Jonas, Rikard, Stian og Jesper som var med å legge ut gummi på banen. Og en stor takk til EIK-senteret for lånet av traktor.

TRAUMA - RYGENE 7-1 (1-1)

Hove kunstgress fredag 9/6 kl. 19.00

Mål:

1-0 (17), 1-1 (39) Jesper Andre Engenes, 2-1 (61), 3-1 (72), 4-1 (74), 5-1 (76), 6-1 (79), 7-1 (86)

Rødt kort:

Rikki Torjussen

Gule kort:

Jesper Andre Engenes, Thor Aleksander Evensen, Adolphe Kininga.

Rygenes lag:

Helge Mortensen, Adrian Madsen, Stian Ricky Dalen, Morten Steine, Atle Larsen, Robin Dalen Nilsen, Thor Aleksander Evensen, Ole Steine Olsen, Jesper Andre Engenes, Adolphe Kininga, Richard Lilleødegård..

Innbyttere:

Joakim Jomås, Rikki Torjussen.

Les mer:

RYGENE - LYNGDAL 2 12-0 (4-0)

Planen onsdag 7/6 kl. 19.30

Mål:

1-0 (2) Christine Simonsen, 2-0 (24) Cate Nygård, 3-0 (27) Christine Simonsen, 4-0 (32) Astri Merete Andersen, 5-0 (55) Gudrun Holtebekk Eskilt, 6-0 (63) Iselin Bjelland Johansen, 7-0 (67) Iselin Bjelland Johansen, 8-0 (73) Gudrun Holtebekk Eskilt, 9-0 (78) Christine Simonsen, 10-0 (85) Christine Simonsen, 11-0 (86) Christine Simonsen, 12-0 (88) Astri Merete Andersen.

Rygenes lag:

Madelen Høivang Håland, Marianne Steen, Siri Frøholm Sagbakken, Karianne Lilleødegård, Elin Rydningen Hansen, Cate Nygård, Gudrun Holtebekk Eskilt, Solveig Beate Johansen, Lisbeth Dalen, Astri Merete Andersen, Christine Simonsen.

Innbyttere:

Marianne Bech-Hanssen, Mathilde Håbestad, Iselin Bjelland Johansen, Maiken Svenningsen, Silje Bergmann Risberg, Elevine Rebecca Johnsen, Christina Fjelldal.

Les mer:

RYGENE - HÅNES 3-2 (2-0)

Planen mandag 5/6 kl. 19.00

Mål:

1-0 (4) Stian Ricky Dalen, 2-0 (32) Richard Lilleødegård, 2-1 (53), 2-2 (67), 3-2 (88) Frank Audun Andersen

Gule kort:

Rikard Aanonsen, Frank Audun Andersen

Rygenes lag:

Helge Mortensen, Adrian Madsen, Stian Ricky Dalen, Frank Audun Andersen, Atle Larsen, Robin Dalen Nilsen, Ole Steine Olsen, Jesper Andre Engenes, Rikard Aanonsen, Richard Lilleødegård, Arild Johansen.

Innbyttere:

Thor Aleksander Evensen, Morten Steine, Adolphe Kininga, Joakim Jomås, Rikki Torjussen.

 

(På bildet under de tre målscorerne, Stian Ricky Dalen, Richard Lilleødegård og Frank Audun Andersen.)

Les mer:

HISØY - RYGENE 0-2 (0-2)

Hisøy kunstgress onsdag 24/5 kl. 19.30

Mål:

0-1 (25) Jesper Andre Engenes, 0-2 (42) Stian Ricky Dalen

Gule kort:

Jesper Andre Engenes, Frank Audun Andersen, Rikard Aanonsen

Rygenes lag:

Helge Mortensen, Andreas Jensen, Stian Ricky Dalen, Frank Audun Andersen, Atle Larsen, Adolphe Kininga, Robin Dalen Nilsen, Jesper Andre Engenes, Rikard Aanonsen, Richard Lilleødegård, Arild Johansen.

Innbyttere:

Adrian Madsen, Rikki Torjussen, Morten Steine

Les mer:

RYGENE - EXPRESS 3-2 (1-1)

Planen mandag 22/5 kl. 19.30

Mål:

0-1 (9), 1-1 (33) Cate Nygård, 2-1 (55) Cate Nygård, 3-1 (58 str.) Astri Merete Andersen, 3-2 (85).

Rygenes lag:

Elevine Rebecca Johnsen, Eline Rydningen Hansen, Marianne Steen, Siri Frøholm Sagbakken, Iselin Bjelland Johansen, Cate Nygård, Gudrun Holtebekk Eskilt, Karianne Lilleødegård, Maiken Svenningsen, Astri Merete Andersen, Christine Simonsen.

Innbyttere:

Christina Fjelldal, Lisbeth Dalen, Mathilde Håbestad, Silje Bergmann Risberg.

Les mer:

RYGENE - IMÅS 3-5 (2-4)

Planen fredag 19/5 kl. 19.00

Mål:

1-0 (1) Atle Råna, 2-0 (7) Atle Larsen, 2-1 (28), 2-2 (36), 2-3 (42), 2-4 (45), 2-5 (48), 3-5 (55) Atle Larsen

Gule kort:

Atle Råna, Atle Larsen

Rygenes lag:

Helge Mortensen, Leif Roger Johansen, Andreas Jensen, Stian Ricky Dalen, Atle Larsen, Adrian Madsen, Frank Audun Andersen, Atle Råna, Rikard Aanonsen, Robin Dalen Nilsen, Arild Johansen.

Innbyttere:

Adolphe Kininga, Rikki Torjussen

Les mer:

RYGENE - LILLESAND IL 3-0 (1-0)

Planen mandag 15/5 kl. 19.30

Mål:

1-0 (9) Richard Lilleødegård, 2-0 (76 str.) Richard Lilleødegård, 3-0 (79) Richard Lilleødegård

Gule kort:

Jesper Andre Engenes, Rikard Aanonsen

Rygenes lag:

Helge Mortensen, Adrian Madsen, Andreas Jensen, Stian Ricky Dalen, Atle Larsen, Rikki Rydningen, Atle Råna, Jesper Andre Engenes, Rikard Aanonsen, Robin Dalen Nilsen, Richard Lilleødegård.

Innbytter:

Leif Roger Johansen

Les mer:

BIRKENES - RYGENE 2-0 (0-0)

Birkenesparken torsdag 11/5 kl. 19.30

Mål:

1-0 (65), 2-0 (76)

Gule kort:

Jesper Andre Engenes, Frank Audun Andersen

Rygenes lag:

Helge Mortensen, Andreas Jensen, Frank Audun Andersen, Stian Ricky Dalen, Atle Larsen, Robin Dalen Nilsen, Atle Råna, Jesper Andre Engenes, Rikard Aanonsen, Richard Lilleødegård, Arild Johansen.

Innbyttere:

Thor Aleksander Evensen, Morten Steine, Leif Roger Johansen

Les mer:

RYGENE - GIMLETROLL 3 3-3 (1-2)

Planen mandag 8/5 kl. 19.30

Mål:

(0-1) 29, 0-2 (36), 1-2 (38) Benedicte Christine Holvik, 2-2 (58) Solveig Beate Johansen, 3-2 (63) Astri Merete Andersen, 3-3 (73)

Rygenes lag:

Elevine Rebecca Johnsen, Marianne Steen, Siri Frøholm Sagbakken, Benedicte Christine Holvik, Christina Fjelldal, Cate Nygård, Gudrun Holtebekk Eskilt, Solveig Beate Johansen, Karianne Lilleødegård, Astri Merete Andersen, Christine Simonsen.

Innbyttere:

Iselin Bjelland Johansen, Marianne Bech-Hanssen, Maiken Svenningsen

Les mer:

RANDESUND 2 - RYGENE 2-3 (1-1)

Sukkevann kunstgtress tirsdag 2/5 kl. 20.15

Mål:

1-0 (3), 1-1 (10) Richard Lilleødegård, 2-1 (49), 2-2 (58) Jesper Andre Engenes, 2-3 (62) Atle Råna

Gule kort:

Atle Råna, Atle Larsen

Rygenes lag:

Helge Mortensen, Andreas Jensen, Frank Audun Andersen, Stian Ricky Dalen, Atle Larsen, Adolphe Kininga, Atle Råna, Ole Steine Olsen, Rikard Aanonsen, Richard Lilleødegård, Arild Johansen.

Innbyttere:

Adrian Madsen, Jesper Andre Engenes, Leif Roger Johansen, Rikki Torjussen.

Les mer:

RYGENE - RANDESUND 2 2-2 (0-2)

Planen mandag 24/4 kl. 19.30

Mål:

0-1 (27), 0-2 (38), 1-2 (67) Solveig Beate Johansen, 2-2 (77) Astri Merte Andersen

Rygenes lag:

Madelen Høivang Håland, Iselin Bjelland Johansen, Benedicte Christine Holvig, Karianne Lilleødegård, Eline Rydningen Hansen, Cate Nygård, Gudrun Holtebekk Eskilt, Solveig Beate Johansen, Astri Merete Andersen, Mathilde Håbestad, Christine Simonsen.

Innbyttere:

Marianne Bech-Hanssen, Christina Fjelldal.

Les mer:

RYGENE - RISØR 6-0 (4-0)

Planen lørdag 22/4 kl. 15.00

Mål:

1-0 (21) Thor Aleksander Evensen, 2-0 (25) Arild Johansen, 3-0 (32) Andreas Jensen, 4-0 (45) Arild Johansen, 5-0 (59) Richard Lilleødegård, 6-0 (89) Ole Steine Olsen.

Gule kort:

Richard Lilleødegård, Andreas Jensen

Rygenes lag:

Helge Mortensen, Andreas Jensen, Frank Audun Andersen, Stian Ricky Dalen, Atle Larsen, Robin Dalen Nilsen, Thor Aleksander Evensen, Ole Steine Olsen, Adolphe Kininga, Richard Lilleødegård, Arild Johansen.

Innbyttere:

Atle Råna, Leif Roger Johansen.

 

Bildet til høyre:

Andreas Jensen ble kåret til banens beste av en jury, og får her overrakt et gavekort fra Pizzabakeren av leder av fotballgruppa, Anne Louise Lilleødegård.

Les mer:

RYGENE - VÅG/TORRIDAL 3-1 (3-0)

Planen onsdag 19/4 kl. 19.30

Mål:

1-0 (7) Christine Simonsen, 2-0 (32) Astri Merete Andersen, 3-0 (39) Iselin Bjellan Johansen, 3-1 (69)

Rygenes lag:

Madelen Høivang Håland, Marianne Steen, Siri Frøholm Sagbakken, Karianne Lilleødegård, Maiken Svenningsen, Cate Nygård, Gudrun Holtebekk Eskilt, Solveig Beate Johansen, Lisbeth Dalen, Christine Simonsen, Astri Merete Andersen.

Innbyttere:

Iselin Bjelland Johansen, Eline Rydningen Hansen, Mathilde Håbestad.

Les mer:

DONN 2 - RYGENE 7-0 (3-0)

Kongsgårdbanen torsdag 6/4 kl. 20.00

Mål:

1-0 (6 str), 2-0 (38), 3-0 (42), 4-0 (69), 5-0 (79), 6-0 (83), 7-0 (90+1).

Røde kort:

Rikard Aanonsen, Rikki Torjussen

Gult kort:

Arild Johansen

Rygenes lag:

Helge Mortensen, Andreas Jensen, Adrian Madsen, Stian Ricky Dalen, Rikard Aanonsen, Robin Dalen Nilsen, Frank Audun Andersen, Jesper Andre Engenes, Ole Steine Olsen, Atle Larsen, Arild Johansen.

Innbyttere:

Richard Lilleødegård, Adolphe Kininga, Rikki Rydningen.

Les mer:

RYGENE - FROLAND 1-3 (0-2)

Planen lørdag 1/4 kl. 15.00

Mål:

0-1 (21), 0-2 (45), 1-2 (53) Arild Johansen, 1-3 (88)

Gule kort:

Jesper Andre Engenes, Atle Råna

Rygenes lag:

Helge Mortensen, Andreas Jensen, Atle Råna, Frank Audun Andersen, Atle Larsen, Robin Dalen Nilsen, Stian Ricky Dalen, Ole Steine Olsen, Rikard Aanonsen, Richard Lilleødegård, Arild Johansen.

Innbyttere:

Jesper Andre Engenes, Adrian Madsen, Rikki Rydningen.

Les mer:

RYGENE - LIA 8-1 (5-1)

Planen torsdag 23/3 kl. 19.30

Mål:

1-0 (7) Robin Dalen Nilsen, 2-0 (12) Arild Johansen, 3-0 (16) Frank Audun Andersen, 4-0 (22) Frank Audun Andersen, 4-1 (37), 5-1 (44) Arild Johansen, 6-1 (47) Frank Audun Andersen, 7-1 (63 str.) Arild Johansen, 8-1 (79) Rikard Aanonsen.

Rygenes lag:

Helge Mortensen, Leif Roger Johansen, Stian Ricky Dalen, Atle Råna, Atle Larsen, Robin Dalen Nilsen, Ole Steine Olsen, Tor Aleksander Evensen, Rikard Aanonsen, Frank Audun Andersen, Arild Johansen.

Innbyttere:

Andreas Jensen, Richard Lilleødegård, Jesper Andre Engenes.

Les mer:

ØYESTAD - RYGENE 3-2 (0-0)

Skarpnes Arena lørdag 11/3 kl. 15.00

Mål:

1-0 (47), 2-0 (69), 3-0 (70), 3-1 (73) Andreas Jensen, 3-2 (81) Arild Johansen

Gult kort:

Atle Råna

Rygenes lag:

Helge Mortensen, Andreas Jensen, Frank Audun Andersen, Atle Råna, Atle Larsen, Robin Dalen Nilsen, Jesper Andre Engenes, Ole Steine Olsen, Tor Aleksander Evensen, Rikard Aanonsen, Arild Johansen.

Innbyttere:

Richard Lilleødegård, Adrian Madsen.

Les mer

Årsmøte hovedstyret i Rygene IL

Tirsdag 7/3 holdt hovedstyret sitt årsmøte på klubbhuset med 11 representanter tilstede. Helga Hansen ønsket velkommen og årsberetningene ble godkjent. Regnskapet viste et driftsresultat med 67000 i overskudd, og laget har en sunn økonomi. Regnskap og budsjett ble godkjent, og av innkomne saker var det fordeling av penger til gruppene fra hovedstyret. Det ble besluttet at hovedstyret i slutten av året fordeler de pengene som er overskudd når hovedstyret har det de må ha på kontoen med 2/3 til fotball og 1/3 til ski. Av nye i styret er det representanten fra fotball som er Anne Louise Lilleødegård som går inn for Trond Olsen. Dermed består styret av fire kvinner og en mann, og det er vel ikke mange som har så stor kvinneandel i styret, bra Rygene. Helga overrakte blomster til Trond Olsen for hans innsats som fotballformann og representasjon i hovedstyret.

HISØY - RYGENE 1-1 (1-1)

Hisøy kunstgress torsdag 2/3 kl. 19.30

Mål:

1-0 (21), 1-1 (37) Arild Johansen

Gult kort:

Rikard Aanonsen

Rygenes lag:

Helge Mortensen, Andreas Jensen, Stian Ricky Dalen, Frank Audun Andersen, Atle Larsen, Robin Dalen Nilsen, Jesper Andre Engenes, Ole Steine Olsen, Rikard Aanonsen, Arild Johansen, Richard Lilleødegård.

Innbyttere:

Tor Aleksander Evensen, Leif Roger Johansen.

Les mer:

 

ÅRSMØTE FOTBALLGRUPPA

Fotballgruppa holdt årsmøte den 7.2 på klubbhuset med 15 medlemmer tilstede. Leder Trond Olsen ønsket velkommen og Arild Johansen ble valgt som sekretær og Trond som ordstyrer. Først ble årsrapportene gjennomgått, og alle lag hadde levert gode rapporter. Så ble regnskapet lagt fram, og det viste et lite underskudd som skyldes at gruppa har investert i en traktor til brøyting av banen. Ellers er økonomien god. Det ble budsjettert med et overskudd på 25.000 i 2017.

Ingen innkomne saker, og til slutt var det valg der hele styret tok gjenvalg bortsett fra leder Trond Olsen som slutter grunnet at han tar over som trener for A-laget denne sesongen. Han fikk overrakt blomster av Atle Råna som takk for innsatsen.

Valgkomiteen hadde ikke lyktes i å finne noen ny leder, så de har tre uker på seg til nytt ekstraordinært årsmøte.

Foreløpig terminliste for Damelaget sesongen 2017

 

20.04 Gimletroll 2 - Rygene

26.04 Rygene - Lyngdal 2

03.05 Lillesand - Rygene

10.05 Rygene - Flekkefjord

24.05 Randesund 2 - Rygene

31.05 Rygene - Donn

07.06 Rygene - Gimletroll 3

14.06 Vindbjart - Rygene

21.06 Rygene - Express

 

09.08 Rygene - Gimletroll 2

16.08 Lyngdal 2 - Rygene

23.08 Rygene - Lillesand

30.08 Flekkefjord - Rygene

06.09 Rygene - Randesund 2

13.09 Donn - Rygene

19.09 Gimletroll 3 - Rygene

27.09 Rygene - Vindbjart

11.10 Express - Rygene

Svenn Roy Dalen vil takke alle som var med på dugnaden på Planen torsdag, det ble gjort en kjempejobb og innsatsen var stor.

Rygene Idrettslag har invistert i ny traktor.

Idrettslaget har invistert i ny traktor levert av EIK Maskin på Rykene. Vidunderet ble levert mandag.

16.06.2016

AKTIVITETER

Damelaget

14.08. kl. 19.30 på Planen

Rygene - Lillesand/Amazon 2

Gutter 10

16.08 kl. 17.00 på OSM kunstgress

Express 2 - Rygene

Jenter 13

16.08 kl. 18.00 på Evje kunstgress

Otra - Rygene

Gutter 19

16.08 kl. 19.30 på Hove kunstgress

Trauma - Express/Rygene

Damelaget

16.08 kl. 20.00 på Vågsbygd idrettspl.

Våg/Torridal - Rygene

 

RESULTATER

14.08: Damelaget

Rygene - Lillesand/Amazon 2 1-3

12.08: A-laget

Risør - Rygene 2-6

09.08: A-laget

Rygene - Donn 2 2-2

24.06: A-laget

Froland - Rygene 2-1

22.06: Jenter 13

Rygene - Gjerstad 3-0

21.06: Jenter 13

Rygene - Myra 7-0

20.06: Gutter 19

Express/Rygene - Trauma 1-3

17.06: A-laget

Rygene - Øyestad 1-1

16.06: Damelaget

Gimletroll 2 - Rygene 1-1

14.06: Jenter 13

Lillesand 2 - Rygene 0-1

13.06: Gutter 19

Sørfjell - Express/Rygene 4-2

12.06: Jenter 13

Lia - Rygene 2-1

09.06: A-laget

Trauma - Rygene 7-1

07.06: Damelaget

Rygene - Lyngdal 2 12-0

06.06: Gutter 19

Express/Rygene - Randesund 2 5-2

05.06: A-laget

Rygene - Hånes 3-2

31.05: Damelaget

Donn - Rygene 7-2

31.05: Jenter 13

Rygene - Vegårshei 7'er 3-1

30.05: Gutter 19

Lillesand - Express/Rygene 4-2

24.05: A-laget

Hisøy - Rygene 0-2

22.05: Damelaget

Rygene - Express 3-2

22.05: Gutter 19

Imås - Express/Rygene 2-5

21.05: Jenter 13

Lillesand 1 - Rygene 0-1

19.05: A-laget

Rygene - Imås 3-5

18.05: Damelaget

Vindbjart - Rygene 4-2

18.05: J 13

Rygene - Birkenes 2 7'er 3-0

15.05: A-laget

Rygene - Lillesand IL 3-0

11.05: A-laget

Birkenes - Rygene 2-0

10.05: G 19

Lia - Express/Rygene 4-6

10.05: J 13

Imås - Rygene 2-4

08.05: Damelaget

Rygene - Gimletroll 3 3-3

03.05: Damelaget

Flekkefjord - Rygene 3-3

03.05: J 13

Rygene - Express 7'er 1-9

02.05: A-laget

Randesund 2 - Rygene 2-3

01.05: J 13

Birkenes 1 - Rygene 8-0

NYHETER